Pardubice – Fribourg 3:4 (0:1 po s.n.) | Liberec – Bern 2:4 (kon.)
3:4 (0:1, 0:2, 3:0 – 0:0)
Fribourg-Gottéron
Úterý 20.08.2013, 18:00 • Zimní stadion Česká Třebová • European Trophy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dva úspěšné týmy z prvního kola European Trophy se dnes utkají ve vzájemném souboji na zimním stadionu v České Třebové, který si dočasně převzaly Pardubice za své domácí hájemství.

Pardubice vstoupily do evropské soutěže na ledě Bernu, kde vyhrály přesvědčivě 3:0. O dva dny dříve započal svou pouť v European Trophy i Fribourg, jenž doma vyzval Liberec. Přestože Švýcaři po první třetině prohrávali 0:3, nakonec se díky pekelnému závěru radovali z výhry 5:4. Pokud jeden z týmů dnes vyhraje za tři body, posune se do čela východní divize.

Dnešní soupeři se potkali již v loňském ročníku, kdy listopadovou bitvu na svém ledě v BCF Areně ovládl Fribourg-Gottéron poměrem 3:2.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Růžička (Salfický) – Píša, Kočí, Benák, Ďaloga, Gregorc, Vašíček, Čáp, Mocek – Sýkora, Marha, Somík – Tybor, Kousal, Starý – Cetkovský, Nosek, Zohorna – Veselý, Špaček, Číp. Trenéři: Zdeněk Venera a Miloš Říha ml.

HC Fribourg-Gottéron: Conz (Huber) – Birbaum, Helbling, Schilt, Loeffel, Huguenin, Kwiatkowski, Brügger, Traber – Sprunger, Bykov, Plüss – Miettinen, Dubé, Hasani – Mauldin, Jeannin, Monnet – Mottet, Ness, Lauper. Trenér: Hans Kossmann.

Rozhodčí: Hribik, Úlehla – Barvíř, Blümel.

V dresu pardubického áčka poprvé nastoupí šestnáctiletý útočník Michael Špaček, který je věkem ještě starší dorostenec.

0:01

0:15
    Po rychlém protiútoku pálil z křídla Somík, trefil však pouze padajícího obránce.

1:03
    Brankář Fribourgu Benjamin Conz si připsal první zákrok po střele Ďalogy od modré čáry.

1:44
    A další zákrok Conze, tentokrát po střele Cetkovského. Pardubice jsou v úvodu jasně aktivnější.

2:36
    První postupný útok hostů zkazil Birbaum, který poslal příliš dlouhou přihrávku.

3:15
    Poprvé na zem musel po střele Mauldina i Růžička. Pardubický brankář uschoval kotouč do lapačky.

4:29
    Po ráně Noska od modré se před brankou Fribourgu strhla mela. Conz měl puk v bezpečí, ale hráči se ještě kočkovali. Vše se obešlo bez vyloučení.

4:33
    Špaček vyhrál buly na hokejku Čápa, který od modré trefil beton Conze.

5:26
    Adam Hasani dostává dvě minuty za sekání. Přesilovka pro Pardubice.

5:59
    Sýkorovu bombu zastavil zadní mantinel.

6:29
    Kousal rozehrál špatně a Fribourg tak mohl vyhodit.

7:26
    5/5. V závěru výhody pálil ještě Zohorna, ale nikterak nebezpečně.

8:11
    HC Fribourg-Gottéron právě vstřelil branku!
    Hosté jdou při ponechané výhodě do vedení. JOEL KWIATKOWSKI dostal nabito na modou čáru a prudkou ranou do šibenice otevřel skóre utkání. Asistence: Christian Dubé a Sandy Jeannin.

9:53
    Kotouč poskakoval před Conzem, avšak Tybor ani Kousal do něj nedokázali vhodně udeřit.

10:20
    Domácí si zahrají další přesilovku. Za sekání je vyloučen Sebastian Schilt.

11:20
    Fribourg se zatím brání bez potíží.

11:53
    Pardubice budou hrát 26 vteřin přesilovku 5 na 3. Za sekání je vyloučen Romain Loeffel.

12:00
    Fribourg okamžitě po buly vyhazuje.

12:20
    5/4.

12:33
    Velkou šanci měl Marha, který byl sám před Conzem, ale kotouč mu trošku poskočil, a tak ani pořádně nezakončil.

13:53
    5/5. Pardubice hrály přesilovku jednoduše a dobře. Gregorc od modré pálil, útočníci clonili Conzovi. Žádný puk však přes hradbu před brankovištěm neprošel.

14:28
    Kousal před brankou tečoval Benákovo prudké nahození. Kotouč se po zásahu pardubického útočníka líně plazil vedle pravé Conzovy tyče.

15:23
    Radek Číp se po přiťuknutí od Špačka protáhl až před Conze, který si na blafák mladého útočníka zkušeně počkal.

16:00
    Po dlouhé době zahrozili i hosté. Sérii střel pohotově vychytal Růžička.

17:07
    A pardubický gólman musel dávat pozor i při střele Adama Hasaniho, který švihem trefil Růžičkovu ruku.

17:43
    Starého nečekaný pokus od mantinelu letěl půl metru nad branku.

18:40
    Fribourg drží kotouč za svou brankou a nikam se nežene. Domácí tak mohli v klidu vystřídat.

19:20
    Obrovskou šanci měli v závěru pardubičtí hokejisté. Sýkora blafákem ošálil gólmana a pak vrátil kotouč před odkrytou branku. Volný puk se snažili dorazit Somík s Kočím, ale nepodařilo se.

20:00

Pardubice byly v první třetině o něco nebezpečnějším týmem, avšak na výsledkové tabuli svítí stav 0:1. Fribourg skóroval hned z první vážnější situace, naopak domácí pak zmařili několik hodně nadějných šancí. Druhá třetina začne asi v 18:48.

20:01

20:52
    Fribourg v úvodu druhé třetiny navyšuje své vedení. Pardubice udělaly chybu při střídání a nechaly tak příliš volného místa pro ANTTI MIETTINENA, který si připravil kotouč a pak prostřelil Růžičku mezi betony. Asistence: Romain Loeffel a Timo Helbling.

22:14
    Pardubice se okamžitě hnaly za odpovědí. Několik střel z větší vzdálenosti pochytal Conz.

22:55
    Bombu Cetkovského od mantinelu musel Conz vyrazit betonem.

23:29
    Dvě minuty za podražení dostává Adrien Lauper.

24:07
    Pardubice si dlouho přihrávaly, ale ke střele se odhodlal až Benák, po jehož pokusu Fribourg vyhodil.

25:19
    Prakticky totožný gól jako ten druhý inkasují Pardubice v přesilovce. Po levém křídle pláchl GREGORY MAULDIN a přesnou ranou mezi betony vyhnal Růžičku z branky. Bez asistence.

25:19
    Do pardubické branky se postavil Dušan Salfický.

25:29
    5/5. Oslabení vyšlo Fribourgu perfektně.

26:41
    Nový muž v pardubické brance měl hned práci, když se musel rychle přesunout proti ráně Mauldina.

26:41
    Dvě minuty za sekání vyfasoval Jiří Cetkovský.

27:31
    Pardubice se brání v pohodě, Fribourg-Gottéron se ještě nedokázal pořádně usadit před Salfickým.

28:29
    Pardubice opět vyhodily, hostům se přesilovka nedaří.

28:41
    5/5.

29:00
    Pardubický mladík Špaček si vykoledoval už druhý faul. Za podražení je vyloučen Joel Kwiatkowski.

29:28
    Sýkorovu ránu vyrazil Conz před sebe a jeho spoluhráči mohli vyhodit.

30:15
    Až před Salfického se protáhl Dubé, tam však byl zpacifikován obránci v červeném.

30:32
    Další přesilovka 5 na 3 pro Pardubice, tentokrát 28 vteřin. Anthony Huguenin obdržel dvouminutový trest za podražení.

31:00
    5/4. V závěru dvojnásobné výhody pálil Sýkora jen do Conze.

31:29
    Gregorc od modré čáry trefil masku brankáře Fribourgu.

31:40
    Pardubice mají po přesilovce. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Radoslav Tybor.

32:11
    Hbitá lapačka Salfického musela vyletěl pro puk při střele Brüggra.

32:32
    Začíná zhruba minutová přesilovka Švýcarů.

33:40
    5/5. Fribourg držel téměř celou dobu kotouč na svých hokejkách v útočném pásmu, ale ke střele se hráči nedohodlali.

34:02
    Cetkovský s Tyborem uháněli proti jednomu obránci, druhý jmenovaný vzal zakončení na sebe, avšak pozorný Conz si na puk počkal u své pravé tyče.

34:48
    Nosek byl v jasné šanci faulován, Pardubice získávají alespoň přesilovku. Dvě minuty za sekání dostává Thibaut Monnet.

36:30
    Nosek z dobré střelecké pozice ještě nahrával. A to byla chyba.

36:48
    5/5. Pardubicím hra v přesile vůbec nešla.

36:58
    A už při rovnoměrném rozložení sil musel zasahovat Salfický, který si proti střele od modré hodně vyjel.

37:57
    Salfický přikryl kotouč u své tyče a ukončil tak trošku rozháranou minutu hry, ve které se přelévalo dění ze strany na stranu.

38:19
    Somík dostal nabito na své levé křídlo, leč při střele zlomil hůl.

39:18
    Výlet Ďalogy málem znamenal snížení. Vysoký bek se protáhl až před Conze, avšak kotouč za jeho záda bekhendem nepropasíroval.

40:00

Hosté ve druhé části navýšili své vedení, když zužitkovali dvě prakticky totožné situace – úprk obráncům a střela mezi betony. To už bylo moc na brankáře Martina Růžičku, kterého v 26. minutě nahradil Dušan Salfický. Pardubice opět měly řadu nadějných šancí i dvojnásobnou přesilovku, nic z toho ale nedokázaly přetavit v gól. Třetí třetina, ve které se pokusí pardubičtí hokejisté potěšit zaplněný stadion v České Třebové pokusem o zvrat nepříznivého skóre, začne asi v 19:37. Nutno dodat, že do významného železničního města dorazila i skupinka fanoušků ze Švýcarska.

40:01

40:03
    Salfický hnal z branky za pukem do rohu a se štěstím jej odehrál před soupeřovým útočníkem.

40:59
    Brügger se proháčkoval ke střele, kterou vyrazil Salfický do rohu.

41:34
    Za sekání je vyloučen Sebastian Schilt.

42:14
    Pardubický převaha bude ještě vylepšena. Za podražení je vyloučen Joel Kwiatkowski. Za diskuze s rozhodčím navíc vyfasoval desetiminutový trest. Domácí mají k dispozici 79 vteřin převahy 5 na 3.

43:03
    Pardubice svírají soupeře v jeho obranném pásmu. Dvě rány Benáka se neujaly.

43:34
    5/4.

43:47
    Po dalším závaru před Conzem dorážel Kousal, avšak kotouč napálil pouze do tyče.

44:14
    5/5. Pardubice ostřelovaly Conze, ale ten stále odolává.

45:48
    Východočeši při hře 5 na 5 těžko hledají cestu do útočného pásma.

46:23
    Našel ji až opět Kousal a znovu bylo před Conzem rušno. Brankář Fribourgu se roztáhl na brankovišti a spodní rohy branky uchránil.

47:11
    Husani pláchl po křídle, ale poté nenahrál před branku přesně. Zkazil tak nadějnou možnost svého týmu, pardubická obrana nebyla zformovaná.

47:54
    Na druhou stranu pelášil Číp, jehož prudkou ránu lapil fantastický Conz.

48:50
    Cetkovského ránu z křídla odrazil do bezpečí obránce Schilt.

49:21
    Zadák švýcarského týmu opět v akci, po jeho nahození musel zasahovat Salfický. Zároveň je za držení vyloučen Václav Kočí.

50:15
    Pardubice se brání bez potíží. Ale ani Fribourgu tahle pohodová pasáž nevadí.

51:21
    5/5. Kočí na ledě. Oba týmy při přesilovce Švýcarů spíše jako by odpočívaly a chystaly se na rozhodujících osm minut.

Dnešní utkání sleduje 1132 diváků.

52:13
    Pěkná akce druhého pardubického útoku. Po přiťuknutí od Starého se před Conze prodral Kousal a svou následnou střelu poslal jen těsně nad horní tyč.

53:30
    Loeffel prudkou ranou od mantinelu protáhl Salfického.

54:00
    Pardubice se zatím k potřebnému tlaku nedostávají.

54:46
    Až nyní se Východočeši nastěhují před Conze. Pomohl jim k tomu icing soupeře.

55:00
    Pardubice se ale v hájemství Fribourgu nezdržely dlouho.

55:34
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Tak Pardubice zápas ještě nepohřbily. RADOSLAV TYBOR si našel kotouč po nahození od modré čáry a rychlou střelou jej zblízka zavěsil pod horní tyč. Asistence: Petr Mocek.

56:27
    Fribourg zpozorněl a zatím drží kotouč daleko od Conze.

57:35
    Přetahovaná u mantinelu vyhovovala spíš Švýcarům, neboť vteřiny na časomíře ubíhaly a Pardubice se nemohly dostat do útočného pásma.

58:07
    Pardubice mají k dispozici přesilovku. Za podražení je vyloučen Sandy Jeannin.

Oddechový čas pro domácí.

58:07
    Salfický zůstává na střídačce, domácí budou hrát v 6 proti 4.

58:14
    Nahození Benáka po odrazu od zadního mantinelu ukryl Conz pod lapačku.

58:29
    Dvě minuty za vyhození puku mimo hrací plochu dostává Anthony Huguenin. Pardubice budou hrát dokonce v šesti proti třem.

58:32
    Fribourg vyhodil.

59:03
    Domácí převahu tří hráčů v poli využívají. Benákovu ránu od modré čáry dorazil na brankovišti připravený JOSEF MARHA. Asistence: Václav Benák.

59:03
    Hraje se 5 na 4.

59:15
    Salfický je na střídačce, Pardubice v šesti.

59:25
    Gregorcovu ránu od modré chytil Conz do lapačky.

59:50
    Kočího rána se odrazila nad branku.

59:55
    Stíhací jízda Pardubic dokonána jest! ROBERT KOUSAL tečoval před brankou nahození Cetkovského a poslal zápas do prodloužení. Zároveň domácí využili další přesilovku. Asistence: Josef Marha a Jiří Cetkovský.

60:00

Už se zdálo, že Fribourg v pohodě dokráčí za druhým vítězstvím v soutěži, ale nestalo se. Pardubice třemi brankami v závěrečné pětiminutovce srovnaly stav, v České Třebové tudíž uvidíme prodloužení. To začne za malou chvíli.

60:01

60:10
    Boj ve čtyřech hráčích na obou stranách odstartovaly lépe Pardubice, Conz musel okamžitě zasahovat.

60:53
    I další ránu měli na svědomí domácí, konkrétně Cetkovský, který z křídla trefil Conze.

61:04
    Conz a jeho lapačka opět v akci. Tentokrát Kočí zkoušel štěstí z hranice kruhů.

61:09
    Tentýž souboj, stejný výsledek, jen pardubický kapitán pálil z větší dálky.

61:40
    Dvě minuty za zdržování hry dostává Josef Marha.

62:14
    Dlouhý zámek Fribourgu vyústil ve střelu Miettinena, již Salfický schoval do své výstroje.

62:50
    Salfický lapil jak střelu od modré, tak následnou dorážku Sprungera zblízka.

63:40
    4/4.

63:55
    Marha po návratu z trestné lavice ihned založil nebezpečný útok, který na brankovišti zakončoval Nosek. Na Conze si ale nepřišel.

64:20
    I Salfický má práci. V brankovišti se musel rychle přesunout při ráně Kwiatkowskiho.

64:56
    Cetkovského dělovka přes Conze neprošla.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Několik nadějných pokusů vyslaly v prodloužení oba týmy, Fribourg navíc hrál přesilovku, ale o vítězi budou muset rozhodnout nájezdy.

Samostatné nájezdy začínají.

Za Pardubice pojede Robert Kousal.

0:0 – Pardubickému útočníkovi sjel kotouč z hole, a tak ani pořádně nezakončil.

0:1 – Julien Sprunger si rozpohyboval Salfického a pak mu zasunul kotouč mezi nohy.

0:1 – Josef Marha zkusil střelu, ale Conz si všechny mezery pohlídal.

0:1 – Antti Miettinen Salfického prostřelil, ale trefil tyč.

0:1 – Václav Kočí udělal blafák, ale pak trefil jen beton Conze.

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Fribourg-Gottéron. Autorem branky je JULIEN SPRUNGER.

Pardubice skvělým závěrem, ve kterém dokázaly dohnat tříbrankovou ztrátu, vybojovaly bod, ale v nájezdech už na Fribourg nestačily. Jediným úspěšným exekutorem byl Julien Sprunger, který přihrál svému týmu bonusový bod. To je z České Třebové vše, hezký zbytek dne! (20:35:51)

David Záruba

Branky a nahrávky: 56. Tybor (Mocek), 60. Marha (Benák), 60. Kousal (Marha, Cetkovský) – 9. Kwiatkowski (Dubé, Jeannin), 21. Miettinen (Loeffel, Helbling), 26. Mauldin, rozh. náj. Sprunger

HC Dynamo Pardubice: Růžička (25:19 Salfický) – Píša, Kočí, Benák, Ďaloga, Gregorc, Vašíček, Čáp, Mocek – Sýkora, Marha, Somík – Tybor, Kousal, Starý – Cetkovský, Nosek, Zohorna – Veselý, Špaček, Číp. Trenéři: Zdeněk Venera a Miloš Říha ml.
    Fribourg-Gottéron: Conz – Birbaum, Helbling, Schilt, Loeffel, Huguenin, Kwiatkowski, Brügger, Traber – Sprunger, Bykov, Plüss – Miettinen, Dubé, Hasani – Mauldin, Jeannin, Monnet – Mottet, Ness, Lauper. Trenér: Hans Kossmann.

Rozhodčí: Hribik, Úlehla – Barvíř, Blümel