Ne – Bonusia Ostrava 12:2 (kon.) | Olomouc – Královské Vinohrady 4:2 (kon.) | Jihlava – Děkanka 1:2 (kon.)
Bohemians - NE – Liberec 6:2 (kon.) | Vítkovice – ELITE PRAHA 12:1 (kon.) | Chodov – Židenice 4:0 (kon.)
FbŠ pipni.cz Bohemians
6:2 (0:1, 3:0, 3:1)
Crazy girls FBC Liberec
Pátek 06.09.2013, 20:00 • SH Děkanka • ČEZ Extraliga žen

To je pro dnešní večer vše, přeji vám dobrou noc.

Je konec. Bohemians v prvním kole extraligy porážejí Liberec 6:2. Liberec po první třetině vedl, ve druhé třetině se ale projevila převaha domácích, které třemi góly skóre otočily. Ve třetí třetině Bohemka svůj náskok ještě navýšila.
    Nejlepšími hráčkami zápasu jsou vyhlášeny Eva Krauskopfová za Liberec a Iveta Hyršlová za Bohemians.

60:00

59:50
    Poslední šance pro Liberec na korekci skóre. Rozehrávka z rohu.

59:25
    Liberecké hráčky se teď nemohou dostat na polovinu Bohemians.

58:50
    Liberec v náporu.

58:00
    O osudu utkání je zřejmě rozhodnuto, i když Liberec se hodně snaží. Zapomíná ale na zadní vrátka, čehož teď mohla využít Surá, Vokatá ji ovšem vychytala.

55:35
    A je tu další branka. Po přihrávce Vavrečkové se prosazuje ANDREA SATÝNKOVÁ. Asistence: Karin Vavrečková

55:08
    Nahození ANDREY VOJNAROVÉ si našlo skrz klubko těl na brankovišti až do branky. Asistence: Zuzana Jelínková

54:10
    Přesilovka dostala Liberec do tempa, ten teď svírá svého soupeře. Zatím marně.

52:50
    V závěru oslabení se na steč vydala Šmídová a domácí obrana s ní měla problémy. Vyřešila je až Vokatá. Domácí jsou už v plném počtu.

51:45
    Pěkná střela Leierové proletěla jen těsně vedle růžku domácí branky.

51:05
    Liberecké hráčky se brzy dostaly do šance. Po dvou křižných přihrávkách střílela Koníčková. Její pokus ke brance ani nedojel.

50:50
    Karin Vavrečková odchází na trestnou lavici, 2 minuty hrubost.

50:30
    Satýnková znovu v šanci. Její střelu likviduje Vokatá.

49:30
    Šmídová prostrčila před branku na Satýnkovou. Ta byla zablokována obránkyněmi Liberce.

48:40
    Další z mnoha závarů před libereckou brankou gólem nekončí.

47:56
    Liberec právě vstřelil branku!

Liberec se ubránil a do protiútoku vyrazila EVA KRAUSKOPFOVÁ, která se s ničím nepárala a od mantinelu překonává Christianovou. Asistence: Hana Koníčková

47:35
    Burdová vybojovala balonek u mantinelu proti třem soupeřkám, standartka pro domácí.

46:15
    Hyršlová se dostala k balonku po chybném střídání hostů, v zápětí o něj však přišla.

45:50
    Vokatá lapila dalekonosnou střelu jedné z domácích florbalistek.

45:25
    Na Liberci je vidět snaha s utkáním něco udělat, jenže hráčky Bohemky jim toho moc nedovolují.

44:05
    Christianová svým výhozem oslovila Polákovou a po její akci to před libereckou klecí hořelo. Všechny střelecké pokusy domácích hráček zblokovaly pozorné obránkyně společně s Vokatou.

43:20
    Solidní šance na obou stranách, skóre se však nemění.

41:35
    Poláková vystřelila na Vokatou, která přes hradbu těl nemohla nic vidět, ale dokázala střelu vyrazit. Bohužel pro ni se balonek odrazil do míst, kde číhala DAGMAR SURÁ a doklepla balonek za záda liberecké gólmanky. Asistence: Hana Poláková

40:40
    Krauskopfová se pokusila o zakončení, její střela nebyla vůbec špatná, branku ale nepřinesla.

40:01

Druhá třetina zápasu je minulostí a patřila hráčkám Bohemians. Ty do ní přenesly svojí aktivitu z úvodní části a dokázali vstřelit 3 góly. Hodně jim pomohla trefa kapitánky Hyršlové v šestnáctá vteřině druhého dějství. Další branky přidaly Černá a Šmídová. Stav utkání po dvou třetinách je tedy 3:1.
    Třetí třetina začne přibližně ve 21:25.

40:00

39:10
    Další zákrok Vokaté, hostující gólmanka na kontě již několik vynikajících zákroků.

38:45
    Liberec se na třetí inkasovanou branku snaží odpovědět, ne a ne se ale na delší dobu dostat k míčku.

Utkání sleduje 51 diváků.

37:10
    Co se nepovedlo Liberci, povedlo se na druhé straně Bohemians. Střelu ANETY ŠMÍDOVÉ zastavila až síťka v brance za zády Vokaté, ta měla zřejmě zakrytý výhled a nemohla zasáhnout. Asistence: Barbora Burdová

36:50
    Několik střel teď vyslali hráčky Liberce směrem ke Christianové, žádná k ní ale nedoputovala.

36:00
    Černá nahazovala před branku, balonek proletěl až k zadnímu mantinelu.

35:17
    Hyršlová se teď zamotala do svých kliček, z akce domácích nic nebude.

33:55
    Míček se teď vykutálel ke zcela volné Suré, která číhala před brankou, ale nedokázala ho zasáhnout. Vokatá by byla zcela bez šance.

33:00
    Surá cpala balonek před branku a byl z toho slušný závar. Liberecké hráčky situaci ale zvládli a poslali balonek do bezpečné vzdálenosti od svojí branky.

31:15
    Pozor musela dávat Christianová.

29:54
    Domácí jako dárek k přesilové hře dostali i standartní situaci a bleskově využívají přesilovou hru. Bočanová přiťukla balonek NIKOLE ČERNÉ, která prostřelila Vokatou. Asistence: Adéla Bočanová

29:52
    První přesilová hra pro Bohemians. Za blokování hole na 2 minuty vyloučena Eva Krauskopfová.

29:25
    Nemravová natáhla ke střele, branku Vokaté však netrefila.

28:40
    Hra se teď přelévá z jedné strany na druhou.

27:55
    Slibný protiútok první útoky Bohemky zastavila Urbanová.

27:15
    Bohemians v plném počtu.

26:30
    Nejprve výborně zasáhla Christianová, proti další střele ji pomohla tyč!

26:00
    Šanci koníčkové likviduje Christianová.

25:15
    Na 2 minuty za opakované přestupky vyloučena Petra Nemravová. Druhá přesilovka pro Liberec.

24:40
    Zblokovaný pokus Chelstowské.

23:57
    Liberecké hráčky mají příležitost standartní situace, kterou navzdory její slibné pozici nezahráli nikterak dobře.

22:47
    Žůrková byla v dobré střelecké pozici a halou to jen zahučelo, jak blízko byla domácí střelkyně ke vstřelení rozdílové branky.

20:30
    A na děkance mohlo být ještě veseleji. Výtečný reflex ale předvedla Vokatá.

20:16
    Tak byl bleskový nástup domácího týmu do první třetiny a IVETA HYRŠLOVÁ po přihrávce Žůrkové srovnává na 1:1. Asistence: Gabriela Žůrková

20:01

Druhá třetina za pár okamžiků začne.

První třetina dnešního utkání rozhodně nenudila. Od úvodního hvizdu byly aktivnější domácí hráčky, do vedení však šel tým Liberce. Chvilku po promrhané přesilovce se trefila Urbanová. Bohemians pak předvedly drtivý tlak, vypracovali si několik slibných příležitostí, ale žádná neskončila kýženou brankou. Liberec tak po první třetině vede nad Bohemians 1:0.

20:00

19:55
    V závěru musela ještě zasahovat Christianová, situaci ale zvládla.

19:35
    Surá z úhlu zakončovala přečíslení 3 na 2, Vokatá však mohla zůstat v klidu.

19:05
    Střela Polákové končí až za zadním mantinelem.

18:13
    Kabeláková zkusila nástřel z poloviny hřiště. Christianová si ale stoupla a balonek bez nějakých problémů chytila.

17:25
    Střela Nguyenová zastavena hradbou těl hráček obou týmů.

16:49
    Chvilka oddychu pro Liberec. U balonku Kabeláková.

15:18
    Nemravová se pokusila o střelu, ale těsně přestřelila.

15:00
    Protiútok domácího týmu likviduje zatím bezchybná Vokatá.

13:14
    Domácí už měly ruce nahoře, radost jim ale zkazili rozhodčí, kteří si všimli nedovolené hry ze strany Bohemians.

12:50
    Žůrková se dostala k dorážce, z těsné blízkosti ale minula.

11:50
    Inkasovaná branka domácí povzbudila a Vokatá se nestačí ohánět, jak na ní létá jedna střela za druhou. Zatím ale odolává.

09:38

Nedáš, dostaneš. Ke střele ze středu hřiště se dostala MARCELA URBANOVÁ, která nedala Christianové šanci. Asistence: Kateřina Moťková.

09:15
    Břevno po střele Bočanové.

09:02

08:50
    Hráčky liberce nejsou nijak zvlášť nebezpečné.

07:02
    Vyloučena je Jana Christianová, která srazila unikající soupeřku. Za domácí gólmanku trest odsedí Reischlová.

06:40
    Obrovská příležitost hostujícího celku, když jedna z bránicích hráček chybovala na půlící čáře. Na první branku zápasu si ale musíme počkat.

06:29
    Nguyenová střela nesedla.

06:10
    Na první ligové kolo má hra hodně vysoké tempo.

04:50
    Skvělý zákrok předvedla Vokatá, která z blízkosti vychytala Bočanovou. Za malou chvilku se balonek dostal k Žůrkové, ale i tak ztroskotala na brankářce hostů.

03:10
    Zajímavá standartka pro domácí, ze které nic nebylo. Následovala ovšem rozehrávka z rohu, ze které se k zakončení dostala Vojnarová, ale neuspěla.

02:37
    I Jana Christianová svůj první zákrok dnešního večera zvládla na výbornou a lapila střelu z půlky.

01:24
    První zákrok gólmanky Vokaté.

00:20
    Žůrková se tlačila do šance, balonek ji ale upálila pozorná obrana hostí.

00:01

Halou zní bojové pokřiky obou dnešních soupeřů.

Hráčky obou družstev nastupují za doprovodu rozhodčích na hřiště. Domácí Bohemians v tradiční zeleno-bílé kombinaci, hráčky Liberce v dresech černých.

- 30
    Hráčky obou družstev už se nějakou chvilku rozcvičují.

Rozhodčími dnešního zápasu jsou pánové Sochůrek a Šuvada.

FbŠ pipni.cz Bohemians: Christianová (Brunclíková) – Zielenkiewicz, Vavrečková. Jelínková, Chelstowská, Hyršlová, Žůrková, Nguyen, Nemravová, Surá, Šmídová, Poláková, Černá, Vojnarová, Satýnková, Jarešová, Burdová, Bočanová, Reischlová

Crazy girls FBC Liberec: Vokatá (Nikodýmová) – Dostalíková, Bečková, Urbanová, Leierová, Koníčková, Hubáčková Z., Imlaufová, Moťková, Helmová, Hubáčková T., Šípová, Kabeláková, Mlejnková, Ježková, Kronskopfová

Rozhodčí: .

Loňská sezona byla pro Bohemians zklamáním. Tým po základní části skončil až na čtvrtém místě a v semifinále play-off vypadl s mistrovským Herbadentem. Proto doznala soupiska Bohemky několika změn. Hráčkou, od které si vedení týmu nejvíce slibuje, je určitě nejproduktivnější hráčka uplynulé sezony Gabriela Žůrková, která přišla z Chodova. Za zmínku stojí i příchod talentované juniorské reprezentační gólmanky Ester Brunclíkové, která by měla s Janou Christianovou vytvořit hodně silný pár. O tom, že letošní sezona by mohla být pro Behemians o něco lepší svědčí i jejich účast v semifinále letošního Czech Openu.
    Liberec se v loňské sezoně umístil na pátém místě. Ve čtvrtfinále vyřazovacích bojů podlehl právě Bohemians 2:4 na zápasy. I Liberecký kádr doznal mnoha změn. Tým opustily Lucie Paulovičová, Jana Lacková, které budou působit na Chodově, nebo juniorská reprezentantka Leona Müllerová, která posílí ELITE. Nových tváři v Liberci je prozatím 5, sestry Tereza a Zuzana Hubáčkovy, Kateřina Imlaufová, Marcela Urbanová a Madla Ježková, která se vrací po roční mateřské pauze.
    Utkání tedy slibuje hodně zajímavou podívanou.

Dobrý večer při sledování dnešního on-line přenosu ze zápasu úvodního kola ženské extraligy, ve kterém se střetnou týmy Bohemians a Liberce.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Lukáš Vacuška

Branky a nahrávky: 21. Hyršlová (Žůrková), 30. Černá (Bočanová), 38. Šmídová (Burdová), 42. Surá (Poláková), 56. Vojnarová (Jelínková), 56. Satýnková (Vavrečková) – 10. Urbanová (Moťková), 48. Krauskopfová (Koníčková)

Crazy girls FBC Liberec: Vokatá (Nikodýmová) – Dostalíková, Bečková, Urbanová, Leierová, Koníčková, Hubáčková Z., Imlaufová, Moťková, Helmová, Hubáčková T., Šípová, Kabeláková, Mlejnková, Ježková, Krauskopfová

Rozhodčí: Sochůrek, Šuvada