Bulharsko – Rusko 3:3 (kon.) | Wales – Litva 2:0 (kon.) | Sev. Irsko – Belgie 0:1 (kon.)
Turecko – Řecko 1:0 (kon.) | Dánsko – Slovinsko 2:2 (kon.) | Německo – Černá Hora 2:0 (kon.)
Rumunsko – Irsko 0:0 (kon.) | Kypr – Srbsko 2:1 (kon.)
Severní Irsko
0:1 (0:1)
Belgie
Pátek 11.10.2013, 16:00 • Mourneview Park, Lurgan • Kvalifikace ME U21

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Dnes jsou na programu další kvalifikační zápasy na evropský šampionát hráčů do 21 let a my budeme sledovat duel mezi Severním Irskem a Belgií.

Skupina 9

1. Belgie (3 zápasy) = 9 bodů
    2. Itálie (2 zápasy) = 3 body
    3. Srbsko (1 zápas) = 3 body
    4. Kypr (4 zápasy) = 3 body
    5. Severní Irsko (2 zápasy) = 0 bodů

Na šampionát postupuje přímo vítěz skupiny. Druhý celek má šanci se na mistrovství probojovat v baráži.

Domácím mladíkům se zatím v kvalifikaci vůbec nedaří. Na svém kontě ještě nemají ani bod a navíc ještě nevstřelili ani branku. V prvním utkání Irsko nestačilo na Kypr a ve druhém prohrálo s Belgií. To vše při skóre 0:4.
    Uvidíme tedy, jak si Severní Irsko povede dnes a zda dokáže vybojovat první body, nutno ale dodat, že ho nečeká vůbec lehký soupeř.

Belgie

Hosté jsou na tom o poznání lépe. Zatím odehráli tři zápasy a všechny vyhráli, navíc při impozantním skóre 6:1! Belgie dokázala porazit Kypr, Severní Irsko a vyhrála i v Itálii, což bylo velké překvapení.
    Uvidíme tedy, zda si Belgie dnes připíše na své konto další tři body. Pokud ano, tak udělá velký krok k vítězství ve skupině, která ovšem bude ještě dlouhá.

Poslední vzájemný zápas

Oba celky spolu hrály v září, kdy se střetly v Belgii. Tehdy tento zajímavý a vyrovnaný duel zvládl lépe domácí tým, který po boji vyhrál 1:0. O vítězství Belgie rozhodl Michy Batshuayi.

Severní Irsko: Brennan – McKeown, Sendles-White, McCullough, Sharpe, Gray, Carson (C), Clucas, Winchester, Tempest, Brobbel
    Náhradníci: Glendinning – Morgan, Duffy, Gorman, McCartan, McElroy, Millar

Belgie: Coosemans – De Bock, Vermijl, Arslanagic, Lukaku, Malanda Adje, Cissé, M'Poku, Ferreira Carrasco, Vetokele, Batshuayi
    Náhradníci: Kaminski – Mechele, Ngawa, Hazard, Praet, Ntambwe, Bruno

Rozhodčí: Valasek – Chládek, Sluk.

Hráči obou celků jsou na trávníku. Utkání začne za malý okamžik.

1

2
    Domácí mladíci se okamžitě vydali dopředu. Dobře kombinovali na polovině Belgie, ale nakonec z toho nic nebylo.

3
    Poprvé se dopředu vydali i hráči z Belgie, ale vše skončilo nepřesnou střelou.

4
    Hostující hráči jsou zatím aktivnější a stále se tlačí dopředu, ale domácí zatím pozorně brání.

5
    Další akci Belgie ukončila nepřesná přihrávka a od své branky bude rozehrávat Brennan.

7
    Hráči se zatím vůbec nešetří. Je za námi úvodních sedm minut, ale k vidění už bylo několik faulů a jde tedy vidět, že se hraje o velmi důležité body.

9
    Domácím se nedaří držet míč a stále se brání. Mladíci z Belgie se ale ještě nepropracovali do žádné šance.

10
    Nyní to hosté zkusili po pravé straně, ale ani tentokrát nic nevymysleli.

12
    Na trávníku se nyní nic zajímavého neděje. K vidění je mnoho nepřesných přihrávek a i proto stále čekáme na první šanci.

14
    Stále se hraje uprostřed hrací plochy. Hosté jsou sice aktivnější, ale zatím nedokázali nic vymyslet.

15
    Po delší době se dopředu vydali i domácí mladíci, ale zastavil je pomezní rozhodčí, ofsajd.

16
    Na druhé straně napřáhl Batshuayi, ale jeho rána byla zblokována a Brennan tedy nemusel zasahovat.

17
    Vzápětí se dostal ke střele belgický kapitán M'Poku, ale s jeh pokusem si domácí brankář poradil.

18
    Oba celky se nyní tlačí dopředu a je na co se dívat, ale na trávníku stále dominují obránci.

20
    První žlutou kartu v tomto duelu uviděl domácí McCullough.

20
    Na sebe to nyní vzal Vetokele, ale jeho ránu domácí brankář zneškodnil a stav zápasu se tedy stále nemění.

21
    Hosté se nyní dostali k několika centrům, ale ani z jednoho nic nebylo.

23
    V obrovské šanci se nyní objevil hostující Arslanagic, ale v dobré pozici nedokázal zamířit přesně! Domácí celek měl nyní obrovské štěstí.

24
    Další žlutou kartu uviděl domácí Winchester.

25
    A vzápětí vyfasoval žlutý kartónek také belgický Malanda Adje.

26
    Hosté zahrávali standardní situaci z levé strany, ale nakonec z toho všeho byla pouze nepřesná střela.

28
    Hosté z Belgie přidali a je to znát. Stále se hraje na polovině Severního Irska, který se ale zatím dobře brání.

29
    Nyní to vyzkoušel Lukaku, ale jeho rána byla zblokována a nic z toho tedy ani tentokrát nebylo.

30
    Belgie nyní dlouho kombinovala na polovině domácích, ale Severní Irsko se i tentokrát v pohodě ubránilo.

31
    A další akci hostů zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.

32
    Jeden z hostujících hráčů zůstal ležet na trávníku a hlavní rozhodčí hru raději přerušil, bude se ošetřovat.

34
    Už se opět hraje. Uvidíme, zda se v prvním poločase dočkáme nějaké branky, zatím to nevypadá.

36
    Zatím sledujeme spíše boj. Domácí se soustředí hlavně na obrannou činnost a hostům se v útočné fázi příliš nedaří. Branka by dalšímu průběhu určitě velmi pomohla.

38
    Nyní je k vidění mnoho nepřesných přihrávek a hraje se převážně uprostřed hrací plochy.

39
    Domácí mladíci vybojovali rohový kop.

40
    Ale z prvního rohového kopu domácí borci nic nevytěžili a stav zápasu se tedy stále nemění. Do konce první půle zbývá zhruba pět minutek.

41
    Ke střele se dostal domácí Gray, ale jeho projektilu chyběla hlavně přesnost.

42
    Hosté z Belgie se usadili na polovině domácího celku.

43
    Nakonec vystřelil M'Poku, ale i s tímto pokusem si domácí brankář poradil.

44
    Belgie právě vstřelila branku!
    Vzápětí se ale hosté přeci jen prosadili a jdou do vedení. Po bleskové akci se k míči dostal MICHY BATSHUAYI, který nezaváhal a překonal Brennana.

45
    Hraje se poslední minuta prvního poločasu.

45+1
    Hosté se ještě tlačí dopředu.

45+1
    Belgie vybojovala rohový kop.

45+2
    Rohový kop rozehrál Ferreira-Carrasco, ale nic z něho nebylo a první poločas je u konce.

První poločas je za námi. Sledujeme utkání, ve kterém jsou zatím aktivnější mladíci z Belgie. Ti si vypracovali několik zajímavých šancí, ale gólem skončila pouze jedna, když se ve 44. minutě prosadil Batshuayi. Domácí se soustředili hlavně na obrannou činnost a ve druhém poločase musí pořádně zabrat.

Druhý poločas začne přibližně v 17:03.

46

46
    Mladíci z Belgie začali druhý poločas velmi aktivně a hned první útok skončil nepřesnou střelou.

47
    Hráči Belgie jsou opět u kulatého nesmyslu a ženou se dopředu.

48
    Jenže po chybě hostujících zadáků se k míči dostali domácí mladíci, kteří se snaží něco vymyslet.

49
    Ale domácím se v útočné fázi příliš nedaří a ani tentokrát se k ničemu nedostali.

50
    Ke střele se dostal hostující kapitán M'Poku, ale ani tentokrát neuspěl a stav zápasu se zatím nemění.

51
    Rohový kop pro Belgii.

52
    Po centru se dostal k zakončení Vetokele, ale nemířil přesně a domácí brankář nemusel zasahovat.

54
    Domácí poprvé střídají. Dohrál Tempest a přišel Millar.

55
    Vzápětí uviděl žlutou kartu hostující Vetokele.

56
    Jeden z domácích mladíků zůstal ležet na trávníku a rozhodčí hru raději přerušil, bude se opět ošetřovat.

58
    Už se opět hraje. Uvidíme, co vymyslí domácí borci, kteří stále prohrávají o jednu branku.

59
    Aktivní hostující kapitán M'Poku se dostal k další střele, ale i tentokrát ho Brennan vychytal.

60
    Druhou branku mohl vstřelit hostující Ferreira-Carrasco, ale v dobré pozici nedokázal trefit domácí branku a stav zápasu se tak nemění!

61
    Hosté jsou stále aktivnější a kombinují na polovině domácího celku, který se pouze brání.

63
    Nyní se hraje uprostřed hřiště. U míče jsou ale stále hostující mladíci.

64
    Hosté střídají. Odešel Malanda Adje a přišel Ntambwe.

66
    Žlutou kartu uviděl domácí Carson.

68
    Nyní sledujeme nezáživnou pasáž. Na trávníku se nic neděje a na další šanci stále čekáme.

69
    Belgie střídá. Dohrál Batshuayi a zahraje si Praet.

70
    Do konce utkání zbývá zhruba dvacet minut a Belgie stále vede nejtěsnějším možným rozdílem. Uvidíme, zda dokáží domácí mladíci konec zápasu zdramatizovat.

71
    Severní Irsko střídá. Dohrál Brobbell a přišel McCartan.

73
    Na trávníku se přiostřilo a k vidění nyní bylo několik tvrdých zákroků.

74
    A za svůj faul nakonec uviděl žlutou kartu domácí Sendles-White.

76
    Po bleskové akci hostů se dostal ke střele Vetokele, ale jeho projektil nebyl přesný a Brennan nemusel zasahovat.

77

78
    K míči se dostával jeden z hostujících hráčů, ale podle rozhodčího si pomohl faulem. U míče jsou tedy domácí borci.

79
    Domácí mladíci se nakonec prokombinovali až ke střele, ale Gray nemířil přesně a Severní Irsko tak stále prohrává.

80
    Domácí nakonec vybojovali rohový kop.

81
    Ale ani z tohoto rohu se Severní Irsko nedokázalo prosadit.

82
    Ke střele se nakonec dostal domácí McCartan, ale jeho projektilu scházela hlavně přesnost.

83
    Další rohový kop pro Severní Irsko.

84
    Jenže i tentokrát se hostující hráči v pohodě ubránili a stále drží cenné vedení.

85
    Po bleskové akci je tu rohový kop pro Belgii.

86
    Zakončil Lukaku, ale domácího brankáře nepřekonal.

88
    Hosté drží míč a nikam nepospíchají. Uvidíme, zda domácí ještě zabojují a zdramatizují konec zápasu.

89
    Akci Belgie nyní zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.

90
    Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.

90
    Hosté střídají. Odešel Ferreira-Carrasco a přišel Bruno.

90+1
    U míče jsou hostující hráči, kteří kontrolují konec zápasu.

90+2
    Domácí vybojovali míč a málem se jim podařilo vyrovnat! Do obrovské šance se dostal McCartan, ale Coosemans ho parádně vychytal!

A je dobojováno. Belgie potvrdila roli favorita a nakonec porazila Severní Irsko 1:0. Hosté dnes byli lepším celkem a nakonec vyhráli zcela zaslouženě. Nutno dodat, že se Belgie na vítězství pořádně nadřela. Domácí si vytvořili také několik šancí, ale branku se jim vstřelit nepodařilo.

To je z mé strany vše a těším se u dalších sportovních přenosů. Přeji hezký zbytek pátečního dne. (17:52:31)