Prostějov – Poruba 2011 2:1 (kon.) | Přerov – Žilina 2:4 (kon.)
LHK Jestřábi Prostějov
2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
HC RT TORAX Poruba 2011
Středa 14.08.2013, 16:00 • ZS SAREZA, Ostrava – Poruba • O pohár RT TORAX

To je pro tuto chvíli z porubského turnaje vše, ale už v 19:15 je na programu další utkání, v němž se střetne Přerov se slovenskou Žilinou. (18:14:17)

Zatímco Poruba sehraje druhé utkání základní skupiny až v pátek, Jestřáby čeká bitva o finále už ve čtvrtek s týmem polské Krynice.

Po každém utkání se jedou i samostatné nájezdy, v nichž rovněž zvítězili Jestřábi. O jedinou trefu se v nich postaral Vladimír Stejskal.

Hokejisté Prostějova nakonec úvodní duel porubského turnaje O pohár RT TORAX zvládli a připisují si na konto důležité vítězství. A nutno říci, že zaslouženě, když byli po většinu zápasu lepším týmem. O jejich výhře 2:1 rozhodly i branky v nerovnovážném stavu na ledě, jednou se prosadili v oslabení a jednou v přesilové hře.

60:00

59:46
    Radek Tihlář utíká na střídačku, Poruba to ještě zkouší se šesti hráči!

59:31
    Rychlé napadání Hanáků a Porubští mají problém se založením útočné akce.

58:47
    Naopak to jsou Hanáci, kdo nyní okupuje útočnou třetinu. To svěřencům trenéra Málka rozhodně vyhovuje.

58:00
    Poslední dvě minuty zápasu, Prostějov nepouští Porubu do šancí.

57:09
    Unikajícího Stejskala zastavil čistě Vajda.

56:52
    Prokopova střela od modré byla ještě za letu tečována a nadělala Kociánovi nemalé problémy.

55:58
    Prostějov je kompletní, do konce utkání zbývají čtyři minuty.

55:37
    Na druhé straně se Černý dostal mezi obránce a přízemní skrytou střelou protáhl Tihláře.

55:12
    Hruzík pálil už podstatně lépe, Kocián opět jistě zasahuje.

54:44
    Slavíkova střela od modré byla značně nepřesná, Poruba se tím připravuje o útočné pásmo.

53:58
    Další šance pro RT TORAX na vyrovnání. Ve středu kluziště zbytečně fauluje Viktor Coufal a dostává 2 minuty za nedovolené bránění.

53:34
    V době, kdy do hry naskočil pátý prostějovský hráč, si povyjel zpoza branky Venkrbec, ale Tihláře nepřekvapil.

53:05
    Porubě nevyšla rozehrávka, píská se zakázané uvolnění.
    Branky a nahrávky: 22. Belay (Kučera), 43. Stejskal (Kořínek) – 48. Král (Šindelář, Seidler)

LHK Jestřábi Prostějov: Kocián (Vydržel) – Veselý, Kořínek, Nedbálek, Kolibár, Jedlička, Knesl, Malý, Švaříček, Kaluža – Antončík, Belay, Kučera, Černý, Šebek, Duba, Jurík, Luňák, Coufal, Venkrbec, Kryl, Stejskal.
    HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář (Gleich) – Šindelář, Hruzík, Lhotský, Prokop L., Slavík, Vajda, Axman, Dusík – Sedlář, Krayzel, Vaněk – Buček, Vrána, Seidler – Piják, Zachar, Chaloupka – Král, Vidlák, Kysučan.

Rozhodčí: Mikula – Řezáč, Rožánek