Chomutov B – Motor ČB 1:5 (kon.) | Chomutov – HC Plzeň 0:7 (kon.) | K. Vary – Chomutov B 3:2 (kon.)
Chomutov – Motor ČB 2:6 (kon.) | K. Vary – HC Plzeň 0:2 (kon.)
Piráti Chomutov B
1:5 (0:1, 1:1, 0:3)
Banes Motor České Budějovice
Sobota 24.08.2013, 08:30 • SD ARÉNA • O pohár statutárního města Chomutov

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 08:30.

Krásný sobotní den z Chomutova. Vítejte u dnešního prvního onlajnu z turnaje O pohár města Chomutova. V prvním zápase na sebe narazí Piráti Chomutov B (8. třídy) a HC Motor České Budějovice (mladší dorost).

HC Motor České Budějovice: Němec (Ousjannikov) – Tintěra, Brabec, Dudáček, Dvořák, Jurka, Klusáček, Kubeš, Švagr, Bahula,Bláha, Tlačil, Škroleta, Kondelík, Kouba, Matys, Pospíšil, Remiáš, Schmidmayer, Vochozka, Pánek.

Rozhodčí: Danilec – Wohlrab, Kordina.

Oba týmy již zahájily klasické rozbruslení, utkání za několik málo okamžiků začne.

00:01

00:01
    Bylo vhozeno úvodní buly, které vyhrál tým Motoru.

00:54
    Jihočeši začali hodně aktivně, v dobré střelecké pozici byl Matys. Ten ovšem Poláškovu bránu přestřeluje.

01:42
    Jeden z chomutovských hráčů teď pálil ze středu útočného pásma, jeho pokus však jistým zákrokem kryje Němec.

02:07
    Seemann nahodil puk do pásma, ale nikoho ze svých spoluhráčů nenašel. Oba týmy střídají.

02:57
    Motor postupoval ve dvou proti jednomu. Kondelík přihrával na Jurku, ale ten si na Poláška nepřišel.

03:-25
    Nahození od Pavláta chytá po výjezdu do bodu pro vhazování Němec. Vhazovat se bude po jeho pravici.

03:38
    Lauko byl hodně blízko k otevření skóre. Němec zasáhl za pět minut dvanáct a bekhendový pokus chomutovského forvarda vytěsnil mezi tři tyče.

04:11
    Ofsajd v podání Jihočechů.

04:21
    Kondelík nahazoval od modré čáry, vše ale vyřešil pozorný Polášek, jenž čeká na hvizd sudího.

04:49
    Piráti jsou v plném počtu.

03:47
    Vyloučen jeden z chomutovských na jednu minutu za faul kolenem. Motor si zahraje přesilovku.

05:16
    Dva na nikoho v podání Pirátů! Jeden z chomutovských útočníků mohl a měl přihrávat najíždějícímu Paličkovi. Byl ale "krkavý" a nezvolil nejlepší způsob zakončení, neboť netrefil ani okolí Němcovy brány.

05:36
    Vochozka pálil z mezikruží, jeho pokus však končí na boční síti a u puku jsou Piráti.

06:55
    Hráči Motoru nyní postupovali dva na jednoho. Chomutovský obránce byl však pozorný a přihrávku na Pospíšila překazil.

07:08
    Pospíšil byl v dobré střelecké pozici. Trefil však pouze Poláškovu lapačku.

07:28
    Vyloučen hráč HC Motor České Budějovice Kubeš Jiří na jednu minutu za hákování. Piráti tak dostanou možnost zahrát si přesilovou hru.

08:28
    Motor je v plném počtu. Pirátům se tato přesilovka takřka nepodařila.

08:36
    Novák byl dobře rozjetý, ale celou akci zbrzdil a pálil pouze do připravené lapačky Němce.

09:29
    Od modré čáry nahazoval Brabec, jeho pokus Polášek kryje.

09:44
    Tlačil si objel tři hráče Pirátů, ale jeho střela z mezikruží Poláška nepřekvapila.

10:07
    O rok mladší Piráti svého soupeře chvílema i přehrávají. Jediné, co jim chybí, je štěstí při zakončení.

10:45
    Piráti postupovali do útočného pásma Motoru, ovšem situaci nevyřešili dobře a u kotouče jsou Budějovičtí.

11:08
    Kondelík jen těsně míjí Poláškovu branku! To byla obrovská šance zřejmě nejvyššího hráče na ploše.

11:57
    Vochozka přihrával zpoza brány na volného Pánka. Ten ale puk nezachytil.

13:30
    České Budějovice právě vstřelily branku!

MARTIN POSPÍŠIL střelou z dolní hranice mezikruží trefuje jediné volné místo v jinak dobře obsazené bráně Poláška. Asistence: Jiří Kubeš.

14:01
    Běží poslední minuta první patnáctiminutovky.

15:00

První třetina očima komentátorů:

Petr Horčička: Zatím je pro mě trochu překvapením, že Piráti svému staršímu soupeři odolávají a co by víc, chvílemi ho i přehrávají. Českobudějovičtí šance mají, ale Chomutov drží spolehlivý Polášek. Uvidíme, jestli se mladým hokejistům ze severu Čech podaří ve druhé části vyrovnat.

Jan Thőma: Nezbývá mi nic jiného než souhlasit s kolegou. Piráti Chomutov B jsou pro mně v dnešním utkání překvapením. Staršímu soupeři nedávají tolik místo a stíhají s nimi i bruslit. Osobně si myslím, že tento boj bude ještě zajímavý, tedy pokud Pirátům vydrží síly.

Druhá třetina začne přibližně v 9:09 hodin.

Hráči přicházejí na hrací plochu.

15:01

15:02
    Úvodní vhazování druhé třetiny vyhrál Motor.

15:25
    Nepřesná rozehrávka Brabce končí na zakázaném uvolnění. Piráti tak zůstanou v útočném pásmu.

16:02
    Brabec bekhendovým nahozením vyzkoušel pozornost Poláška. Ten však nahození kryje lapačkou a ihned rozehrává.

16:38
    Brankář Motoru je na střídačce, Jihočechům je ponechána výhoda.

16:54
    ... až teď zazněl hvizd rozhodčího. Je vyloučen hráč pirátů Chomutov Palička na minutu za hákování.

17:28
    Piráti střídají, puk dostali až před Němce.

17:54
    Domácí hrají v plném počtu.

18:41
    Nahození od Brabce kryje Polášek. Vhazovat se bude po jeho pravici.

19:06
    Schmidmayer zpoza brány našel Jurku, který pálil jen těsně vedle Poláškovy brány.

19:35
    Útok Motoru zastavil ofsajd.

20:08
    Vochozka nahazuje do útočného pásma a zakládá tak útok Motoru.

20:38
    Bahula trestuhodně zahazuje stoprocentní šanci! Měl před sebou úplně prázdnou bránu a pokud by přidal na síle, mohl skórovat. Polášek na poslední možný moment vymrštil svou lapačku!

21:37
    Seemann nahazoval na bránu a puk se z poza budějovické klece odrazil od brusle Němce. Ten si ho málem srazil do vlastní branky, z čehož mohl být i vlasní gól.

22:04
    Motor se hnal ve třech do útoku, ale pozorná obrana Pirátů útok zastavila a rozjíždí proti útok.

22:17
    Jeden z hráčů Budějovic vyhodil neúmyslně kotouč mezi střídačky. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

22:55
    Piráti Chomutov B vstřelili branku!
    Aktivita Pirátů nese ovace. Chomutovští mladíci se přeci jen dočkali. PETR CHLAN postupoval úplně sám na brankáře Němce a krásnou kličkou a následnou bekhendovou střelou vyrovnává. Bez asistence.

23:55

To bylo rychlá odveta. Jihočeši jsou porduhé v utkání do vedení. Schmidmayer přenesl kotouč na druhou stranu kluziště, kde číhal volný Bláha, jenž celou situaci vyšperkoval ještě přihrávkou na MARTINA REMIÁŠE, který uklidil kus černé gumy do poloodkryté barnky. Asistence: Karel Schmidmayer, Michal Bláha.

24:45
    Bude se vylučovat na straně Motoru.

24:51
    ... Bahula (CEB) na minutu za podražení.

24:57
    Střelu z mezikruží kryje lapačkou pohotový Němec.

25:08
    Pospíšil střelou z mezikruží ohrozil branku Pirátů. Poláček si připsal další důležitý zákrok.

25:51
    Jihočeši jsou v pěti. Piráti byli v této početní výhodě bezzubí.

27:05
    Hra je nyní dost nepřesná.

27:38
    Tým Pirátů Chomutov hrál v šesti.

27:39
    ... trest za hráčskou lavici si odpyká Seemann. Motor si tak zahraje další minutovou přesilovku.

28:16
    Chomutov vyhazuje až za Němcovu bránu. Piráti tak mohou vystřídat.

28:39

29:10
    Bláha (CEB) vyloučen na jednu minutu za hrubost.

29:01
    Byla ohlášená poslední minuta druhé třetiny.

30:00

Druhá třetina pohledem komentátorů:

Petr Horčička: Piráti hrají vyrovnanou partii, a za svou aktivitu byli ve druhé části hry odměněni vyrovnávacím gólem, i když o vedení v zápětí hned přišli, tak si dnes minimálně bod zaslouží. Dokáží ve třetí třetině vyrovnat?

Jan Thőma: Piráti předvádějí dál bojovný hokej a s Motorem drží krok. Odměnou za jejich úsilí byla branka na 1:1, jenž vstřelil Chlán. Bohužel několik okamžiků potom České Budějovice dali branku na 1:2.

Poslední část začne za necelou minutu. Rozhodčí se dohodli, že se bude pokračovat bez pauzy.

30:01

30:10
    Motor hraje v plném počtu.

30:58
    Remiáš ujížděl se Schmidmayerem ve dvou na jediného beka. Remiáš ale nezakončil přesně.

31:14
    Střelu z mezikruží kryje Polášek, který stále drží své mužstvo.

31:54
    Vyloučen Bahula (CEB) na jednu minutu za podražení.

32:27
    Pirátům se nedaří usadit v útočné třetině.

32:42
    Střelou od modré se nyní prezentoval Novák. Jeho pokus však kryje Němec.

32:54

33:05
    A další střela od modré! Tentokrát pálil českobudějovický forvard Klusáček.

33:35
    Kouba už se radoval ze vstřelené branky. Puk ovšem končí pouze v ochranné síti.

33:56
    Vyloučen Ondřej (CH2) na minutu za zdržování.

34:36
    Útok Morotu zastavil ofsajd.

33:56

35:15
    Velkou chybu nyní provedla budějovická obrana, díky té mohl postupovat úplně sám na brankáře Kharboutli. Jeho střela skončila na betonech Němce.

37:00

Budějovice navyšují svůj náskok na dvě branky, když se po kombinaci prosadil TOMÁŠ VOCHOZKA. Asistence: Oliver Pánek a Daniel Klusáček.

38:27
    Piráty třetí branka zřejmě zaskočila, převahu na hřišti začínají mít Jihočeši.

38:38
    Vhazovat se bude po levici chomutovského brankáře.

39:55
    Remiáš střílel z prostoru mezikruží, jeho střelu kryje Polášek vyrážečkou.

41:42
    Zápas už se spíše pouze dohrává. Jihočeši vedou o dvě branky a Pirátům už se do útoku moc nechce. Svého staršího soupeře dnes ale hodně potrápili.

43:00

To už je pro Severočechy kruté. Chomutovští, jakoby zápas vzdali, čehož využil ERIK BAHULA, který přidává čtvrtý gól Motoru. Asistence: Kryštof Švagr.

42:20
    Vochozka nahazoval od modré a brankář Polášek puk srazil pouze před sebe, kde byli dva hráči Motoru, ale ani jeden z nich nedokázal dostat puk za záda domácího brankáře.

43:01
    Běží poslední dvě minuty třetí třetiny.

44:16
    Pátou branku Budějovic střílí MICHAL JURKA. Asistence: Lukáš Matys.

45:00

Nejlepší hráči zápasu: Štěpán Jírovec (CH2) a Martin Pospíšil (CEB).

Zápas Chomutova B s Českými Budějovicemi pohledem komentátorů:

Petr Horčička: Třetí třetina ze strany Chomutova je pro mě spíše zklamáním. Zápas po třetí obdržené brance vzdal, ale spíše to vypadalo, že mladým hráčům došly síly. Skóre 1:5 je pro Piráty kruté.

Jan Thőma: Bohužel Pirátům došly v závěru zápasu síly a nestíhali s hráči Motoru bruslit. Výsledek 1:5 vypadá jednostranně, ale hokej na jednu branku se rozhodně nehrál. Osobně si myslím, že kdyby Pirátům v závěru nedocházely síly, mohl být zápas mnohem vyrovnanější .

Za několik málo okamžiků začne zápas mezi Piráty Chomutov "A" a Plzní. (10:02:02)

Petr Horčička

Jan Thöma

Branky a nahrávky: 23. Chlan – 14. Pospíšil (Kubeš), 24. Remiáš (Schmidmayer, Bláha), 37. Vochozka (Pánek, Klusáček), 43. Bahula (Švagr), 45. Jurka (Matys)

Piráti Chomutov B: Polášek (Pavlát) – Novák, Petržílka, Hajič, Dvořák, Špiegl, Seemann, Dejmek, Kulich, Jindra, Palička, Hřebíček, Svoboda, Lauko, Kobližek, Chlan, Ondřej, Kharboutli, Jírovec.
    Banes Motor České Budějovice: Němec (Ousjannikov) – Tintěra, Brabec, Dudáček, Dvořák, Jurka, Klusáček, Kubeš, Švagr, Bahula,Bláha, Tlačil, Škroleta, Kondelík, Kouba, Matys, Pospíšil, Remiáš, Schmidmayer, Vochozka, Pánek.

Rozhodčí: Danilec – Wohlrab, Kordina