Lokeren – Waregem 2:4 (kon.) | Genk – Mechelen 1:0 (kon.) | Oostende – Charleroi 1:0 (kon.)
Leuven – Gent 1:1 (kon.) | Kortrijk – Waasland-Beveren 2:1 (kon.) | Mons – Club Bruggy 0:1 (kon.)
KV Kortrijk
2:1 (2:1)
Waasland-Beveren
Sobota 28.09.2013, 20:00 • Guldensporenstadion • Belgická Jupiler Pro League

Fajnšmekrům sledujícím belgický fotbal děkuji za pozornost a těším se zase někdy na shledanou. (21:58:03)

Máme za sebou devadesát minut ve kterých jsme viděli tři branky. Vše důležité se stalo v prvním poločase, ve kterém si domácí vypracovali jednobrankový náskok, který už až do konce nepustili a berou tedy z tohoto zápasu všechny tři body.

90+2
    Taktické střídání domácích. Hřiště volným krokem opouští Raman, kterého nahrazuje Mahau.

90
    Utkání míří pomalu, ale jistě do svého závěru. Čekají nás už jen poslední minutky. Uvidíme, jestli se ještě hostům podaří vyrovnat.

89
    Na hřišti probíhá střídání z kategorie vynucených. Hrovje Cale utrpěl nejspíše nějaké svalové zranění, a tak musí být střídán. Čerstvým hráčem je Lebbihi.

87
    Raman se probíjel do šance, zastavil ho až pohotový zákrok Coosemanse.

86
    Demjan se hned po příchodu na hřiště výrazně přihlásil o slovo. Tvrdou střelou nadělal Keetovi velké problémy.

84
    Hostující stratég se vytasil s dalším střídáním. Hřiště opouští Trickovski, novým mužem je Demjan.

82
    Domácí obrana likviduje s bravurou jakýkoliv pokus o útok. Tentokrát si zadáci Kortrijku připsali skalp Veselinovice.

80
    Domácí si zatím pečlivě brání svůj jednogólový náskok a nedávají hostům moc šancí na vyrovnání.

77
    Střídá i domácí trenér. Ze hřiště stahuje Coulibalyho, kterého nahrazuje Ragolle.

74
    Santini na mě po celý zápas působí velmi pozitivním dojmem. Je ho plné hřiště, nabízí se spoluhráčům, hledá si volné prostory a hlavně je nebezpečný v zakončení. Výborný to útočník.

72
    Máme tu první střídání zápasu. Hostující trenér se pokusí oživit svůj tým a posílit ofenzívu. Ze hřiště odchází Siebe Blondelle, kterého nahradí Hrovje Cale.

71
    Miloš Maric poctivě "brousí" lajnu. Při svém dalším průniku po straně hřiště vybídl centrem ke skórování Trickovskiho, ten ale selhal.

69
    Domácí se přece jen v druhé půli o něco víc zatáhli do obrany, čehož se hosté snaží využít a tlačí na svého soupeře.

66
    Veselinovic představuje pro bránu střeženou Keetem stále větší hrozbu. Jeho střely lítají jen těsně vedle.