Omsk – Chanty-Mansijsk 2:6 (kon.) | Barys – Jekatěrinburg 7:2 (kon.) | Čeljabinsk – Vladivostok 3:1 (kon.)
Magnitogorsk – Chabarovsk 6:1 (kon.) | Ufa – Novokuzněck 4:3 (kon.) | Nižněkamsk – Novosibirsk 4:3 (kon.)
Jaroslavl – Minsk 4:1 (kon.) | Čerepovec – Spartak Moskva 4:5 (po pr.) | Mytišči – Záhřeb 3:2 (po pr.)
Petrohrad – Doněck 2:4 (kon.)
Barys Nur-Sultan
7:2 (2:2, 2:0, 3:0)
Avtomobilist Jekatěrinburg
Neděle 22.09.2013, 13:00 • Kazakhstan Sport Palace • KHL

53:24
    Přesně minutu po vstřeleném gólu je tu vyloučení, na dvě minuty za držení odchází Lakiza (AST).

52:24
    Astana právě vstřelila branku!
    Demolice Jekatěrinburgu pokračuje. Když si uvědomíme, že Avtomobilist vedl v zápase 0:2, tak se to zdá téměř neuvěřitelné. Střelcem sedmé branky Astany je TALGAT ŽAJLAUOV, který se dnes trefil již podruhé. Asistence: Maxim Spiridonov

45:21

Další branka v Kovářově síti již zápas definitivně rozhoduje zápas, ROMAN STARČENKO využil přesilovou hru a Astana tak s největší pravděpodobností získá z tohoto zápasu všechny body. Asistence: Mike Lundin

44:11
    Tozulakov (JEK) krosčekem dostal k ledu protihráče a vidí za to dvouminutový trest.

43:07
    Dost možná rozhodující úder zasadil Jekatěrinburgu MICHAIL RACHMANOV, který navýšil už na 5:2 pro domácí tým. Asistence: Andrej Gavrilin, Nikolaj Antropov

38:54
    Místo vyrovnání však přichází další branka Astany, která tak z 0:2 otáčí už na 4:2. Kováře překonal FJODOR POLIŠČUK. Asistence: Talgat Žajlauov, Jevgenij Blochin

37:30
    Kovář nejdříve zastavil Lundinovu střelu a následně dokázal fantasticky zastavit také následnou dorážku.

32:40
    Talgat Žajlauov (AST) je vyloučen na dvě minuty za hru vysokou holí.

32:05
    Ale z ničeho nic mohl Ruděnko s Uppderem navýšit vedení, ale Kovář situaci ustál a drží tak svůj tým na dostřel soupeři.

29:33
    První útok Jekatěrinburgu nadělal soupeři obrovské problémy, Antonovovu střelu ještě dorážel Belanger a Toluzakov, ani jeden však nedokázal překonat famózního Ahonena.

20:11
    Tak to je jednoduše famózní vstup do druhé periody. Pouhých jedenáct vteřin stačilo NIGELU DAWESOVI, který posílá dnes poprvé Astanu do vedení. Bez asistence

20:01
    Z technických důvodů mám přineseme z tohoto utkání pouze informace o důležitých událostech. Děkujeme za pochopení.

17:35

Přece jenom máme vyrovnáno ještě před koncem první třetiny. TALGAT ŽAJLAUOV se zapisuje do historie dnešního zápasu krom vyloučení také brankou. Asistence: Fjodor Poliščuk

14:12
    Blochin (AST) však následně také fauluje a Astana půjde do tří, přesilová hra čtyři na tři dává Jekatěrinburgu velkou šanci.

13:38
    Vyloučení na obou stranách, Belanger (JEK) a také Antropov (AST) dostávají dvouminutový trest za hákování.

13:06
    Obrat ve skóre se začíná pomalu rodit a domácí příznivci se tak dnes také poprvé radují. ROMAN STARČENKO vlévá do domácích řad naději na slušný výsledek. Asistence: ALexej Litviněnko

11:00
    Máme zde další vyloučení, na dvě minuty odchází Toluzakov (JEK) a Astana si tak zahraje přesilovou hru.

08:33
    Přesilová hra však skončila dříve než vůbec začala, vyloučeným hráčem je Černov (JEK) za vysokou hůl a bude se tak hrát ve čtyřech na obou stranách.

07:59
    Navíc je na dvě minuty vyloučen Talgat Žajlauov (AST) za hákování.

07:38
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    Tak to je opravdu studená sprcha pro Astanu, během jedné minuty je tu už druhá inkasovaná branka a okamžitě přichází také oddechový čas pro Barys. Do listiny střelců se zapsal TOBIAS VIKLUND. Asistence: Alexej Simakov, Sami Lepisto

07:06
    Nahozený kotouč na zadním mantinelu dojel jako první ALEXANDR STRELCOV a jeho střela z nulového úhlu propadla překvapenému Ahonenovi mezi betony. Tato branka jde jednoznačně na vrub domácího brankáře. Asistence: Eduard Levandowskij

04:46
    Ruděnko (AST) se dostal s kotoučem hladce přes modrou čáru a pouze výtečný zákrok Kováře zabránil změně ve skóre.

01:44
    Spiridonov to udělal výborně, najel si před obránce a snažil se kotouč zasunout po objetí brány za Kováře. Český brankář ve službách Jekatěrinburgu se však stačil bleskurychle přesunout ke své pravé tyči a kotouč zachytit.

Jozef Valenčík

Branky a nahrávky: 14. Starčenko (Litviněnko), 18. Žajlauov (Poliščuk), 21. Dawes, 39. Poliščuk (Žajlauov, Blochin), 44. Rachmanov (Gavrilin, Antropov), 46. Starčenko (Lundin), 53. Žajlauov (Spiridonov) – 8. A. Strelcov (Levandowskij), 8. Viklund (Simakov, Lepisto)

Barys Nur-Sultan: Ahonen (Poluektov) – Lundin, Blochin, Savčenko, Lakiza, Litviněnko, Semjonov, Grebenščikov – Dawes, Bochenski, Boyd – Ruděnko, Upper, Starčenko – Žaljaulov, Spiridonov, Poliščuk – Gavrilin, Rachmanov, Antropov
    Avtomobilist Jekatěrinburg: Kovář (Farafonov) – Selujanov, Antonov, Gusev, Trjamkin, Viklund, Lepisto, Postnikov, Žilin – Krikunov, Belanger, Toluzakov – Lazarev, Černov, Malychin – Levandowskij, A. Strelcov, V. Strelcov

Rozhodčí: Anisimov, Belov – Pavlov, Šeljanin