Vsetín – Kometa Brno 1:5 (kon.) | Olomouc – Vítkovice 2:5 (kon.) | Pardubice – Hr. Králové 2:5 (kon.)
HC Litvínov – Chomutov 3:1 (kon.) | Kladno – Sparta 4:2 (kon.) | Slavia – Písek 7:0 (kon.)
Liberec – Mladá Boleslav 4:1 (kon.) | Třinec – Poruba 2011 5:1 (kon.) | Zlín – Havířov 2:3 (0:1 po s.n.)
Ústí n/L – K. Vary 0:4 (kon.)
po s.n. (0:1)
Berani Zlín
2:3 (2:2, 0:0, 0:0 - 0:0)
AZ Havířov
Sobota 14.09.2013, 16:00 • ZS Luďka Čajky • Extraliga staršího dorostu

Dnešní zápas končí vítězstvím Havířova. Pro Zlín může být bod do tabulky, alespoň útěchou za zápas ve kterém z mého pohledu drželi krok se soupeřem a nebýt četných neproměněných přesilovek, mohlo skončit utkání úplně jinak. Branky padaly pouze v první třetině, ovšem šancí bylo mnoho. Nejblíže byli brance útočníci hostů Wróbel a Bednář, kteří orazítkovali tyč. Ovšem i AZet dnes na ledě ukázal svou bojovnost. Za technické problémy na konci utkání se omlouváme. Ze Zlína je to pro dnešek vše, někdy zase napočtenou. (18:51:57)

V samostatných nájezdech zvítězil tým AZ Havířov. Autorem branky je KRYŠTOF FEJKO.

3 ZLN – Vyoralovi se jeho nájezd příliš nezdařil a puk končí za brankou.

2 HAV – Bednář mířil do horního rohu, svižná střela šla však mimo.

2 ZLN – Kobylík si roztáhl Turšnera, ale odkrytou klec minul.

1 HAV – Fejko první nájezd Havířova proměnil! Bekhendem poslal puk nad vyrážečku zlínského gólmana.

1 ZLN – První nájezd Zlína jede Hladiš. Otočil se před brankářem a zkusil střelu, ale neúspěšně.

Samostatné nájezdy začínají.

Docela klidné prodloužení, kdy se ani jeden tým příliš nehnal do útoku a spíše bránil, nakonec rozřešení dnešního utkání nepřineslo, a proto budeme svědky samostatných nájezdů.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:36
    Zlín ještě zkouší poslední útoky.

63:31
    Pořízek si teď z boku najížděl do zlínské klece, ale obrana jej skórovat nenechala.

62:34
    Fejko opět získal puk a zkusil střelu, kterou zlínský brankář vychytal tělem.

61:37
    Domácí se s pukem zatím dopředu moc neženou.

61:14
    Fejko to zkoušel z levé části hřiště, pro Linga to nebyla složitá střela, ale raději kotouč podržel.

60:51
    Kotouč ve středním pásmu, ani jednomu týmu se nedaří vytvořit dobrou šanci.

60:20
    Zlín se s kotoučem zdržuje u své brány.

60:01

60:00

59:53
    Domácí se po buly nepohodli a tak se žádné velké ohrožení branky hostů nekoná.

59:47
    A opět to Procházka zkusil. Tentokrát z velmi ostrého úhlu. Turšner kotouč chytil a hosté využívají přerušení hry a berou si oddechový čas.

59:12
    Domácí se v poslední minutě tlačí dopředu, Procházka to zkusil od modré, ale nic z toho bohužel nebude.

58:44
    Orság zkoušel zaútočit zpoza klece, Ling si prostor ohlídal.

58:17
    Zlín se drží v pásmu, ale nic nevymyslel a spěchá zpět bránit náporu Havířova.

58:00
    Poslední dvě minuty a hra se přelévá ze strany na stranu.

57:37
    Vhazování před brankou hostů.

56:59
    Bednář vyslal dobře mířenou tvrdou střelu, ale trefil pouze břevno zlínské svatyně.

55:14
    Havířov se osvobozuje.

54:55
    Kobylík zkusil střelu od modré, kterou Turšner pouze vyrazil

54:16
    Zlín kombinuje v pásmu, ale po nevydařené přihrávce se hosté osvobozují.

53:44
    Vyloučen Fejko za hrubost.

52:41
    Orság se teď dostal ke kotouči před branou a Ling musel tvrdou střelu přikrýt na hrudi.

52:03
    Opět po nezachycené přihrávce icing domácích.

51:27
    Válašek se hnal na Turšnera, ale přes obranu hostů neprošel.

51:09
    Po nevydařené přihrávce od Valáška, se po zakázaném uvolnění vhazuje před Lingem.

50:04
    Hodně nepříjemnou střelu teď vyslal havířosvký Orság. Ling vytěsnil betonem s velkými obtížemi.

49:25
    Procházka vypálil od modré přímo do betonu brankáře hostů.

48:48
    Po odpískané vysoké holi Havířova se vhazuje před Turšnerem.

48:21
    Jeden z havířovských vyslal přihrávku zpoza branky, která prošla až na Kisse, který to zkusil od modré. Ling si s potížemi připsal další zákrok.

47:44
    Kobylík teď vyslal tvrdou střelu od modré, však minul.

47:16
    Schmied nahazuje ze středního pásma.

46:36
    Kobylík pálil od modré, ale jeho tečovanou střelu Turšner pokryl.

46:15
    Buly před Lingem.

45:40
    Pořízek uháněl na bránu, ale puk z hole mu vypíchl jeden ze zlínských hráčů.

45:12
    Schmied vyváží kotouč do středního pásma.

44:16
    Po tlaku domácích v přesilovce se teď Havířov drží v útočném pásmu.

43:31

42:32
    Hladiš vyhrál buly, po krátké výměně se dostal k puku Vyoral, který to zkusil, ale Turšner proti němu vytáhl parádní zákrok.

41:31
    Přesilovka pro domácí. Na dvě minuty si jde sednout Polak.

41:23
    Wróbel nahodil z pravého kruhu na Linga, který s potížemi skákavý kotouč udržel v lapačce.

40:48
    Vyoral vypálil po ledě od modré, ale střela skončila na betonu Turšnera.

40:14
    Vhazování opět ve středovém kruhu. Zlín se usazuje do pásma.

40:01

Ve druhé části se stav nezměnil, ovšem šance byly na obou stranách. Nejblíže brance byl havířovský Kamil Wróbel, který trefil tyč Lingovy klece. Další třetina začne přibližně v 17:30.

40:00

39:17
    Řezníček to nadvakrát zkusil od modré, ale jeho pokusy stav nezmění.

38:30
    Vyloučen Dudek za hákování.

36:41
    Peška vyvezl kotouč do útočného pásma.

36:30
    Zmatek na ledě způsobil, že Ling raději kotouč podržel.

35:20
    Vhazování v obraném pásmu Havířova.

35:01
    Turšner měl teď hodně práce s tvrdou střelou od modré jednoho ze zlínských hráčů.

34:28
    Kosorin pálí od modré, gólman hostů chytá.

34:12
    Domácí se zkoušejí usadit.

33:16
    Rezek teď přihrál najíždějícímu Hladišovi před bránu, tomu střela příliš nesedla a ještě se proletěl vzduchem po zákroku jednoho z hráčů AZetu.

32:54
    Hladiš a Vyoral teď zkoušeli za každou cenu dotlačit puk do klece, Turšner si však kus gumy v lapačce pohlídal.

32:45
    Zlín si zahraje přesilovou hru. Stružík jde ven na dvě minuty za faul kolenem.

31:50
    Werbik zkusil hned po buly tvrdou střelu, kterou odnesla brusle jednoho z havířovských hráčů.

31:46
    Vhazování před Turšnerem.

31:27
    Zlín se po nátlaku osvobozuje a již hraje v plném počtu.

30:16
    Hosté zkoušejí útočit, ale zlínské obraně se je zatím daří držet z pásma.

29:27
    Vyloučen hráč Zlína Petr Procházka za hákování. Havířov si zahraje první přesilovku.

29:18
    Pořízek teď ujel domácí obraně a vyzkoušel střelu mezi nohy, Ling si však vše pohlídal.

27:45
    Po střele jednoho ze zlínských hráčů, Turšner zachytil kotouč, rozhodčí pískl přerušení, ovšem domácí hráči úplně nevěřili, že měl kotouč pevně pod kontrolou.

26:46
    Zlín znovu rozehrává od své branky, tahle přesilovka zatím nejde podle jejich představ.

26:27
    Hosté se osvobozují.

26:19
    Heinzl vyloučen na dvě minuty za držení.

25:45
    Icing hostů. Domácí teď mají na ledě navrh.

24:50
    Pořízek odehrál puk, který zůstal ležet před havířovskou brankou a ušetřil tak svému gólmanovi zákrok.

24:20
    Rezek nahodil do útočného pásma.

24:01
    Po nahození hostů Ling podržel kotouč.

22:19
    Kobylíkovi teď nevyšla střela a zlomil hůl. Hosté vyhazují.

21:57
    Zlín se usadil v útočném pásmu.

21:48
    Trest pro lavici Havířova za příliš mnoho hráčů na ledě.

21:37
    Wróbel trefuje tyč!

21:06
    Pavlůsek zachytil puk a tlak domácích může pokračovat.

20:27
    Vhazuje se ve středu hřiště po ofsajdu Zlína.

20:05
    Hosté na vhazování úspěšnější.

20:01

Rychlý gól Havířova domácí trochu zarazil, ale v půli třetiny už drželi otěže ve svých rukou a po brance Rezka se jim podařilo srovnat. Zlínu se poté podařilo dokonce i navýšit a to po brance Werbika, ovšem po chybě zlínské obrany se hostům podařilo vyrovnat a do šaten se tak jde za nerozhodného stavu. Další třetina začne v 16:43.

20:00

19:43
    Zlín se ještě zkouší tlačit do třetiny, ale do kabin se půjde nejspíš za nerozhodného stavu.

18:08
    Havířov právě vstřelil branku!

Po chybě zlínského obránce, se k puku dostal Fejko, ten posunul na RADKA POŘÍZKA, který z první vpáli puk do klece. Asistence: Kryštof Fejko.

16:30
    Zlín právě vstřelil branku!

Peška přihrál od modré na NICOLASE WERBIKA, který rozjetý dostal trochu prostoru přibližně v levém kruhu a nemilosrdně vymetl růžek nad brankářovou lapačkou. Asistence: David Peška.

15:54
    Werbik teď minul puk před hostující bránou.

15:23
    Řezníček vyváží puk.

15:05
    Stružík zkusil střelu, Ling neměl problém a kotouč podržel.

14:20
    Vyoral vyprášil betony Turšnera.

14:05

13:47
    Vhazování ve středním pásmu.

13:14
    Tlak Zlína se hostům podařilo ubránit a úspěšně vyhazují.

12:05
    První vyloučení zápasu. Za nedovolené bránění si jde na dvě minuty sednout Cihlář.

11:54

Vyoral nahodil z pravého kruhu na Turšnera, ale ten pouze vyrazil puk, který se dostal na holi VÁCLAVA REZKA, který už se nemýlil. Asistence: Jan Vyoral.

11:17
    Bednář zkusil střelu od modré, ale minul.

10:22
    Řezníček nahodil od modré, Turšner chytl do lapačky a puk podržel.

09:45
    Kobylík vyváží puk do útočné třetiny.

09:09
    Rezek minul o pár centimetrů klec hostů.

08:53
    Icing Havířova.

08:26
    Werbik vystřelil z levého kruhu, ale Turšner si se střelou hravě poradil.

07:29
    Zlín se teď zdá být na ledě aktivnějším týmem.

06:28
    Domácí se drží u puku.

06:17
    Peška to opět zkusil, ale nic z toho nebude.

05:53
    Peška nahodil na branku hostů a Werbik ještě dorážel, ale obrana Havířova si nakonec s oběma střelama poradila.

05:24
    Zlínu se podařilo udržet se v útočném pásmu, Valášek to zkusil, ale Turšner je pozorný a chytá.

04:27
    Vyoral teď prozkoušel Turšnera, ten je stále pozorný a ustál i dorážku jednoho ze zlínských hráčů.

03:40
    Bednář zkusil vyvézt puk do třetiny, ale zlínská obrana jej zastavila.

03:06
    AZet zatím působí velmi bojovně a rve se o každý puk.

02:59
    Vhazování před Lingem.

02:40
    Ale nakonec z toho nic není a musí rozehrávat od své branky.

02:22

02:06
    Po střele zlínského hráče si nechává Turšner puk v lapačce.

01:05
    Havířov je po rychlé brance velmi nabuzený a zkouší to znovu a znovu.

00:12

Havířov vyhrál buly, Pořízek přihrál na KRYŠTOFA FEJKA a ten se protáhl až před Linga, který neměl šanci. Asistence: Radek Pořízek.

00:01

Hráči jsou nastoupeni na ledě, utkání začne za pár momentů.

PSG Zlín: Ling (Haloda) – Kobylík, Hradila, Kosorin, Řezníček, Schmied, Gazda, Babchuk, Procházka – Pavlůsek "A", Peška, Strmiska, Bumbál, Werbik, Rezek, Vyoral "A", Kolařík, Hladiš "C", Valášek

AZ Havířov: Turšner (Šimeček) – Kalus, Heinzl, Chroboček "C", Dudek, Šteffko, Kiss, Ďurkáč "A" – Frojda, Orság, Polak, Fejko, Wróbel, Moravčík, Kurovský, Pořízek, Bednář "A", Cihlář, Stružík

Rozhodčí: Cik – Řezníček, Stupňánek.

Vítejte ze Zlína u zápasu staršího dorostu. Proti Zlínu dnes nastoupí tým z Havířova.

Pro Zlín je to v této sezóně zatím druhý zápas na domácím ledě. Při tom prvním se v rámci 3.kola extraligy střetnul s Olomoucí a utkání rozhodl prakticky během druhé třetiny, kdy si vypracoval dvoubrankové vedení. Stejně suverénně si Zlín počínal také v prvním a druhém kole, kdy porazil na soupeřově ledě nejprve Třinec a poté Kometu Brno. První porážka přišla až na ledě Vítkovic ve 4.kole, kdy si Zlín neudržel náskok dvou branek a prohrál 3:5.

První tři kola extraligy skončila pro Havířov pokaždé výsledkem 4:3. Na domácím ledě nejprve vyhráli s Kometou na nájezdy a poté porazili již v zákládní hrací době nováčka v extralize, Porubu. Ve třetím kole na ledě Vsetína však na nájezdy zmíněným výsledkem prohráli. Zatím poslední kolo skončilo po divoké přestřelce s Třincem pro Havířov prohrou 5:6.

Zlín je v tabulce zatím na druhém místě s 9 body, Havířov se nachází na čtvrtém místě s bodovým ziskem 7 bodů. Oba týmy ve čtvrém kole prohrály a tak se dnes o to více porvou o tři body do rozjíždějící se extraligové tabulky, což předpovídá jistě zajímavý zápas.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Jakub Sovadina

Branky a nahrávky: 12. Rezek (Vyoral), 17. Werbik (Peška) – 1. Fejko (Pořízek), 19. Pořízek (Fejko), rozh. náj. Fejko

Berani Zlín: Ling (Haloda) – Kobylík, Hradila, Kosorin, Řezníček, Schmied, Gazda, Babchuk, Procházka – Pavlůsek "A", Peška, Strmiska, Bumbál, Werbik, Rezek, Vyoral "A", Kolařík, Hladiš "C", Valášek

Rozhodčí: Cik – Řezníček, Stupňánek