Třinec – K. Vary 3:1 (kon.) | Plzeň – Kladno 3:5 (kon.) | Chomutov – Pardubice 2:5 (kon.)
Zlín – Vítkovice 1:3 (kon.) | Mountfield HK – Kometa Brno 2:1 (po pr.) | Liberec – Slavia 2:1 (3:1 po s.n.)
Sparta – Litvínov 7:0 (kon.)
Berani Zlín
1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
HC Vítkovice Ridera
Úterý 01.10.2013, 17:30 • ZS Luďka Čajky • Tipsport extraliga

Zápas začal lépe pro domácí a vypadalo to, že Vítkovice to budou mít hodně těžké. Ovšem hokejisté v modrých dresech se nevzdali, vyhráli druhou třetinu 2:0 a úspěšně dokráčeli k výhře 3:1. Berani tak podruhé v řadě nezískali ani bod. Naopak Vítkovičtí se potřebovali odrazit ode dna tabulky a uvidíme jestli je tato výhra nakopne. Zlín tlačil ve třetí části, ale útočnící PSG naráželi na výborného Málka. Berani nyní sehrají dvě utkání na soupeřově ledě a poté se představí v pikantním souboji s mistrovskou Plzní. (19:56:04)

60:00

59:06
    Burger přenechal Húževkovi, který svoji střelu nasměroval vysoko do ochranné sítě.

58:39
    Kubiš z otočky vyhazuje před Málka.

58:12
    Zlínu se povedlo puk vyhodit mimo dosah vítkovických hráčů.

57:44
    Húževka našel přihrávkou z rohu kluziště volného Barinku, který nastřelil pouze brusle bránícího Řezníčka.

57:20
    Vypadá to, že dnes máme rozhodnuto. Szturc byl v úniku faulován a za katr už míří Radim Tesařík (ZLN) 2 minuty za podražení.

57:09
    Vhazuje se před Málkem, Berani to zkusí v šesti.

57:09
    Zlínská střídačka si bere oddechový čas.

56:31
    Zakázané uvolnění Vítkovic, buly před Málkem.

55:42
    Dnešnímu utkání přihlíží 3357 diváků.

55:15
    Balaštík ve vyložené šanci trefil pouze bránícího obránce Slobodu.

54:36
    Okálova formace chvíli zatápěla před Málkem, vítkovický brankář opět odolal.

53:22
    Zlínští se tlačí v samotném závěru za druhou trefu, Málek ale opět odolává a drží Vítkovice nad vodou.

52:26
    Michal Hlinka nedokázal překonat zlínského brankáře z hranice brankoviště. Vítkovický útočník se pěkně protlačil přes dva bránící zlínské hráče a v pádu zakončil do betonu Horčičky.

51:47
    Zakázané uvolnění Vítkovic.

51:15
    Už se hraje dobré dvě minutky bez přerušení, Zlín tlačí ale naráží na výborného Málka.

49:32
    Matějíčkovu střelu Málek vyrazil pouze před sebe, kde dorážel z blízkosti nepřesně Kubiš.

48:40
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    PETER HÚŽEVKA se dokázal protlačit až před Horčičku, kde poslal puk bekhendem přesně do horního růžku. Asistence: Petr Strapáč, Michal Hlinka.

Ivo Raiskub

Branky a nahrávky: 4. Balaštík (Leška, Köhler) – 30. Sloboda, 34. Húževka (Stehlík), 49. Húževka (Strapáč, Hlinka)

Berani Zlín: Horčička (Kašík) – Marušák, Valenta, Matějíček, Řezníček, Tesařík, Urbanec – Balaštík, Leška, Kubiš – Ondráček, Čajánek, Veselý – Honejsek, Holík, Čech – Okál, Melenovský, Köhler.
    HC Vítkovice Ridera: Málek (Šindelář) – Barinka, Štencel, Kudělka, Sloboda, Kovář, Stehlík, Pastor – Valčák, Burger, Káňa – Svačina, Roman, Huna – Strapáč, Húževka, Vandas – Szturc, Hlinka, Šedivý.

Rozhodčí: Homola, Polák – Gebauer, Lederer