Havířov – Ostrava 6:11 (kon.) | Tatran – Vítkovice 5:4 (2:1 po s.n.) | Havířov – Vítkovice 8:9 (kon.)
Ostrava – Tatran 2:3 (kon.)
po s.n. (2:1)
ESA logistika Tatran Střešovice
5:4 (1:1, 1:0, 2:3)
1. SC TEMPISH Vítkovice
Neděle 08.09.2013, 10:40 • Arena Sparta • G2 Cup 2013 - Junior

Velmi napínavé druhé semifinále je u konce. Šťastnějším týmem je Tatran Střešovice, který díky dvěma proměněným nájezdům Jana zavadila postupuje do finále proti Ostravě. Vitkovice čeká souboj o třetí místo proti Havířovu. Zápas o třetí místo začne v 15:40, finále startuje v 17:20 a oba zápasy slibují zajímavou podívanou. (12:25:19)

V samostatných nájezdech zvítězil tým Tatran Omlux Střešovice. Rozhodl JAN ZAVADIL.

Jakub Němeček nadvakrát chytá a posunuje svůj tým do finále.

Vítkovický Bräuer musí dát.

Jan Zavadil předvedl další exkluzivní nájezd, 2:1 pro Tatran.

Znovu Zavadil.

Marek Bräuer vymíchal Němečka a vyrovnává skóre nájezdů, 1:1.

Jan Zavadil zkusil kličku a překonává Luptáka. Povedený nájezd. 1:0 pro Tatran.

Sklenovský také neuspěl.

Lupták vychytal i Ondřeje Vašíčka.

Střelec gólu v oslabení Marcel Jakubec nevymíchal Němečka.

Beneš proti Luptákovi zkoušel kličku, ale neuspěl, balonek mu utekl.

Budou následovat nájezdy, tři na každé straně, případně náhlá smrt.

60:00

Kostolányho včas chytili obránci Střešovic.

58:45
    Tatran chce rozhodnout ještě do konce základní hrací doby, Vítkovicím nepůjčuje balonek, ale do ničeho většího se zatím nedostal.

58:10
    Vítkovičtí hrají nesmírně obětavě.

57:30
    Hra se přiostřuje, oba týmy začínají být nervózní.

55:40
    Střešovice právě vstřelily branku!
    Tatran s odpovědí opět dlouho nečekal. Přesilovou hru využívá TOMÁŠ NUSHART. Asistence: Šimon Dušek.

55:11
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    To nikdo nečekal. Tatran kombinoval, ale vítkovičtí se dostali do brejku, konkrétně MARCEL JAKUBEC, který v samostatném úniku překonal Němečka. Bez asistence.

54:41
    Němeček chytil balonek a vyhodil ho dopředu, kde ho před rozběhnutým útočníkem ze vzduchu sklepl Lukáš Pešat. Jeho hůl byla ale příliš vysoko a dostává tedy 2 minuty za hru vysokou holí.

54:00
    Šance na obou stranách zůstávají neproměněny.

52:10
    Blesková odpověď Tatranu. Ihned po buly se do útoku vrhl Marek Beneš s JAKUBEM SLAVÍKEM a druhý jmenovaný vyrovnává. Asistence: Marek Beneš.

52:06
    Vítkovičtí strhávají vývoj zápasu na svojí stranu. Prosazuje se DAVID PATRIK. Asistence: Pešat Lukáš

51:25
    Tatran se snaží okamžitě reagovat. Jakob napálil ale jen dobře postaveného Luptáka.

49:54
    Deset vteřin před návratem vyloučeného Duška Vítkovice přesilovku využívají. Tvrdou střelou se prosazuje MAREK BRÄUER. Asistence: David Patrik.

48:55
    Nebezpečnější je ale zatím Tatran. Zasahovat musel Lupták.

48:01
    Na 2 minuty je vyloučen hráč Tatranu Šimon Dušek za nedovolené bránění. Vítkovice mají dobrou příležitost ke srovnání skóre.

47:20
    Lupták zasažen holí do prstů, bude ale v pořádku.

46:55
    Tatran předvádí podobnou hru jako Barcelona ve fotbale. Drží míček na svých holích, ale šance žádná.

46:00
    Baumanova nepřesná střela nechala Luptáka klidným.

45:20
    Tatran stále u balonku.

44:30
    Tatranští svírají vítkovické na jejich polovině, nic z toho ale zatím nevytěžili.

43:45
    Závar před vítkovickou brankou, obránci si ale nakonec dokázali poradit.

41:35
    Vašíček se dnes zřejmě dobře vyspal. Jeho střelecké pokusy nejsou vůbec špatné. nyní jen o milimetry minul branku Vítkovic.

41:00
    Další střelu střešovických zastavuje Lupták nohou.

40:35
    Kolískova střela zblokována.

40:01

Druhá třetina nabídla téměř to samé co ta první. Našli bychom jen jeden rozdíl a to ten, že padl pouze jeden gól. Vstřelil ho střešovický Zavadil. Tatran vede po dvou třetinách 2:1 a má do finále o malý kousek blíže než jeho soupeř.

40:00

39:50
    Ještě šance pro Tatran, která končí až na Luptákově hrudi.

39:15
    Němeček měl zakrytý výhled a vůbec nereagoval na střelu Kostolányho, naštěstí pro něj ale letěl pokus vítkovického střelce mimo.

37:10
    Dobrý obranný zákrok předvedl Sklenovský.

36:00
    Standartka pro Vítkovice.

34:33
    JAN ZAVADIL strhává vedení na stranu Tatranu. Po samostatné akci se prosazuje střelou z levého křídla. Bez asistence.

34:20
    Pešatovi v zakončení utekl balonek.

34:00
    Vítkovičtí začínají svůj útok rozvážnou kombinací.

32:30
    Další pokus tatranských střelců, který končí za zadním mantinelem.

31:00
    Zápas má slušné tempo, oba týmy si teď vypracovaly několik šancí.

28:30
    Šance i pro Vítkovice. Němeček zasahuje bezchybně.

27:50
    Nádherná kombinace Tatranu na jeden dotek gólem nekončí. Zakončujícího Baumana skvostným způsobem vychytal Lupták. Balonek směřující do pravého horního rohu vytáhl konečky prstů.

25:35
    Střílel Vašíček, trefil ale jen vítkovický dvojblok.

24:25
    Střešovice v plném počtu.

23:05
    Vítkovicím se přesilovka zatím nedaří.

22:25
    Štěpán Kostolány ho neproměnil. Němeček předvedl rychlé ruce a balonek vyrazil. Vítkovice budou tedy hrát v početní převaze.

22:25
    Vyloučen Jan Láža na 2 minuty za sekání. Navíc následuje trestné střílení.

22:00
    Perfektní zákrok Luptáka maskou proti střele jednoho z obránců Tatranu.

21:20
    Pozor musel dávat Němeček, balonek však lapil.

21:00
    Střela Baumana mimo.

20:30
    Jako první útočí Tatran.

20:01

Máme za sebou zajímavou úvodní třetinu druhého semifinálového zápasu. Po opatrném začátku se oba týmy začaly dostávat do šancí. Mírně aktivnější byl střešovický Tatran, do vedení šly ale Vítkovice. Těsně před koncem třetiny se ale Tatranu podařilo vyrovnat. Další dvě třetiny budou určitě nesmírně zajímavé.

20:00

19:54
    Gól do šatny. Po křídle se prohnal JAN LÁŽA a trefil se ke vzdálenější tyči. Asistence: Jakub Slavík.

19:00
    Vašíček zkusil pozornost Luptáka. Ten si se střelou bez problému poradil.

17:05
    Pokus Vítkovic o rychlý kontr nepřinesl nic zajímavého.

16:50
    Beneš měl na holi vyrovnání, z blízkosti ale balonek napálil jen do vítkovického brankáře.

14:42
    Baďura vystřelil od mantinelu. Míček se odrazil od jedné tyčky do druhé a následně ke zcela volnému MARKU BRÄUEROVI, který neměl problém poslat svůj tým do vedení. Asistence: Jan Baďura.

13:45
    Kolískovi střela sjela, Lupták může zůstat v klidu.

12:40
    Harapát promáchl letící balonek. Z toho mohl být krásný gól.

10:55
    Balonek ze vzduchu sebral Lupták.

10:00
    Nedorozumění v obraně Vítkovic tatranští nepotrestali.

08:55
    Střela Bräuera jen těsně nad Němečkovu branku, první šance Vítkovic.

07:00
    Tatran předvedl nádhernou křižnou kombinaci, která neskončila gólem jen díky zákroku gólmana Luptáka.

06:20
    Zajímavá pozice pro Tatran a Luptákův další zákrok.

05:50
    Lupták si pohlídal střelu na přední tyč. Teď se ještě sportovně přiznal k teči.

04:55
    Vítkovice z rohu...a nic.

03:25
    Rozehrávka ze slibné pozice pro Tatran. Střela Kolíska byla ale zblokována.

02:45
    Vítkovice budou rozehrávat na polovině hřiště.

01:30
    Hra má spád, žádný z týmu si ale nevypracoval žádnou příležitost.

00:01

Tatran Omlux Střešovice: Němeček J. (Fibiger) – Němeček O., Jakob, Čepelka, Vašíček, Kolísko, Háša, Švejkovský – Neushart, Skřivánek, Meliš, Harapát, Dušek, Bína, Beneš, Bauman, Láža, Panáček, Slavík, Zavadil

1. SC WOOW Vítkovice: Gurkovský (Lupták) – Gattnar, Pieter, Jakubec, Deček, Bräuer, Sklenovský – Fenzl, Krejčíř, Pešat, Patrik, Brzuchanski, Kostolány, Kasinec, Jurdzin, Baďura

Rozhodčí: Čížek, Baloun.

V druhém semifinálovém zápase nastoupí doposud suverénní Tatran Střešovice a 1.SC WOOW Vítkovice.
    Tatran zatím proplouvá celým turnajem bez jakéhokoli zaváhání. V základní skupině vyhrál všechna svá 3 utkání, ve kterých inkasoval pouhopouhé 2 branky. Ve čtvrtfinále pak smetl Chomutov 12:1.
    Vítkovice skončily ve skupině na 2. místě se ziskem 6 bodů. Prohráli pouze s vítězem skupiny, pražskou Spartou. Ve čtvrtfinále narazil tým z Ostravy na Liberec. I když po první třetině byl stav 1:0 pro liberecké, z vítězství a postupu se radovali hráči Vítkovic. Konečně skóre 5:1.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:40.

Lukáš Vacuška

Hledáme zpravodaje pro tým ESA logistika Tatran Střešovice. Více informací zde.

Branky a nahrávky: 20. Láža (Slavík), 35. Zavadil, 53. Slavík (Beneš), 56. Nushart (Dušek), rozh. náj. Zavadil – 15. Bräuer (Baďura), 50. Bräuer (Patrik), 53. Patrik (Pešat), 56. Jakubec

ESA logistika Tatran Střešovice: Němeček J. (Fibiger) – Němeček O., Jakob, Čepelka, Vašíček, Kolísko, Háša, Švejkovský – Neushart, Skřivánek, Meliš, Harapát, Dušek, Bína, Beneš, Bauman, Láža, Panáček, Slavík, Zavadil
    1. SC TEMPISH Vítkovice: Lupták (Gurkovský) – Gattnar, Pieter, Jakubec, Deček, Bräuer, Sklenovský – Fenzl, Krejčíř, Pešat, Patrik, Brzuchanski, Kostolány, Kasinec, Jurdzin, Baďura

Rozhodčí: Čížek, Baloun