Vsetín – SHK Hodonín 1:5 (kon.) | Jablonec n/N – Sokolov 1:5 (kon.) | Klatovy – Žďár n/S 5:4 (kon.)
Jindř. Hradec – Klášterec nO 2:5 (kon.) | Tábor – Kobra 1:3 (kon.) | Milevsko – Nymburk 3:6 (kon.)
Vrchlabí – Bílina 6:3 (kon.) | Pelhřimov – Kolín 6:2 (kon.) | Děčín – Mor. Budějovice 1:2 (kon.)
Orlová – Frýdek-M. 2:8 (kon.) | Opava – Val. Meziříčí 3:2 (kon.) | Prostějov – Nový Jičín 4:2 (kon.)
Břeclav – Přerov 2:7 (kon.) | Technika Brno – Poruba 2011 5:1 (kon.)
HC Lvi Fosfa Břeclav
2:7 (0:3, 1:2, 1:2)
HC ZUBR Přerov
Středa 25.09.2013, 18:00 • Zimní stadion Tereza Břeclav. Kapacita: 4039 míst k sezení • 2. liga skupina Východ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Přerov, Nový Jičín a Valašské Meziříčí. To jsou tři nejbližší soupeři břeclavských hokejistů. A všechny týmy budou Lvi hostit na vlastním stadionu, takže by měli uhrát ke spokojenosti všech alespoň šest bodů. A začít by mohli sbírat body už ve středu. Jako první přijedou k Dyji přerovští Zubři s kádrem plným zkušených třicátníků, kterých mají v kádru hned jedenáct. To v Břeclavi registrují nad třicet let jen Marka Doru. Jak dopadne měření průměrem nejstaršího týmu a toho nejmladšího, se dozvíme ve středu večer.

Oba nejbližší soupeři se v lize tři roky nepotkávali, v přípravě ale dvakrát změřili síly. V prvním zápase na vyhrála Břeclav na ledě Přerova 4:3 po samostatných nájezdech, doma ale odvetný zápas s Hanáky ztratila poměrem 2:5. V lize jsou nyní Zubři sedmí se čtyřmi body, když prohráli v prodloužení s Prostějovem (3:4), prohráli v Opavě (0:3) a porazili Frýdek-Míste (4:2). Lvi mají po výhře v Hodoníně (4:1) a dvou porážkách s Porubou (2:4) a v Brně (3:5) o bod méně a jsou devátí.

Břeclavský kouč nemá důvod sestavu po vyhraném jižanském derby měnit, očekává se tedy, že Břeclav nastoupí prakticky ve stejném složení jako v Hodoníně, se čtyřmi kompletními pětkami.

HC LVI Břeclav: Šurý (Zelenka) – Dora (A), Nedvěd, Kovář, Novák, Šaur, Nekoranec, Höss, Strapina – Piskoř, Bolfík (A), Bartoš – Popolanský, Hrbatý (C), Zháňal – Záborský, Blaha, Maša – Procházka, Gabriška, Průdek

HC ZUBR Přerov: Sklenář (Vojtek) – Pala, Faltýnek (C), Vlček, Běhal, Kudělka, Osina, Tomeček, Haloda – Šťastný D., Sedlák, Blinka – Sakrajda, Brančík, – Ministr, Goiš, Kundrátek – Ditrich, Loupal, Brada

Rozhodčí: P.Humpolíček – T.Měkýš, M.Pospíšil.

00:01

0:53
    Hra začala celkem svižně. Na led už naskočily druhé útočné řady.

1:15
    Po zakázaném uvolnění domácích, vhazování před Šurým.

1:49
    Druhý útok zubrů se dostal až před Šurého, ten byl však připraven.

1:49
    2 minuty inkasoval domácí hráč.

3:15
    Přerov právě vstřelil branku!
    Zubři využívají svou přesilovou hru když přesně zamíříl JIŘÍ GOIŠ, asistence: Haloda, Kudělka

4:11
    Vhazování ve střední třetině.

5:03
    Vhazování před Sklenářem.

6:09
    Na 2 minuty vyloučen domácí Ondřej Nedvěd za zdržování hry.

6:56
    Vhazování před Šurým.

8:09
    Brančík si najel pěkně mezi kruhy, s jeho střelou si však Šurý bez problémů poradil.

9:26
    Šurý musel opět zasahovat, jeho protějšek zatím moc práce nemá.

9:44
    Teď jej prochu zaměstnal Michal Gabriška.

11:30
    Zakázané uvolnění domácího týmu, vhazuje se před Šurým.

11:43
    Domácí zaspali v obraně a na 2:0 zvyšuje DAVID KUDĚLKA, asistence: Ministr, Osina

12:49
    Lvi se snaží s výsledkem něco udělat, velice těžko se však dostávají do útočného pásma.

14:01
    Hosté úplně rozebrali lví obranu a Šurý nestačil pomalu ani zareagovat když po asistenci Osiny, skóroval MAREK DITRICH. Asistence: Haloda, Osina

15:55
    Domácí se probíjeli do útočného pásma, jejich pokus byl ale zblokován.

16:26
    Na 2 minuty k časoměřičům putuje Tomáš Vlček.

17:07
    Domácí se snaží a dobývají Sklenářovu branku v přesilové hře, zatím však marně.

17:34
    Lvi zakládají útok za svou klecí.

18:15
    Zháňalova střela prošla až před Vojtka, ten si s ní poradil.

19:07
    Druhý útok lvů teď pěkně kombinuje v útočném pásmu.

19:45
    Na 2 minuty za hákování vyloučen Ditrich.

19:51
    Bolfík dorážel před Sklenářem.

20:00

Lvům první třetina vůbec nevyšla a prohrávají 0:3, šanci na korekci výsledku budou mít na začátku druhé třetiny když nastoupí o jednoho muže v poli navíc. Druhá třetina začne přibližně v 18:49

20:01

20:55
    Lvi se vůbec nemohou dostat ke střele, jako by ani nehráli přesilovou hru.

22:48
    Probíhá boj o střední pásmo.

23:15
    Na 2 minuty za napadení vyloučen domácí Průdek.

23:46
    A hosté jsou natlačení před Šurým, domácí branka zatím odolává.

24:23
    Hostům sebral kotouč domácí kapitán Hrbatý a dostal se až těsně před Sklenáře, ten jej vychytal.

25:12
    To hosté se nemílyli, čtvrtou branku přidává JIŘÍ GOIŠ, asistence: Haloda, Ministr

25:59
    Za necelou minutu hosté opět skórují. Na 5:0 zvyšuje RADOMÍR PALA, asistence: Sedlák, Šťastný

25:59
    Patá branka vyhnala Šurého z branky, místo v kleci zaujal Zelenka.

27:30
    Hosté se stále tlačí do útočného pásma.

29:48
    Zelenka vyrazil Janotovu střelu do břevna.

30:35
    Höss se snažil dostat do útočného pásma, nezdařilo se.

31:21
    Vhazování po Sklenářově pravici.

32:16
    Zakázané uvolnění domácího týmu, vhazuje se před Zelenkou.

32:30
    Popolanský pouze orazítkoval mantinel za Sklenářovou brankou.

33:36
    Břeclav se teď nachvíli dostala do tlaku, Šaur z otočky hezky vystřelil.

33:46
    Svou aktivitou si domácí vynutili faul, na trestnou lavici odchází Vlček.

34:17
    Síly na ledě se vyrovnají, na 2 minuty za hákování vyloučen Tomáš Blaha.

34:38
    Zakázané uvolnění hostí, vhazuje se před Sklenářem.

35:33
    Břeclav právě vstřelila branku!
    Sklenář teď vyjel ze své klece a z dorážky střílí první branku domácích TOMÁŠ POPOLANSKÝ. Asistence: Dora

36:25
    Lvy branka nakopla a snaží se více bruslit.

37:25
    Vhazování před Zelenkou.

38:38
    Domácí se nehomou usadit v útočné třetině.

39:03
    Vhazování ve středním pásmu.

39:10
    Sakrajda vypálil tvrdou ránu, která orazítkovala mantinel za Zelenkovou klecí.

40:00

Třetí třetina začne přibližně v 19:35.

40:01

41:30
    Lvi se snaží udržet v útočném pásmu.

42:33
    Záborský si pěkně vybruslil před Sklenáře.

43:45
    Maša se pěkně prodral před Sklenáře.

44:26
    Domácí se teď bruslením vyrovnávají svému soupeři.

45:12
    Na 2 minuty odchází k časoměřičům hostující Běhal.

46:16
    Zakázané uvolnění domácího týmu, vhazování před Zelenkou.

46:28
    Na trestnou lavici odchází opět hostující hráč.

47:20
    Hosté pokračují ve čtyřech hráčích.

47:58
    Domácí se v přesilové hře nakonec prosazují, na 2:5 snižuje JAKUB ŠAUR, asistence: Maša

48:27
    Na 2 minuty vyloučen za podražení hostující Brabčík.

49:06
    Domácí se ocitli v obrovské šanci před Sklenářem.

50:14
    Novák pěkné pálil od modré.

50:53
    Na 2 minuty vyloučen domácí Blaha za příliš mnoho hráčů na ledě.

51:47
    Hosté okamžitě přidávají na obrátkách a snaží se svou přesilovou hru využít.

52:23
    Nyní se domácí na chvliličku osvobodili.

53:17
    Šestou trefu Přerova dává Zdeněk Sedlák. Asistence: Tomeček, Šťastný

53:48
    Na 2 minuty za podražení odchází k časoměřičům Strapina.

54:33
    Vhazování po Zelenkově levici.

56:09
    Hlouček hostujících fanoušků už oslavuje vítězství svého týmu.

57:06
    Zelenka si teď poradil se střelou, kterou na něj vyslal hostující hráč.

58:00
    Probíhají poslední 2 minuty třetí třetiny.

58:28
    Goiš dorážel před Zelenkou.

58:54
    Popolanský se snažil dorážet před Sklenářem.

59:18
    Hosté zasazují domácím ještě další branku. Sedmý gól v pořadí přidává z otočky RADOMÍR PALA

59:45
    A hosté stále ohrožují Zelenku.

60:00

S konstatováním, že hosté si dnes z Břeclavi odváží vysokou výhru se s Vámi z Břeclavi loučím a přeji hezký zbytek večera.

Jana Vališová

Branky a nahrávky: 36. Popolanský (Dora), 48. Šaur (Maša) – 4. Goiš (Haloda, Kudělka), 12. Kudělka (Ministr, Osina), 15. Ditrich (Haloda, Osina), 26. Goiš (Haloda, Ministr), 26. Pala (Sedlák, Šťastný), 54. Sedlák (Tomeček, Šťastný), 60. Pala

HC Lvi Fosfa Břeclav: Šurý (Zelenka) – Dora (A), Nedvěd, Kovář, Novák, Šaur, Nekoranec, Höss, Strapina – Piskoř, Bolfík (A), Bartoš – Popolanský, Hrbatý (C), Zháňal – Záborský, Blaha, Maša – Procházka, Gabriška, Průdek

Rozhodčí: P.Humpolíček – T.Měkýš, M.Pospíšil