Mladá Boleslav – Liberec 0:5 (kon.) | Hr. Králové – Pardubice 5:4 (kon.) | Sparta – Kladno 4:3 (po pr.)
Kometa Brno – Vsetín 4:1 (kon.) | K. Vary – Ústí n/L 5:0 (kon.) | Písek – Slavia 2:3 (kon.)
Poruba 2011 – Třinec 3:6 (kon.) | Havířov – Zlín 2:3 (kon.) | Letňany – HC Plzeň 1:7 (kon.)
Vítkovice – Olomouc 4:3 (po pr.)
HC Energie Karlovy Vary
5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
HC Slovan Ústí nad Labem
Sobota 05.10.2013, 13:00 • KV Arena, Karlovy Vary - Tuhnice • Extraliga staršího dorostu

Třetí třetina měla podobný scénář, jako ta předchozí. Energie se opět dvakrát prosadila, z toho jednou v přesilové hře. Celkem dnes využila tři početní výhody. Výhra 5:0 hovoří za vše. U dalšího online přenosu na shledanou. (14:56:47)

60:00

59:55
    Poslední vhazování tohoto utkání.

58:05
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Karlovy Vary nadělují svému soupeři bůra! Přesilovou hru po čtrnácti sekundách využívá po pěkném pasu od Rubeše VÁCLAV KRLIŠ, který si připisuje druhou branku v utkání! Asistence: Tomáš Rubeš, Luboš Adam.

57:51
    Krliš se ocitl v šanci, byl faulován. Famil Amirov (UNL) dostává dvě minuty za podražení.

57:24
    Pěkná Krlišova střela, mimo bránu.

56:00
    Přesně čtyři minuty před koncem utkání, brankář Harakal má možnost vychytat čisté konto.

54:56
    Utkání se v klidu dohrává, dnes bere teď už jasné tři body Energie.

54:39
    Domácí hrají v plném počtu.

52:39
    Postavení mimo hru.

51:37
    Martin Osmík (KVA) si jde sednout na trestnou lavici – menší trest nedovolené bránění.

51:27
    Bahounkova střela od modré, Kosina dává pozor.

50:00
    Před námi je poslední desetiminutovka.

48:55
    Václav Krliš si zase vyjel z rohu, ale ani nadvakrát nepřekonal Kosinu!

47:42
    Energie vede o čtyři branky, o vítězi dnešního utkání je v podstatě rozhodnuto. Musel by přijít nějaký obrovský kolaps domácích.

46:40
    Martin Trapl a TOMÁŠ RUBEŠ se dostali do přečíslení, první jmenovaný volil střelu bekhendem, a druhý dorážel do prázdné klece! Asistence: Martin Trapl.

44:55
    Střídání na obou stranách.

44:07
    Ondřej Kopta vystřelil, chtěl dorážet, ale Harakal byl rychlejší. Domácí brankář zatím drží čisté konto.

43:12
    Nepřesná rozehrávka hostí končí až hvizdem čárového sudího Suchánka – zakázané uvolnění.

Vladimír Koča

Matouš Bečka

Branky a nahrávky: 7. Krliš (Adam, Trapl), 28. Osmík (Svoboda), 37. Binias (Trapl, Čejka), 47. Rubeš (Trapl), 59. Krliš (Rubeš, Adam)

HC Energie Karlovy Vary: Harakal (Frček) – Vodička, Bahounek, Rulík, Adam, Truhlář, Beer, Binias – Soudský, Krliš, Osmík, Svoboda, Trapl, Rubeš, Nguyen, Dimitrov, Čejka, Pfister, Hubáček
    HC Slovan Ústí nad Labem: Kosina (Zvědělík) – Hucek, Loukota, Melichar, Zdvořáček, Kvaček, Michajličenko – Navarra, Kopta, Kašek, Amirov, Tůma, Rubeš, Koval, Techl, Drha

Rozhodčí: Valenta – Brejcha, Suchánek