Pittsburgh – NY Islanders 3:4 (kon.) | Columbus – Toronto 5:2 (kon.) | Florida – Buffalo 1:3 (kon.)
Ottawa – Anaheim 1:2 (kon.) | St. Louis – Vancouver 2:3 (po pr.) | Colorado – Carolina 4:2 (kon.)
Arizona – Edmonton 5:4 (kon.)
St. Louis Blues
2:3 (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)
Vancouver Canucks
Sobota 26.10.2013, 02:10 • Scottrade Center, St. Louis • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Krásný pozdní večer při sledování komentovaného online přenosu z kanadskoamerické NHL, ze které Vám dnes přineseme duel mezi týmy St. Louis Blues a Vancouver Canucks.

Vancouver Canucks vstoupil do nové sezony s novým koučem Johnem Tortorellou se střídavými úspěchy, ve 12 zápasech hráči kanadského týmu vybojovali 15 bodů za 7 výher a jednu remízu z normální hrací doby, což hostům stačí k průběžné čtvrté pozici na Západě. Kosatky se v současné chvíli nachází před posledním utkáním svého sedmizápasového tripu po kluzištích soupeřů, kde jsou úspěšní s bilancí 4-1-1. Hokejisty z Britské Kolumbie tradičně táhnou dvojčata Sedinova, která se drží i v popředí kanadského bodování. S kým naopak nemohou hosté v dnešním zápase počítat, jsou zranění hráči Hansen, Burrows a Schroeder.

Jason Garrison 9 (2+7)

Domácí tým St. Louis Blues má odehráno zatím pouhých sedm utkání, ve kterých však dokázali hráči vybojovat 11 bodů, za 5 výher a jednu remízu z normální hrací doby.

Češi a Slováci v akci

V domácím týmu budeme sledovat výkony slovenského brankáře Jaroslava Haláka, obránce Romana Poláka a útočníka Vladimíra Sobotky. V kádru hostů žádného hráče s českými či slovenskými kořeny nenalezneme.

St. Louis Blues: Halák (Elliot) – Pietrangelo, Bouwmeester, Shattenkirk, Jackman, Polák, Leopold – Oshie, Backes, Steen – Tarasenko, Roy, Paajarvi – Stewart, Berglund, Schwartz – Reaves, Sobotka, Morrow.

Vancouver Canucks: Lack (Luongo) – Garrison, Edler, Tanev, Hamhuis, Bieksa, Stanton – Kesler, Sedin H., Sedin D. – Kassian, Santorelli, Higgins – Richardson, Welsh, Sestito – Alberts, Pelletier, Archibald.

Rozhodčí: Peel, Pochmara – Cherrey, Pancich.

00:01

00:18
    Lack chytá hned v úvodu střelu Pietrangela.

00:29
    Po ráně Henrika Sedina zpoza levého kruhu končí kotouč v ochranné sítě.

00:55
    Domácí zastaveni v přechodu do útočného pásma ofsajdem.

01:14
    Bieksa pálí zpoza modré, Halák vyráží betony do rohu kluziště.

01:42
    Hosté zakládají útok za vlastní brankou.

02:00
    Shattenkirk střílí od modré čáry, Lack vyráží mimo tři tyče své branky.

03:10
    Bouwmeester netrefil švihem z levého kruhu hostující klec.

03:29
    Hráči Vancouveru nedokázali přesně založit útočnou akci a puk letí na zakázané uvolnění.

03:57
    Domácí kombinovali v útočné třetině, Polák při zpracování puku na modré ale zacouval za modrou čáru a vystavil se tak do ofsajdu.

04:20
    Roy střílí z pravého kruhu vedle branky hostů.

05:15
    Jackman si sjel z druhé vlny na levý kruh pro vhazování a vypálil, jeho střela byla zablokována hostujícími hráči, Lack bez práce.

06:00
    Berglun střílí přes obránce z pravého kruhu, kotouč k Lackovi opět nedoputoval přes bránící hráče Canucks.

06:30
    Oshie se pokoušel tečovat před brankou nahozený kotouč, trefit puk ze vzduchu bylo ale hodně těžké.

07:40
    Situaci dva na dva vyřešil Roy střelou zpoza levého kruhu, puk posílá nad hostující klec.

08:06
    Paajarvi rovněž netrefil klec, jenž hájí Lack.

08:36
    Halák si snad poprvé dnes sáhl pořádně na puk, z levé strany střílel Welsh.

09:10
    Hamhuis nahazuje kotouč do útočného pásma, nikdo z jeho spoluhráčů jej ale nedokázal dojet.

09:34
    Až teď se hosté dostávají k puku, Halák musí zasahovat po střele Ryana Keslera.

09:52
    Hráči Vancouveru si v útočném pásmu přihráli rukou, což je proti pravidlům a tak je hra vykázána do středního pásma.

10:45
    Nepřesnosti na obou stranách při založení útoku, mezihra ve středním pásmu pokračuje.

11:01
    Domácím se ale přeci jen podařilo přejít útočnou modrou, Roy vypálil a Lack už drží kotouč ve své výstroji po jeho střele.

11:45
    Edler nahazuje kotouč od modré, před Halákem jej ještě tečuje Richardson, nad domácí branku.

12:40
    Domácí obléhají branku Canucks, hosté ale vcelku dobře brání a nedovolují domácím dostat se do střeleckých pozic.

13:24
    Boxerská vložka v podání Zacka Kassiana (VAN) a Chrise Stewarta (STL) končí vítězstvím domácího hráče, jenž dokázal svého soupeře poslat k ledu. Oba ráčí inkasují po pěti minutích.

13:34
    Hosté nepřesně rozehráli a puk letí přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

13:45
    Hamhuis pálí ostře zpoza levého kruhu, Halák vyráží betony do rohu.

13:54
    Domácí brankář následně chytá o tečovanou střelu Henrika Sedina.

14:13
    Lack si na druhé straně poradil s ostrou ránou z hole Pietrangela.

14:50
    Polák od modré čáry posílá puk pouze vedle hostující svatyně.

15:20
    Lack rozehrává puk za vlastní brankou na Edlera.

16:02
    Higgins přebral kotouč na útočné modré až poté, co již byl v útočné třetině a tak je pískán offside hráčům Vancouveru.

16:15
    Berglun střílel bakchandem z pravého kruhu, Lack vyráží betony mimo nebezpečí.

16:18
    Hosté raději vyhazují na icing, buly před Lackem.

16:27
    Sestito vystřelil z pravé strany na Haláka, ten si připisuje další úspěšný zásah.

16:37
    Domácí snaha o přechod do obranného pásma Canucks skončila po hvizdu čárového sudího – offside.

16:56
    Pietrangelo se dostal k odraženému kotouči, z pravého kruhu posílá kotouč přímo do Lackovy výstroje.

17:11
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Hosté se dostali do přečíslení tří proti dvěma, které poněkud překvapivě zakončil střelou švihem z levého kruhu CHRIS HIGGINS, po které končí puk v levém horním rohu domácí branky! Asistence: Brad Richardson, Mike Santorelli.

17:55
    Domácí zakládají útok za vlastní brankou..

18:21
    Ryan Reaves (STL) zahrál vysokou holí proti Garrisonovi, jelikož se ve tváři obránce hostů objevila krev, dostává dvojitý menší trest.

18:38
    Kesler se s kotoučem neprobil přes dva bránící hráče domácích.

18:55
    Garrison pálí od modré, Halák vyráží betony do rohu kluziště.

19:30
    Kesler střílí golfem z pravého kruhu, puk letí vedle domácí klece.

19:58
    Kesler našel pasem zpoza branky najetého Edlera, puk po jeho střele končí mimo domácí klec.

20:00

Po první třetině vedou hosté na ledě St. Louis Blues o jednu branku, o kterou se postaral na začátku osmnácté minuty Chris Higgins. Krom této gólové akce jsme příliš mnoho vyložených šancí neviděli. Zda se to změní již v průběhu druhé třetiny sledujte přibližně opět v 03:02.

20:17
    Daniel Sedin se pokoušel před brankou ze vzduchu trefit nahozený kotouč z rohu, neúspěšně.

20:23
    Kesle vyjel s pukem z rohu a backhandem se pokoušel zakončit, jeho pokus chytá Halák.

20:35
    Edler pálí od modré, Halák vyráží do rohu.

20:53
    Garrison z druhé strany posílá kotouč vedle domácí branky.

21:28
    Domácí se osvobozují, hosté musí začít od Lacka.

21:55
    Hamhuisovo nahození od modré zastavuje před Halákem Jackman, následně domácí vyhazují kotouč ze třetiny.

22:21

23:00
    Bluesmani operovali v útočném pásmu, zakončit se jim ale nepovedlo.

23:18
    Druhá bitka v dnešním utkání, Ryan Reaves (STL) vs Tom Sestito (VAN)., potyčka měla rychlý průběh, opět s vítězným koncem pro St. Louis. Oba hráči dostávají pětiminutový trest.

23:28
    Archibald střílí z pravého kruhu mimo domácí klec.

24:00
    Shattenkirk vystřelil z pravého kruhu přímo do Lacka, ten měl problémy s jeho pokusem.

24:08
    Hosté po buly vyhazují na icing, hra se vrací před Lacka.

25:15
    Domácí jsou od úvodních minut druhé části častěji na kotouči, hosté ale zatím zodpovědně brání.

25:39
    Lack vyráží backhandovou střelu Stewarta z bezprostřední blízkosti.

26:30
    Hosté drží kotouč, zatím se ale nemohou dostat zpoza domácí branky.

27:11
    Archibald střílí z dobré pozice na pravém kruhu, Halák vyráží holí mimo svojí klec.

28:12
    Steen nahazuje do třetiny, Lack vyráží betony do rohu.

28:24
    Hostující gólman zastavuje kotouč svým tělem po střeleckém pokusu Alexandera Steena.

29:21
    Kassian si stáhl kotouč na levém kruhu a vypálil těsně vedle domácí klece.

29:34
    Hosté pokračovali v útočné akci, Santorelli vybojoval kotouč u zadního mantinelu, z rohu poslal puk na RYANA KESLERA, jenž z pozice mezi kruhy posílá puk nad levý Halákův beton do sítě! Asistence: Mike Santorelli.

30:20
    Domácí se snaží napadat ve více hráčích rozehrávku hostí, ti zatím vše bez problémů zvládají.

30:40
    Domácím se nepovedlo přesně rozehrát, po jejich icingu se hra vrátí před Haláka.

31:10
    Polák nahazuje puk od modré čáry za branku hostů.

31:50
    Archibald poslal puk z rohu před branku, tam nikdo netečoval.

32:00
    Edlerův pokus od modré zastavuje jeden z domácích hráčů bruslí, Halák nemusí zasahovat.

32:36
    Lack drží kotouč nahozený ze středního pásma, následuje buly před brankou hostí.

32:44
    Jackman pálí od modré, jeho rána neprošla až Lackovi zásluhou bránících hráčů Canucks.

33:05
    Hosté si přihráli rukou v útočné třetině, hra je přerušena.

34:18
    Hráči St. Louis se nemohou dostat z vlastní třetiny, jejich další pokus o kombinaci končí až u Lacka, zakázané uvolnění.

34:30
    Tarasenko posílá kotouč z rohu pouze vedle hostující klece.

34:55
    Sobotka z mezikruží pálí nad Lackovu branku.

35:19
    Další střela českého forvarda, i tentokrát kotouč míjí Lackou klec.

36:00
    Stewart pálí z pozice mezi kruhy pouze do Lacka, ten si poradil i s dorážkami domácích hráčů.

36:30
    Domácí tlačí a nenechávají hosty v klidu, Lack je ale zatím výtečný v dnešním zápase.

36:45
    Tarasenko netrefuje branku hostí, domácí ale pokračují v ataku hostující svatyně..

37:20
    Hosté po delší době vyvezli puk z vlastního obranného pásma.

37:42
    Santorelli zastavil střelu jednoho z domácích hráčů mířící na Lacka.

38:45
    Hosté teď drží puk v útočném pásmu, domácí je ale drží u zadního mantinelu, odkud se branky většinou nedávají.

39:04
    Zack Kassian (VAN) vyloučen za napadení, vůbec první přesilová hra pro domácí v dnešním zápase.

39:13
    Edler zablokoval střelu Bouwmeestera od modré čáry.

39:36
    Domácí budou hrát přesilovou hru 5 proti 3, vyloučen Kevin Bieksa (VAN), dvě minuty za podražení.

39:53
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Domácí se stáhli před Lacka, Oshie našel mezi kruhy volného ALEXANDERA STEENA, který z první poslal kotouč nad levé Lackovo rameno! Asistence: T.J.Oshie, Kevin, Shattenkirk.

40:00

Druhá třetina nabídla dvě branky, vždy po jedné na každí straně. Nejprve v polovině utkání zvýšil vedení hostů Kesler, domácí se vrátili do hry v samém závěru periody, když dvojnásobnou početní výhodu využil Alexander Steen. Další třetina začne přibližně v 03:54.

Statistiky utkání po druhé třetině

Střely na branku: 12 – 13
    Vhazování: 20 – 14
    Vyloučení: 2 – 2, navíc Stewart, Reaves (STL) – Kassian, Sestito (VAN), všichni 5 min
    Využití: 1 – 0
    Hity: 10 – 9

40:01

40:01
    Domácí vstupují do třetí třetiny s pokračující přesilovkou 5 na 4.

40:30
    Hosté vyhazují kotouč až k Halákovi.

40:52
    Lack zastavuje Sobotkovu střelu, hodně nepřehledná situace před brankářem hostů.

41:10
    Steen pálí mimo hostující klec.

41:38
    Z rohu kluziště vystřelil Steen, jeho střelu vyrazil Lack pouze před sebe, kam si sjel VLADIMÍR SOBOTKA, jenž posílá puk za záda brankáře Vancouveru! Asistence: Alexander Steen, Kevin Shattenkirk.

42:30
    Tvrdou Polákovu ránu chytá do své výstroje Eddie Lack.

42:59
    Domácí jsou na koni, hosté vyhazují na zakázané uvolnění.

43:17
    Stewart vypálil z otočky backhandem, jeho ránu z levého kruhu vyráží Lack betony do rohu hřiště.

44:05
    Edler zastavuje střelu Bouwmeestera z pravého kruhu.

45:17
    Roy tvrdě vypálil z pravého kruhu, kotouč po jeho střele končí až v ochranné sítě za Lackovou brankou, střela byla tečována, buly před brankářem hostí.

45:44
    Shattenkirk nahodil kotouč vedle branky hostů, ti získávají puk.

46:36
    Stewart na konci domácího přečíslení, z pravého kruhu posílá puk jen těsně mimo hostující klec.

46:44
    Atak domácích hráčů na Lacka po přerušení hry opětují hosté, vylučovat se nebude.

47:25
    Daniel Sedin z levé strany posílá kotouč vedle pravé tyče domácí branky.

47:54
    Pietrangelo pálí z podobné pozice na druhé straně, Lack dobře vyráží.

49:00
    Weber tečuje před brankou, Halák vyráží svou holí.

49:50
    Paajarvi sjel s kotoučem za branku, zadovkou poslal puk před Lackovu klec, odkud pálil mimo Bouwmeester.

51:00
    David Backes si sjel mezi kruhy a vystřelil, Lack vyráží pravým betonem do rohu kluziště.

51:49
    Shattenkirk vypálil tvrdě od modré čáry,puk letí vedle hostující klece.

52:15
    Sobotkova rána od modré zablokována hráči Canucks.

52:23
    Sobotka opět zkouší své štěstí, tentokrát z pozice levého kruhu, Lack kryje jeho pokus.

52:27
    Bouwmeesterova sražená střela končí mimo mantinely.

52:56
    Stewart se chystal ke střele na pravém kruhu, hosté ho odebrali o puk včas-.

53:18
    Ostrá rána vylétla z hole obránce Stantona, Halák vyráží.

53:50
    Steen se pokoušel tečovat nahozený kotouč z rohu, Lack si s jeho backhandem poradil.

54:50
    Jackman nahodil puk za branku, tam ale kotouč sbírají hosté.

55:21
    Ale ani elitní formace hostí se nedokáže udržet v útočném pásmu.

56:00
    Bieksa nahodil kotouč do třetiny, hosté drží puk, ale zatím daleko od branky domácích.

56:40
    Welsh zády k brance zakončuje backhandem, jeho střela z otočky míjí domácí klec.

57:20
    Poslední minuty patří hráčům Vancouveru, kteří častěji drží kotouč na svých holích, domácí je ale nepouští do zakončení.

58:00
    Poslední dvě minuty do konce třetí třetiny.

58:37
    Kesler posílá kotouč z levého kruhu přímo do Halákovy lapačky,dobrý zákrok domácího brankáře.

58:37
    Domácí si vyžádali oddechový čas!

58:47
    Kesler vybruslil s kotoučem z rohu a z otočky vypálil, Halák vyráží jeho pokus mimo tři tyče své branky.

59:26
    Hra přerušena poté, co hráči obou týmů dlouho drželi kotouč u hrazení.

59:43
    Lack raději přikryl kotouč před dojíždějícím Steenem.

60:00

Je za námi třetí třetina, v jejímž úvodu dokázali domácí srovnat stav zápasu zásluhou Vladimíra Sobotky a i díky jeho trefě zápas dospěl až do prodloužení.

60:01

60:25
    Edlerův backhandový pokus vyráží Halák.

60:57
    Jackman pálí od modré, Sobotka tečuje před Lackem těsně vedle.

61:20
    Domácí teď nerozehráli dobře a kotouč letí až na zakázané uvolnění.

61:38
    A znovu se nepodařilo domácím rozehrát přesně, hra se opět vrací před Haláka.

61:50
    Berglund obkroužil s pukem celé obranné pásmo hostů, nahrál na modrou a Pietrangelo pěkně provětral chrániče Lacka, ten předvedl perfektní zákrok.

62:39
    Stanton dvakrát po sobě posílá puk mimo domácí branku.

63:10
    Hosté v přečíslení tří proti dvěma, Tanev si ale nezpracoval dobře kotouč, který se mu zamotal mezi nohy.

63:39
    Shattenkirk tvrdě pálí od modré, Lack vyráží do rohu hřiště.

64:10
    Sobotka se pokoušel tečovat střelu před Lackem a i poté, co brankář hostí držel kotouč ve své moci, hodně zbytečně atakoval Lacka.

64:29
    Daniel Sedin se pokoušel probruslit s kotoučem před Haláka, byl ale faulován. Vyloučen je Patrik Berglund (VAN) za hákování.

64:29
    John Tortorella si svolává své hráče k taktické poradě během timeoutu.

64:33
    Henrik Sedin sám před Halákem trefuje pouze domácího brankáře!

64:45
    RYAN KESLER rozhoduje dnešní utkání, když backhandem překonává Haláka v brance domácích! Asistence: Daniel Sedin, Henrik Sedin.

Po vítězné brance se hostů se ještě za domácí brankou strhla velká potyčka.

Hity: 17 – 16

Ode mne je to pro tuto chvíli vše, přeji krásný víkend! (04:50:16)

Daniel Kubelka

Branky a nahrávky: 40. Steen (Oshie, Shattenkirk), 42. Sobotka (Steen, Shattenkirk) – 18. Higgins (Richardson, Santorelli), 30. Kesler (Santorelli), 65. Kesler (Sedin D., Sedin H.)

Vancouver Canucks: Lack (Luongo) – Garrison, Edler, Tanev, Hamhuis, Bieksa, Stanton, Weber – Kesler, Sedin H., Sedin D. – Kassian, Santorelli, Higgins – Richardson, Welsh, Sestito – Pelletier, Archibald.

Rozhodčí: Peel, Pochmara – Cherrey, Pancich

Diváci: 17.604