Paskov – Svitavy 4:5 (po pr.) | Florbal Ústí – Pelhřimov 5:2 (kon.)
Spartak Pelhřimov
Neděle 13.10.2013, 16:001. liga mužů

Hvězdy utkání:

Stránský (UNL) – Venkrbec (PEL) (18:02:27)

Ústeckým florbalistům patřila třetí třetina, kterou vyhráli 3:0 a rozhodli v ní o svém vítězství. Sledovali jsme rozhodně zajímavý zápas se skvělou zápletkou a řadou výborných zákroků obou gólmanů.

60:00

59:46
    Koník (UST) a Koten (PEL) vyloučeni za nesportovní chování.

59:29
    Nyní už ústecký tým odpaluje míčky, kam se dá a snaží přežít poslední sekundy zápasu.

59:00
    Míčky nyní létají před branku Ústí, domácí zadáci obětavě zastavují míčky ještě před gólmanem Stránským.

58:20
    Závěrečný nápor Pelhřimova, ústečtí florbalisté se snaží dostávat míčky dál od své branky.

57:44
    Brom byl faulován, rozehrávka pro Ústí.

57:20
    Koník poslal soupeře na mantinel, hra přerušena.

56:15
    Pelhřimov operuje na útočné polovině, avšak po rozích svého soupeře příliš ohrozit nemůže.

55:42
    Time-out si vzal kouč Pelhřimova.

55:31
    Ústí hraje v plném počtu.

51:23
    Gólman Ústí Milan Stránský nyní předvedl neskutečný zákrok. Už byl překonán a v tom jakým si zpětným skokem ještě míček zastavil na brankové čáře. Incredible save!

53:31
    Jan Filipec (UST) vyloučen za bránění ve hře.

53:08
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Tak ještě gól v oslabení mohli vidět fanoušci v ústecké hale Sluneta. Hosté ztratili v přesilovce míček a brejk dokonal JAKUB KONÍK. Asistence: Jan Filipec.

52:29
    Stránský se nyní činí a chytá jednu střelu za druhou z florbalek Pelhřimova!

51:22
    Filipec podržel čas na útočné polovině a ještě na sebe vyvolal faul.

51:12
    Domácí zatím úspěšně vyhazují a kouskují hru.

49:21
    A proto budeme vylučovat. Za faul na Charouzka byl vyloučen na 5 minut za nedovolené vrážení Svoboda.

49:21
    P tvrdém zákroku u mantinelu zůstal ležet na palubovce hostující Charouzek, nyní už odkulhal na střídačku.

49:03
    Domácí se dostávají do trháku, po rychlé akci si počíhal před brankou JIŘÍ MAREŠ a nekompromisně zakončil. Asistence: Tomáš Brom.

48:00
    Pelhřimov se v útoku pokouší o vyrovnání, zatím ale naráží na pevnou obranu Ústeckých.

46:23
    To je slávy, to je slávy. JAN FILIPEC dostal přihrávku za obranu a za pomocí blafáku si pohrál s gólmanem. Asistence: Tomáš Brom.

45:23
    Při oslabení se do brejku proháčkoval Kučera, nakonec ale mířil nad.

44:57
    Nyní Stummerovu ránu pro změnu zachytil obránce před brankou.

44:20
    Stummer to nyní příliš nevychytal, jeho rána končí vysoko nad klecí.

43:44
    Charouzek (PEL) vyloučen za nedovolené bránění.

43:24
    Venkrbec zasahoval při jedovatém pokusu Broma, nyní už hosté ale hrají s míčkem na útočné polovině.

43:06
    Domácí pozorně zakládají útok, Pelhřimov vyčkává.

41:55
    Ústecká rozehrávka skončila za mantinelem, přerušuje se.

41:35
    Pelhřimov nyní v oslabení prožíval těžké chvilky, ale ubránil se.

40:01

Druhá třetina byla pořádně třaskavá, Pelhřimov se dostal do vedení 2:1, aby záhy ústecký Horák vyrovnal. Není nouze o řadu soubojů a vypjatou atmosféru. Těšme se na třetí třetinu!

40:00

39:34
    Poduška (PEL) vykázán na trestnou lavici za sekání.

38:39
    Domácí Brom trefil tyč!

38:00
    Domácí bojují u pelhřimovské branky, jsou přece jen povzbuzeni vyrovnávacím gólem.

36:39
    Je srovnáno! Aréna Sluneta bouří. Ze druhé vlny si na míček počkal JIŘÍ HORÁK a z první ho poslal do sítě za překvapeného Venkrbce. Asistence: Michal Glatz.

36:29
    Utkání sleduje v hale Sluneta 241 diváků.

36:12
    Atmosféra v hale houstne, na ploše vidíme řadu soubojů a častěji se přerušuje kvůli pomačkaným mantinelům.

35:50
    Před Bromem se zjevil osamocený míček, domácí hráč okamžitě pálil a gólman Venkrbec se štěstím míček vyrazil nohou!

35:17
    Huslička je již na ploše, na trestné lavici zůstává Stummer.

34:38
    Domácí vyhazují, nyní přes celé hřiště pálil míček Bečvář.

33:38
    Stummer (UST) nyní hrál u mantinelu vyloženě hokejově a div, že svého soupeře nedopravil až na tribunu při svém bodyčeku. Dvě minuty za hrubost!

33:10
    Domácí vyhazují, Pelhřimov musí zakládat útočnou akci znovu.

32:40
    I Pelhřimov rozehrává svou první přesilovku. Uvidíme, co ukáže hostující celek při početní výhodě.

32:33
    Huslička (UST) vyloučen na dvě minuty za sekání.

31:00
    Ústí i po přesilovce zůstává nastěhované v útoku, zatím si láme zuby na skvěle chytajícím Venkrbcovi.

30:43
    Sice se štěstím, ale Pelhřimov se ubránil v oslabení!

29:24
    Venkrbec nyní vytáhl utěšenou ránu Vojty!

29:01
    Ústečtí při své první přesilovce v utkání obléhají branku soupeře.

28:43
    Koten (PEL) vyfasoval dvouminutový trest za špatné střídání.

27:55
    Spartak Pelhřimov právě vstřelil branku!
    Nyní už hostům jejich útok vyšel. Charouzek podržel míček za brankou a pak z čista jasna našel u tyčky volného LUKÁŠE BRYCHCU, který v poklidu doklepával do branky. Asistence: Luděk Charouzek.

26:52
    Stále stejný obrázek. Aktivnější Pelhřimov se nemůže prokousat přes úporně bránící domácí tým, který dnes v defenzivě opravdu vyniká.

25:19
    Z dálky pálil Koten, jeho tvrdý pokus skvěle zastavil Stránský!

25:00
    Pelhřimov má sice herní převahu, málokdy ale svůj útok zakončí.

23:42
    Závar před Stránským, domácí se se štěstím ubránili tomuto útoku.

23:00
    Ústečtí florbalisté bojují v úvodu druhé třetiny o každý milimetr palubovky!

22:18
    Domácí Vondráček uklidňoval hru za vlastní brankou, pak loboval míček až k brankáři Venkrbcovi.

21:50
    Venkrbec nyní musel zasahovat, důležitý zákrok po dalekonosné střele Koníka.

21:00
    Pelhřimov si posílá míček kolem ústecké branky, ještě ale nezakončil.

20:20
    Pelhřimov vyšel do útoku, Holada byl faulován, takže hosté budou rozehrávat.

20:01

Nyní na palubovce probíhá přestávková soutěž a zhruba za deset minut v hale Sluneta začne druhá třetina.

V první třetině jsme sledovali vyrovnaný florbal, úvodních deset minut patřilo Pelhřimovu, do vedení se ale dostalo Ústí zásluhou Grosseho. V samém závěru pak vyrovnal Kos.

20:00

18:42
    Pelhřimov srovnává po rychlé akci, při přečíslení našel Kučera volného MARTINA KOSE, který se do poloodkryté klece nemýlil. Asistence: Jan Kučera.

17:52
    Ústečtí jsou už srovnáni do obranného bloku a vyčkávají při pelhřimovském útoku.

16:39
    Domácí postupem času vyrovnali hru a nyní můžeme tvrdit, že jsou nebezpečnější!

14:54
    Další akce domácích, Bečvář ideálně našel Grosseho, který propálil gólmana, na brankové čáře ale dostal míček do bezpečí jeden z pelhřimovských beků!

13:23
    Fantastický zákrok nyní předvedl Venkrbec při střele Filipce. Ten se uvolnil u levého mantinelu a střelou švihem nadělal brankáři problémy!

12:43
    Ústecký Vondráček bídně rozehrál a může být rád, že brejkující útočník jeho zaváhání nevyužil.

12:00
    Domácí obrana nyní byla pod tlakem, ale ubránila se. Grosse nyní už vyváží míček za polovinu hřiště.

10:16
    Pelhřimov nadále tvoří hru, nemůže se ale probourat přes obrannou tvrz ústeckých hráčů.

09:49
    Po faulu domácích Pelhřimov bude rozehrávat.

09:17
    Gólman Ústí nezastavil míček ideálně, po souboji v brankovišti pak kvůli sekání hostujících útočníků sudí hru přerušil.

08:16
    Hned z první vážnější akce se domácí dostávají do vedení, JINDŘICH GROSSE z otočky propálil gólmana Stránského. Asistence: Jaroslav Bečvář.

08:05
    A nyní se probouzejí i domácí příznivci, na což reagují ústečtí hráči nátlakovou hrou.

07:38
    Hru zatím tvoří především florbalisté Pelhřimova, kteří jsou o dost nebezpečnější ve srovnání s domácími – nicméně, skóre je nadále bezbrankové.

06:46
    Pelhřimov aplikuje agresivní hru, nyní se po souboji Koten proboural mimo hrazení.

05:23
    Pozorný Stránský si připsal další zákrok a drží ústecký tým!

04:43
    Ústecký Filipec skryl svou ránu mezi beky, nebezpečný pokus – míček ale nakonec směřoval mimo tyče.

04:00
    Domácí Bečvář pronikal proti přesile hostujících obránců, posléze míček ale ztratil a domácí proto čekají stále na první pořádnou střelu.

03:37
    Pelhřimov byl znovu na míčku a vynutil si faul, Ústí se nadále brání.

02:51
    Situace v hale se slunečním svitem se nezlepšila, sudí i tak ale nechává pokračovat ve hře.

02:51
    Stále se nehraje, máme tu tak již zhruba pětiminutovou nevynucenou pauzu.

02:51
    Hra je přerušena, protože místní pořadatelé nemohou zatáhnout záclony a na hrací plochu tak dopadá příliš světla, hráčům se proto nehraje dobře.

02:21
    Pelhřimov nyní přitlačil ústecký tým, který se musí bránit.

01:35
    Stránský nyní musel vykrýt tvrdou střelu Kučery!

01:13
    S hostujícím celkem přijeli i tři fanoušci, kteří již od úvodu neúnavně povzbuzují svůj tým.

00:35
    Hosté jsou v úvodu aktivnější, domácí florbalisté musí pokrývat nebezpečné prostory.

00:01

Florbal Ústí nad Labem: Stránský (Hlava) – Brom, Vojta, Glatz, Stummer, P. Vondráček, Jiránek, Huslička – Koník, J. Mareš, J. Filipec – Horák, D. Procházka, L. Svoboda – Nergl, Grosse, Vopelák – Bečvář.

Spartak Pelhřimov: Venkrbec (Kuchař) – Kos, Švrkala, Kučera, Holada, Koten, Knězů, Dokulil, Šťasta, Fučík, Poduška, Zrzavý.

V Ústí je o florbal zájem, divácké návštěvy potří v místní hale Sluneta mezi nejvyšší v hale, na solidní kulisu se tak můžeme těšit i dnes. Vstup na utkání je zdarma, očekává se domácí kotel kolem 300 diváků.

Na ústecké palubovce se při nedělním odpolední střetnou sousedé v tabulce. Ústí nad Labem, které je v soutěži nováčkem, se nachází na sedmém místě tabulky, zatímco Pelhřimov je šestý.

Severočeši zatím ve druhé nejvyšší soutěži podávají solidní výkony a svou pozici by rádi potvrdili i proti florbalistům z Pelhřimova.

Ústí má bilanci jedné výhry, jedné porážky po prodloužení a jedné porážky v řádné hrací době.

Pelhřimov je na tom s dvěma výhrami a jednou porážkou o něco lépe, v tabulce nasbíral šest bodů, domácí zatím čtyři.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Martin Pešout

Hledáme zpravodaje pro tým Spartak Pelhřimov. Více informací zde.

Branky a nahrávky: 9. Grosse (Bečvár), 37. Horák (Glatz), 47. Filipec (Brom), 50. Mareš (Brom), 54. Koník (Filipec) – 19. Kos (Kučera), 28. Brychca (Charouzek)

Florbal Ústí: Stránský (Hlava) – Brom, Vojta, Glatz, Stummer, P. Vondráček, Jiránek, Huslička – Koník, J. Mareš, J. Filipec – Horák, D. Procházka, L. Svoboda – Nergl, Grosse, Vopelák – Bečvář.

Rozhodčí: Černý, Janoušek