Pardubice – Fribourg 3:4 (0:1 po s.n.) | Liberec – Bern 2:4 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
3:4 (0:1, 0:2, 3:0 – 0:0)
Fribourg-Gottéron
Úterý 20.08.2013, 18:00 • Zimní stadion Česká Třebová • European Trophy

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Fribourg-Gottéron. Autorem branky je JULIEN SPRUNGER.

0:1 – Julien Sprunger si rozpohyboval Salfického a pak mu zasunul kotouč mezi nohy.

61:40
    Dvě minuty za zdržování hry dostává Josef Marha.

59:55
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Stíhací jízda Pardubic dokonána jest! ROBERT KOUSAL tečoval před brankou nahození Cetkovského a poslal zápas do prodloužení. Zároveň domácí využili další přesilovku. Asistence: Josef Marha a Jiří Cetkovský.

59:03
    Domácí převahu tří hráčů v poli využívají. Benákovu ránu od modré čáry dorazil na brankovišti připravený JOSEF MARHA. Asistence: Václav Benák.

58:29
    Dvě minuty za vyhození puku mimo hrací plochu dostává Anthony Huguenin. Pardubice budou hrát dokonce v šesti proti třem.

58:07
    Pardubice mají k dispozici přesilovku. Za podražení je vyloučen Sandy Jeannin.

55:34
    Tak Pardubice zápas ještě nepohřbily. RADOSLAV TYBOR si našel kotouč po nahození od modré čáry a rychlou střelou jej zblízka zavěsil pod horní tyč. Asistence: Petr Mocek.

49:21
    Zadák švýcarského týmu opět v akci, po jeho nahození musel zasahovat Salfický. Zároveň je za držení vyloučen Václav Kočí.

43:47
    Po dalším závaru před Conzem dorážel Kousal, avšak kotouč napálil pouze do tyče.

42:14
    Pardubický převaha bude ještě vylepšena. Za podražení je vyloučen Joel Kwiatkowski. Za diskuze s rozhodčím navíc vyfasoval desetiminutový trest. Domácí mají k dispozici 79 vteřin převahy 5 na 3.

41:34
    Za sekání je vyloučen Sebastian Schilt.

39:18
    Výlet Ďalogy málem znamenal snížení. Vysoký bek se protáhl až před Conze, avšak kotouč za jeho záda bekhendem nepropasíroval.

34:48
    Nosek byl v jasné šanci faulován, Pardubice získávají alespoň přesilovku. Dvě minuty za sekání dostává Thibaut Monnet.

31:40
    Pardubice mají po přesilovce. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Radoslav Tybor.

30:32
    Další přesilovka 5 na 3 pro Pardubice, tentokrát 28 vteřin. Anthony Huguenin obdržel dvouminutový trest za podražení.

29:00
    Pardubický mladík Špaček si vykoledoval už druhý faul. Za podražení je vyloučen Joel Kwiatkowski.

26:41
    Dvě minuty za sekání vyfasoval Jiří Cetkovský.

25:19
    HC Fribourg-Gottéron právě vstřelil branku!
    Prakticky totožný gól jako ten druhý inkasují Pardubice v přesilovce. Po levém křídle pláchl GREGORY MAULDIN a přesnou ranou mezi betony vyhnal Růžičku z branky. Bez asistence.

23:29
    Dvě minuty za podražení dostává Adrien Lauper.

20:52
    Fribourg v úvodu druhé třetiny navyšuje své vedení. Pardubice udělaly chybu při střídání a nechaly tak příliš volného místa pro ANTTI MIETTINENA, který si připravil kotouč a pak prostřelil Růžičku mezi betony. Asistence: Romain Loeffel a Timo Helbling.

19:20
    Obrovskou šanci měli v závěru pardubičtí hokejisté. Sýkora blafákem ošálil gólmana a pak vrátil kotouč před odkrytou branku. Volný puk se snažili dorazit Somík s Kočím, ale nepodařilo se.

15:23
    Radek Číp se po přiťuknutí od Špačka protáhl až před Conze, který si na blafák mladého útočníka zkušeně počkal.

12:33
    Velkou šanci měl Marha, který byl sám před Conzem, ale kotouč mu trošku poskočil, a tak ani pořádně nezakončil.

11:53
    Pardubice budou hrát 26 vteřin přesilovku 5 na 3. Za sekání je vyloučen Romain Loeffel.

10:20
    Domácí si zahrají další přesilovku. Za sekání je vyloučen Sebastian Schilt.

8:11
    Hosté jdou při ponechané výhodě do vedení. JOEL KWIATKOWSKI dostal nabito na modou čáru a prudkou ranou do šibenice otevřel skóre utkání. Asistence: Christian Dubé a Sandy Jeannin.

5:26
    Adam Hasani dostává dvě minuty za sekání. Přesilovka pro Pardubice.

David Záruba

Branky a nahrávky: 56. Tybor (Mocek), 60. Marha (Benák), 60. Kousal (Marha, Cetkovský) – 9. Kwiatkowski (Dubé, Jeannin), 21. Miettinen (Loeffel, Helbling), 26. Mauldin, rozh. náj. Sprunger

HC Dynamo Pardubice: Růžička (25:19 Salfický) – Píša, Kočí, Benák, Ďaloga, Gregorc, Vašíček, Čáp, Mocek – Sýkora, Marha, Somík – Tybor, Kousal, Starý – Cetkovský, Nosek, Zohorna – Veselý, Špaček, Číp. Trenéři: Zdeněk Venera a Miloš Říha ml.
    Fribourg-Gottéron: Conz – Birbaum, Helbling, Schilt, Loeffel, Huguenin, Kwiatkowski, Brügger, Traber – Sprunger, Bykov, Plüss – Miettinen, Dubé, Hasani – Mauldin, Jeannin, Monnet – Mottet, Ness, Lauper. Trenér: Hans Kossmann.

Rozhodčí: Hribik, Úlehla – Barvíř, Blümel