Žilina – Piešťany 0:1 (kon.) | Martin – Poprad 0:3 (kon.) | Nitra – Košice 3:2 (kon.)
Trenčín – Skalica 1:3 (kon.) | Banská Bystrica – Zvolen 2:1 (kon.)
HC´ 05 Banská Bystrica
2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
HKM Zvolen
sk Úterý 15.10.2013, 17:30 • Zimný štadión Banská Bystrica • Tipos Extraliga (SR)

Stredoslovenské derby ovládla aj po druhýkrát v tejto sezóne Banská Bystrica a pripisuje si do tabuľky dôležité tri body. Víťazný gól si zapíše Heizer. Domáci boli po väčšinu zápasu lepším tímom a zaslúžene zvíťazili.
    Ďakujeme vám za pozornosť, pekný zvyšok dňa a dovidenia. (20:07:07)

60:00

57:00
    Ospravedlňte prosím dočasný výpadok on-line prenosu kvôli technickým problémom. Tri minúty pred koncom stretnutia vedú domáci stále rozdielom jedného gólu.

55:33
    Vylúčenie Banská Bystrica – Chris Saracino – dve minúty za hákovanie.

51:02
    Už to je boj, bez nejakých ucelených akcií, Zvolenčania sa tlačia dopredu, ale domáci sú pozorní a ich nájazdy včas zastavujú.

49:32
    Hosťujúci Podkonický to dával pred bránku, kde už korčuľoval Baláž, ale ten nezasiahol jeho dobrý puk, šťastie pre domácich.

49:03
    Hra sa nám presťahuje pred Kalembu pretože domáci to teraz vôbec nespravili dobre a vyhodili na icing.

47:55
    Kalemba musel vytiahnuť zákrok proti Pulišovi, ktorý sa dostal zblízka k dorážke.

47:34
    Hegyi si nakorčuľoval do útočného pásma a jeho strela poriadne vystrašila brankára Śimka.

45:12
    Teraz bol v permanencii domáci brankár, ktorý znova dobre zasiahol a drží pre Bystričanov najtesnejší náskok.

43:54
    Domáci pridali a zamestnávajú teraz Šimka, ktorý musel znova zasahovať.

43:45
    Vzápätí Melandova strela končí na tribúne medzi divákmi.

43:27
    Hudec ukázal svoje skúsenosti a dokázal sa presadiť aj napriek presile hosťujúcich obrancov, jeho strele však chýbali centimetre.

42:10
    Peter Zuzin z tímu hostí hľadal pred bránkou Brabenca, ale domáci jeho úmysel prečítali a včas jeho prihrávke zabránili.

41:26
    Domáci sa snažili o kombináciu, ale veľmi nepresne a tak začínajú opäť spoza svojho gólmana Kalembu.

40:22
    Zvolenčania rapídne zvýšili svoju aktivitu a už to nie je ten vyčkávací hokej z ich strany akým sa prezentovali zhruba do polovice zápasu.

40:01
    Začala tretia tretina.

Okamžite nám začína aj tretia tretina, len čo sa brankári premiestnia na opačnú stranu klziska.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:14
    Ďaloga nenašiel Puliša, ktorý bol voľný na ľavom krídle, jeho prihrávku domáci včas zastavili a idú dopredu.

38:42
    Radovan Puliš sa odhodlal k strele spomedzi kruhov a Kalemba musel v pokľaku zasahovať.

37:53
    Ďalší zákrok Kalembu po zakončení Baláža ihneď po vhadzovaní.

37:50
    Vhadzovanie v útočnej tretine Zvolena, hostia po kontaktnom góle veľmi ožili a čoraz viac sa začínajú tlačiť pred Kalembu.

37:42
    Hosťujúci Juraško pálil veľmi nepresne a jeho strela letela ponad bránku Kalembu.

37:18
    Začalo sa znova hrať, pokračuje teda zvyšná časť druhej časti hry, z ktorej zostáva odohrať 2 min. a 42 sek.

Koniec druhej tretiny spolu so začiatkom tretej nám v Banskej Bystrici začne približne o 19:05.

Ohlásený je problém s plexisklom a to znamená, že táto tretina je predčasne ukončená a dohrávať sa bude až po úprave ľadovej plochy. Nasleduje 15-minútová pauza a po nej sa dohrá zvyšný čas druhej tretiny a celá posledná časť hry.

37:18
    Hra je prerušená, Saracino je tam bez prilby a tak odchádza na striedačku. Domáci hráči odchádzajú preč z ľadovej plochy. Čo sa to teraz deje v Banskej Bystrici?

36:40
    Z uhla a dosť veľkého to teraz skúsil domáci útočník Hegyi, to si však hosťujúci brankár s prehľadom postrážil.

35:47
    Zblokovaná strela od hosťujúceho Ďalogu, ktorá však nebola veľmi dôrazná, vzápätí veľká skrumáž pred Kalembom, ale domáci to ustáli.

35:02
    Výborná práca od Handlovského za bránkou Šimka, dostal puk na Whitea, ale ten v páde už nedokázal usmerniť puk za chrbát hosťujúceho brankára. Pekná akcia domácich hráčov.

34:05
    Domáci sa dostali do situácie troch proti dvom, ale Hudec to nespravil najlepšie a nič z toho nebolo.

33:14
    Šimko tentokrát zasahuje svojou lapačkou po strele Dolníka, na druhej strane pohrozil opäť aktívny Michal Chovan, ale aj Kalemba podobne ako jeho náprotivok bol pozorný.

32:07
    Bystričania hrozia pred Šimkom, ktorý musel opäť po zákroku svojou lapačkou hru prerušiť. Hostia aspoň mohli po dlhšej dobe vystriedať.

31:38
    Menší závar pred Šimkom a Zvolenčania sa oslobodzujú iba za cenu zakázaného uvoľnenia.

31:30
    Pekný zákrok lapačkou od hosťujúceho brankára po tvrdej strele od Hudeca.

30:39
    Zvolen dal gól!
    MICHAL CHOVAN si vzal puk vo vlastnej tretine a prešiel s ním všetko čo mu stálo v ceste. Blafákom oklamal Kalembu a skóroval. Nádherná individuálna akcia hosťujúceho útočníka a Zvolen využil presilovú hru. Asistencia: Milan Jurík.

30:11
    Strelu Juraška od modrej ešte tečoval Podkonický, ale mimo bránky domácich, hra sa presunie do stredného pásma.

29:42
    Peter Zuzin zakončoval presilovkovú kombináciu hostí, ale pozorný Kalemba chytil jeho strelu do lapačky.

29:18
    Vylúčenie Banská Bystrica – Vladimír Dolník – dve minúty za držanie.

28:09
    Lampera dnes už po druhýkrát zastavuje hvizd čiarového rozhodcu – ofsajd. A ďalší Zvolenčan leží na ľadovej ploche, je to Patrik Huňady a vyzerá to na problém s kolenom.

27:12
    Strelecký pokus Podkonického končí tesne vedľa pravej žŕdky bránky domáceho Kalembu, ktorý teda nemusel zasahovať a puk pohľadom kontroloval.

26:33
    Šimko tentokrát už pozorný proti strele domáceho kapitána Hudeca. Bystričania držia zápas pevne vo svojich rukách, aspoň zatiaľ.

25:53
    Banská Bystrica dala gól!
    Veľká chyba Zvolenčanov. Šimko už mal puk v lapačke, ten mu z nej však nepochopiteľne vypadol a dostal sa pred prázdnu bránku, kde bol úplne voľný RADOMÍR HEIZER a ten už nemal problém skórovať. Asistencia: Dominik Hegyi.

25:07
    Troška hluchšia fáza zápasu, hrá sa síce bez prerušenia hry, ale väčšinou je to boj v strednom pásme.

23:58
    Peter Zuzin unikol po pravom krídle, hostia išli dvaja na jedného, ale hosťujúci útočník nedokázal prihrať na úplne voľného Podkonického. A vzápätí ďalšia strela hostí, Kalemba dobre zasahuje.

23:04
    Meland pekne zamiešal s pukom a našiel voľného Kafku, ktorý však jeho dobrú prihrávku nedokázal lepšie zasiahnuť a neohrozil gólmana hostí.

22:07
    Aj druhá tretina sa hrá vo vysokom tempe, Zvolenčania budú musieť smerom dopredu poriadne pridať ak tu chcú dnes pomýšľať na nejaké body.

21:13
    Jurík hľadal svojho spoluhráča Puliša, ktorý sa však k jeho prihrávke nedostal, opäť výborná robota domácich obrancov.

20:45
    Chvíľku sa nám nehralo pretože domáci fans zahádzali ľadovú plochu konfetami. Už je však všetko upratané a pokračujeme ďalej. Vhadzovanie pred Šimkom.

20:34
    Prvý útok domácich sa presadil. Výbornú prihrávku spoza bránky na nekrytého Handlovského poslal White. Strelu Handlovského Šimko vyrazil pred seba, kde striehol nekrytý PETR KAFKA a prekonal brankára hostí. Asistencie: Lukáš Handlovský a Patrick White.

20:01
    Začala druhá tretina.

Koniec prvej tretiny
    Domáci hokejisti boli jednoznačne aktívnejším tímom. Bystričania si vytvorili zopár sľubných príležitostí pred brankárom Šimkom, ale ten zatiaľ drží hosťujúci tím nad vodou. Zvolenčania smerom dopredu ešte nič neukázali azda s výnimkou úniku Baláža v oslabení.
    Druhá tretina začne približne o 18:16.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:03
    Hudec výborne našiel z ľavého krídla pred bránkou osamoteného Kafku, ten vystrelil z prvej, ale Šimko sa stačil presunúť a ľavým betónom zneškodnil Kafkovu šancu.

17:38
    Závar pred hosťujúcou bránkou, keď Lamper sa snažil o dorážku. Hlavný rozhodca však píska postavenie hráča v bránkovisku a vykazuje domácich do stredného pásma.

17:00
    Ťavoda príkladným hitom odstavil domáceho útočníka od puku, stalo sa tak na útočnej modrej domácich.

16:11
    Zvolenčania sa zatiaľ nevedia v ofenzíve vôbec presadiť, ich útoky končia väčšinou na útočnej modrej.

15:01
    Šimko bol opäť veľmi pozorný po okamžitej strele z buly. Bystričania sa snažia o častú streľbu.

14:54
    Kafku hosťujúca obrana odzbrojila a Šimko už nemal problém puk zachytiť, stále však pokračuje aktivita domácich hokejistov.

14:36
    Domáci obranca Rosandič bol v dobre palebnej pozícii, keď sa dostal k odrazenému puku na medzikruží, jeho strela však trafila priamo brankára hostí.

14:28
    Tak Chovan už odkorčuľoval do šatne, zrejme bude nevyhnutné ošetrenie.

14:28
    Hosťujúci Michal Chovan ostal ležať na ľadovej ploche, veríme, že to nebude nič vážne a zvolenský útočník bude môcť pokračovať.

13:55
    Veľký boj o puk v rohu klziska v útočnej tretine hostí vyznel pre domácich hráčov, ktorí sa hneď hnali dopredu, ale previnili sa ofsajdom.

12:18
    Zvolenčania prehusťujú stredné pásmo, Bystričanom sa cez neho dostáva dosť ťažko. Vhadzuje sa teraz pred domácou bránkou, keď Kalmeba zakryl ľahko nahodený puk.

11:23
    Zigo z ľavého krídla vystrelil veľmi nepresne a brankár hostí tentokrát nemusel vytiahnuť zákrok.

10:12
    Zvolenčania iba nahadzujú na Kalembu, ale nikto z nich nekorčuľuje ďalej za pukom a tak sa k nemu dostávajú domáci hráči. Môžu ísť dopredu.

09:34
    Bystričania sú zatiaľ omnoho aktívnejší, opäť musel Šimko zasahovať proti strele domáceho hokejistu z pravého krídla.

08:44
    Handlovský strieľal na Šimka, ale ten opäť výborne zasahuje a drží nerozhodný stav.

07:45
    Hostia sa ubránili, zatiaľ sledujeme veľmi svižný hokej.

07:05
    Ťavoda vyhodil puk do strednej tretiny, tam sa k nemu dostal hosťujúci Baláž a rútil sa tiesnený domácim obrancom na Kalembu, ten však dobre zakročil a šancu hostí v oslabení zmaril.

06:21
    Zvolenu sa práve podarilo vyhodiť puk a domáci majú teraz problémy s prechodom do útočného pásma.

05:55
    Bystričania vyhrali vhadzovanie a usadili sa v útočnej tretine. Uvidíme či niečo vymyslia.

05:45
    Vylúčenie Zvolen – Peter Hraško – dve minúty za napadnutie.

05:13
    Hrá sa tvrdo do tela, Heizer príkladne bojoval v útočnej tretine, podržal pre domácich puk.

04:34
    Michal Chovan miešal puk v útočnej tretine, ale nedočkal sa podpory od svojich spoluhráčov a tak útočník Zvolena iba nahodil a odišiel vystriedať.

03:46
    Šimko v bráne Zvolena musí tentokrát zasahovať proti Zigovi. Domáci útočník skúsil strelu švihom, ale namieril to priamo do gólmana hostí.

03:21
    Brabenec sa snažil atakovať domácich obrancov tesne pred Kalembom, ale tí si nenechali puk vziať.

02:32
    Celkom opatrný začiatok zápasu z oboch strán, čakáme na prvú vážnejšiu gólovú príležitosť.

01:44
    Puliš strieľal švihom, jeho pokus však domáci obranca zrazil do rohu klziska, Kalemba preto nemusel zasahovať.

01:21
    Zakázaného uvoľnenia sa dopustili Zvolenčania, hra sa nám sťahuje pred ich bránu.

00:55
    Bystričania sa Kafkom dostali do zakončenia, ten si nakorčuľoval pred Šimka, ale ten ležiac na zemi dobre zasiahol.

00:32
    Zvolenčania sa ako prví usadili v útočnej tretine, ale po boji v rohu klziska domáci vyhadzujú a hostia začínajú opäť spoza vlastnej bránky.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Domáci hokejisti dnes nastupujú opäť v červených dresoch, vynechávajú teda čierne, v ktorých nezvládli posledné dva domáce zápasy, hostia zo Zvolena v bielo-modrej kombinácii dresov.

Pekný podvečer z Banskej Bystrice. Ostro sledované stredoslovenské derby nám o malú chvíľu odštartuje. Hráči oboch tímov práve vchádzajú na ľadovú plochu. Dokážu domáci po dvoch neúspešných vystúpeniach na domácom ľade konečne zvíťaziť? Alebo si hostia pod vedením nového trénera Šuplera pripíšu dôležité tri body?

Úvodné zostavy:

HC 05 Banská Bystrica: Kalemba – Saracino, Martin, Handlovský, White, Kafka – Macháček, Meland, Macík, Hudec, Mat. Chovan – Rosandič, Zošiak, Lamper, Zigo, Lunter – Bambúch, Fajčák, Dolník, Heizer, Hegyi
    Tréner: Vladimír Országh

HKm Zvolen: Šimko – Pokovič, Juraško, Podkonický, Brabenec, P. Zuzin – Pichnarčík, Hraško, Mich. Chovan, Huňady, Škvaridlo – Mucha, Ťavoda, Baláž, Jurík, Puliš – Pospíšil, Síkela, Ďaloga, Čanky, Ľ. Zuzin
    Tréner: Július Šupler

Rozhodca: Juraj Konc – Roman Bednár, Vladimír Snášel.

V prvom vzájomnom dueli v tejto sezóne sa tešili Banskobystričania, keď vyhrali na ľade svojho "úhlavného nepriateľa" 1:2. Pre trénera Šuplera to bude prvý duel na lavičke Zvolena a hneď aj derby. Možno očakávať plný štadión, tvrdý boj a určite aj dramatický priebeh stretnutia. Hoci sa zdá, že v tejto fáze ligy sú na tom podstatne lepšie domáci hokejisti, určite treba počítať s nepísaným pravidlom o derby, ktoré vraj nemá favorita.

HKm Zvolen
    Obhájca majstrovského titulu zo Zvolena je na poslednom 10. mieste v tabuľke Tipsport extraligy. Po nedeľňajšom stretnutí na domácom ľade proti Martinu, ktoré Zvolenčania prehrali 3:4 po predĺžení skončil pri mužstve ako tréner Lubomír Oslizlo. Český tréner získal s mužstvom v 12. kolách iba 13 bodov a navyše hra Zvolenčanov od začiatku tejto sezóny nebola podľa predstáv vedenia klubu. Podľa najnovších informácii je novým kormidelníkom tímu skúsený Július Šupler, ktorý sa tak vracia k trénovaniu po krátkej odmlke, keď naposledy viedol ukrajinský Donbass Doneck v Kontinentálnej hokejovej lige. Asistenta mu bude robiť Jaroslav Török.