Trenčín – Martin 3:2 (3:2 po s.n.) | Trnava – Ferencvárosi TC_dup 3:0 (kon.) | Kladno – Beroun 3:1 (kon.)
Jihlava – Třebíč 2:0 (kon.) | Lev – Mnichov 10:5 (kon.) | Motor ČB – Krasnojarsk 1:5 (kon.)
Havířov – Šumperk 6:2 (kon.) | Nové Zámky – Orange 20 3:4 (kon.) | Přerov – Vsetín 7:0 (kon.)
Ústí n/L – Litvínov 3:1 (kon.) | Slavia – Znojmo 4:3 (kon.) | Zlín – Vítkovice 2:3 (kon.)
Benátky n/J – Mladá Boleslav 4:2 (kon.) | Prostějov – Břeclav 7:0 (kon.) | Pelhřimov – High1 4:6 (kon.)
Žďár n/S – Technika Brno 5:5 (kon.) | K. Vary – Sterzing 6:3 (kon.) | Zvolen – Lipt. Mikuláš 5:2 (kon.)
Banes Motor České Budějovice
1:5 (1:2, 0:2, 0:1)
Sokol Krasnojarsk
Čtvrtek 22.08.2013, 17:30Přípravné zápasy

Utkání končí jasným vítězstvím ruského Krasnojarsku, který porazil Motor České Budějovice 5:1. Jihočeši byli sice v první části lepší, ale ve zbytku hry je Rusové přehráli. Děkuji za pozornost, přeji hezký zbytek dne (19:38:24)

60:00

59:33
    Utkání se již dohrává.

59:01
    Běží poslední minuta třetí třetiny.

58:55
    Rusové si závěr utkání hlídají a drží puk.

58:01
    Začaly poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:19
    Blíží se konec utkání. Domácí fanoušci si zápas opět hodně užívají.

56:04
    Vaniš se dostal ke střele tentokráte z levé strany. Puk byl před brankářem tečován vedle tyče.

55:22
    Šachl to zkoušel z pravé strany. Mířil ale hodně vedle.

55:06
    Ofsajd domácího týmu.

54:16
    Krasnojarsk právě vstřelil branku!
    Z levého kruhu najížděl na Bláhu DMITRIJ PASENKO. Domácího brankáře si položil a kličkou dal pátý gól Krasnojarsku. Asistence: Peremikin.

54:02
    Hosté jsou v plném počtu.

53:40
    Domácím se nyní nedaří přechod do útoku.

52:57
    Hosté se osvobozují. Vyhodili puk až k Bláhovi.

52:26
    Jihočeši bojují před Jevdokimovem.

52:02
    Za hrubost jde na trestnou lavici Pugolovkin.

52:02
    Zakázané uvolnění hostů.

51:39
    Domácí jsou kompletní.

50:39
    Vaniš šel do přečíslení a dostal se i do zakončení. Vybojoval pásmo.

50:03

49:39
    Makovský je vyloučen za nedovolené bránění.

47:12
    Mrázek to zkoušel u tyče. Tu Jevdokimov pohlídal.

46:45
    Za sekání jde na trestnou lavici Potylitcyn.

46:23
    Zakázané uvolnění Krasnojarsku.

45:59
    Dnešní utkání navštívilo 1 850 diváků!

44:57
    Domácí fanoušci i přes nepříznivý stav fandí a vytváří výbornou atmosféru.

44:12
    Mrázek se dostával do šance, kterou obrana zastavila. Poté měl další střelu, kterou chytil gólman.

43:36
    Šperger si parádně obhodil soupeře a Švec poté pálil do lapačky Jevdokimova.

43:02
    Další zakázané uvolnění hostujícího týmu.

42:47

42:13
    Motor vyhazuje přes všechny čáry.

41:26
    Jerdakov krásně našel před brankou Repiacha, který promáchl.

41:03
    Zakázané uvolnění hostujícího týmu.

40:47
    Na trestnou lavici jde Pavlíček za vysokou hůl.

40:37
    Hosté budou hrát přesilovku.

40:01

Hráči se vrací na ledovou plochu.

Druhá třetina domácímu týmu nevyšla. Rusové byli lepší v útoku a po zásluze přidali další dvě branky. Třetí třetina začne v 19:10.

40:00

39:36
    Jihočeši to ještě zkouší před Jevdokimovem.

39:05
    Pokus Švece od modré čáry neměl dostatečnou razanci. Jevdokimov puk v pohodě vykopl.

39:00
    Začala poslední minuta druhé třetiny.

38:19
    Sudí odpustili domácím další faul. Krosček Kříže rozhodčí neviděli.

37:57
    Ofsajd hostujícího týmu.

37:29
    Koledajev nahodil puk na Bláhu. Ten ho chytá. Vhazování bude po jeho pravici.

36:58
    Jáchym fauloval Rachinskije. Naštěstí pro domácí tým si toho rozhodčí nevšimli.

36:03
    Jihočeši se stále snaží, ale přechod do útoku jim ve druhé třetině nejde.

35:30
    Rachinskij ve středním pásmu pěkně prostrčil puk na unikajícího DMITRIJE DUDEREVA, který sám před Bláhou krásně umístil touš pod horní tyč. Další gól Rusů v oslabení.

33:58
    Kříž pálil do gólmana, Šachlův pokus byl takřka totožný. Oba pokusy gólman vyrazil.

33:34
    Domácí tým má další přesilovku. Vyloučen je Ankudinov.

33:31
    Hosté jsou kompletní. Jihočeši se neprosadili.

33:02
    Hosté opět vyhazují a jsou v klidu.

32:16
    Zakázané uvolnění jihočeského týmu.

32:06
    Semrád pálil od modré čáry vedle pravé tyče.

31:55
    Motor motá čtyřku Krasnojarsku před Jevdokimovem.

31:31
    Smoljaninov odchází za nedovolené bránění na dvě minuty. Svým zákrokem zmařil šanci Semrádovi.

30:34
    Pugolovkin z levé strany přejel kruh a pálil k tyči. Kůdela byl pozorný a puk u tyče pohlídal. Následně přepustil Kůdela své místo Bláhovi.

29:09
    Hosté vyhráli vhazování před Jevdokimovem a poté DANIEL JERDAKOV projel středním pásmem a z pravého kruhu napálil puk do horního rohu Kůdelovy branky. Bez asistence.

29:01
    Po vhazování se Pugolovkin dostal za obranu a pálil k pravé tyči. Kůdela jeho pokus vykopl!

28:55
    Jihočeši se snaží a bojují o každý puk. Rusové jsou ale také dobří a domácím nic nedarují.

28:33
    Po ose Marek – Šachl – Mavrojanidis se posledně jmenovaný dostal do zakončení. Sám před brankou měl ale málo času na lepší zakončení. Proto jeho pokus mezi betony Jevdokimov kryl. Poté se Rusové pustili do domácích hráčů a opět z toho byla menší mela.

27:56
    Motor vyslal na hostující branku dvě střely. Obě končí na připravené obraně.

27:22
    Jihočeši se po delší pauze dostali do pásma Rusů.

26:01
    Hosté jsou aktivní a nyní domácí tým přehrávají.

25:43
    Pugolovkin motal domácí obránce a poté se dostal i ke střele. Tu Kůdela kryje betonem.

25:03
    Malygin si vyšlápl na Vaniše a tvrdě ho poslal na mantinel.

24:49
    Zakázané uvolnění domácího týmu.

24:36
    Nepříjemná střela Rachinskije končí na Kůdelovi, který puk dokázal vyrazit vedle branky.

24:03
    Potylitcynovu střelu v pohodě lapil Kůdela.

23:24

21:53
    Na ledě zůstal ležet jeden z hostujících hráčů. Hra je přerušená.

20:01

První třetina nabídla zajímavý hokej. Domácí byli častěji v zakončení, ale bohužel pro Jihočechy mnoho střel pochytal Jevdokimov. Stav je tak 1:2. První dějství bylo místy vyhecované a viděli jsme dvě malé potyčky. V dalším dějství bude zajímavé sledovat jak hokej, tak i souboje jednotlivých hráčů.

20:00

19:35

19:32
    Semrád sestřelil hostujícího hráče a Rusové mu to hned chtěli vrátit. Sudí potyčku přerušili.

19:07
    Utkání je vyhecované a nějaké potyčky se ještě určitě dočkáme.

18:26

17:58
    Koledajev střílel od modré a Potylitcyn výborně puk tečoval. Kůdela dokázal puk vyrazit.

17:35
    Jeden z hostujících hráčů jel sám na brankáře a byl faulován. Na trestnou lavici odchází Moravec za sekání. Hosté se diví, že není odpískán nájezd.

16:52
    Hosté hráli v oslabení velmi dobře a zaslouženě se dostávají znovu do vedení! Po dvou samostatných únicích se bekhendovým blafákem prosadil nikým neatakován DANIEL JERDAKOV. Bez asistence.

16:03
    Ankudinov je vyloučen na dvě minuty za krosček.

16:03
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    A je srovnáno! JIŘÍ FEREBAUER byl v souboji s Esipovem, kterého dokázal přetlačit a od hokejky se puk po přihrávce Třetiny odrazil do branky. Asistence: Třetina.

15:20
    Jihočeši začínají útok od své branky.

15:10
    Domácí v plném počtu. Domácí mají kratší přesilovku.

14:51
    Prokop dostal dvě minuty za hrubost. Rachinskij odchází na dvě plus dvě minuty za hrubost. Pokračuje se ve čtyřech.

14:43
    A máme tu první potyčku. Čekáme na tresty.

14:05
    Po střele Volgina dorazil puk do prázdné branky MIKITA FEAKTSISTAU! Kůdela první střelu stihl vykopnout, ale volný Feaktsistau neměl s dorážkou problémy. Asistence: Volgin.

13:41
    Kůdela vyhazuje přes všechny čáry. Dobrý tah od domácího brankáře.

13:32
    Útočící hráč stál v brankovišti. Hosté se sami připravili o pásmo.

13:06
    Jihočeši půjdou do tří! Za faul kolenem odešel Vaniš, za hákování Moravec.

12:45

12:30
    Domácí tým se dobře brání. Rusové zatím šanci neměli.

11:57
    Motor se osvobozuje. Vyhazuje přes všechny čáry.

11:27
    Ani Rusům se zatím přesilová hra nedaří.

10:59
    Host hrají v plném počtu.

10:45
    Domácí Ondřej odchází na dvě minuty za podražení.

10:15
    Domácí jsou opět před Jevdokimovem. Mrázek pálil bekhendem nad.

09:40
    Přesilovka domácímu týmu zatím moc nevychází.

08:59
    Rachinskij dostal dvě minuty za sekání. Druhá přesilovka pro domácí.

08:36
    Na druhé straně střílel do brankáře Mavrojanidis.

08:20
    Hostující Feaktsistau prověřil Kůdelu, který byl pozorný.

06:50
    Ofsajd hostujícího týmu. Vhazování ve středním pásmu.

05:58
    Jevdokimov si na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemůže. Eddie Turek mu prověřil lapačku.

05:37

05:26
    Další střelu na hostujícího gólmana poslal Marek. Jevdokimov vyráží vyrážečkou.

04:45
    Domácí se provinili přílišnou snahou v útoku. Je z toho ofsajd.

04:20
    Novák pálil od modré. Tečovaný puk naštěstí pro hosty Jevdokimova trefil do výstroje.

03:51
    Protiútok Rusů končí na připraveném Kůdelovi.

03:37
    Tesljuk je vyloučen na dvě minuty za hákování. Přesilovka pro domácí.

03:33
    Motor je v tlaku. Bude hrát přesilovku. Vaniš ve velké šanci proti brankáři neuspěl.

03:01
    Makovský pálil od modré. Jevdokimov puk vyrazil vyrážečkou.

01:26
    Odhadem je na stadionu 1 900 lidí. Počáteční euforie fanoušků tedy trochu opadla. I tak je ale na stadionu pěkná návštěva a hlavně atmosféra.

00:45
    V brance ruského týmu nakonec začal Jevdokimov.

00:28
    Zdeněk Ondřej se dostal ke střele z levé strany, kterou Safin lapačkou kryje.

00:01

HC Motor České Budějovice: Kůdela (Bláha) – Moravec, Pavlíček, Novák, Jáchym, Prokop, Kříž, Makovský, Semrád – Ondřej, Vaniš, Mrázek – Mavrojanidis, Šachl, Marek – Turek, Třetina, Ferebauer – Kotrla, Švec, Šperger.

Sokol Krasnojarsk: Safin (Jevdokimov) – Jesipov, Nosov, Peremikin, Polinin, Palenga, Feaktsistau, Volgin, Koledajev, Tesljuk – Ankudinov, Malygin, Repiach, Karelin, Smoljaninov, Anikev, Rachinskij, Vasilev, Dudarev, Isakov, Pasenko, Pugolovkin, Potylitcyn, Jerdakov.

Metropole jižních Čech v posledních desítkách hodin žije hokejem. V Českých Budějovicích se zrodil nový Motor a lidé ho chtějí vidět v akci. Další možnost mají ve čtvrtek. Do Budvar arény míří celek z ruské VHL, Sokol Krasnojarsk. Přátelské utkání se zajímavým soupeřem začíná znovu v 17:30. Pro HC Motor České Budějovice jde o druhé utkání po znovuobnovení klubu. V prvním přípravném duelu Jihočeši podlehli Kladnu 2:5.

Druholigový ruský celek je na předsezónním soustředění v České republice. Jeho historie nesahá až tak daleko. Sokol byl založen v roce 1977. Mezi nejlepší hráče patřili v loňském ročníku Vjačeslav Karavdin nebo Pavel Kurďukov. Brance druholigového celku jednoznačně vládne Emil Safin, který se v neúspěšné základní části přiblížil k jednadevadesáti procentům úspěšnosti zákroků.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Michal Heřman

Branky a nahrávky: 17. Ferebauer (Třetina) – 15. Feaktsistau (Volgin), 17. Jerdakov, 30. Jerdakov, 36. Dudarev (Rachinskij), 55. Pasenko (Peremikin)

Banes Motor České Budějovice: Kůdela (31. Bláha) – Moravec, Pavlíček, Novák, Jáchym, Prokop, Kříž, Makovský, Semrád – Ondřej, Vaniš, Mrázek – Mavrojanidis, Šachl, Marek – Turek, Třetina, Ferebauer – Kotrla, Švec, Šperger.
    Sokol Krasnojarsk: Jevdokimov (Safin) – Jesipov, Nosov, Peremikin, Polinin, Palenga, Feaktsistau, Volgin, Koledajev, Tesljuk – Ankudinov, Malygin, Repiach, Karelin, Smoljaninov, Anikev, Rachinskij, Vasilev, Dudarev, Isakov, Pasenko, Pugolovkin, Potylitcyn, Jerdakov.