Spartak – St. Gallen 2:4 (kon.) | Kazaň – Molde 3:0 (kon.) | Astra Giurgiu – Maccabi Haifa 1:1 (kon.)
Dila Gori – Rapid 0:3 (kon.) | Dynamo Kyjev – Aktobe 5:1 (kon.) | Nordsjaelland – Elfsborg 0:1 (kon.)
Stuttgart – Rijeka 2:2 (kon.) | Trabzonspor – Kukësi 3:1 (kon.) | Saint-Étienne – Esbjerg 0:1 (kon.)
Liberec – Udinese 1:1 (kon.) | Šeriff Tiraspol – Vojvodina 2:1 (kon.) | APOEL – Waregem 1:2 (kon.)
Besiktas – Tromsø 2:0 (kon.) | Ploiesti – Swansea 2:1 (kon.) | Genk – Hafnarfjördur 5:2 (kon.)
Skënderbeu – Černomorec Oděsa 1:0 (6:7 po pen.) | Nice – Apollon Limassol 1:0 (kon.) | Thun – Partizan Bělehrad 3:0 (kon.)
Pasching – Estoril 1:2 (kon.) | Dněpropetrovsk – Kalju 2:0 (kon.) | Žalgiris Vilnius – Salzburg 0:2 (kon.)
Frankfurt – Karabach 2:1 (kon.) | Standard – Minsk 3:1 (kon.) | Śląsk – Sevilla 0:5 (kon.)
Feyenoord – Kubaň Krasnodar 1:2 (kon.) | Fiorentina – Grasshoppers 0:1 (kon.) | Tottenham – Dinamo Tbilisi 3:0 (kon.)
Braga – CS Pandurii 0:2 (po pr.) | Real Betis – Jablonec 6:0 (kon.)
OGC Nice
1:0 (1:0)
Apollon Limassol FC
Čtvrtek 29.08.2013, 20:00Evropská liga (předkola)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Hezký večer všem příznivcům kopané. Dnes jsou na programu odvety play-off Evropské ligy a dnešním dnem se tedy rozhodne, které týmy půjdou do hlavní části této prestižní soutěže. My budeme sledovat odvetný zápas mezi francouzským celkem OGC Nice a týmem z Kypru Apollonem Limassol FC.

OGC Nice

Tým z Francie OGC Nice byl v prvním utkání na půdě Limassolu FC favoritem, ale na kyperský celek nestačil. Limassol totiž dokázal doma zvítězit nad OGC Nice v poměru 2:0 a do odvety si tedy vypracoval celkem slibnou pozici. O obě branky se postaral hráč Sangoy a hosty z Nice tak dokonale zaskočil. Domácí tak dnes musí zabrat a přinejmenším smazat dvougólový náskok hostujícího celku a vynutit si tak prodloužení.

Naproti tomu hostům dnes stačí jakákoli remíza, ale také prohra 1:0, 3:1 atd. k tomu, aby postoupili do hlavní části. Na to se ale zcela jistě spoléhat nebudou a budou se snažit o stejnou hru jako před týdnem a pokusí se i dnes zápas vyhrát. Byla by rozhodně škoda, aby se sami připravili o nadějný postup do hlavní fáze Evropské ligy.

Jak nakonec dnešní utkání dopadne, zda se domácím podaří náskok Apollonu dotáhnout, nebo zda hosté dokonají své dílo už v základní hrací době, se dozvíme dnes v pozdních večerních hodinách. Z utkání je tradičně připraven také podrobný online přenos, kterým Vás budu provázet.

Dnešní utkání, které se odehraje na stadionu Le Ray v Nice bude jako hlavní rozhodčí řídit Viktor Kassai z Maďarska a na čarách mu budou pomáhat jeho krajané, pánové György Ring a Vencel Tóth.

OGC Nice: Ospina – Genevois, Gomis, Kolodziejczak, Amavi – Digard, Mendy – Pied, Eysseric, Bautheac – Cvitanich

Apollon Limassol FC: Vale – Dananae, Merkis, Karypidis, Vasiliou – Hamdani, Gullon – Papoulis, Sangoy, Robert – Roberto

Rozhodčí: Viktor Kassai – György Ring, Vencel Tóth (všichni Maďarsko).

1

1
    Hned v první minutě byl k vidění faul a bude se tak kopat volný přímý kop. Postará se o něj celek Apollonu.

3
    Na druhé straně také faul hostí, konkrétně byl napomenut Sangoy.

4
    Nice právě vstřelilo branku!
    Domácí Nice se bleskově ujímají vedení. Do šance se dostal Mendy, který viděl nabíhajícího DARIA CVITANICHA, který nedal hostujícímu brankáři vůbec žádnou šanci.

8
    Cvitanich v další šanci, ale tentokráte míjí branku Apollonu. U míče jsou hosté a míří do útoku.

9
    Na druhé straně se Roberto řítil do vápna domácích, ale ocitl se v ofsajdové pasti. U míče tak budou znovu domácí.

10
    Fotbalisté domácího celku jsou teď na polovině hostí, ale nedaří se jim dostat až do blízkosti branky hostí.

10
    Žlutou kartu dostává Kolodziejczak (OGC Nice).

10
    Žlutou kartu dostává Papoulis (Apollon Limassol FC).

12
    Nice v další šanci, Eysseric však svou střelou nijak Valeho nezaskočil. Ten v pohodě chytá a uklidňuje hru.

13
    Nyní došlo k dalšímu faulu, Amavi zajel do Papoulise, ale vše vyřešila domluva hlavního sudího.

14
    Tentokrát se už ale opět žlutí. Dananae to přehnal a poslal k zemi jednoho z domácích hráčů. Ti budou zahrávat volný přímý kop.

16
    Bautheac se dostal do slibné šance a mohl tak dát svému týmu vedení o dvě branky. Jenomže svou střelu poslal jen těsně vedle hostující branky.

17
    Sangoy, střelec dvou branek v předchozím utkání, se dostal do pěkné šance, ale i on přestřelil.

19
    Gullon fauloval domácího Eysserica, ale opět stačila jen domluva hlavního rozhodčího.

20
    Hlavou poslal míč těsně nad břevno branky Apollonu Mendy. Domácí se snaží za každou cenu o další branku.

22
    Před velkým vápnem Nice teď operují hráči Apollonu, ale zatím se jim nedaří vytvořit si nějakou gólovou příležitost.

23
    Šanci Robertoa bez problémů chytá Ospina.

24
    Na druhé straně si stejně počínal Vale v brance hostí.

25
    Apollon zahrával volný přímý kop, střelu Sangoye vyráží Ospina na rohový kop.

26
    Velká šance Nice, když se ve čtyřech na dva hráče řítili domácí, ale nakonec ve vápně hostí neuspěli.

28
    Mendy dokázal projít za obranu soupeře, a následně se prodral také do vápna hostí, tam však o míč nakonec přišel. Ze šance pro domácí tak nakonec nic nebylo.

30
    Domácí publikum svými hlasivkami žene svůj tým do dalšího útoku.

32
    Hamdani poslal dalekonosný centr na Roberta, ten ho však nedokázal dobře zpracovat a nakonec branku Nice nijak neohrozil.

33
    Další žlutá karta pro Apollon. Vyfasoval ji Sangoy.

34
    Domácí Cvitanich se ocitl v další výborné šanci, ale jeho slibně se rozvíjející akci zmařil ofsajd.

36
    Vale se teď musel notně protáhnout po střele Cvitanicha. Míč za svá záda nepustil a svůj tým tak podržel.

38
    Hráči Nice byli znovu nastěhováni ve vápně Apollonu. Mendy vyslal poté prudkou střelu, kterou svým tělem zlikvidoval jeden z obránců Apollonu.

41
    Apollon bude zahrávat volný přímý kop.

42
    Žlutou kartu dostává Roberto (Apollon Limassol FC).

43
    Cvitanich vyskočil ve vápně hostí a hlavou se snažil umístit míč za záda Valeho. Ten však jeho úmysl včas vystihl a míč vyboxoval do bezpečí.

44
    Volný přímý kop zahrávali hosté, ale Vasiliou míč poslal hodně vysoko nad branku Nice. Ospina tak stále drží čisté konto.

45
    Rozhodčí nastaví první poločas o dvě minuty.

45+1
    Hraje se převážně ve středu hřiště. Žádný tým se v závěru první půli již příliš nikam nežene.

45+2
    Rychlý protiútok Nice končí dobrým zákrokem hostující obrany.

Máme za sebou první poločas dnešního utkání. Domácí se brzy ujali vedení a nadále poté útočili, aby se jim podařilo vsítit další důležitou branku. Apollon ale dobře bránil a další branku již neinkasoval. Druhý poločas začne přibližně ve 20:05.

46

46
    Hráči Nice hned od úvodního hvizdu druhého poločasu znovu ohrozil branku Apollonu. Bautheac vyslal prudkou střelu na Valeho, ten si s ní ale dokázal poradit.

48
    A další šance domácích. Bautheac vyslal prudkou střelu na Valeho, ten ji jen se štěstím vyráží na rohový kop.

49
    Roberto na druhé straně také mohl zahrozit svým útočným výpadem, jenomže se dopustil ofsajdu.

50
    Další roh pro Nice.

51
    Domácí hráči jsou v dalším obléhání branky Apollonu. Potřebují vstřelit ještě minimálně jednu branku, aby si vynutili prodloužení. Vale v brance hostí však zatím odolává.

54
    Volný přímý kop zahrávali fotbalisté domácího celku, Eysseric však poslal míč jen do připraveného brankáře Valeho.

55
    Další volný přímý kop pro domácí. Jejich tlak je teď opravdu velký a branka je na spadnutí.

56
    Žlutou kartu dostává Vasiliou (Apollon Limassol FC).

59
    Žlutou kartu dostává Pied (OGC Nice).

61
    Vale teď drží svůj tým zuby nehty. Další dvě obrovské šance Nice hasí v pravý čas.

62
    Apollon po rozehrání rohového kopu málem ohrozil Ospinu v domácí brance, ten nakonec míč ukrývá ve svých rukavicích.

64
    Další tlak Nice opět brankou nekončí. Apollon se dobře brání a nyní je také u míče.

66
    Pied střílel těsně před hostujícím vápnem, jeho projektil však končí na hrudi jednoho z obránců hostí.

66
    Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Gomis, přichází Puel.

66
    Skvělý zákrok vytasil Vale proti Cvitanichovi. Hasí tak další velkou střeleckou příležitost domácích.

68
    Z druhé strany to zkoušel hostující Roberto, ale zastavilo ho postavení mimo hru.

69
    Volný přímý kop pro Apollon.

72
    Puel fauloval Roberta a Apollon bude zahrávat volný přímý kop.

72
    Střídání v týmu Apollon Limassol FC: ze hřiště odchází Papoulis, přichází Kyriakou.

74
    U velkého vápna Apollonu jsou znovu nastěhovaní hráči Nice.

76
    Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Pied, přichází Bosetti.

77
    Žlutou kartu dostává Kyriakou (Apollon Limassol FC).

79
    Něco přes jedenáct minut mají nyní hráči Nice, by vsítili ještě minimálně jednu branku. Pokud by se tak stalo a zápas by skončil 2:0, došlo by utkání do prodloužení. Zatím to ale vypadá, že je branka pro domácí zakletá.

80
    Puel teď střelou z dvaceti metrů míjí hostující branku.

82
    Mendy střílel v prostoru velkého vápna, ale jen do připraveného Vasilioua, který míč odvrací do bezpečí.

84
    Po nepřesné střele domácích bude následovat odkop od branky Limassolu.

85
    V obrovské šanci se ocitl Cvitanich, který mohl navýšit vedení svého týmu. Střela mu však nesedla a balón končí vysoko nad hostující brankou.

86
    Apollon bude zahrávat rohový kop.

87
    Sangoy také v dobré šanci hostí, ale i Ospina drží svůj tým.