Jihlava – Havířov 2:1 (kon.) | Benátky n/J – Beroun 3:4 (kon.) | Most – Litoměřice 2:7 (kon.)
Mladá Boleslav – Šumperk 6:1 (kon.) | Motor ČB – Havlíčkův Brod 0:3 (kon.) | Ústí n/L – Kadaň 2:3 (kon.)
Olomouc – Třebíč 3:1 (kon.)
Banes Motor České Budějovice
0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
HC Rebel Havlíčkův Brod
Středa 11.09.2013, 17:30 • Budvar aréna • 1. liga (ČR)

Dnešní duel je u svého závěru a radostnější jsou hosté z Havlíčkova Brodu, kteří ukázali velkou efektivitu v zakončení a odvážejí si z Budvar arény výhru 3:0. Motor dnes doplatil na špatnou produktivitu, když domácí střelci naráželi na výborného brankáře Dolejše. Ode mne je to pro dnešek vše, hezký zbytek večera. (19:54:54)

60:00

59:26
    Ještě jeden icing Havlíčkova Brodu.

59:01
    Rozběhla se poslední minuta třetí třetiny a zřejmě i celého zápasu.

58:30
    Třetina to chytře zkoušel na Dolejše zpoza branky, ale neuspěl, a vzteky praštil hokejkou o led.

58:12
    Lukáš Havel mohl podtrhnout zmar domácích, ale trefil pouze horní tyč.

58:12
    Chmelíř fauloval unikajícího Havla a je nařízeno trestné střílení!

57:39
    Zakázané uvolnění i na druhé straně.

56:44
    Zatímco hosté vyhodili na icing, stadionem se pomalu rozbíhá mexická vlna.

55:45
    Diváci skoro až žalostně prosí: "My chceme gól." Na jejich přání by hokejisté v modrém rádi odpověděli pukem v Dolejšově síti, ale dnes si zřejmě vybírají "zápas blbec."

55:05
    Hosté hrají chytře, nic nevymýšlí a čekají v hluboké obranné ulitě.

54:01
    Kuchejdova střela sražena do ochranné sítě.

52:37
    Zámek Jihočechů trval i po přesilovce, než Novákovi přeskočil kotouč hůl.

52:03
    Ondřej z hranice brankoviště jen těsně minul.

51:47
    A teď už v pěti.

51:03
    Branka Dolejše je pro Motor asi zakletá, hosté už jsou ve čtyřech.

50:53
    Dnešní utkání sleduje 5814 diváků!

50:25
    Motoru dnes není souzeno! Melka netrefil odkrytou branku!

49:47
    Roman Maliník (HBR) – 2 minuty za sekání. Jihočeši budou hrát půl minuty pět na tři.

48:35
    Novákův pokus od modré vyráží Dolejš, hosté vyhazují.

48:16
    Marek Drtina (HBR) – 2 minuty za držení. Šance pro Motor na bleskovou korekci.

47:57
    Jan Berger trei po přihrávce z rohu kluziště pravou tyč.

47:01
    Hostí jeli dva na jednoho, ale Kolafa se po Semordávě přihrávce mezi tři tyče netrefil.

46:25
    S Motorem to nevypadá dobře. Ale i za třináct minut se dají dát tři branky.

45:42
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
    Rebelové skórují snad z první střely na branku ve třetí třetině. Dvořáček obkroužil celé pásmo i branku, předložil kotouč před prázdnou branku ROMANU MALINÍKOVI, jenž pohodlně doklepl puk do sítě. Asistence: David Dvořáček a Petr Štěpánek.

45:25
    Chmelířova střela od modré byla spíše z kategorie propagačních.

44:46
    Na ledě zůstal po tvrdém hitu ležet Kolafa, ale už se zvedá a míří na střídačku.

44:22
    Zakázané uvolnění Rebelů, hra se znovu stěhuje před brankáře Dolejše.

43:16
    Ferebauer si vyjel do středu kluziště od pravého mantinelu a protáhl Dolejše.

42:10
    Miroslav Třetina se dostal k volnému kotouči, z kruhu vystřelil a Dolejš udržel kotouč jen se štěstím na hřbetu lapačky.

41:39
    Domácí se provinili zakázaným uvolněním.

41:09
    Domácí jsou v pěti.

40:28
    Závěrečnou část začali hosté v přesilovce, ale Motor se zatím bezchybně brání.

40:01

Druhá třetina je za námi a skončila výsledkem 0:2, který rovněž platí po čtyřiceti minutách. Hosté využili prakticky všechny své větší šance a ukázali svoji produktivitu, na kterou naopak Motor zatím pláče. Jihočeši měli řadu šancí, ale žádnou z nich zatím nevyužili. Poslední část začne okolo 19:19.

40:00

39:39
    Kotouč je v hledišti, vhazovat se bude ve středovém kruhu.

39:09
    Lukáš Chmelíř (CEB) – 2 minuty za vysokou hůl. Před koncem třetiny je tu vítaná úleva pro zadáky hostí.

38:37
    Hosté jsou kompletní.

38:06
    Havlíčkův Brod se znovu osvobozuje.

36:55
    Moravcova rána zblokována, hosté vyhazují.

36:37
    Marek Drtina (HBR) – 2 minuty za vysokou hůl. Chvilku před přestávkou má Motor možnost snížit.

36:10
    Další zakázané uvolnění hráčů v bílém.

35:52
    Vaniš bojoval na brankovišti, ale kotouč se nakonec vykutálel jen několik centimetrů vedle levé tyče.

34:59
    Icing Rebelů.

33:34
    Něco kolem šest tisícovek diváků žene svůj tým za vyrovnáním, diváci jsou zatím perfektní.

33:02
    Domácí jsou v tlaku a Mavrojaniois spálil další šanci!

30:47
    Mavrojanidis našel před brankou volného Šachla, který svoji tutovku zahodil. Kolik stoprocentních příležitostí domácí potřebují na první gól?

29:23
    Kotalík a Posmyk pálí sakra ostrými, ale Dolejš se překonává. Domácí jsou v pěti, Havlíčkův Brod ve čtyřech.

28:51
    Neuvěřitelný závar před Dolejšem nekončí brankou! Domácí vykombinovali soupeře až do brankoviště, ale Melka nedokázal dopravit kotouč do sítě.

28:18
    Kotalík dvakrát tvrdě vypálil, ale brankář Rebelů zatím drží jako skála.

27:56
    Tomáš Semrád (HBR) – 2 minuty za držení. Motor bude hrát přesilovku 4 na 3 a publikum si žádá gól!

27:31
    Jan Novák se krásně protáhl až před branku, ale jeho bekhendový blafák zlikvidoval Dolejš.

27:23
    Vyloučení na obou stranách. Domácí David Kuchejda si dvě minuty odsedí za hrubost, hostující Novotný za vysokou hůl. Hraje se ve čtyřech.

26:08
    Prokop nezvládl souboj za brankou s Štěpánkem, ten předložil kotouč Endálovi, jenž sám před Halmošim minul.

24:57
    Jihočeši si takový průběh nezasloužili, ale je teď na nich, aby ukázali, co v nich je. O snížení se pokoušel Přibyl, ale jeho pokus vyrazil betonem Dolejš.

23:35
    A další studená sprcha pro Motor. Ve středním pásmu se kotouče ujal DAVID DVOŘÁČEK a přesnou střelou z kruhu pokořil Halmošiho. Asistence: Roman Maliník.

21:38
    Domácí jsou inkasovanou brankou trošku zaskočeni.

20:34
    Hosté udeřili jako blesk z čistého nebe. Přihrávku od modré si převzal LUKÁŠ HAVEL a nadvakrát ho dostal za Halmošiho. Asistence: Petr Polodna a Tomáš Kolafa.

20:01

První třetina úvodního duelu nového ročníku mezi Motorem a Rebely z Havlíčkova Brodu je za námi a branku jsme zatím neviděli. Před vynikající atmosférou úvod patřil domácím, kteří si vytvořili několik zajímavých příležitostí, ale zatím narážejí na výborného Dolejše. Havlíčkův Brod směrem dopředu tak nebezpečný nebyl. Druhá část začne přibližně v 18:22.

20:00

19:16
    Posmykovu skrytou střelu od modré lapačkou sebral zatím takřka bezchybný Dolejš.

19:11
    Rebelové se osvobodili pouze za cenu zakázaného uvolnění.

18:17
    Jeden z domácích beků poslal kotouč mimo kluziště, vhazuje se ve středním pásmu.

17:19
    Skuhravý se dostal do zajímavé šance, ale vyprášil pouze Dolejšovy betony! Domácí jsou v pěti.

17:03
    Hostí jsou kompletní.

16:55
    Zmatky před brankou vyřešil pohotový Halmoši a ukryl kotouč do své moci.

16:11
    Aktivní Vaniš protáhl Dolejše, jenž ukryl kotouč do své lapačky.

15:26
    Nepřesná přihrávka Pavlíčka znamená icing.

15:19
    Jenže přesilovka neměla dlouhého trvání. Zdeněk Ondřej (CEB) dostává dvě minuty za krosček.

15:03
    Jan Milfait (HBR) – 2 minuty za podražení. Motor má další možnost otevřít skóre.

14:15
    Novákovu střelu od modré vyrazil brankář Rebelů do rohu kluziště.

13:16
    Diváci v Budvar aréně se náramně baví a potleskem oceňují každý dohraný souboj svých nových miláčků.

12:31
    Teď zahrozili pro změnu domácí. Obrovský tlak do brankoviště předvedla čtvrtá formace, ale Dolejš odolal před nájezdy Vaniše nebo Ferebauera.

11:41
    Domácí jsou v plném počtu.

10:58
    Teď měli hosté velkou šanci. Jan Semorád dostal přihrávku, kterou napálil z první a Halmoši se musel rychle přesunout. Následně zvládl i dorážku Kolafy.

10:43
    Drtina nebezpečně pálil od modré, ale domácí gólman si poradil.

09:55
    Posmyk okamžitě vyhazuje.

09:41
    Jiří Moravec (CEB) – 2 minuty za hákování. První přesilovka pro Rebely.

09:34
    Znovu zakázané uvolnění party kolem Aleše Kotalíka.

08:48
    Icing Motoru.

08:31

08:29
    Havlíčkův Brod se osvobozuje a navíc po zákroku Halomošiho se bude vhazovat po jeho pravici .

07:44
    Domácí kapitán je střelecky aktivní, ale znovu na Dolejše nevyzrál.

07:05
    Aleš Kotalík si popojel mezi kruhy a tvrdě vypálil, ale Dolejš si poradil.

06:31
    Lukáš Endál (HBR) – 2 minuty za hákování. Druhá přesilovka pro Motor a diváci si žádají vedoucí branku.

05:36
    Po ubráněné přesilovce se hráči v bílých dresech také osmělili, střelu Milfajta však Halmoši lapil.

05:16
    První oslabení hosté přečkali bez úhony.

04:42
    Lukáš Endál znovu vyhazuje.

03:58
    Havlíčkův Brod se zatím však v klidu brání.

03:16
    Hosté jsou z atmosféry v aréně značně zaskočeni a jsou pod tlakem domácích. Teď se do dobré šance dostával Skuhravý, ale zastavil ho háčkem Roman Maliník a půjde si sednout na dvě minuty na trestnou lavici.

03:06
    Posmykovu střele se pokusil tečovat Skuhravý, ale kotouč netrefil a Dolejš puk lapil.

02:40
    Důrazný Marek Vaniš vybojoval kotouč za brankou v souboji s brankářem Dolejšem, ale puk do odkryté branky zasunout nedokázal.

01:58
    Úvod utkání je opatrný a ani jeden z týmů nechce zbytečně chybovat.

00:46
    O první střelecký pokus se postaral Aleš Kotalík, ale netrefil branku Dolejše.

00:01

Na ledové ploše jsou nejvyšší zástupci českobudějovického klubu – Roman Turek, Stanislav Bednařík, Radek Bělohlav a Petr Sailer.

Laserová show je za bouřlivého potlesku u konce, hráči už nastupují na ledovou plochu.

Budvar aréna už se pomalu zaplňuje a očekává se dnes slušná návštěva. Samotnému zahájení bude předcházet laserová show.

HC Motor České Budějovice: Halmoši (Kůdela) – Posmyk, Vráblík, Novák, Moravec, Chmelíř, Pavlíček, Prokop – Kotalík, Skuhravý, Kuchejda – Třetina, Melka, Mavrojaniois – Bárta, Šachl, Ondřej – Ferebauer, Přibyl, Vaniš.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Dolejš (Opršal) – Kolafa, Novotný, Drtina, Vágner, Semrád, Korim, Zítka – Havel, Polodna, Semorád – Rytnauer, Endál, Berger – Štěpánek, Dvořáček, Maliník – Milfait, Stehlík, Chlubna.

Rozhodčí: Souček, Schmejkal – Šperl, Zíka.

Motor sehrál během přípravy pět duelů, z nichž vyhrál jen jednou na ledě německého Crimmitschau. Před svými diváky třikrát prohrál, dočkáme se prvního "motoráckého" domácího vítězství hned při prvním ostrém zápase? V soupisce jsou uvedeni i hráči ze širšího kádru, kteří začnou sezónu v jiných týmech (Kotrla, Šperger). Čerstvou změnou je příchod třiadvacetiletého beka Romana Vráblíka, který by měl nastupovat v první obranné dvojici s Markem Posmykem.

Havlíčkův Brod sehrál deset přípravných utkání a nutno říct, že si v nich vedl naprosto znamenitě. Připsal si dvě porážky, dvě remízy a ve zbylých utkáních zvítězil. V generálce na sezónu si poradil s Jihlavou. Do utkání s Motorem tak budou svěřenci trenéra Jiřího Mičky nastupovat dobře naladění.

Vítejte u sledování online přenosu z 1. kola první ligy, ve kterém se od 17.30 utkají HC Motor České Budějovice a HC Rebel Havlíčkův Brod.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Pavel Kortus ml.

Branky a nahrávky: 21. Havel (Polodna, Kolafa), 24. Dvořáček (Maliník), 46. Maliník (Dvořáček, Štěpánek)

Banes Motor České Budějovice: Halmoši (Kůdela) – Posmyk, Vráblík, Novák, Moravec, Chmelíř, Pavlíček, Prokop – Kotalík, Skuhravý, Kuchejda – Třetina, Melka, Mavrojanidis – Bárta, Šachl, Ondřej – Ferebauer, Přibyl, Vaniš.

Rozhodčí: Souček, Schmejkal – Šperl, Zíka