Magnitogorsk – Novokuzněck 3:1 (kon.) | Ufa – Chabarovsk 3:4 (po pr.) | Nižněkamsk – Vladivostok 6:5 (2:1 po s.n.)
Čerepovec – Minsk 4:2 (kon.) | Jaroslavl – Doněck 3:4 (po pr.) | Petrohrad – Záhřeb 3:0 (kon.)
po s.n. (2:1)
Neftěchimik Nižněkamsk
6:5 (1:1, 2:2, 2:2 – 0:0)
Admiral Vladivostok
Pondělí 16.09.2013, 17:00KHL

To je z mé strany pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek pondělí!

V dramatickém a na góly bohatém zápase nakonec berou dva body za vítězství 6:5 po samostatných nájezdech hráči Nižněkamsku. Bylo to utkání plné zvratů. Admiral se ve druhé třetině dostal do vedení 1:3, ale to ani do přestávky neudržel a v průběhu třetí části naopak utekli na dvougólový rozdíl domácí. Také Vladivostok však dokázal tento deficit zlikvidovat a o vítězi duelu musely rozhodnout až nájezdy. V nich byli šťastnější domácí, o jejichž výhře rozhodl Michail Anisin.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Neftěchimik Nižněkamsk

Autorem branky je MICHAIL ANISIN.

Lisin Sudnicina neprostřelil a domácí tak v nájezdech vítězí!

Anisin udělal bekhendovou kličku a poslal kotouč pod betonem Lundströma do sítě – 2:1.

Milovzorov neproměnil.

Enver Lisin dává – 1:1.

Petr Koukal se pokusil o bekhendovou kličku, ale dal si kotouč moc daleko a Lundströma už nepřekonal.

Barbaševa vychytal Sudnicin.

Sergej Děmagin bekhendovou kličkou uspěl – 1:0.

Jako první jel hostující Bergfors. Zkusil domácího gólmana propálit, ale Sudnicin vyrazil.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani prodloužení vítěze neurčilo. Rozhodnout tak musí nájezdy.

Střely na branku v prodloužení – 1:3
    Střely na branku celkem – 38:33

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:38
    Ve vlastním oslabení vyrazil vpřed Petr Koukal. Obránce Antropov ho dokázal uhlídat jen s obrovským úsilím.

64:29
    Domácí dostávají trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Nepohlídali si střídání a byli na ledě v pěti, což se v prodloužení samozřejmě nesmí!

63:57

63:43
    Právě Bergfors měl na holi prémiový bod pro hosty. Byl sám před Sudnicinem, ale nedokázal dostat puk za jeho záda.

62:59
    Další zákrok Sudnicina, který stačil přikrýt puk před dojíždějícím Bergforsem.

62:32
    Sudnicin přerušil hru po střele od modré. Buly před brankou Neftěchimiku.

62:14
    Domácí vyhodili.

61:57
    Velká šance pro hosty, kteří budou hrát přesilovku 4 na 3! Romanov vyloučen za držení.

61:32
    Domácí s rozehrávkou za svou brankou vůbec nepospíchají.

61:01
    Oba týmy v plném počtu.

60:01

Nižněkamsk si ve třetí třetině dokázal vypracovat dvoubrankové vedení, které však hosté stačili zlikvidovat. O vítězi tak musí rozhodnout prodloužení, případně nájezdy.

Střely na branku ve 3. třetině – 15:10
    Střely na branku celkem – 37:30

60:00

59:51
    Schyluje se k prodloužení. Puk mají hosté za svou brankou.

59:28
    Sudnicin zastavil bekhendovou střelu hráče Admiralu a přerušuje hru.

59:01
    Šarvátka, ve které byla nejaktivnější dvojice Denis Tolpeko a Jegor Antropov. Oba hokejisté vykázáni na trestnou lavici.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:42
    Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!
    Hráči Admiralu vyrovnávají! ALEXANDER KUZNĚCOV se ze strany natlačil až před brankáře a bekhendem přehodil jeho beton – 5:5!

56:54
    Hosté se ubránili, ale měli štěstí. Přežili hned několik velkých šancí soupeře!

55:45
    Domácí v plném počtu a začíná jejich zkrácená přesilovka.

54:54
    Síly na ledě se vyrovnávají. Na trestnou lavici putuje i Richard Gynge.

54:37
    Domácím se podařilo dvakrát v krátkém sledu vyhodit.

53:45
    Je tu vyloučení na domácí straně. Za úder do oblasti hlavy a krku je vyloučen na 2+10 minut Nikita Ščitov.

53:01
    Domácí se dostali do postavení mimo hru.

52:34
    Zakázané uvolnění hostujícího týmu. Hra se stěhuje před Lundströma.

51:23
    Opět zapracovala dobře domácí čtvrtá formace, která bleskově přenesla hru před branku Admiralu a vybojovala vhazování v útočném pásmu.

51:07
    Po nahození Gyngeho Sudnicin raději přerušuje hru.

50:57
    Vladivostoku nevyšel přechod do útočného pásma a kotouč opustil hrací plochu.

49:52
    Hosté ovšem rychle snižují! JEGOR ANTROPOV napřáhl metr před útočnou modrou a Sudnicin jeho pokus propustil – 5:4.

48:49
    Nižněkamsk právě vstřelil branku!
    Jen, co jsem dopsal předchozí prohlášení, si domácí čtvrtá lajna vytvořila velký tlak a její povedené střídání skončilo gólem na 5:3. Ke střelám se dostali snad všichni členové formace, ale v síti skončila až ta PJOTRA CHOCHRJAKOVA, jenž propálil hostujícího gólmana golfákem z vrcholu kruhů. Asistence: Bogdan Jakimov.

47:32
    Domácí se teď soustředí více na vlastní defenzivu a další šance se tak nerodí ani na jedné straně.

45:46
    Gynge se srazil s jedním z hlavních rozhodčích a oba skončili na zemi. Nicméně hra může pokračovat.

43:56
    Teď měli velkou šanci hosté, kteří se dostali do přečíslení. Sudnicin se ovšem stačil rychle přesunout ke druhé tyči a příležitost Admirálů zlikvidovat.

42:18
    Hráči Neftěchimika vytěžili ze své akcivity vedoucí branku! Postaral se o to BOGDAN JAKIMOV, který obkroužil hostující branku a protlačil se k bekhendové střele, která podjela pod betony Lundströma a zastavila se až za brankovou čarou – 4:3! Asistence: Michail Anisin, Andrej Taratuchin.

40:47
    Domácí zahájili třetí část pěkně z ostra a přimáčkli soupeře do jeho obranného pásma.

40:10
    Lundström musel zasahovat hned na úvod třetiny po střele Osaly.

40:01

Další třetina začne přibližně v 18:39.

Také po druhé třetině panuje nerozhodný stav. V jejím úvodu se přitom zdálo, že hokejisté z Vladivostoku rázně vykročili za vítězstvím. Nejprve totiž Barbašev poslal Admiral do vedení a ve 27. minutě dokonce Bergfors zvýšil na rozdíl dvou branek. Po polovině utkání však hosté začali netakticky propadat v defenzivě a Nižněkamsk trestal zásahy Slováka Radivojeviče a Milovzorova, kterému přihrával Petr Koukal. Po tvou třetinách tak Neftěchimik hraje s Vladivostokem 3:3.

Střely na branku ve 2. třetině – 11:13
    Střely an branku celkem – 22:20

40:00

39:01
    Poslední minuta druhé periody.

38:36
    Hostující obrana zase úplně propadla a Polygalov měl mezi kruhy dostatek času, aby si připravil kotouč na střelu. Lundström však Admirály podržel a dokázal puk vytěsnit.

37:52
    Po přejetí modré čáry střílel Nikitěnko, domácí gólman má kotouč ve své výzbroji.

37:17
    Domácí kompletní.

36:44
    Teď ztratil kotouč na útočné modré Osipov a domácí se opět osvobodili.

36:11
    Hostům se přesilovka moc nedaří. Nemohou se usadit v pásmu.

35:17
    Domácí Denis Tolpeko vyloučen na dvě minuty za hákování.

34:16
    A je vyrovnáno! Hosté pustili Neftěchimik do přečíslení 2 na 1, které řešil Petr Koukal přihrávkou na JEGORA MILOVZOROVA a ten se trefil nad lapačku bezmocného Lundströma. Asistence: Petr Koukal.

34:00
    Sudnicin si zvedl náladu efektním, i když ne až tak složitým, zákrokem lapačkou.

32:22
    Je sníženo! BRANKO RADIVOJEVIČ dostal od Děmagina přihrávku napříč útočným pásmem a z levého kruhu napálil kotouč do sítě. Lundström se nestihl proti střelci včas přesunout. Asistence: Sergej Děmagin, Igor Polygalov.

31:32
    Cibák odešel v bolestivém předklonu na střídačku. Hra bude opět zahájena.

31:32
    Na ledě zůstává ležet domácí kapitán Martin Cibák. Uvidíme, zda bude moci pokračovat ve hře.

30:01
    Hra se nyní uklidnila, což vyhovuje hostům, kteří svého soupeře drží na distanc od Lundströmovy branky.

28:37
    Polygalov se natlačil až před Lundströma a dostal se hned k několika dorážkám. Hostující gólman dokázal udržet kotouč před brankovou čarou.

27:55
    No, Vladivostok to má dnes zatím rozjeté na první tříbodový zisk v historii klubu. Nižněkamsk má však ještě dost času s tím něco udělat.

26:14
    To byla bleskově využitá přesilovka! Po rychlé souhře se dostal mezi kruhy ke střele NICLAS BERGFORS a kotouč přopadl skrz Sudnicinovu výstroj až za brankovou čáru. Asistence: Enver Lisin, Felix Schutz.

26:05
    Domácí Beljakov dostává dvě minuty za zákrok na Gračjova.

24:51
    Domácí obrana teď hoří. Přečíslení Admiralu však nedokázal zakončit Gračjov, který na vzdálenější tyči nedosáhl na kotouč.

22:58
    Obrovská chyba domácí defenzivy! Kuzněcov totiž přebruslil domácího obránce, jenž měl dost času puk odehrát, a přesnou přihrávkou našel SERGEJE BARBAŠEVA, který z mezikruží prostřelil Sudnicina – 1:2. Asistence: Alexander Kuzněcov, Jevgenij Gračjov.

22:23
    Lundström schoval v lapačce nahození ze středního pásma. Bude se vhazovat po jeho pravici.

21:40
    Admiral v plném počtu.

21:07
    Lisin se dostal ve vlastním oslabení do samostatného úniku. Pokusil se o bekhendovou kličku, ale Sudnicin ho vychytal!

20:26
    Lundström si poradil se střelou od modré, i když před ním stála dvojice domácích. Hosté následně vyhodili.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 17:50.

Dlouho se zdálo, že v první periodě žádný gól nepadne, ale v jejím závěru se dokázaly prosadit oba týmy. Nejprve se v čase 18:23 trefil domácí Tolpeko, ovšem za Admiral srovnal o 26 sekund později Bergfors. V úvodu druhé části bude Neftěchimik dohrávat ještě 100 vteřin přesilové hry.

Střely na branku v 1. třetině – 11:7

20:00

19:40
    Richard Gynge – 2 minuty, podražení. Domácí tak budou hrát přesilovku a pokud nedokáží během 20 vteřin skórovat, rozdělí ji přestávka mezi třetinami.

18:49
    Hosté ovšem bleskově vyrovnávají! Jen 26 vteřin po gólu Neftěchimiku si hosté dokázali vytvořit před domácím brankovištěm velký závar a NICLAS BERGFORS dokázal z bezprostřední blízkosti překonat Sudnicina.

18:23
    Domácí se v závěru první periody přeci jen ujímají vedení. Už zhruba půlminutku před tím měl dobrou příležitost Berezin, jehož tvrdou ránu od levého mantinelu musel vyrážet Lundström. Z další akce už však uhodilo. Po pravé straně pronikl do útočného pásma Chochrjakov a poslal kotouč před branku, kde se nejlépe zorientoval DENIS TOLPEKO, jenž skóroval do odkryté klece. Asistence: Pjotr Chochrjakov, Petr Koukal.

17:13
    Nyní se hraje velmi opatrně. Převažuje snaha neudělat chybu a do přestávky neinkasovat.

16:18

15:29
    Gynge centroval kotouč před branku, ale tam ho nikdo netrefil. Hosté se ještě udrželi v pásmu.

14:59
    Další vyhození hráčů Neftěchimiku, také oni si zatím vedou v početní nevýhodě velmi dobře.

14:33
    Domácí na úvod oslabení vyhodili.

14:18
    První přesilová hra pro hosty. Trest si odpyká Taratuchin – držení.

13:22
    Před brankou se natahoval pro puk Děmagin, ale ani on se k zakončení nedostal.

13:04
    Domácí v útočném pásmu, ale vozí puky spíše po rozích, odkud cesta do šancí nevede.

12:15
    Lundström vyrazil střelu jednoho z domácích hráčů a před jeho brankou už zase číhal Koukal. Český útočník však na puk nedosáhl.

11:39
    Domácí teď vyčkávají ve svém pásmu s pukem na holích.

10:20
    Kulikov zůstal skryt za zády hostujících obránců, při zakončení byl však přeci jen dosti tísněn a nedokázal překonat Lundströma.

09:36
    Zbytek oslabení už Vladivostok ubránil celkem v pohodě. Stále tak čekáme na první gól zápasu.

08:56
    Hostům se podařilo vyhodit.

08:20
    Tahle přesilovka Neftěchimiku už vypadá mnohem lépe. Po odražené střele měl gól na holi Petr Koukal, ale nedokázal skákavý kotouč dopravit do odkryté klece.

07:35
    Felix Schutz v útočném pásmu naprosto zbytečně poslal k ledu Ščitova a na dvě minuty oslabuje Admirály.

06:56
    Hra přerušena, jelikož se domácí dostali do postavení mimo hru.

06:45
    Hostující Drugov pronikal podél levého mantinelu. S jeho pokusem si však v klidu poradil Sudnicin, jenž má kotouč v lapačce.

04:56
    Tak to byla velká šance! Domácí se dostali do přečíslení 2 na 1, které zakončoval Anisin. Lundström se proti němu stihl bleskově přesunout a vychytal ho!

04:21
    Domácí brankář Sudnicin zachytil vyhozený puk a před dojíždějícími soupeři si ho dovolil i rozehrát.

03:54
    Stále čekáme na nějakou větší šanci. Domácí nedokázali zahrozit ani v předchozí početní výhodě.

03:10

02:59
    Také teď hosté vyhodili a jejich oslabení pomalu končí.

02:29
    Domácí se nemohou dostat do útočného pásma...

01:56
    Hráči Vladivostoku zatím v oslabení drží puk v bezpečné vzdálenosti od své branky.

01:10
    Vyloučen hostující Ternavskij za hákování, Neftěchimik má hned v úvodu přesilovku.

00:38
    Milovzorov prověřil pozornost Lundströma střelou z pravého kruhu, hostující gólman má puk na hrudi.

00:03
    Úvodní buly vyhráli hosté.

00:01

Nyní zazní státní hymna Ruska.

V Nížněkamsku zatím probíhá slavnostní představování aktérů dnešního zápasu.

Neftěchimik Nižněkamsk: Sudnicin (Mamedov) – Beljakov, Romanov, Ščitov, Berezin, Bělov, Šulakov, Mnacjan – Osala, Cibák, Milovzorov – Děmagin, Polygalov, Radivojevič – Tolpeko, Koukal, Anisin – Chochrjakov, Kulikov, Taratuchin – Jakimov.

Admiral Vladivostok: Lundström (Ivannikov) – Osipov, Antropov, Porseland, Ternavskij, Zemčjonok, Kostromitin, Poleščuk – Lisin, Bergfors, Schutz – Gynge, Nikitěnko, Pervušin – Lesnuchin, Drugov, Trunjov – Barbašev, Kuzněcov, Gračjov.

Rozhodčí: Vasiljev, Kulakov – Parfjonov, Sysujev.

Šest získaných bodů vyneslo Nižněkamsk na šesté místo tabulky Východní konference. Neftěchimik zahájil soutěž cenným domácím vítězstvím 3:1 s Kazaní, ovšem poté ve dvou venkovních duelech padl a nedokázal v nich vstřelit ani gól. Nejprve tak celek Nižněkamsku prohrál 0:4 na ledě mistrovského Dinama Moskva a poté si vylámal zuby i v Podolsku, kde o jeho porážce rozhodl jediný gól. Třetí venkovní duel v řadě už Neftěchimik zvládl a přehrál 2:0 Nižnij Novgorod.

Admirálové z Vladivostoku dokázali při své premiéře v KHL zvítězit 4:3 po samostatných nájezdech na ledě Chabarovsku. Poté nováček soutěže vyšel naprázdno, když podlehl 2:3 v Novosibirsku, ovšem třetí venkovní utkání v řadě už Admirálům opět vyšlo velice slušně a výsledkem toho bylo vítězství 2.1 po nájezdech na ledě Novokuzněcka. Čtyři body nováčka řadí na jedenácté místo tabulky Východní konference.

Přeji příjemné pondělní odpoledne u onlajnu z utkání KHL, ve kterém Neftěchimik Nižněkamsk přivítá novice mezi elitní společností Admiral Vladivostok. Neftěchimik, za který nastupuje Čech Petr Koukal, stihl v nové sezóně odehrát už čtyři zápasy s vyrovnanou bilancí dvou vítězství a dvou porážek. Vladivostok sehrál o utkání méně a dvakrát se mu podařilo zvítězit po nájezdech a jednou ze zápasu odešel bez bodového zisku.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 19. Tolpeko (Chochrjakov, Koukal), 33. Radivojevič (Děmagin, Polygalov), 35. Milovzorov (Koukal), 43. Jakimov (Anisin, Taratuchin), 49. Chochrjakov (Jakimov), rozh. náj. Anisin – 19. Bergfors, 23. Barbašev (Kuzněcov, Gračjov), 27. Bergfors (Lisin, Schutz), 50. Antropov, 58. Kuzněcov

Rozhodčí: Vasiljev, Kulakov – Parfjonov, Sysujev