Omsk – Magnitogorsk 2:5 (kon.) | Barys – Čeljabinsk 1:5 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Ufa 4:5 (kon.)
Jekatěrinburg – Nižněkamsk 3:2 (kon.) | Jaroslavl – HC Slovan 2:1 (kon.) | Čerepovec – Lev 2:1 (kon.)
Mytišči – Riga 1:2 (1:2 po s.n.) | Petrohrad – CSKA Moskva 5:2 (kon.) | Spartak Moskva – Novokuzněck 5:4 (kon.)
Dynamo Moskva – N.Novgorod 2:1 (kon.) | Minsk – Novosibirsk 2:4 (kon.) | Doněck – Vladivostok 2:1 (kon.)
Záhřeb – Chabarovsk 2:1 (kon.)
Dynamo Moskva
2:1 (1:1, 1:0 0:0)
Torpedo Nižnij Novgorod
Pondělí 28.10.2013, 16:30KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Vážení sportovní diváci, vítejte u dalšího kola mezinárodní KHL. V dnešním utkání na sebe narazí ambiciózní celky dvou týmů. Do hlavního města zavítá Torpedo Nižnij Novgorod, jejich hostitel Dinamo Moskva má každopádně ty nejvyšší ambice a v dnešním utkání bude chtít uspět.

Přeji příjemný sportovní zážitek.

00:01

Dinamo Moskva: Jerjomenko – Korjagin, Višněvskij, Mironov, Solovjov, Derljuk, Barancev, Budkin – Gorovikov, Komarov, Mosaljov – Karsums, Cvetkov, Karpov – Babenko, Glazačev, Sopin – Pestunov, Kasjančuk, Volkov.

Torpedo Nižnij Novgorod: Koval – Hietanen, Bernackij, Chomickij, Valentěnko, Grigorev, Denisov, Belochvostikov – Salminen, Immonen, Paršin – Wolski, Hodgman, Krasnoslobodcev – Galuzin, Kuljomin, Kulakov – Potapov A., Tverdokhlebov, Potapov M.

Rozhodčí: Rogačov, Safjullov – Aljošin, Nestěrov.

00:35
    Gorovikov z pravého kruhu vyzkoušel pozornost brankáře hostů.

00:42
    Torpedo právě vstřelilo branku!
    Hosté začínají tím nejlepším možným způsobem a už v první minutě překonává Jerjomenka WOJTEK WOLSKI. Asistence: Pavel Valentěnko a Vadim Krasnoslobodcev.

01:52
    Hosté jsou na koni a úvod utkání patří jim.

02:50
    Osmělují se konečně také domácí, Volkovovu ránu ale Koval vyráží.

03:42
    Domácí Korjagin od modré po dobré přihrávce Glazačeva znovu otestoval Kovala.

05:00
    Bernackij (NNO) vyloučen za hrubost.

06:22
    Hosté se soustředí na pozornou obranu na vlastní modré čáře, zatím jim to vychází.

07:00
    Hosté v plném počtu. Ani závěrečná přesilovková kombinace větší ohrožení Kovala nepřinesla.

08:59
    Višněvskij (DMS) vyloučen za držení.

09:40
    Jerjomenko si poradil se střelou Chomického.

10:57
    Domácí v plném počtu. Také oni oslabení přežili bez větších problémů.

11:27
    Kuljomin (NNO) vyloučen za podraženní. Přesilovka domácích.

12:18
    Problém pro Torpedo. Denisov (NNO) vyloučen na 2 minuty za hru vysokou holí a je z toho dvojnásobná početní výhoda.

13:08
    Dinamo právě vstřelilo branku!
    Za necelou minutu stál na konci domácí přesilovkové kombinace MARTINS KARSUMS a vyrovnává. Asistence: Konstantin Gorovikov a Dmitrij Višněvskij.

14:10

15:04
    Derljukův pokus od modré končí sražený v ochranné síti nad brankou.

16:25
    Karpov obešel dva obránce, mířil k bližší tyči, ale Koval nemusel zasahovat.

18:02
    Domácí Sopin to zkusil tvrdou ranou mířil pod břevno, Koval zasahuje.

18:26
    Na druhé straně Paršinův pokus krotií Jerjomenko.

19:05
    Komarov (DMS) vyloučen za nedovolené bránění.

20:00

Dobrý úvod třetiny v podání hostů a úvodní branka zaskočila domácí Dinamo, které se dlouho nemohlo dostat do hry. Pomohla mu až dvojnásobná přesilovka a gól Karsumse, po němž převzalo aktivitu. Další třetina začne přibližně v 17:27.

20:01

20:58
    Valentěnko od modré čáry vystrašil Jerjomenka.

21:05

22:08
    Jerjomenko si poradil s výpadem Chomického, který zprava zkoušel ohrozit domácí svatyni.

24:11
    Chomickij je velmi aktivní a v posledních střídáních téměř vždy představuje hrozbu. Tentokrát Jerjomenko i s pomocí obránců tak tak ustál jeho nájezd.

25:20
    Na druhé straně zahrozil Mironov, jeho rána míří nad Kovalovu branku.

26:55
    Krasnoslobodcev zkazil slibně se rozvíjející útočnou akci Torpeda nepřesnou přihrávkou.

27:05
    Komerční přestávka. Hosté stále drží s domácími krok.

28:11
    Grigorjev (NNO) vyloučen za držení.

29:52
    Znovu v přesilovce a znovu MARTINS KARSUMS překonává Kovala a posílá domácí do vedení. Asistence: Denis Mosaljov a Konstantin Gorovikov.

30:03
    Pestunov (DMS) vyloučen za vysokou hůl.

31:20
    Chomickij (NNO) vyloučen za faul loktem.

32:03
    Dinamo je v pěti, dohrává zkrácenou přesilovku.

33:02
    Karsumsův pokus o střelu chytá Koval.

34:08
    Domácí teď mají navrch. Další ránu na Kovala vyslal Mosaljov, hostující gólman si poradil.

35:55
    Závar před Kovalem ke gólu nevede, Dinamo ale dostává soupeře pod tlak.

36:48
    Mironov (DMS) vyloučen za hákování.

38:26
    Přesilovková formace Torpeda si nedokáže udržet pásmo ani vytvořit tlak. Přesilova se chýlí ke konci.

38:48

40:00

Druhá přesilovková trefa Karsumse je zatím rozdílovou. Domácí jsou od té doby lepším týmem na ledě. Zda se Torpedu podaří ještě odpovědět, uvidí necelých pět a půl tisíce diváků v Moskvě po přestávce. Další třetina začne přibližně v 18:15.

40:01

41:52
    Galuzin z pravého kruhu trefuje Jerjomenka. Torpedo začíná třetí třetinu aktivně.

42:53
    Na druhé straně zahrozil Pestunov, Koval je pozorný.

44:36
    Koval znovu v permanenci, Sopinova střela z úhlu ho ale ohrozit nemohla.

46:25
    Dinamo má převahu. Po akci Višněvského zakončoval Kulakov, branku netrefil.

47:52
    Glazačev proti Kovalovi neuspěl.

49:08
    Dinamo pokračuje v mírném tlaku. Sopinova střílená přihrávka našla Babenka, jeho pokus skrz klubko hráčů neprošel.

50:04
    Tvrdou ránu Denisova od modré lapil Jerjomenko.

51:33
    Glazačev (DMS) vyloučen za podražení.

52:30
    Hosté se tlačí dopředu, mají jedinečnou šanci na srovnání.

52:48
    Domácí vyhazují.

53:28
    Valentěnkův pokus vyráží Jerjomenko a Glazačev už se chystá zpáty na led.

53:33

54:24
    Domácí pod tlakem. Jerjomenko vyráží Denisovu ránu.

55:35
    Koval na druhé straně zastavuje Komarova a drží šance hostů na body.

56:53
    Brankář Jerjomenko (DMS) vyloučen na 2 minuty za vysokou hůl. Na trestnou lavici putuje jeden z jeho spoluhráčů a hosté mají ještě jednu šanci v početní výhodě.

57:40
    Jerjomenko si poradil s Valentěnkovou střelou od modré.

58:53
    Domácí přežili také toto oslabení a jsou v plném počtu.

59:21
    Torpedu zbývá pá vteřin.

59:45
    Koval opouští branku, hosté to zkoušejí v šesti.

60:00

Domácí Dinamo Moskva nakonec díky dvěma gólům Martinse Karsumse vítězí ve vyrovnaném zápase nad Torpedem NIžnij Novgorod 2:1. Hostům k vyrovnání nepomohly ani dvě přesilové hry v samotném závěru, a tak jejich branka z úvodní minuty zůstala jedinou a na body nestačila. Díky za pozornost. (18:48:54)

Lukáš Peroutka

Branky a nahrávky: 14. Karsums (Gorovikov, Višněvskij), 30. Karsums (Mosaljov, Gorovikov) – 1. Wolski (Valentěnko, Krasnoslobodcev)

Dynamo Moskva: Jerjomenko – Korjagin, Višněvskij, Mironov, Solovjov, Derljuk, Barancev, Budkin – Gorovikov, Komarov, Mosaljov – Karsums, Cvetkov, Karpov – Babenko, Glazačev, Sopin – Pestunov, Kasjančuk, Volkov.
    Torpedo Nižnij Novgorod: Koval – Hietanen, Bernackij, Chomickij, Valentěnko, Grigorjev, Denisov, Belochvostikov – Salminen, Immonen, Paršin – Wolski, Hodgman, Krasnoslobodcev – Galuzin, Kuljomin, Kulakov – Potapov A., Tverdokhlebov, Potapov M.

Rozhodčí: Bělov, Sergejev – Metalnikov, Sirotkin