Vsetín – SHK Hodonín 1:5 (kon.) | Jablonec n/N – Sokolov 1:5 (kon.) | Klatovy – Žďár n/S 5:4 (kon.)
Jindř. Hradec – Klášterec nO 2:5 (kon.) | Tábor – Kobra 1:3 (kon.) | Milevsko – Nymburk 3:6 (kon.)
Vrchlabí – Bílina 6:3 (kon.) | Pelhřimov – Kolín 6:2 (kon.) | Děčín – Mor. Budějovice 1:2 (kon.)
Orlová – Frýdek-M. 2:8 (kon.) | Opava – Val. Meziříčí 3:2 (kon.) | Prostějov – Nový Jičín 4:2 (kon.)
Břeclav – Přerov 2:7 (kon.) | Technika Brno – Poruba 2011 5:1 (kon.)
MSK Orlová
2:8 (0:3, 0:1, 2:4)
HC Frýdek-Místek
Středa 25.09.2013, 18:002. liga skupina Východ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Orlová: Tři zápasy, tři body. Reputace, která Orly nemůže příliš těšit, ale vzhledem k dosavadním soupeřům ani příliš mrzet. Vsetín a Technika jsou velmi silné celky a naděje na bodový zisk z jejich ledu nebyla pro ligového nováčka v úvodu sezóny zrovna vysoká. Na druhou stranu Orli s přehledem zvládli domácí zápas s Valašským Meziříčím, který zatím na celou situaci vrhá pozitivní světlo.

Frýdek – Místek: Co se výsledků týče, tak Frýdek dokázal v MEO Aréně potrápit Přerov, kterému nakonec podlehl 4:2 a na porubském stadionu, který frýdečtí pro tuto sezónu přijali jako domácí prostředí, přehráli 7:3 Nový Jičín. Zatím poslední zápas sehráli svěřenci trenéra Nečase ve Valašském Meziříčí a s ohledem na orlovskou výhru nad Bobry, může jejich prohra 5:3 znamenat psychickou výhodu pro domácí.

Nelze nezmínit, dva vzájemné přípravné zápasy. První vyhrál Frýdek – Místek vysoko 6:2, ale ve druhém dokázali zvítězit 2:1 orlovští. Uvidíme, jak tomu bude tentokrát.

Orli dnes nastoupí s novou posilou. Je jí sedmnáctiletý Petr Česlík, který patří mezi hrstku českých adeptů v následujícím draftu NHL. Naopak za Frýdecké straně si letošní první start připíše Robin Pavlas.

Hráči už jsou na ledové ploše. K úvodnímu buly zkříží hole Libor Pavliš a Marek Ivan.

00:01

0:40
    Ivan nepříjemně pálil z levé strany, ale David Iláš zvládl svůj první zákrok s přehledem.

0:59
    Ovšák dostal puk před branku, ale minul.

1:15
    Publikem to jen zahučelo po nepřesné střele Mráze, která šla těsně nad horní tyč a Kubáň se za ní ani nepohnul. Málem na ležérnost doplatil.

2:14
    Stránský pálí a Iláš nadvakrát puk zkrotil.

2:56
    Samiec po přechodu přes modrou pálil příklepem, ale minul.

3:33
    Mintěl pálil z dobré pozice a Ciupa dorážel do odkryté klece! netrefil se!

3:54
    Po buly pálil Vydra a Kubáň čelil třem dorážkám! Peklo ve svém brankovišti zvládl.

4:06
    Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
    Nedáš dostaneš! Po dvou velkých šancích domácích se prosazuje JAKUB MACH. Asistence: Tomáš Franek

4:35
    Mrázovu dělovku s velkými problémy Kubáň ramenem vyrazil nad.

4:55
    Iláš drží nahozený puk a vhazovat se bude před orlovskou brankou.

5:39
    Blatoň vybojoval puk v rohu, ale před branku na Szajtera nepřihrál přesně.

6:07
    Prokop od modré nemířil přesně.

6:49
    Franek dostal puk před branku, ale na Iláše si nepřišel.

7:43
    Gogolka se snažil napadat Vydrovu rozehrávku, ale pomohl si podražením. Přesilovky pro Orly.

7:57
    Zientek od modré zazvonil o spojnici Kubáňovy branky! Frýdek vyhazuje.

8:33
    Studený schoval svou střelu za brusle obránce, ale Kubáň si poradil.

8:46
    PETR SLOVÁK ujel při vlastním oslabení a parádní stahovačkou překonal Davida Iláše. Bez asistence.

9:41
    Hegegyho tvrdá rána končí mimo.

9:43

10:01
    Gogolka jel po svém návratu na led se Slovákem dva na jednoho. Iláš se proti němu stihl přesunout!

10:35
    Mintělova rána byla tečována, ale Kubáň se zorientoval.

10:49
    Mráz se šikovně proháčkoval ke střele, ale jeho pokus byl sražen do rohu.

10:57
    Kubáň drží další Mrázův pokus v lapačce a hra je přerušena.

11:07
    Szajter mezi kruhy našel Hegegyho, který minul.

11:59
    Mintěl si ve středním pásmu počínal proti pravidlům a dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

12:26
    Gajda pálil z velmi dobré pozice, ale Iláše byl na svém místě.

12:49
    Orlům se daří vyhodit.

13:00
    Iláš schoval v náruči tvrdou ránu Prokopa a hvizd sudího přerušil hru.

13:05
    Po buly pálil Ovšák, ale Ilášovy betony zaúřadovaly.

13:14
    Hostům byl odpískán offside.

13:59

14:42
    Franek si od mantinelu vybruslil na střed a vypálil. Iláš kryje.

14:49
    Po buly se puk dokutálel k Ilášovi, který znovu přerušil.

15:20
    Frýdek-Místek v offsidu.

15:31
    Puk na hostující střídačce. Vhazovat se bude na modré, blíže k brance Andrease Kubáně.

15:51
    Hra přerušena po dalším Ilášově zákroku.

16:14
    Badžo obešel dva hráče a následně na Voznicu čekala prázdná branka! Kubáň čaroval!

16:21
    I tentokrát hosté trestají. Druhou branku si po Frankově přihrávce připisuje PETR SLOVÁK. Asistence: Tomáš Franek.

16:56
    Domácí jeli dva na jednoho! Studený to vzal na sebe, ale Kubáň jeho záměr vystihl.

16:59
    Sznapka se po buly opřel do puku a Kubáň se štěstím vyrazil nad sebe.

17:12
    Hegegyho bomba duní o zadní mantinel.

17:53
    Česlík provětral Kubáňovu lapačku.

18:46
    Badžo jel sám na branku a byl přitažen jedním z obránců! Domácí hodně protestují, ale pískat se nebude.

19:08
    Mrázova střela Kubáňovi vypadla, ale obránci puk uklidili do bezpečí.

19:36
    Stejné problémy měl na druhé straně Iláše se střelou Gogolky, ale Sznapka si puk pohlídal.

19:57
    Galgonkova jedovka končí v Kubáňově lapačce a i když uvidíme ještě jedno buly, ta se zřejmě nic dalšího v první části nestane.

20:00

Máme za sebou první třetinu a ačkoliv se to podle výsledku nezdá, nabídla nám vyrovnaný hokej. Domácí měli dokonce více šancí skórovat, ale hosté jim zatím dávají lekci z produktivity. Uvidíme, co se změní v nadcházejících čtyřiceti minutách.

Druhá třetina začne přibližně v 18:45.

20:01

21:02
    Franek pálil z levé strany. Iláš pozorný.

22:00
    Studeny napoprvé trefil Frankovy brusle a napodruhé zaúřadoval Kubáň.

22:10
    Iláš přerušuje po střele Ovšáka.

22:16
    Po buly to od modré zkusil Valíček, ale Iláš měl dobrý výhled a střelu s přehledem lapil.

23:21
    Zakázané uvolnění hostů.

23:29
    Zientek pálil příklepem a Kubáň nadzvedl puk do ochranné sítě.

3:51
    Prokop poslal na Iláše nenápadnou střelu, ale orlovský gólman se nenechal překvapit.

24:57
    Sznapka to od modré zkusil zápěstím, ale Kubáň s jeho střelou neměl sebemenší problém.

25:01
    Zámecznik nemířil přesně.

25:22
    Badžo pálí z otočky, Kubáň vyráží.

25:36
    Do další šance se dostával Česlík a Ovšák si proti němu musel pomoc hákováním.

25:53
    Voznicovu střelu Kubáň vyrazil před sebe, ale nad Zientkovou dorážkou už získal kontrolu.

26:13
    Kubáň vyrazil Hegegyho příklep od modré a Frýdek vyhazuje.

26:45
    Blatoň před brankou našel Szajtera, který minul.

27:05
    Fišera chyboval na modré a Orli se musejí vracet ke své brance.

27:36

28:36
    Po tom co nás první třetina naučila to ani jinak skončit nemohlo. Po obrovské domácí šanci zákonitě přišla branka hostů. Z úniku se trefil PETR SLOVÁK, který kompletuje hattrick. Asistence: Jakub Mach, Tomáš Franek.

30:36
    Badžo měl před sebou prázdnou branku, ale špatně zpracoval přihrávku.

30:48
    Vydra minul branku.

31:05
    Orli hrozí i v oslabení. Tentokrát už byl Vydra přesnější, ale na Kubáně si nepřišel.

31:25
    Hosté zakládají hru od své branky.

31:55
    Szajter se dral do úniku a vynutil si nedovolené bránění Ovšáka.

31:58

32:19
    Sznapka byl sám v mezikruží, ale přestřelil.

32:53
    Hosté vyhazují.

53:28
    Kubáň zasáhl proti Mintělovi.

33:55

34:27
    Zientek si odsedí dvě minuty za hrubost.

35:09
    Ovšákovi střela nesedla a puk k Ilášovi jen doklouzal.

35:33
    Hostům je pískán icing.

35:49
    Samiec sekal a počet hráčů na ledě se na 38 sekund srovná. Poté začne orlovská přesilovka.

38:10
    Samiec na ledě dlouho nepobyl. Nyní vyinkasoval dvě minuty za podražení Voznici.

38:25
    Galgonek z úhlu neuspěl.

38:50
    Kubáň vyráží Blatoňovu střelu příklepem.

39:08
    Hegegy dvakrát pálil, ale ani jednou neměl na Kubáněm navrch.

39:26
    Hosté vyhazují přes všechny čáry.

40:00

Druhá třetina Nabídla podobný obraz jako ta první. Opět vyrovnaná hry, ale gólová radost přišla znovu pouze na hostující straně. Orlová si do třetí třetiny nese ještě 10 sekund přesilovky, ale příliš velké šance na zvrat už nemá.

Třetí třetina začne přibližně v 19:32.

Na ledě se právě připravuje Vít Grepl, který doposud nehrál, takže je pravděpodobné, že jej trenér Česlík hodlá v poslední části využít.

40:01

40:10

40:23
    A hned je jim odpískáno zakázané uvolnění.

40:41
    Zientkova střela zablokována.

41:08
    Studený to zkusil bekhendem do Kubáňova protipohybu a málem jej překvapil! Pak ještě dorážel Matějíček, ale puk skončil pod hostujícím gólmanem.

41:28
    Kubáň vyrazil Greplovu střelu a Blatoň už se k dorážce nedostal.

41:50
    Prokop branku netrefil.

42:03
    JAKUB MACH se před brankou dostal k puku a nikým nekrytý z otočky Iláše propálil. Asistence: Asistence: Tomáš Franek, Petr Slovák.

43:28
    Voznica hledal spoluhráče před brankou, ale Kubáň si puk stáhl holí a přerušil hru.

43:48
    Puk mimo hrazení. Vhazovat se bude na obranné modré z pohledu Frýdku.

44:07

44:17
    Galgonek pálil Kubáňovi do protipohybu. Hostující brankář navíc puk neviděl, ale kotouč jej trefil do betonu. Hosté hasili oheň ve svém brankovišti zakázaným uvolněním.

45:24
    Orlová právě vstřelila branku!
    Voznica se Zientkem jeli dva na jednoho a Situaci vyřešili znamenitě. MAREK ZIENTEK uklízel do prázdné klece. Asistence: Jakub Voznica.

45:56
    Zakázané uvolnění v podání Orlů.

47:39
    Kubáň vyráží Vydrovu bombu do rohu.

48:18
    Petru Slovákovi hattrick nestačí! Proti jeho další velké šanci se však Iláš stihl přesunout.

48:43
    Blatoňova střela zablokována.

48:49
    Tentokrát to Blatoň zkusil z úhlu, ale Kubáň si tyčku pohlídal.

49:15
    Badžo se prodral do zakončení a vynutil si háček Pavlase.

49:33
    Voznica před brankou našel nekrytého Česlíka tomu, ale puk při střele z první sjel z čepele.

49:53
    Hosté vyhazují až za Iláše.

50:20
    Vydrova střela byla tečována,ale puk se doklouzal těsně mimo.

50:39
    Iláš chtěl rozehrát, ale namazal Petru Slovákovi! Na toho zívala úplně nekrytá branka, ale Iláš obětavým skokem svou chybu napravil!

51:15

51:55
    Franek provětral Ilášovi betony.

52:52
    Orli nyní hrubě propadli a Frýdek trestá. Samiec vybojoval puk, předal jej Ivanovi a ten jej předložil před prázdnou klec DAVIDU MIKŠANOVI. Asistence: Marek Ivan, David Samiec.

53:23
    Orli předvedli parádní kombinaci, ale na jejím konci chybělo přesnější zpracování Marka Badža.

54:20
    Domácí znovu propadli a tentokrát se z gólu v samostatném úniku raduje TOMÁŠ FRANEK. Asistence: Petr Slovák.

54:20
    Do orlovské branky přijíždí René Urbánek, který nahradí Davida Iláše.

54:37
    Blatoňova střela sražena do rohu.

54:46
    Grepl pálil mimo.

55:21
    MAREK BADŽO se prodral před branku a okolo tyčky dokázal puk procedit mezi tyčkou a Kubáňovým betonem. Bez asistence.

55:40
    Orli do hry nyní nasazují čtyři útočníky a jednoho beka. Zřejmě ještě zápas nevzdali, i když šance na vítězství už snad ani neexistuje. Badžo se však znovu dral do gólové šance a vynutil si faul Vaculy.

56:02
    Bude se však hrát čtyři na čtyři. Zientek zasáhl Samiece holí do obličeje.

56:30
    Zakázané uvolnění Frýdku – Místku.

36:35
    Hegegy po buly nebezpečně pálil, ale branku minul.

56:48
    Hosté zažívají gólové hody. ONDŘEJ MEKÝŠ se objevil sám před Urbánkem a poslal mu puk mezi betony. Asistence: Petr Prokop, David Samiec.

57:11
    Mach pálil a Urbánek si připisuje první zákrok zápasu.

57:29
    Zientek od modré neuspěl, ale Orlová pořád drží útočné pásmo.

57:40

58:02

58:09
    Pavlas to zkusil, ale na Urbánka si nepřišel.

58:54
    Voznicova rána prosvištěla nad Kubáňovým ramenem, ale nakonec i nad horní tyčí.

59:21
    Studený se Sznapkou byli sami v předbrankovém prostoru, ale puk za Kubáně neprostrkali. Hosté vyhodili na zakázané uvolnění.

59:31
    Sznapka pálil od modré a Blatoňovi při dorážce stačilo zvednout puk do horní poloviny branky. Nepovedlo se a Kubáň si spodek pokryl.

Pokud byla hra v prvních dvou třetinách vyrovnaná a soupeř Orlům dával lekci z produktivity, tak poslední část nabídla jiný obraz. Orli museli zvýšit aktivitu a otevřít obranu. To hostům nejenže otevřelo okénka, ale přišly i hrubé chyby, které Frýdek s přehledem trestal. Hosté si naprosto zaslouženě vezou "domů" tři body.

Ode mě je to pro dnešek vše a těším se někdy příště u dalšího přenosu.

60:00
    Konec zápasu. (20:21:19)

Tomáš Salamon

Branky a nahrávky: 46. Zientek (Voznica), 56. Badžo – 5. Mach (Franek), 9. Slovák, 17. Slovák (Franek), 29. Slovák (Mach, Franek), 43. Mach (Franek, Slovák), 53. Mikšan (Ivan, Samiec), 55. Franek (Slovák), 57. Měkýš (Prokop, Samiec)

MSK Orlová: Iláš (Urbánek) – Sznapka, Zientek, Vydra, Hegegy, Novák, Fišera, Mintěl, Zámecznik – Pavliš, Badžo, Voznica, Mráz, Studený, Grepl, Galgonek, Szajter, Blatoň, Česlík, Ciupa, Matejíček
    HC Frýdek-Místek: Kubáň (Chvostek) – Gajda, Podešva, Měkýš, Ovšák, Kudláček, Prokop, Čintala – Gogolka, Valíček, Ivan, Slovák, Pavlas, Mikšan, Stránský, Mach, Mamula, Samiec, Vacula, Franek

Rozhodčí: Kubičík – Rychlý, Řezáč