6:7 (3:1, 1:1, 2:4 - 0:0)
HK MVD Balašicha
Čtvrtek 24.10.2013, 18:00MHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dobrý den, vítáme vás u dnešního utkání, hraného v rámci 18. kola MHL. Představí se nám domácí HC Energie Karlovy Vary, která bude hostit HK MVD Balašicha. Oba týmy se střetly už včera a spokojenější byli rozhodně domácí, kterým se podařilo soupeře porazit 5:2. O výsledku rozhodla především část druhé třetiny, kdy Karlovarští dali tři rychlé góly a soupeř se sesypal. Před včerejším utkáním byla favoritem Balašicha, dnes už to tak jasné předem nebude. Utkání začíná přibližně za půl hodinky.

HC Energie Karlovy Vary: Fečo (Honzík) – Troška, Škvor, Dvořák, Adam, Šafář, Kečkeš, Bahounek, Šimek – Gorčík, Vrána, Tomeček – Harkabus, Gríger, Rubeš – Zadražil, Táborský, Vachutka – Krliš, Osmík, Csamangó.

HK MVD Balašicha: Bočarov (Kornjakov) – Kobelev, Lesnikov, Jermošenko, Kuzněcov, Makljukov, Lypkaň, Grjazev – Djačenko, Nikolajev, Uvarov, Ali-Zadě, Ilin, Prochorov, Bojčuk, Jefremov, Sidljarov, Fjodorov, Birjukin, Markovin, Šipov.

Oba týmy už jsou na ledě a nyní si vyslechneme ruskou, poté i českou hymnu.

00:01

00:32
    Fjodorov lehkým nahozením prověřil gólmana Feča.

01:30
    Hosté prozatím kontrolují puk a domácí k ničemu vážnějšímu nepouštějí.

02:30
    Energii nyní dostala Balašichu na malou chvíli pod tlak, o puk však následně přišli.

03:30
    Vránova formace se dostala do přečíslení, celá akce však ztroskotala na finální přihrávce.

05:00
    Hraje se aktivně, šance mají jak domácí, tak i hosté.

05:18
    Fjodorov vyslal nebezpečnou střelu na bránu, Fečo výborně zasáhl.

05:54
    Hosté se provinili zakázaným uvolněním, vhazovat se bude po Bočarovově pravici.

07:01
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Martin Kečkeš vypálil do betonu, kotouč se odrazil na VOJTĚCHA TOMEČKA, který v klidu zakončil do zpola odkryté brány! Asistence: Sebastian Gorčík, Martin Kečkeš.

08:19
    Bočarov musel hasit dorážky ze skrumáže těl před bránou.

09:00
    Fjodorov vyslal prudkou střelu, Fečo skvěle zasáhl lapačkou.

10:01
    Postupný útok energetiků zastavil ofsajd.

10:37
    První vyloučení zápasu, na trestnou lavici si jde odpočinout Dmitrij Sidljarov (MDV) – hákování.

11:12
    Karlovy Vary využívají první přesilovku zápasu! Vrána přihrával před bránu na Harkabuse, jehož střelu Bočarov vyrazil přímo na hůl LUKÁŠE VRÁNY, který dorážel do prázdné brány!

11:28
    MVD právě vstřelilo branku!
    A záhy přichází odpověď v podobě snížení! Po vyhrané buly byla vyslána nahrávka na modrou a od modré následně byla vypálena ARŤOMEM FJODOROVEM střela, kterou prostřeluje domácího brankáře Feča. Asistence: Vladislav Jefremov.

12:30
    Vrána tvrdou střelou z pravého kruhu prověřil Bočarovovu lapačku.

13:43
    Útok hostů přerušil ofsajd, vhazování ve středním pásmu.

14:44
    Autorem branky je ŠTĚPÁN CSAMANGÓ, který si objel branku, ukličkoval obránce a z prostoru mezikruží prostřelil brankáře hostí. Asistence: Tomáš Harkabus.

14:58
    Uvarov se pokoušel překonat gólmana, jeho pokus ale mířil mimo a i kdyby mířil do prostoru branky, stejně neměl razanci, která by Feča ohrozila.

16:13
    Kečkeš nahazuje na bránu, buly v útočném pásmu Energie.

17:08
    Domácí nyní dostali Balašichu pod velký tlak, celá akce skončila zblokovanou střelou Harkabuse.

18:40
    Uvarov nahazoval před bránu, puk naštěstí nikdo netrefil.

19:30
    Rusové si vytvořili souvislý tlak, Lypkaň několikrát vystřelil na bránu, avšak všechny střely byly zblokovány.

20:00

První třetina přinesla hned čtyři góly, tři z nich vstřelila domácí Energie. Utkání se hraje ve vysokém tempu plném osobních soubojů, ze kterých vycházejí domácí velmi dobře. Další třetina začne přibližně za 12 minut.

20:01

21:19
    Druhou periodu začala Energie poněkud pasivně. Po zakázaném uvolnění se vhazuje před Fečem.

21:30
    Savelij Ilin se snažil ohrozit domácí, jeho střela mířila do ochraného skla nad bránou.

22:46
    Balašicha stále drží puk na svých hokejkách a je usídlena v obraném pásmu Energie.

23:29
    Fečo kryje nahozený puk a opět se vhazuje po jeho levici.

24:06
    Po kombinaci Gorčíka s Tomečkem se hra na chvíli přesunula před Bočarova.

24:50
    Csamangó dvakrát vyslal střelu na Bočarova, po druhé byla zblokována do ochranné sítě.

25:30
    V útočném pásmu nyní kombinovali Zadražil s Vachutkou, jehož střelu zlikvidoval Bočarov.

27:00
    Energie srovnala s hosty tempo a vytvořila si i několik nadějných šancí, všechny ale pokryl gólman Bočarov.

28:30
    Vachutka se Zadražilem důrazně napadali a hosté měli problém s rozehrávkou. Puk skončil mimo hrací plochu.

29:40
    Po špatné rozehrávce domácích se ke střele z mezikruží dostal Markovin, avšak trefil jen skvěle chytajícího Feča.

31:00
    Lypkaň vyslal rychlou a tvrdou střelu od modré, avšak trefil pouze tyč! Domácí si tak stále drží dvougólový náskok.

32:03
    Dmitrij Sidljarov přihrál, puku se ujal ARIAN ALI-ZADĚ a prostřelil Feča. Hosté tak snižují na rozdíl jednoho gólu.

33:09
    Před domácím brankářem hájícím svatyni Vlčí Smečky vznikla obrovská skrumáž. Vše se stalo poté, co kotouč nedokázal Fečo udržet. Puk byl v brankovišti, kam přijelo dorážet několik hráčů Balašichy a samozřejmě ve skrumáži nechyběli ani obránci energetiků. Po odpískání následuje srovnání brankové konstrukce a srovnání výstroje domácího brankáře.

34:18
    Do přečíslení se dostali Vachutka s Krlišem. První střelu ještě Bočarov vykryl, na dorážku VÁCLAVA KRLIŠE už byl krátký a Energie si bere zpět dvougólové vedení!

35:14
    Na ledě se servalo dohromady nějakých šest hráčů. Bude se vylučovat a my samozřejmě zapíšeme všechny tresty, které sudí Nosov přirozdělí. Vše se odehrálo po tvrdém ataku na modré čáře na jednoho z hráčů Vlčí Smečky.

35:14
    A sudí Nosov už má rozmyšleno, koho vytrestá.
    Lypkaň (MDV) – delší trest do konce utkání.
    Jefremov (MDV) – dvojitý trest za hrubost.
    Csamangó( KVA) – dvojitý trest za hrubost.

37:00
    Karlovarští hrají přesilovku zatím vcelku dobře, jsou usazeni v pásmu, avšak míří nepřesně.

38:15
    Hosté vyvážejí puk a osvobozují se.

39:00
    Zbývá minuta do konce druhé třetiny a energetici rozehrávají z obranného pásma.

40:00

Druhá perioda byla oproti první na góly chudší, diváky ale o vzrušení nepřipravila. Rusům se nejprve podařilo snížit, avšak domácí zabrali a zásluhou Krliše si svůj náskok vzali zpět. Chvíli po čtvrtém gólu Vlčí smečky se na ledě strhla šarvátka, po které bylo vyloučeno hned několik hráčů a Karlovarským se naskytla možnost pětiminutové přesilové hry. Drželi se sice v útočném pásmu, avšak střelba byla nepřesná a skóre tak zůstalo stejné. Poslední třetinu zahájí domácí v početní výhodě, která bude trvat zbylých 14 vteřin.

40:01

40:11
    Rusové nahazují přes celé hřiště a Fečo kotouč raději kryje.

40:14
    Hosté hrají v plném počtu.

41:20
    Ondřej Šafář (KVA) vyloučen za držení protihráče a Balašicha tak má možnost přesilové hry.

42:25
    Harkabus vyhazuje a oba celky střídají.

43:20
    Domácí jsou v plném počtu.

43:37
    Šipov zpoza brány přihrál a ARŤOM FJODOROV zavěsil pod víko. Hosté opět snižují na rozdíl jediného gólu.

45:03
    Bočarov byl ostřelován ze všech stran, nejprve pálil Tomeček, poté i Troška. Jediným úpěšným střelcem však byl LUKÁŠ VRÁNA, který vsítil dnes už svou druhou branku.

46:23
    Do úniku se dostali Harkabus a Csamangó, akce ztroskotala na finální přihrávce.

47:11
    DANIEL VACHUTKA nejprve vystřelil, doražený puk sebral, objel s ním branku a pod betonem Bočarova zasunul puk do brány.

47:47
    Na straně hostí proběhlo střídání brankářů, Bočarova nahradil Kornjakov.

47:47
    Po přihrávkách Prochorova a Nikolajeva se prosadil SAVELIJ ILIN. Hosté tak mají stále šanci s výsledkem něco udělat.

49:37
    Lukáš Vrána nahodil puk a prověřil Kornjakova. Vhazování v útočném pásmu Energie.

51:00
    Domácí se dostávají pod tlak a Balašicha si vytváří čím dále více šancí.

51:25
    Energie se po dlouhé době dostává z obranné třetiny poté, co Kornjakov kryje dlouhé nahození.

52:14
    Tomáš Dvořák zbytečně osekával protihráče a odnesl si dvouminutový trest.

53:23
    Balašicha přesilovku využívá. Po kombinace přes celou třetinu putoval puk přes Ilina a Prochorova k ALEXEJI MAKLJUKOVI a ten prostřelil Feča mezi nohama.

55:13
    Hosté se snaží až přespříliš a provinili se úmyslným ofsajdem. Energie tak na chvíli opouští obranné pásmo.

55:58
    Harkabus se snažil uklidit puk pod domácí gólmana, ruští hráči však dotírali. Puk nakonec končí v ochranné síti.

56:50
    Tomáš Harkabus se provinil podražením a na dvě minuty tak oslabil svůj tým.

57:36
    Domácí vyhazují a mohou poslat na led čerstvé síly.

57:59
    Hosté bohužel využívají další přesilovku a vyrovnávají tak stav utkání na 6:6! Kombinace Ilina, Prochorova a střelce ROMANA NIKOLAJEVA přinesla své ovoce a domácí přišli o třígólové vedení!

59:08
    Hosté jsou teď na koni, více se tlačí do brány. Pro Energii to ještě bude krušná poslední minuta třetí třetiny.

59:55
    Domácí vyslali na Kornjakova několik střel, ani jedna se neujala.

60:00

Domácí promrhali třígólové vedení a následuje tak pětiminutové prodloužení.

60:01

60:41
    Tomáš Dvořák nahozením vybojoval útočné pásmo.

61:30
    Kuzněcov si sjížděl před bránu, naštěstí promáchl.

62:14
    Zakázané uvolnění hostů přesouvá Energii do útočné třetiny.

62:50
    Harkabus si vybrusil zpoza brány do mezikruží a vypálil. Kornjakov střelu chytá do lapačky.

63:04
    Téměř totožná akce jako před malou chvílí, nyní v podání Lukáše Vrány a také neúspěšná.

64:00
    Harkabus posílal přihrávku před bránu, kde byl úplně volný Tomeček. Ten však pálil mimo Kornjakovu svatyni.

64:40
    Harkabus byl osamocen před gólmanem, vyslal na něj dvě střely, ani jedna se neujala.

65:00
    Prodloužení skončilo.

V prodloužení si oba týmy vytvořily mnoho šancí, avšak ani jeden tým se neprosadil a o vítězi tak rozhodnou nájezdy, které začne Balašicha.

Alexej Prochorov se rozjel ke svému nájezdu a proměňuje!

Sebastian Gorčkík trefil golmana do hokejky a nedává!

Fjodorov si na Feča nepřišel a svůj nájezd neproměnil.

David Troška na druhé straně také neproměňuje..

Roman Nikolajev trefil gólmana pouze do vyrážečky!

Tomáš Harkabus neproměňuje..

65:00
    Jediným úspěšným nájezdníkem se stává hráč HK MDV Balašicha ALEXEJ PROCHOROV a získává tak pro svůj tým dva body!

Konec utkání.

Dnešní utkání přineslo celkově 13 gólů! Domácí si vypracovali třígólový náskok, avšak v poslední třetině o něj vlastní nedisciplinovaností přišli. O vítězi tak musely rozhodnout samostatné nájezdy, ve kterých byla úspěšnější Balašicha a do Ruska si tak odváží 2 body, po zápasech 5:2 a 6:7sn. To je z dnešního zápasu vše. Děkuji za sledování a brzy na shledanou. (20:45:01)

Jaroslav Kubricht

Tomáš Hála

David Košinár

Branky a nahrávky: 8. Tomeček (Gorčík, Kečkeš), 12. Vrána (Harkabus, Tomeček), 15. Csamangó (Harkabus), 35. Krliš (Vachutka), 46. Vrána (Tomeček, Troška), 48. Vachutka (Krliš, Hrubeš) – 12. Fjodorov (Jefremov), 33. Ali-Zadě (Sidljarov), 44. Fjodorov (Šipov), 48. Ilin (Nikolajev, Prochorov), 54. Makljukov (Prochorov, Ilin.), 58. NIkolajev (Prochorov, Ilin), 65. Prochorov

Rozhodčí: Nosov – Gerát, Hynek