Gruzie – Skotsko 2:1 (kon.) | Lotyšsko – Ukrajina 1:5 (kon.) | Arménie – Kazachstán 1:2 (kon.)
Švýcarsko – Chorvatsko 0:2 (kon.) | Slovensko – Lucembursko 3:0 (kon.) | Island – Francie 3:4 (kon.)
Belgie – Itálie 0:1 (kon.) | Španělsko – Maďarsko 1:0 (kon.)
Arménie
1:2 (0:1)
Kazachstán
Pondělí 14.10.2013, 16:00Kvalifikace ME U21

Je konec. Kazachstán ve druhém poločase po brzkém vyrovnání Malakjana dokázal strhnout vítězství na svou stranu zásluhou trefy Beisebekova. Kazaši tak Arménům oplatili domácí porážku a ve skupině 10 se odpoutali od posledního místa právě před Arménii. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký večer. (17:53:04)

90+4
    Jedna z posledních šancí pro Arménii. Sardarjan po zblokovaném přímém kopu rozehraje roh.

90+3
    Ještě je tu další žlutá karta, vidí ji hostující Sartakov.

90+2
    Přece jen se dostávají do zakončení i domácí, ale Papikjanovu střelu kryje Pokatilov!

90+1
    Místo toho, aby útočili domácí, další střelecký pokus si připisují Kazaši. Begalynovu střelu chytá Manukjan.

90
    Žádné nebezpečí pro branku Arménie.

90
    Faul Grigora Hovhannisjana znamená nebezpečný přímý kop pro hosty.

90
    Poslední střídání Kazachů. Ulšina nahradí na poslední minuty Pikalkin.

89
    Naopak na druhé straně se ke střele málem dostal Begalyn, jeho pokus byl zblokován.

87
    Snahu Arménie o vyrovnání brzdí útočným faulem Muradjan.

86
    Střídá i trenér Kazachstánu Ferapontov. Místo Beisebekova přijde Begalyn.

85
    S kartami se roztrhl pytel. Žlutou barvu vidí z blízka i hostující Levin.

85
    A další žlutá karta. Vidí ji střídající Nairi Minasjan.

85
    Dalším hráčem potrestaným žlutou kartou je domácí Adamjan.

84
    Grigor Hovhannisjan mohl po rohovém kopu vyrovnat, ale Pokatilov zachránil Kazachstán!

83
    Poslední střídání Arménie. Vaspuraka Minasjana nahradí Nairi Minasjan.

83
    Roh pro domácí.

82
    Máme tu druhou žlutou kartu utkání. Kapitán Arménie Karen Muradjan na útočné polovině fauloval Ajaganova a je potrestán žlutým kartonkem.

80
    Poprvé v akci nový muž na hřišti Ajvazjan, bohužel pro domácí je nechytán v ofsajdu.

79
    Kalinin, který se ujal provedení, neuspěl.

79
    Šance pro Kazachstán na navýšení skóre. Voskanjan fauloval v blízkosti vlastní branky Ajaganova a bude z toho nebezpečný přímý kop.

78
    Druhé střídání v týmu Arménie. Ajvazjan nahradí Malakjana.

78
    Opět je to Papikjan, kdo rozehraje roh, obrana Kazachstánu je zatím pevná.

77
    Domácí pokračují v útoku, střelu Hakobjana blokuje obrana Kazachstánu na roh.

76
    Další faul střelce zatím rozdílového gólu Beisebekova. Nyní zastavil nedovoleně Armana Hovhannisjana.

75
    Voskanjan byl faulován Beisebekovem, Arméni zůstanou u míče.

74
    Trenér Arménie Nazarjan reaguje střídáním. Místo Poghosjana přijde Sardarjan.

72
    Kazachstán právě vstřelil branku!

Hosté znovu vedou! Standardní situaci rozehrál Kalinin, našel naběhnutého ABZALA BEISEBEKOVA, který překonává Manukjana! Domácím zbývá dvacet minut na odpověď.

72
    Druhý faul Malakjana v krátkém sledu. Tentokrát však křídelník domácích fauluje Ajaganova blízko vlastní branky.

71
    Při následném rohovém kopu Papikjana fauluje útočící Malakjan. Kazaši budou moci rozehrát od své branky.

71
    Hra se přelévá ze strany na stranu. Nyní se do zakončení dostali Arménci, Muradjanovu střelu vyrazil Pokatilov.

69
    Na pozoru se musí mít i Manukjan v druhé brance! Kalininův pokus nyní vyrazil na roh. Kalinin poté přeběhl k rohovému praporku a sám standardní situaci rozehrál. Střídající Li se poté provinil útočným faulem.

68
    Centr Papikjana od rohového praporku našel Grigora Hovhannisjana, jeho zakončení nebylo přesné!

68
    Ještě před rozehráním rohu bránící mužstvo střídá, Murtazajeva nahrazuje Li.

68
    V útoku jsou však domácí, Adamjan pálí, Pokatilov jeho střelu vyrazil na roh.

67
    Dva fauly po sobě nyní spáchali reprezentanti Arménie. Nejprve Malakjan zastavil nedovoleně Sartakova, poté už na vlastní polovině fauloval Grigor Hovhannisjan Beisebekova.

65
    Podobně se svojí střeleckou příležitostí naložil i na druhé straně Adamjan. Pokatilov nemusel zasahovat.

64
    Kuatově střele chyběla přesnost, Manukjan bude vykopávat od branky Arménie.

63
    Po chvíli však fauluje na své útočné půlce právě Beisebekov, Grigor Hovhannisjan byl postiženým hráčem.

62
    Rozehrávku Kazachstánu přerušil nedovoleným způsobem Muradjan, který fauloval Beisebekova.

61
    Ke střele na Manukjana se odhodlal hostující Kalinin, pokus nebyl přesný.

60
    Akce Kazachstánu je zastavena praporkem pomezního. Murtazajev byl v době přihrávky až za posledním obráncem soupeře.

58
    Náznak brejku hostů zastavuje pozorná obrana Arménie. Domácí jsou po chvíli znovu u míče a jdou dopředu.

57
    Z místa přestupku pálil znovu Papikjan, Pokatilov jeho pokus kryje!

56
    Další šance pro Arménii. Ajaganov fauloval v nebezpečné vzdálenosti od vlastní branky Hakobjana.

55
    Vývoj utkání mohl doznat dokonalého obratu! Ke střele z dobré pozice se dostal Papikjan, svojí střelou však těsně míjí!

54
    K přímému kopu se postavil Passičnik, svojí střelou netrefil branku!

53
    Nebezpečná standardka pro Kazachstán. Grigor Hovhannisjan fauloval kousek před svým vápnem Ulšina.

53
    Útočný faul Muradjana, který nedovoleně atakoval Ajaganova.

52
    Akce hostů skončila až za brankou Arménie, Manukjan bude vykopávat.

51
    Jejich postupný útok je opět přerušen faulem. Tentokrát se provinil Arman Hovhannisjan, postiženým byl Murtazajev.

50
    Muradjan přehnal důraz v souboji s Kalininem a je mu pískán faul. Kazaši tak díky tomu mají možnost poklidné rozehrávky z vlastní poloviny.

48
    Arménie právě vstřelila branku!

Je vyrovnáno! To, s čím šli Arménci do druhého poločasu se jim podařilo hned na začátku. Adamjan přihrál DAVITU HAKOBJANOVI, který překonal Pokatilova a srovnává!

47
    Arménci vybojovali rohový kop. Tradiční exekutor Aghvan Papikjan nenašel nikoho ze spoluhráčů ve vápně.

47
    Arménie drží míč a hned se tlačí dopředu. Arman Hovhannisjan zkoušel vystřelit, mířil vedle.

46
    Vypadá to, že ani jeden z trenérů neudělal do druhé půle žádnou změnu v sestavě.

46

Druhý poločas začne přibližně v 17:01.

První poločas je za námi. Ze začátku byli jasně aktivnější domácí Arménci, ale po půl hodině hry se Kazaši z územního tlaku vymanili a zásluhou Murtazajeva se ujali vedení. V druhé půli tak budou na tahu domácí.

45+2
    Ve druhé minutě nastavení se ke střele dostal domácí Gagik Poghosjan, jeho střela byla zablokovaná. Následný rohový kop rozehrál Papikjan, ale k ohrožení branky Pokatilova nedošlo.

45
    Levin rozehrál, k míči se poté dostal Ulšin a Manukjan musel zasahovat! Následně je Beisebekovovi máván ofsajd.

45
    V poslední minutě první půle zahrají hosté nebezpečný přímý kop z pravé strany.

44
    Celkem třetí roh pro Arménii, rozehrál jej znovu Papikjan, Pokatilov v brance Kazachstánu mohl zůstat v klidu.

43
    Nebezpečný útok Arménců, ke střele se ani jeden z útočících hráčů neodhodlal. Následné vhazování obstará Arman Hovhannisjan.

41
    Naopak hosté přecházejí na útočnou polovinu celkem rychle. Jeden z útoků skončil střelou Ulšina, Manukjan vyráží!

39
    Arménie se snaží o postupný útok, nyní se svěřenci trenéra Nazarjana musí vrátit na svou polovinu a začít znovu.

37
    Hraje se dál, útok Kazachstánu neměl dlouhého trvání.

37
    Poghosjan fauloval střelce branky Murtazajeva, který vypadá, že je zraněn. Snad bude v pořádku.

36
    Po menším tlaku Kazachstánu se do útoku dostávají i domácí. Rohový kop Papikjana však neskončil zakončením.

34
    Další střelecký pokus, tentokrát však Manukjan zasahovat nemusel. Pokus Ulšina zablokoval jeden z obránců.

34
    Bleskový útok Kazachů vyústil v šanci Kalinina! Manukjan dobrým zákrokem zachránil svůj tým od dvoubrankového manka!

34
    Ze zajímavé pozice pár metrů před vápnem to zkoušel Voskanjan, branku Kazachstánu ale netrefil. Pokatilov bude vykopávat.

32
    Arméni se snaží zvýšenou aktivitou o odpověď, Papikjan byl nyní u půlící čáry zastaven nedovoleně.

31

Hosté se ujímají trochu překvapivého vedení! Při postupném útoku předal míč Beisebekov z levé strany ROMANU MURTAZAJEVOVI, který otevírá skóre!

30
    Do rozehrávky Kazachstánu se vložil Minasjan, jeho zákrok na Kalinina však byl posouzen jako faul.

30
    Postupný útok domácích ztroskotal už ve svém zárodku. Míče se zmocnili Kazaši a snaží se o rozehrávku z vlastní poloviny.

28
    Až nyní získali míč Arménci, ale ihned o něj přichází. Vhazovat bude Kožabajev.

27
    Už pěkných pár chvil nyní drží míč na svých kopačkách svěřenci trenéra hostů Ferapontova, zatím ale hrají jen na své polovině.

25
    Další střelecký pokus Arménie. Malakjanovu ránu zablokovali hosté na roh. Ten rozehrál Papikjan a v šestnáctce se dokonce do zakončení dostal Grigor Hovhannisjan! Jeho pokus se nevešel mezi tři tyče!

23
    Kazachy vysvobodil z pod tlaku útočným faulem Adamjan, který si vyšlápl na Ulšina. Rozehrávají stopeři hostů Sartakov s Passičnikem.

23
    Už jsou v útoku ale znovu domácí. Střelu aktivního Poghosjana zblokovala obrana.

22
    Hosté v posledních chvílích vyrovnali hru, co se týče držení míče. Nyní uvedou znovu míč do hry ze zámezí, už ale hluboko na polovině soupeře.

21
    Vhazování pro Kazachy. Kožabajev rozehraje z pravé strany poblíž půlící čáry.

20
    Akce hostů nevedla k zakončení, Manukjan bude vykopávat.

18
    Faul Voskanjana, stopera Arménie, dává šanci Kazachstánu posunout se na útočnou polovinu.

17
    Domácí Papikjan mohl otevřít skóre! Ve velké šanci jej však vychytal Pokatilov v brance Kazachstánu!

17
    Hráči v modrém se ale z držení míče neradovali dlouho. Autové vhazování pro Arménii, míč uvede do hry Arman Hovhannisjan.

16
    Po chvíli, kdy Arménci byli nastěhovaní hluboko na polovině soupeře se hosté ujímají míče a vyvážejí jej až za půlící čáru.

14
    Žádné nebezpečí pro Manukjanovu branku, Kazaši se do zakončení nedostali.

13
    Zajímavou standardní situaci si z pravé strany zkusí i hosté. Muradjan fauloval Ajaganova.

11
    Poghosjan z volného kopu míjí branku!

11
    První žlutá karta utkání. Dostává ji Kuat za faul na unikajícího Adamjana. Arménci rozehrají přímý kop z hodně nebezpečné vzdálenosti.

10
    Obrana Kazachstánu je zatím pevná. Nyní se hosté po vybojování míče posunují na útočnou polovinu.

9
    Hru už zase ovládají domácí. Jejich nebezpečné útoky se množí, zatím ale nepřichází kloudné zakončení.

8
    Vaspurak Minasjan se však ihned proviňuje útočným faulem a míč tak zadarmo získávají Kazaši.

7
    Arménci mají míč častěji na kopačkách. Po faulu Ajaganova na Papikjana budou navíc rozehrávat volný přímý kop.

5
    První střelu si připisuje Arménie, jmenovitě Gagik Poghosjan, který ovšem nezamířil mezi tři tyče.

4
    Kalininův centr od rohového praporku nebyl nebezpečný.

4
    Kazaši zůstanou u balonu, protože vybojovali rohový kop.

3
    Faul přichází i na druhé straně. Muradjan nedovoleně zastavil Beisebekova.

3
    Faul Kuata na Poghosjana byl dost daleko od branky hostů, ti se s následným centrem vypořádali.

2
    V prvních dvou minutách se oba týmy dostaly do náznaků šancí, obrany na obou stranách si poradily. Autové vhazování u půlící čáry obstará domácí Grigor Hovhannisjan.

1
    Lucemburský rozhodčí Reisch foukl do píšťalky a první poločas začal. U míče jsou domácí.

1

Domácí Arménie nastoupí v červených dresech, Kazaši oblékli modrý komplet.

Ještě jednou dobrý den. Už známe základní sestavy obou mužstev. V Jerevanu je příjemných šestnáct stupňů nad nulou. Hřiště je trochu měkké, snad vydrží po celý zápas bez výrazných nerovností. Začneme za pár minut.

Arménie: Manukjan – A. Hovhannisjan, Voskanjan, V. Minasjan, G. Hovhannisjan – Muradjan, Poghosjan – Malakjan, Papikjan, Hakobjan – Adamjan
    Náhradníci: Beglarjan – Šachnazarjan, Hambartsumjan, Sardarjan, N. Minasjan, Ajvazjan, Balojan

Kazachstán: Pokatilov – Kožabajev, Sartakov, Passičnik, Beisebekov – Levin, Kuat, Ulšin – Kalinin, Murtazajev, Ajaganov
    Náhradníci: Pavlov – Grek, Pikalkin, Aslan, Li, Nurybekov, Begalyn

Rozhodčí: Reisch – Vivas, De Carolis (všichni Lucembursko).

Dobré odpoledne. Mimo vrcholící kvalifikace dospělých se hraje také kvalifikace o evropský šampionát hráčů do jednadvaceti let, který se uskuteční v červnu roku 2015 v České republice. Dnes budeme sledovat utkání Arménie s Kazachstánem.

Dnešní soupeři Arménie a Kazachstán jsou spolu ve skupině 10. Tu vede, a zatím mu patří pozice pro play-off, Island. Kvalifikace však bude dlouhá a na paty mu bude šlapat Francie na druhém místě, která má o zápas méně, ale taktéž ještě neztratila ani bod. Třetí Arménie má jednu výhru a dvě porážky, zatím poslední Kazachstán má jednu výhru a čtyři porážky. Arménie dokázala vyhrát v srpnu právě v Kazachstánu, kdežto Kazaši překvapili v úvodu kvalifikace na hřišti zatím čtvrtého Běloruska.

První vzájemný zápas spolu už dnešní soupeři odehráli, v Kazachstánu se radovali Arménci po hubené výhře 1:0. Trefil se už ve čtvrté minutě Poghosjan.

Dnes se bude hrát v Jerevanu na Stadionu Republiky. Utkání bude řídit lucemburský rozhodčí Chris Reisch.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.