Valencia – Swansea | 0:3 (kon.) | | | St. Gallen – Kubaň Krasnodar | 2:0 (kon.) | | | Dinamo Záhřeb – Černomorec Oděsa | 1:2 (kon.) |
Eindhoven – Ludogorec | 0:2 (kon.) | | | Salzburg – Elfsborg | 4:0 (kon.) | | | Standard – Esbjerg | 1:2 (kon.) |
Waregem – Wigan | 0:0 (kon.) | | | Maribor – Kazaň | 2:5 (kon.) | | | Fiorentina – FC Ferreira | 3:0 (kon.) |
CS Pandurii – Dněpropetrovsk | 0:1 (kon.) | | | Frankfurt – Bordeaux | 3:0 (kon.) | | | Maccabi Tel Aviv – APOEL | 0:0 (kon.) |
Dynamo Kyjev – Genk | 0:1 (kon.) | | | Thun – Rapid | 1:0 (kon.) | | | Freiburg – Liberec | 2:2 (kon.) |
Estoril – Sevilla | 1:2 (kon.) | | | Betis – Lyon | 0:0 (kon.) | | | Guimarães – Rijeka | 4:0 (kon.) |
Apollon Limassol – Trabzonspor | 1:2 (kon.) | | | Lazio – Legia | 1:0 (kon.) | | | Šeriff Tiraspol – Machačkala | 0:0 (kon.) |
Tottenham – Tromsø | 3:0 (kon.) | | | PAOK – Karaganda | 2:1 (kon.) | | | Maccabi Haifa – Alkmaar | 0:1 (kon.) |
Jihlava – Třinec | 2:2 (kon.) | | | Liberec – Olomouc | 1:0 (kon.) | | | Dukla Praha – Jablonec | 2:0 (kon.) |
Ostrava – Sparta | 2:2 (kon.) | | | Brno – Bohemians 1905 | 2:1 (kon.) | | | Slavia – Příbram | 3:2 (kon.) |
Táborsko – Mladá Boleslav | 0:3 (kon.) | | | Plzeň – Hradec Králové | 2:2 (kon.) | | | Teplice – Znojmo | 2:2 (kon.) |
Pardubice – Slovácko | 0:1 (kon.) |
Slovensko U17 – Švédsko U17 | 3:2 (kon.) |
konec
NK Maribor
2:5
(1:2)
Petr Peleška
Branky:
35. Milec, 73. Fajić – 23. Karadeniz (Mavinga), 27. Marcano (Natcho), 69. Eremenko (Kuzmin), 90. Rondón (Rjazancev), 90+4. Rjazancev (Kuzmin)
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 7:7. Střely mimo: 4:9.
Rozhodčí: Boekel – Boonman, Goossens – Dongen
Diváci:
Karty: 13. Mejač (MAR), 64. Milec (MAR) – 42. Mubarak (RKA), 59. Navas (RKA), 74. Kuzmin (RKA)
Neproměněná penalta:
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 7:7. Střely mimo: 4:9.
NK Maribor:
Handanovič – Mejač, Arghus (44. Trajkovski), Rajčevič, Milec – Filipovič, Mertelj, Mendy (64. Fajić), Cvijanovič (76. Črnic), Tavares (C) – Bohar.
Náhradníci: Pridigar – Potokar, Trajkovski, Derviševič, Dodlek, Črnic, Fajić.
Trenér:
FC Rubin Kazaň: Ryžikov – Kuzmin, Navas, Marcano, Mavinga – Natcho, M´Vila, Mubarak (63. Eremenko), Rjazancev, Karadeniz (C) – Rondón.
Náhradníci: Arlauskis – Šaronov, Kulik, Torbinskij, Kisljak, Eremenko, Prudnikov.
Trenér:
Náhradníci: Pridigar – Potokar, Trajkovski, Derviševič, Dodlek, Črnic, Fajić.
Trenér:
FC Rubin Kazaň: Ryžikov – Kuzmin, Navas, Marcano, Mavinga – Natcho, M´Vila, Mubarak (63. Eremenko), Rjazancev, Karadeniz (C) – Rondón.
Náhradníci: Arlauskis – Šaronov, Kulik, Torbinskij, Kisljak, Eremenko, Prudnikov.
Trenér:
Rozhodčí: Boekel – Boonman, Goossens – Dongen
Diváci:
Skvělou přihrávku dostal po pravé straně ALEKSANDR RJAZANCEV od Kuzmina a vyřešil to chladnokrevně a do levé strany branky zakončil a už rozhodl na konečných 2:5! Asistence: Kuzmin
A je rozhodnuto! Skvělý pas dostal SALOMON RONDÓN od Ryazantseva a do protipohybu brankáře vyslal lehkou střelu a zřejmě rozhodl tento zápas. Asistence: Rjazancev
Tak tohle je parádní odpověď Mariboru! Rohový kop letěl na zadní tyč, ale brankář Ryžikov míč ještě dokázal konečky prstů vypíchnout, avšak míč se odrazil k jednomu z hráčů Mariboru, kdy zkusil brankáře přehodit, ale ten vyskočil a znovu konečky prstů dokázal míč vyrazit nešťastně postavenému NUSMIRU FAJICOVI, kterému nedalo již problém balon dorazit do branky! Takže tu máme dva skvělé tahy od trenérů, protože Fajic se nachází na hřišti nachází taky nějakých osm minut.
Tak tohle byl skvělý tah od trenéra Kazaně! ROMAN EREMENKO je na hřišti nějakých 7 minut a hned vstřelil parádní branku, když dostal před vápnem přihrávku od Kuzmina a skvělý přízemní střelou k levé tyči nedal Handanovičovi šanci a posílá opět ruskou Kazaň do dvoubrankového vedení! Asistence: Kuzmin
Rohové kopy: 0 – 2
Ofsajdy: 0 – 3
Držení míče: 47% – 53%
Nádherná branka v podání MARTINA MILECE, který si na pravé straně pohrál s obráncem a mířil do vápna, kdy nenápadnou a tvrdou střelou zavěsil přesně pod břevno a s tímhle se zřejmě nedalo nic dělat! Domácí odpovídají a máme se ještě na co těšit!
Tak tohle opravdu hodně podcenili obránci Mariboru, kteří nechali centr z rohového kopu od Natcha prolétnout až na zadní tyč, kde neměl sebemenší problém se zakončením IVAN MARCANO a v krátkém časovém sledu dostává Kazaň do dvoubrankového vedení! Asistence: Natcho
Tak tohle byla paráda! Mavinga si povodil míč z levé strany až k brankové čáře, odkud odcentroval směrem na vápno, kde si míč sklepl GOKDENIZ KARADENIZ a střelou z voleje pomocí levé tyče míč dostal do branky a posílá Kazaň do jednobrankového vedení! Asistence: Mavinga
NK Maribor: Handanovič – Mejač, Arghus, Rajčevič, Milec – Filipovič, Mertelj, Mendy, Cvijanovič, Tavares (C) – Bohar.
Náhradníci: Pridigar – Potokar, Trajkovski, Derviševič, Dodlek, Črnic, Fajić.
FC Rubin Kazaň: Ryžikov – Kuzmin, Navas, Marcano, Mavinga – Natcho, M´Vila, Mubarak, Rjazancev, Karadeniz (C) – Rondón.
Náhradníci: Arlauskis – Šaronov, Kulik, Torbinskij, Kisljak, Eremenko, Prudnikov.
Rozhodčí: Boekel – Boonman, Goossens – Dongen.
Dnešní zápas bude řídit čtveřice holandských rozhodčích. Hlavním sudím byl delegován Pol van Boekel. Na stranách mu budou vypomáhat Angelo Boonman a Dave Goossens. Čtvrtým delegovaným rozhodčím se stal Bas van Dongen.
Dnešní utkání se bude odehrávat na stadionu Ljudski vrt, který se nachází v Mariboru a má kapacitu 12994 diváků.
Kazaň byla nalosována do 2. předkola Evropské ligy, odkud se dostala až do samotných základních skupin. Všechny zápasy, stejně jako třeba Viktoria Plzeň v Lize mistrů dokázala vyhrát. Nejdříve ji čekala srbská Jagodina, posléze dánský Randers a norský Molde.
V lize se Kazani prozatím moc nedaří, protože se po osmi kolech nachází s dvanácti body až na osmé příčce, což optimální pro ruský klub určitě není a před sezonou si dávali zjevně ambice na větší pozice.
Celek, který si musí pamatovat čeští fanoušci, protože právě přes Maribor vedla cesta Viktorie Plzeň do základních skupin Ligy mistrů. Viktorka si se slovinským celkem poradila po výsledcích 3:1 a 1:0 a užívá si své soupeře ve skupině, natož Maribor si stěžovat taky nemůže. Dnes se utká s ruskou Kazaní, což je určitě velice silný celek. Další dva soupeři ve skupině D. Anglický Wigan Athletic a belgický celek SV Zulte Waregem se dnes utkají rovněž proti sobě.
Maribor po prohře s Plzní v lize jedinkrát remizoval a jednou vyhrál. Momentálně se nachází na první pozici s dvaadvaceti body před druhým Zavrčem.