Jaroslavl – Lev 1:3 (kon.) | Jekatěrinburg – Třinec 3:1 (kon.) | Nitra – Trenčín 3:1 (kon.)
Skalica – Zlín 1:3 (kon.) | Martin – Žilina 2:4 (kon.) | Poprad – Zvolen 4:2 (kon.)
Poruba 2011 – Nový Jičín 6:2 (kon.) | Orlová – Frýdek-M. 2:1 (kon.) | Jihlava – Olomouc 1:2 (kon.)
Mladá Boleslav – Beroun 8:0 (kon.) | Havlíčkův Brod – Třebíč 2:4 (kon.) | Kladno – Znojmo 3:1 (kon.)
Děčín – Jablonec n/N 1:4 (kon.) | Piešťany – Dunaújváros 5:0 (kon.) | Mor. Budějovice – Žďár n/S 2:5 (kon.)
Nymburk – Pardubice Jun. 8:7 (kon.) | Vsetín – Opava 3:1 (kon.) | Litvínov – Ústí n/L 2:1 (kon.)
Litoměřice – Benátky n/J 4:3 (2:0 po s.n.) | Kadaň – Most 3:0 (kon.) | Klášterec nO – Řisuty 5:7 (kon.)
HC Rebel Havlíčkův Brod
2:4 (1:3, 0:1, 1:0)
SK Horácká Slavia Třebíč
Čtvrtek 29.08.2013, 17:30Přípravné zápasy

Z havlíčkobrodské Kotliny je to z mé strany všechno, děkuji za pozornost a těším se na další přenos. Hezký zbytek večera. (19:29:49)

Je dobojováno. Přípravné derby končí lépe pro hostující celek SK Horácká Slavia Třebíč. Dnešní utkání rozhodly hlavně využité přesilovky, ze kterých obě mužstva vytěžila góly v první části. Během prostřední dvacetiminutovky pak Třebíč přidala ještě jeden gól, a to deset seknud před zvukem sirény. Havlíčkův Brod se dokázal prosadit až ke konci utkání. Individuální akci přesně zakončil Lukáš Endál.

60:00

59:50
    Zápas se dohrává v útočné třetině, ale Havlíčkobrodští se evidentně nedostanou do zakončení.

59:28
    Roman Vondráček se málem prosadil mezi dvěma obránci Třebíče, ti jej ale nakonec dostihli a odvrátili jeho útok mimo brankoviště.

59:08
    Rebelové jsou v plném počtu, moc času jim ale už nezbývá.

58:25
    Petr Polodna se v oslabení vydal směrem na Zelenku. Na úrovni levého kruhu střílel, ovšem metr od klece hostí.

57:20
    Pavel Musil (HBR) dostává menší trest za podražení.

56:48
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!

Přecejenom se tým Rebelů dočkal branky a trochu paradoxně po skončení početní výhody. LUKÁŠ ENDÁL si udělal z hostující obrany tréninkové kužely a po pár krocích střílel přesně mezi tyče. Bez asistence.

56:20
    Od modré ještě zkoušel střílet jeden z domácích beků. Puk mu ale sjel. Hosté jsou v plném počtu.

55:11
    Rebelové dobře klombinují v útočné třetině. Z pravého kruhu střílel z první Lukáš Havel. Zelenku však zasáhl jen do hrudě.

54:20
    Havlíčkův Brod si zahraje početní výhodu. Václav Čejka (TRE) se provinil sekáním a dostává menší trest.

53:20
    Karol Korim dostal na vlastní modrou kotouč a sprintem jej zavezl až na levý kruh útočného pásma. Domácí obrana ho jako letka stíhačů dobruslila a kotouč mu vysekla z hole.

51:23
    Mladý brankář Čeněk Novák se blýskl svým skvělým zákrokem, proti razantní pozemní střele Milana Přibyla. Kotouč byl zastaven koncem nataženého levého betonu.

49:26
    Hostující celek je v plném počtu.

49:24
    Rebelům se sice daří přechod do útočné třetiny, zde se jim však nedaří nic vymyslet. Jedunou dobrou akcí byla rána Jana Soldána, která skončila v Zelenkově lapačce.

47:36
    Rebelové budou hrát přesilovku, za sekeru odchází na trestnou jeden z Třebíčských beků.

46:48
    Lukáš Endál zkusil rozjet útočnou akci. Nahrávka do středního pásma našla Romana Vondráčka, který ji Endálovi opět vracel. Domácí útočníci ale byli příliš blízko u sebe a nedokázali se na puku dohodnout.

44:26
    Za Novákovou brankou se nebezpečně promenádoval Marek Laš, který probruslil útočné pásmo na levý kruh. Střela z otočky mu nesedla.

43:06
    Čeněk Novák si připsal první zásahy. Hned nadvakrát zasahoval proti dorážkám Tomáše Vondráčka a Lukáše Nahodila, které mířily z úhlu brankoviště. .

42:12
    Nebezpečná rána Jana Soldána od modré orazítkovala zadní plexisklo.

41:42
    Havlíčkobrodská obrana je zatím stále zavřená ve svém pásmu. Třebíči se daří vyvíjet tlak.

40:56
    V domácí brance došlo ke změně. Mezi tyče se postavil Čeněk Novák.

40:01

Během prostředního dějství byli trochu více aktivnější Rebelové. Nedokázali však proměnit důležité šance, které je zatím stojí výsledek. Nepříjemností je pro ně další branka do šatny. Jejím autorem je podruhé v zápase Tomáš Vondráček.

Další třetina začně přibližně v 18:55.

40:00

39:50
    Horácká Slavia právě vstřelila branku!

Rebelové znovu dostávají gól do šatny. Hosté se v závěru prostředního dějství usadili v útočné třetině a domácí obranu uvařili jako v hrnci. Po přihrávce Jana Wasserbauera na pravý kruh se dobře zorientoval Lukáš Nahodil a posunul kotouč na čepel Tomáše Vondráčka, který se prosazuje podruhé v zápase. Asistence: Lukáš Nahodil, Jan Wasserbauer

39:27
    Na druhé straně musel zasahovat Opršal. Dolníčkovu pumelici odrazil do pravého rohu.

38:54
    Rebelové bojují jako lvi. V mezikruží se jako blesk z nebe zjevil Lukáš Havel, jenž nedokázal svou rychlou ránu zápěstím usměrnit pod břevno.

38:04
    Dalším střelcem od modré byl Jan Soldán, jehož pozemní dělovku nebezpečně tečoval jeden z domácích beků. Zelenka měl proti odraženému puku do protipohybu co dělat.

36:40
    Rychlou nahrávku na modrou obdržel Jan Berger, který ji z první doslova narval do stínícího hloučku před domácí brankou. Rána naštěstí zasáhla jen chrániče obou hráčů.

35:36
    Horácká Slavia výrazně polevila, vypadá to ale že stále čeká na nějakou díru v domácí obraně. Zatím se však stále hraje spíše před Zelenkou.

33:33
    Za pořádnou melou před hostující brankou stál opět Ladislav Rytnauer. Zelenka si u pravého rohu brankoviště nepohlídal Pavla Musila, jenž po Rytnauerově střílené nahrávce mířil k pravé tyčce, ovšem marně.

32:09
    Na druhé straně se do útočnéhop pásma vydal Jan Berger, který bekhendem našel sprintujícího Ladislava Rytnauera. Ten, byť s důrazem, nedokázal propasírovat černou pryž pod Zelenkovy betony.

31:19
    Aktivní Tomáš Vondráček si sjel do mezikruží, kam dostal přesnou nahrávku. Jeho dělovka z první skončila v Opršalově náruči.

30:18
    Na druhé straně chtěl zaúřadovat Milan Přibyl, který se proháčkoval přes střední pásmo až za útočnou modrou. Zde byl ale atakován stíhajícím bekem.

28:14
    Petr Polodna obdržel přesnou nahrávku na pravý kruh. Z jízdy vzad však nedokázal pořádně přejít k takové střele, která by mohla Zelenku ohrozit.

26:59
    Rebelové velmi dobře napadají v obranném pásmu. Třebíč působí v útoku rozhozeně, trápí se s nepřesností nahrávek.

25:56
    Hostí úspěšně kombinují před Opršalem, ale koncovka se jim nedaří. Hra se přesouvá spíše od rohu k rohu.

24:21
    Obě mužstva jsou v plném počtu.

23:14
    Karol Korim vypálil metr za modrou tak tvrdý golf, že šel jendou nohou do pokleku. Brankář zelenka se za ránou letící nad jenom ohlédl.

22:11
    Vylučuje se na obou stranách. Na trestnou putuje Milan Přibyl (TRE) za sekání a Lukáš Endál (HBR) za hákování.

21:28
    Tomáš Semrád se od modré opřel do puku, horní tyčku minul o několik málo centimetrů.

20:14
    Domácí rozehráli buly do útočného pásma. Tam se puku chopil Rostislav Malena, jenž se pokusil rozehrát na brejk. Přihrávka ale byla příliš rychlá a dlouhá, což znamení zakázané uvolnění.

20:01

Máme za sebou první třetinu, která přinesla radost spíše na střídačku hostí, jež si během ní vydobyli dvoubrankové vedení. Dneska padají góly v přesilovkách. Za třebíč ji nejprve využil Tomáš Vondráček. Pak ale přišlo srovnání zásluhou domácího Ondřeje Stehlíka. Do dalších minut se dostali na koně hosté. Druhý gól zaznamenal Lukáš Nahodil a v poslední minutě se gólem do šatny prosadil Jakub Čuřík.

Další třetina začne přibližně v 18:12.

20:00

19:08

Domácí obrana zaspala před svým brankovištěm. Rostislav Malena nejprve rozehrál z útočné modré k pravé tyčce, kde číhal David Dolníček. Ten vzal rozum do hrsti a kolem betonu ještě stačil posunout puk na levou stranu brankoviště, odkud neměl těžkou úlohu v podobě střely do prázdné klece JAKUB ČUŘÍK. Asistence: David Dolníček, Rostislav Malena

18:21
    Horácká Slavia dostává šanci na zvýšení. Za sekeru bude pykat Jan Soldán (HBR).

16:40
    Lukáš Havel se protáhl skrz hostující obranu a z vrcholu pravého kruhu chtěl golfem nejspíše zabít připraveného Zelenku. Jeho tvrdá rána orazítkovala zadní plexi.

14:23

Třebíč využívá další přesilovku. Aktéři předchozího gólu si vyměnili role. Tentokrát zavezl pouk do třetiny Tomáš Vondráček. Rychle zdvihl hlavu a našel z druhé vlny najetého LUKÁŠE NAHODILA. Ten se trefil přesně k pravé tyčce. Asistence: Tomáš Vondráček.

13:38
    David Dolníček nepřesně rozehrál ve středním pásmu a kotouč mu sebral jeden z domácích beků, který vyhodil.

12:47
    Na straně domácích se bude znovu trestat. Za držení jde pykat Jan Soldán (HBR).

11:38
    Po vyrovnávacím gólu domácích se hra velice vyrovnala a dostává mnohem svižnější tempo.

08:58

Tu také velmi rychle využívá. Výborná přesilovková spolupráce začala u beka Tomáše Semráda, který od modré nastřelil kotouč před Zelenku. Odražený puk se dostal k hokejce Marka Drtiny. Ten našel výborně stojícího Ondřeje Stehlíka, který takřka z metru neomylně procedil přesouvajícího se Zelenku. Asistence: Marek Drtina, Tomáš Semrád

08:41
    Domácí tým má šanci na odplatu, bude totiž hrát přesilovku.

07:14

Třebíč nakonec svou početní výhodu využívá. Lukáš nahodil sebral ve středním pásmu kotouč a rozjel se sním do útočné třetiny. V tandemu ale ucítil volného TOMÁŠE VONDRÁČKA, jenž dostal kotouč přesně na hůl a po třech krocích propálil Opršala mezi betony. Asistence: Lukáš Nahodil

06:20
    Třebíči se přesilovka vůbec nedaří. K puku se ve své třetině nachomýtl Ondřej Stehlík, který kotouč vyvezl až do pásma hostí.

05:38
    Tresty dneska létají o sto šest. Domácí budou hrát oslabení, Jan Milfait (HBR) jde pykat za hru vysokou holí.

05:09
    V pěti hráčích už je i Horácká Slavia.

04:25
    Rebelové jsou v plném počtu a zahajují rozehrávku, zbývá jim ale jen dvacet sekund přesilovky.

03:09
    Síly na ledě se vyrovnají, Rostislav Malena (TRE) obdržel menší trest za vysokou hůl.

02:54
    David Dolníček se sám vydal osou kliziště až do útočné třetiny, kde byl ale čistým zákrokem zastaven. Rebelům se podařilo vyhodit kotouč na druhou stranu.

02:25
    Hostující tým si zahraje početní výhodu. Radek Novotný (HBR) dostává dvě minuty za hru vysokou holí.

02:00
    Rebeloé ihned přešlu do útoku a palebnou šanci si vytvořil Lukáš Endál, který ale z pravého kruhu minul.

01:26
    Třebíčští se snaží aktivně napadat v útočné třetině, ale domácí obrana jí to značně komplikuje.

00:30
    Po vhazování se domácí družina stáhla dozadu a asi na třětí pokus rozjela útočnou akci, která však skončila za brankou Zelenky.

00:01

HC Rebel Havlíčkův Brod: Opršal (Novák) – Kolafa, Wágner, Semrád, Drtina, Soldán, Zítka, Korim, Novotný – Havel, Polodna, Musil – Rytnauer "C", Stehlík, Berger – Endál "A", Vondráček R., Maliník – Štěpánek Š., Milfait

SK Horácká Slavia Třebíč: Zelenka (Dusík) – Malena "A", Rangl, Dietz, Dlapa, Čejka, Bilčík, Peroutka – Laš, Dolníček "C", Čuřík – Wasserbauer, Nahodil, Vondráček T. – Kadela, Paták, Přibyl – Čech, Moučka, Horký

Rozhodčí: .

Hezký den u dalšího online přenosu z havlíčkobrodské Kotliny. Po dvoudenní pauze zde diváci uvidí další regionální souboj – po jihlavské Dukle dorazí i Horácká Slavia Třebíč. S domácími Rebely se utká v rámci Regionálního poháru, který hrají všichni tři účastníci I. ligy z Vysočiny. Po úvodních zápasech mají všichni shodně po třech bodech, o skóre vede Havlíčkův Brod, Třebíč je zatím poslední.

Třebíč v rámci poháru Rebely již jednou dokázala porazit. Na vlastním ledě zvítězila těsně 3:2, když o výhře rozhodoval až v 58. minutě Paták. Pro Rebely to zároveň byla jediná porážka v základní hrací době v přípravě. Celkově mají na kontě 3 výhry, 3 remízy a jednu, již zmiňovanou, porážku. Dosud v poslední zápase si poradili s Jihlavou, a to až díky povedené třetí třetině. Po trefách Chlubny, Havla a Knotka slavili výhru 3:1.

To Třebíčští v minulém zápase předvedli divákům pořádný hokejový koncert. Nová multimediální kostka shlížela na utkání se slovenskou Skalicou a byla pokřtěna celkem 14 góly! Domácí vedli už 5:0, načež hosté dokázali hned dvakrát stáhnout ztrátu pouze na dva góly. Nicméně na výhru to nestačilo. Horáci zvítězili 8:6.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Luboš Vácha

Branky a nahrávky: 9. Stehlík (Drtina, Semrád), 57. Endál – 8. Vondráček (Nahodil), 15. Nahodil (Vondráček T.), 20. Čuřík (Dolníček, Malena), 40. Vondráček (Nahodil, Wasserbauer)

HC Rebel Havlíčkův Brod: Opršal (Novák) – Kolafa, Vágner, Semrád, Drtina, Soldán, Zítka, Korim, Novotný – Havel, Polodna, Musil – Rytnauer "C", Stehlík, Berger – Endál "A", Vondráček R., Maliník – Štěpánek Š., Milfait

Rozhodčí: Homola – Doležal, Honza