Chabarovsk – HC Slovan 2:5 (kon.) | Vladivostok – Lev 2:3 (po pr.) | Novokuzněck – CSKA Moskva 2:3 (po pr.)
Novosibirsk – Riga 1:4 (kon.) | Kazaň – Mytišči 4:2 (kon.) | Viťaz – Jaroslavl 2:3 (kon.)
N.Novgorod – Petrohrad 5:2 (kon.) | Dynamo Moskva – Čerepovec 3:1 (kon.)
Torpedo Nižnij Novgorod
5:2 (2:0, 3:2, 0:0)
SKA Petrohrad
Úterý 01.10.2013, 17:30 • KRK, Nižnij Novgorod • KHL

Statistiky ve třetí třetině

Střely: 8 – 7 (celkem: 23 – 26)
    Vyhraná vhazování: 10 – 7 (celkem: 28 – 29). (19:54:20)

V poslední třetině branka nepadla a to i přesto, že si obě mužstva vytvořili několik šancí, ale tentokrát oba brankáři zamčeli své branky a neponechali nic náhodě. O celém utkání rozhodly první 2 třetiny, kdy se domácí Torpedo ujalo vední 5:2 i díky hatriku Jarkka Immonena.

60:00

59:30
    Možná jeden z posledních útoků Petrohradu, který hosté zahazují ve vlastní obranné třetině.

59:00
    Minuta do konce třetí třetiny s kotoučem hraje SKA, ale už je to jen platonický tlak.

58:30
    Vladimír Galuzin získal puk ve vlastním pásmu, přejel to střední, na modré napřáhl, Salák vytasil rukavici a letící puk v ní ukryl.

57:38
    Petrohrad už rezignoval na to s utkáním cokoliv udělat.

55:57
    Na led skáče Sigarjov, který odseděl 2 minuty za Thoresena.

55:30
    Domácí se vlastní chybou připravili o pásmo. Musí jej vyklidit.

55:09
    Moc se jim to nedaří, Petrohrad vyhazuje.

54:42
    Torpedo rozestavuje přesilovkovou formaci v útočném pásmu.

53:57
    Tak teď to Patrik Thoresen přehnal s důrazem. Ohnal se po protihráči rukavicí, což neušlo pohledu hlavních sudí, kteří mu udělili 2 + 10 minut za úder do oblasti hlavy a krku.

53:17
    Salák přerušuje hru. A. Ponikarov si ještě něco ústně vysvětluje s Rjasenskim.

52:50
    Na druhé straně nebezpečně střílel Salminen, Salák se jen ohlédl.

52:25
    Střela Alexeje Ponikarovského byla sražena do ochranné sítě.

51:28
    Hraje se nahoru dolů, oba brankáři jsou v permanenci a drží stále stav, který určila druhá třetina utkání.

50:43
    Thoresen s Mortenssonem kombinovali, ale druhému jmenovanému následně puk uniká.

50:01
    Půlka třetiny za námi, blíže k vítězství je domácí Torpedo.

49:57
    Gelašvili chytá střelu Sigarjova.

David Sochor

Branky a nahrávky: 10. Žarkov (Potapov m., Krasnoslobodcev), 13. Immonen (Hietanen), 22. Immonen (Valentěnko), 32. Immonen (Heitanen, Paršin), 38. Grigorjev – 28. Alexandrov (Panarin), 39. Panarin (Tichonov V., Kučerjavenko)

Torpedo Nižnij Novgorod: Gelašvili (Maškovcev) – Valentěnko, Hietanen, Děnisov, Grigorjev, Makarov A., Chomickij, Belochvostikov – Potapov A., Galuzin, Kuljomin – Salminen, Immonen, Paršin – Wolski, Brent, Kulakov – Žarkov, Potapov M., Krasnoslobodcev. Trenér: Skudra.
    SKA Petrohrad: Salák (Nalimov) – Čudinov, Alexandrov, Kalinin, Semjonov, Rjasenskij, Berdjukov, Tichonov M., Judin – Thoresen, Mortensson, Červenka – Panarin, Kučerjavenko, Tichonov V. – Skačkov, Špičjov, Ponikarovskij – Sigarjov, Malyšev, Makarov I.. Trenér: Jalonen.

Rozhodčí: Ravodin, Naumov – Zacharenkov, Sazonov