Mladá Boleslav – Č. Budějovice 2:1 (kon.) | Jihlava – Slavia 0:1 (kon.) | Olomouc – Třinec 2:5 (kon.)
Kometa Brno – Zlín 2:3 (kon.) | Havířov – Poruba 2011 4:3 (kon.) | Ústí n/L – Chomutov 0:3 (kon.)
Písek – Hr. Králové 2:3 (kon.) | Vítkovice – Vsetín 9:1 (kon.) | Kladno – HC Litvínov 4:1 (kon.)
Letňany – K. Vary 1:2 (kon.) | Liberec – Pardubice 4:5 (0:2 po s.n.) | Sparta – HC Plzeň 1:3 (kon.)
po s.n. (0:2)
Bílí Tygři Liberec
4:5 (2:1, 0:2, 2:1 - 0:0)
HC Dynamo Pardubice
Sobota 07.09.2013, 16:00 • Svijanská aréna • Extraliga staršího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Bílí Tygři Liberec: Stezka (Hosnedl) – Klinger, Tržický, Běhula, Divila, Suchý, Husa, Němeček – Král, Zachar, Gecko ("C"), Solenský, Lakatoš, Bělohorský, Babec, Kačírek, Šíre, Sviták, Chlum

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Husár (Groh) – Procházka, Budík, Vyskočil, Franc, Vála, Benýšek, Kučera, Faltys – Panna ("C"), Musil, Havrda, Kuťák, Zadina, Hlaváček, Rohlík, Martinec, Kusý, Hylena, Jajcay, Velinský

00:01

00:33
    K první šanci se po necelé minutě hry probojovali domácí. Gecko přihrál Královi, jeho střelu však gólman v klidu zneškodnil.

01:30
    Pardubice uzavřely Bílé Tygry v obranném pásmu, ke střele se však nedostaly.

02:16
    Další pokus domácích, Husár opět kryje. Vhazuje se v pásmu hostí.

02:25
    Na trestnou lavici si sedne Andreas Jajcay (PCE) za hákování.

03:07
    Šír vypálil od modré, branku však těsně minul a Pardubice se osvobozují.

03:29
    Přesilová hra Tygrů končí již po minutě, vyloučen je také domácí Lakatoš za zdržování hry.

04:25
    Hosté hrají v plném počtu, začíná tak jejich zkrácená přesilovka.

05:07
    Pardubicím se nedaří vytvořit si tlak, domácí vyhazují.

05:35
    Domácí opět v plném počtu, vhazuje se před Husárem.

05:55
    Jajcay se teď probíjel sám před brankáře, k zakončení se však nedostal. Vhazuje se v pásmu Liberce.

06:17
    Panna se po pěkném průniku probil až do pásma Tygrů, střelu mu však obránci zblokovali až do ochranné sítě.

07:07
    Pardubice nyní drží domácí zavřené v obranném pásmu.

08:20
    Sám před bránou se objevil Solenský, přihrávka ho našla přesně. Vyprášil však pouze betony hostujícího brankáře.

08:36
    Drobná rozmíška několika hráčů v brankovišti domácích se nakonec obešla bez vyloučení.

09:10
    Klingerovo nahození na bránu nikdo netečoval, Husára tak nemohlo nijak ohrozit.

09:37
    Bílí Tygři vyhazují na zakázané uvolnění.

10:00
    Jajcayovým úmyslům nikdo z jeho spoluhráčů neporozuměl, jeho přihrávka tak skončila až na zakázaném uvolnění.

10:51
    Opět se bude vylučovat na straně Pardubic. Za držení si menší trest odpyká Procházka.

11:11
    Liberec právě vstřelil branku!
    Nahození Vojtěcha DIVILY sice brankář Husár vyrazil, obrana si však puk smolně srazila do vlastní branky. 1:0 pro domácí.

12:38
    Lakatoš střílel z mezikruží, puk rozezvonil břevno Pardubické branky!

12:57
    Zakázané uvolnění hostujícího týmu.

13:58
    Jajcay střílel od modré čáry, jeho střela však přesně trefila náruč Hosnedla.

14:13
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Teď se však už hosté dočkali. Ve skrumáži na brankovišti dostrkal puk za čáru Miroslav HYLENA.

14:30
    To byla blesková odpověď! Krátce po vhazování vrátil libereckým hráčům vedení Dominik LAKATOŠ.

16:08
    Do šance se probíjel domácí Král, Husára se mu však překonat nepodařilo.

17:14
    Hraje se teď nahoru a dolů, žádnému týmu se nedaří vytvořit si převahu.

18:19
    Šírova střela od modré trefila pouze lýtko jednoho z obránců Pardubic.

19:44
    V závěru první třetiny mohli jet hostující hráči dva na jednoho, Kuťák se pokusil o střelu, ovšem domácí klec minul.

20:00

První třetina přinesla útočný hokej. Aktivněji si při vytváření šancí počínali domácí, kterým se také ve dvanácté minutě podařilo jako prvním skórovat. Hosté sice dokázali o tři minuty později vyrovnat, po bleskové odpovědi Lakatoše však Bílí Tygři opět vedou nad Pardubicemi o jednu branku. Druhá třetina začíná v 16:47

20:01

20:17
    Krátce po začátku druhé třetiny mohli domácí ujíždět tři na dva, nepřesná přihrávka však znamenala pouze zakázané uvolnění.

20:24
    První vyloučení druhé třetiny obstarali domácí, za hákování si půjde sednout Michael Klinger.

21:05
    Vála střílel z úhlu, na Hosnedla si ale nepřišel.

21:13
    Po krásné přihrávce skrz obranným pásmem domácích skóroval do poloodkryté brány ONDŘEJ PANNA. Hosté tak rychle využívají početní převahu.

22:35
    Matouš Bělohorský se prokličkoval až k zakončení, s jeho slabou ránou však hostující brankář žádné potíže neměl.

24:30
    Pardubice uzavřely Liberecké v obranném pásmu.

24:56
    Další vyloučení na straně domácích, za hákování si půjde sednout Husa.

25:04
    Pardubice opět rychle využívají, tentokrát už po osmi sekundách! Hosté opět uplatnili důraz na brankovišti, tentokrát byl skórujícím hráčem JAKUB MARTINEC.

26:55
    Tentokrát si Pardubice zahrají oslabení. Za držení si odpyká dvě minuty Jakub Procházka.

27:27
    Střela Divily od modré čáry skončila v Husárově lapačce.

27:48
    Liberci se přesilová hra vůbec nedaří, do největší šance se zatím paradoxně dostal hostující Franc.

28:48
    Ve stoprocentní šanci právě promáchl domácí Babec, v brankovišti už na něj zívala prázdná branka. Stačilo pouze trefit puk!

28:55
    Hosté hrají v plném počtu.

30:11
    Běhulovu střelu zastavil beton hostujícího gólmana.

30:48
    Hosté dokázali vyšachovat domácí obranu, zakončení se jim však nevyvedlo. Liberec vyhazuje na zakázané uvolnění.

31:40
    Vhazuje se v pásmu domácích.

32:26
    Mezi kruhy si najel Kačírek a donutil Husára vytáhnout skvělý zákrok lapačkou.

34:10
    Za podražení míří na trestnou lavici domácí Běhula.

34:14
    Tygři se okamžitě osvobozují a vyhazují.

34:43
    Od modré střílel Budík, brankář Hosnedl na poslední chvíli zabránil případným dorážkám.

36:10
    Liberečtí hrají v plném počtu.

36:46
    Domácí vyhazují pouze za cenu zakázaného uvolnění.

37:05
    Do samostatného úniku se dostal Lakatoš, Husár však jeho pokus o střelu nad lapačku vystihl.

38:55
    K vidění je řada nepřesností, hraje se hlavně ve středním pásmu.

39:37
    Po Klingerově chybě jel na domácího brankáře sám Panna, Hosnedl však předvedl efektní zákrok.

40:00

Ve druhé třetině byli jasně lepším týmem hosté. Liberec doplatil na rychlá vyloučení hned v úvodu třetiny, kdy po dvou přesilovkových brankách Pardubice vyrovnaly. Od té doby převzali otěže východočeši. Třetí třetina začne v 17:33.

40:01

40:39
    Zkraje třetí třetiny se do útoku vydali hosté, k ohrožení Hosnedlovy branky to však nevedlo.

42:06
    Šír se pokoušel vystřelit, jeho střela však byla zblokována a skončila v ochranné síti.

42:50
    Zachar střílel, dorážet mohl Gecko, což mu však hostující obrana znemožnila. Následuje zakázané uvolnění Pardubic.

44:15
    Hra se přesunula před Hosnedlovu branku, ten musel zasahovat proti lehké střele jednoho z obránců Pardubic.

45:06
    Situaci tři na jednoho si vzal na svá bedra Radek Šír, trefil však pouze boční síť.

45:28
    Zadina přihrál z rohu před branku na ONDŘEJE PANNU, který z první rozvlnil síť liberecké branky.

47:23
    Pardubice teď domácí jasně přehrávají.

48:25
    Liberec se vzpamatoval a dokázal se dostat do útočného pásma, Pardubičtí vyhazují na zakázané uvolnění.

49:40
    První vyloučení třetí třetiny. Na trestnou lavici míří domácí Běhula za držení.

50:42
    Počet hráčů na ledě se vyrovná. Vyloučen je Denis Kusý za hákování.

51:18
    Dominik Lakatoš právě vysvětlil rozhodčímu, co si o jeho výrocích myslí, což vedlo k osobnímu desetiminutovému trestu. Ani na trestné lavici se mu zatím nepodařilo zchladit hlavu.

52:00
    Před pardubickou brankou právě vypukla pořádná mela, do sebe se pustili téměř všichni hráči v poli. Rozhodčí měli co dělat, aby hráče oddělili.

52:00
    Rozhodčí se konečně poradili, jak rozdělí tresty. Liberečtí dostali o dvě minuty víc, proto se nyní bude hrát 4 na 4.

52:45

54:00

54:31
    Přeci jen se Liberci povedlo ještě vykřesat naději. SAMUEL SOLENSKÝ se po Klingerově přihrávce trefil přesně mezi Husárovy betony.

55:16
    Petr Procházka právě od rozhodčích obdržel menší trest a osobní desetiminutový trest navrch.

55:49
    ZDENĚK KRÁL dokázal přesnou ranou pod víko vyrovnat. Závěr zápasu tak bude ještě divoký.

58:09
    Vyrovnáním Bílí Tygři ožili, snaží se zápas na poslední chvíli strhnout na svou stranu. Husár však zatím střely s přehledem chytá.

60:00

Liberec dokázal v poslední třetině čtyři minuty před koncem vyrovnat, zápas se tak bude prodlužovat. Třetí třetina však přinesla také mnoho nervózních momentů. Prodloužení by mělo začít v 18:14.

60:01

60:13
    Hned v úvodu prodloužení střílel od modré Gecko, Husár však byl připraven.

61:49
    Bělohorský tvrdě vypálil, jeho střela však minula branku.

62:35
    Franc se probojoval do pásma Libereckých, Hosnedlovi však stačilo jen nastavit lapačku, do které Francova střela přesně zaplula.

63:53
    Musilova střela mířila přímo do náruče Hosnedla.

63:59
    I Budíkova střela našla pouze lapačku domácího gólmana.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Prodloužení žádnou branku nepřineslo, na řadu tak přijdou samostatné nájezdy.

Samostatné nájezdy začínají.

V první sérii nájezdů trefil skóroval hostující Jajcay, na což Lakatoš nedokázal navázat.

Zadina ve druhé sérii na Hosnedla nevyzrál, Solenský však také nedal.

V poslední sérii skóroval Kuťák, což znamenalo, že poslední domácí hráč ani nemusel jet. Zápas tedy vyhrávají po samostatných nájezdech Pardubice 5:4.

65:00
    Rozhodující nájezd si tak připisuje ANDREAS JAJCAY.

Konec zápasu. (18:30:43)

Dominik Jakubec

Branky a nahrávky: 12. Divila (Král, Tržický), 15. Lakatoš, 55. Selecký (Klinger, Sviták), 56. Král – 15. Hylena (Jajcay), 22. Panna (Zadina, Procházka), 26. Martinec (Rohlík, Jajcay), 46. Panna (Zadina, Vála), 65. Jajcay

Bílí Tygři Liberec: Hosnedl (Stezka) – Klinger, Tržický, Běhula, Divila, Suchý, Husa, Němeček – Král, Zachar, Gecko ("C"), Solenský, Lakatoš, Bělohorský, Babec, Kačírek, Šíre, Sviták, Chlum
    HC Dynamo Pardubice: Husár (Groh) – Procházka, Budík, Vyskočil, Franc, Vála, Benýšek, Kučera, Faltys – Panna ("C"), Musil, Havrda, Kuťák, Zadina, Hlaváček, Rohlík, Martinec, Kusý, Hylena, Jajcay, Velinský