Chomutov B – Motor ČB 1:5 (kon.) | Chomutov – HC Plzeň 0:7 (kon.) | K. Vary – Chomutov B 3:2 (kon.)
Chomutov – Motor ČB 2:6 (kon.) | K. Vary – HC Plzeň 0:2 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
3:2 (1:0,1:0, 1:2)
Piráti Chomutov B
Sobota 24.08.2013, 11:55 • SD ARÉNA • O pohár statutárního města Chomutov

Ačkoliv první dvě třetiny byla jednoznačně lepší Energie ve třetí se to změnilo. Utkání se srovnalo a Piráti dokonce dokázali vyrovnat na 2:2 po dvou trefách Kšíkala. Bohužel jen o pár okamžiků po vyrovnávající brance vstřelil rozhodující branku utkání Matěj Kurfürst. Toto utkání sledovalo 70 diváků.

Vyhlášení nejlepších hráčů tohoto utkání: Kurfürst Matěj (KVA) Pavlát Daniel (CH2). (13:15:35)

45:00

44:54
    Energie vyhazuje.

44:32
    Piráti zamkli Energii ve své obrané třetině.

44:00
    Střelu Nídla kreje Pavlát.

43:47
    Další karlovarský útok zastavuje ofsajd.

43:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

40:58
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!

A Energie se dostává opět do vedení po brance MATĚJ KURFÜRST.

40:03
    Piráti Chomutov B vstřelili branku!
    Tak to je opravdu neuvěřitelné! DANIEL KŠÍKAL střílí druhou branku během chvilky. Piráti se nemohli dostat dvě třetiny dohry nyní však vyrovnávají na 2:2. Asistence: Jan Hnídek.

39:51

39:30
    Přesilová hra se moc Pirátům nedaří.

38:51
    Vyloučen hráč Suchý (KVA) na minutu za hákování.

38:15
    Tak to je překvapivé! DANIEL KŠÍKAL dává branku a snižuje tak na rozdíl jedné branky. Asistence: Marek Suchý, Adam Strejc.

36:37
    Vildumertz se prokličkoval až za Pavlátovu branku, před kterou hledal lépe postaveného Přibyla. K tomu ale puk neprošel, a tak mohl chomutovský gólman zůstat v klidu.

35:51
    Puk je ve středním pásmu a oba týmy střídají.

35:08
    Chlán zavezl puk do útočného pásma, ale karlovarská defenziva je dnes velmi pozorná.

33:53
    Přibyl si vyjel zpoza branky před Pavláta k zakončení, se ale nedostal.

32:39
    Obě družstva hrají v plném počtu.

32:25
    Hra čtyři na čtyři spíše vyhovuje mladším Pirátům.

31:39
    Máme tu hned dvojí vyloučení. Na straně Pirátů byl vyloučen hráč číslo Studený za držení protihráče a na straně Energie Nídl za hru vysokou holí.

31:00
    Piráti jsou u puku a rozehrávají.

30:21

30:01
    Sudí právě vhodil úvodní vhazování třetí třetiny.

30:01

Ve druhé třetiny jsme viděli opět jeden gól a zvonu do sítě Pirátů Chomutov 2. Obraz hry se nezměnil Karlovy Vary mají pořád stejnou převahu nad svým soupeřem.

30:00

29:50
    Energie si vytváří tlak.

29:40
    Bernáth nahazoval od modré přímo do náruče Pavláta.

29:24
    Máme tu další vyloučení během krátké chvíle. Na trestnou hlavici míří Kharboutli (CH2) za hákování.

29:00
    Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

28:19
    Energie se opět zabydlela v obraném pásmu Chomutova.

27:39

27:30
    Piráti za celou přesilovou hru nevystřelili ani nejdou na branku soupeře.

24:49

26:39
    Vyloučen Bečka (KVA) na minutu za držení hole.

26:30
    Energie uzavřela Piráty ve svém obraném pásmu.

25:49
    ... a rozhodčí už pískl do píšťalky. Minutový trest si odpyká Kharboutli (CH2).

25:39
    Bude se vylučovat na straně Pirátů.

24:22
    Jírovec prověřil pozornost Špírka. Vhazovat se bude po jeho pravici.

22:15
    Kunc přízemní střelou ohrozil branku Energie. Špíček vyrazil puk mimo.

21:35
    Energie se přesilové hře nedostala pořádně do útočného pásma. Hra se převážně odvíjela ve středním pásmu.

21:09

20:09
    Vyloučen Kharboutli(CH2) na jednu minutu za podražení..

18:56
    Prošek postupoval na brankáře Pavláta. Obrana Pirátů ho odstavila od puku a jde do proti útoku.

17:59

Krásná individuální akce hráče s číslem MATĚJ KURFÜRST, který přešel přes dva obránce Pirátů a bekhendovou střelou zakončuje.

17:30
    Sledujeme stejný obraz hry jako v první třetině, tedy jasnou převahu HC Energie Karlovy Vary.

16:56
    Piráti teď špatně rozehráli a puk se dostává zpátky na hokejky Energie.

16:18
    Do zakončení se dostal Hrůša, který se objevil sám před Pavlátem, ten však jeho střelu vyráží.

15:58
    Vary rozehrávají za svou branku, tu jim však znepříjemňují Piráti.

15:12
    Ihned po vhazování se Energie vrhla do útoku. Střelu Bečka, chytá Pavlát.

15:01
    Právě nám začala druhá třetina.

15:01

Hráči nastupují na ledovou plochu.

První třetina nám skončila lépe pro Energii, za kterou se v čase 8:56 trefil Bernáth. Karlovy Vary zápasu jednoznačně dominují a nedávají svému, o rok mladšímu, soupeři šanci se dostat do jakéhokoliv zakončení.

15:00

14:08
    Piráti šli nyní na do protiútoku tři na jednoho. Střelu Chlána však Špírek vyráží.

14:01
    Byla ohlášena poslední minuta první třetiny.

Prošek si teď vybruslil až před brankáře Pirátů, který mu však kotouč kryje.

12:42
    Piráti pouze vyhazují ze své obranné třetiny.

12:13
    Závar před brankou Pirátů.

11:45
    Po hodně dlouhé době můžeme vidět Piráty v útoku, ale k zakončení se nedostali.

11:00
    Opět se k zakončení dostal Hrůša. Pavlát střelu chytá.

10:24
    Hrůša střílel z prostoru mezi kruhy, jeho pokus byl zablokován a míří do ochranné sítě.

08:56

Energie jde do vedení. Po přihrávce Nídla zakončuje FILIP BERNÁTH. Asistence: Jiří Nídl.

08:22
    Strejc chtěl přihrát na najíždějícího spoluhráče, ten jeho přihrávku nezachytil a píská se zakázané uvolnění.

07:30
    Piráti se po dlouhé době dostávají do útočného pásma, ale o puk rychle přišli a odjíždí střídat.

07:00
    Karlovy Vary mají zatím v zápase jednoznačnou převahu.

05:22
    Pavlát si připisuje další sebevědomý zákrok.

05:17

04:48
    Piráti vyhazují a odjíždějí střídat.

04:17
    Jednominutový trest si odpyká Strejc (CH2) za podražení.

04:02
    Energie zamkla Piráty v obraném pásmu a bude se vylučovat.

03:41
    Nídl teď postupoval sám na brankáře, jeho pokus však brankář chytil.

03:00
    Hra se zatím hraje nahoru dolu, bez vážného ohrožení brankáře.

02:11
    Vhazuje se po pravé straně pirátské branky.

00:01
    Úvodní buly vyhrála Energie, která hned vyrazila do útoku.

00:01

Obě družstva již zahájili klasické rozbruslení.

HC Energie Karlovy Vary: Špírek (Beran) – Bernáth, Štaif, Pátek, Přibyl, Kunc, Hrůša, Žeravík, Šála, Nídl, Halberštát, Slabý, Kurfurst, Vildumertz, Prošek, Bečka

Piráti Chomutov B: Polášek (Pavlát) – Pavlát (Vecka) – Buchtela, Jírovec, Strejc, Studený, Bukač, Starý, Černý, Hnídek, Chlán, Kharboutli, Kunc, Svoboda, Suchý, Hassl, Kšíkal.

Rozhodčí: Danilec – Wohlrab, Kordina.

Karlovarské Energie vyzve ve své třetím zápas na turnaji O pohár města Chomutova Piráty Chomutov 2. Karlovy vary v prvním zápas porazila Piráty Chomutov 3:2 ve druhém pak přehrály HC Motor České Budějovice 2:1. To Piráti Chomutov 2 jsou na tom úplně opačně na turnaji ještě nevyhráli. A spíše sbírají zkušenosti proti starším soupeřům. Připomínám, že Piráti Chomutov 2 jsou osmé třídy nebo-li starší žáči A.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Jan Thöma

Branky a nahrávky: 9. Bernáth (Nídl), 18. Kurfürst, 41. Kurfürst – 39. Kšíkal (Suchý, Strejc), 41. Kšíkal (Hnídek)

HC Energie Karlovy Vary: Špírek (Beran) – Bernáth, Štaif, Pátek, Přibyl, Kunc, Hrůša, Žeravík, Šála, Nídl, Halberštát, Slabý, Kurfürst, Vildumertz, Prošek, Bečka
    Piráti Chomutov B: Pavlát (Vecka) – Buchtela, Jírovec, Strejc, Studený, Bukač, Starý, Černý, Hnídek, Chlán, Kharboutli, Kunc, Svoboda, Suchý, Hassl, Kšíkal

Rozhodčí: Danilec – Wohlrab, Kordina