Třebíč – Havířov 3:1 (kon.) | Havlíčkův Brod – Šumperk 4:2 (kon.) | Motor ČB – Kadaň 6:2 (kon.)
Mladá Boleslav – Beroun 7:1 (kon.) | Most – Benátky n/J 4:5 (po pr.) | Olomouc – Litoměřice 5:1 (kon.)
Ústí n/L – Jihlava 3:2 (kon.)
HC Rebel Havlíčkův Brod
4:2 (1:1,3:1, 0:0)
DRACI PARS ŠUMPERK
Středa 30.10.2013, 17:30 • ZS Kotlina • 1. liga (ČR)

Z havlíčkobrodské Kotliny je do dneska z mé strany všechno. Děkuji za pozornost a zase někdy se budu těšit u dalších onlajnů. (19:54:04)

Ještě jednou se čtenářům omlouváme za pomalejší přenos z utkání, neboť jsme se potýkali s problémy kolem internetového připojení.

Máme tu konec dnešního kola, které nabídlo velice pohledný hokej z obou stran. Šumperk během poslední části nedokázal atakovat vedení domácího týmu. Přesto ale ukázal, že se umí dobře bránit. malou šanci dostal ke konci utkání, když měl dvacetivteřinovou přesilovku. Ani tu však Draci nedokázali využít. Havlíčkův Brod se tak může radovat z páté výhry v řadě.

60:00

59:50
    Je dobojováno, Rebelové vyhazují a střídačka se raduje. Stejně tak domácí fans, kteří zde vytvořili vynikající atmosféru.

59:40
    Aleš Staněk ještě stihl vystřelit od modré a někdo z Draků zkoušel tečovat, avšak mimo klec.

59:20
    Máme tu malé drama. Tomáš Semrád (HBR) dostává dvě minuty za sekání. Hosté si tak v závěru zahrají přesilovku.

57:45
    Aleš Staněk okopíroval s pukem levý roh útočného pásma, správně si tělem pokryl kotouč a obloučkem jej dotáhl až před Kacetla, který zasáhl svým betonem.

57:05
    Karol Korím ukázal svou střeleckou připravenost, když od modré vyzkoušel bystrost Štůraly. Ten ukázal, že ji má dobrou a zasáhl lapačkou.

56:15
    Šumperk je v plném počtu.

56:05
    Až teď se Drakům podařilo vyhodit, aby mohli vystřídat.

55:38
    Ještě to zkusíme! To je slyšet z tribuny hostů. Šumperk je ale stále v úzkých, Rebelové jej stále drží v jeho pásmu.

54:23
    David Dvořáček dostal puk na vrchol pravého kruhu. Dalekonosnou ránou zápěstím minul klec kolem pravé tyčky.

54:15
    Rebelové předvedli výborný tlak v útočné třetině. Hosté zatáhli za brzdu faulem. Marek Bail (SUM) jde pykat za hákování.

53:22
    Jiří Půhoný se od levého mantinelu protáhl až před brankoviště. Ondřej Kacetl zůstal stát a jeho střelu z úhlu vytěsnil betonem.

52:19
    Kotlina ožívá, fanoušci Rebelů dávají svou radost dost dobře najevo. Příznivci Šumperku však také nezůstávají pozadu a svůj tým skvěle podporují.

51:04
    To byla bomba! Jan Tesařík vypálil golfem od modré čáry. Puk letěl jen kousek od Kacetlova levého růžku.

50:00
    Havlíčkův Brod drží soupeře na uzdě. Draci se pokusili o rozehrávku do brejku. Kotouč ale zachytil couvající Jan Berger, který jej prachsprostě odpálil přes celé kluziště až na zakázané uvolnění.

47:58
    Šumperk však stále nemůže najít způsob jak překonat obrannou sílu domácích. Petr Zítka je již na ledě.

45:58
    Petr Zítka (HBR) tak trochu nestíhal dozadu a zákonitě si musel poradit za hranicí pravidel, a proto jde kvůli hákování za katr.

45:34
    Draci se stále snaží rozjet nějakou kombinaci, ale celé jejich snažení většonou končí už ve středním pásmu.

44:13
    Aleš Holík je na ledě, Šumperk v plném počtu.

42:16
    Pozor, máme osobní trest. Lukáš Havel (HBR) dostává trest do konce utkání, a to za nesportovní chování.

42:13
    Aleš Holík (SUM) se provinil hodně okatou sekerou, a tak se mu otevírají vrátka trestné lavice.

42:04
    Draci se brání, ale nedokáží rozehrát nějakou akci, která by mohla spět ke snížení.

41:13
    Následně nadvakrát pálil z první Roman Maliník, pokaždé ale minul klec.

40:12
    Bleskovou akci ihned po buly předvedl Jan Berger, když se ze středního pásma proháčkoval až před Štůralu. Ten ukryl svižně letící kotouč ve své výstroji.

40:01

Prostřední část jasně ovládli hráči domácího celku, když se dostali do střelecké euforie, která se zastavila až při stavem 4:1. Draci však vzápětí vykřesali jiskru naděje. Karel Plášek byl totiž faulován při samostatném úniku a bylo mu nařízeno trestné střílení, se kterým si zmíněný exekutor poradil. Tím snížil manko svého týmu.

Další třetina začne přibližně v 19:15.

40:00

39:55
    Tomáš Štůrala měl špatný výhled, ale přesto si poradil s dalekonosnou bombou letící ze středního pásma.

37:10
    Oba týmy již dávno hrají v plném počtu a je vidět, že Šumperští se snaží o snížení. Rebelové trochu polevili vzadu, ale i tak si bezpečně drží své vedení.

36:09
    Při hře čtyř na čtyři jsou trochu aktivnější Draci, kterým se daří přechod do útočné třetiny.

35:41
    Vše proběhlo bez komplikací a hraje se dál.

35:14
    Ondřej kacetl musel hasit závar před jeho klecí. Domácí obrana nakonec vystrnadila jednoho z dorážejících Draků i s brankou. Ledaři mají práci.

34:36
    Bude se hrát čtyři na čtyři. Aleš Holík (SUM) jde za katr kvůli nedovolenému bránění.

34:26
    Máme tu oslabení Rebelů. Lukáš Endál (HBR) jde pykat na dvě minuty za hákování.

34:03
    Obránce Marek Bail ukázal svou sílu při osobním souboji, když doslova jako sběratel motýlů přišpendlil na plexisklo napadajícího Petra Polodnu.

32:35
    Jan Tesařík (SUM) si počínal za hranicí pravidel a dostává trest za sekání.

32:35
    Tomáš Sedlák se zvedá z ledu, ale vypadá to, že ve hře pokračovat nebude.

32:25
    na ledě však zůstává ležet Tomáš Sedlák, se kterým to vůbec nevypadá dobře. Už k němu ale přispěchali lékaři.

32:25

34:04
    Draci právě vstřelili branku!
    Zkušený borec KAREL PLÁŠEK ukazuje, že nájezdy umí. V rychlosti použil stahovačku a trefil se po ledě přesně vedle Kacetlovy pravé tyčky.

34:04
    Šumperk pojede trestné střílení. Karel Plášek byl faulován při samostatném úniku a nyní se chopí role exekutora.

30:19
    Draci jdou do čtyř. Martin Novotný (SUM) použil při svém zákroku koleno a dostává spravedlivé dvě minuty.

29:24
    Znovu se omlouváme za potíže při přenosu, internet nás stále zlobí, ale i tak se snažíme přinést ty nejdůležitější informace.

28:25
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
    Lukáš Endál vymýšlel, co vytvořit v prostoru levého kruhu. Nakonec přenechal puk ONDŘEJI STEHLÍKOVI, který jej přízemní střelou přes beka napálil přesně mezi nohy nic nevidícího Štůraly. Asistence: Lukáš Endál

26:34
    Krásná akce v podání Rebelů. Petr Polodna vyslal z vrcholu levého kruhu střílenou nahrávku k pravé straně brankoviště. Zde si s úmyslem doklepnout kotouč k tyči sjížděl Jan Zdráhal, ale nakonec jej usměrnil do ochranné sítě.

26:08
    Bude se vylučovat. Hlavní sudí Petr Úlehla ukazuje na Marka Haase (SUM), který dostává dvě minuty za hákování.

25:17
    Draci se pokoušeli rozehrát, ale Michal Skoumal nedosáhl na dlouhý pas, který následně přeletěl všechny lajny. Sudí píská icing.

24:52
    Havlíčkův Brod je nyní doslova jako na koni a soupeři nedává, jak se v hokeji říká, čichnout.

23:11
    To je neuvěřitelné. Rebelové vedou již o dva góly. Obránce Tomáš Kolafa vyslal krásnou nahrávkou kupředu LUKÁŠE HAVLA. Ten vzal nohy na ramena a s pukem se zcela sám vydal před Štůralu, kterého si blafákem položil k ledu a bekhendem zakončil podél jeho levé tyčky. Asistence: Tomáš Kolafa.

21:47
    Nedáš – dostaneš, staré pravidlo, které opravdu funguje a o neproměněné přesilovce to platí dvakrát. Rebelové se následně dostali do plného počtu a rozehráli útočnou akci. Nejprve vypálil Jan Zdráhal, který trefil jednoho z bránících hráčů. Odražený puk sebral ROMAN MALINÍK a dostává domácí tým do vedení. Asistence: Jan Zdráhal

21:27
    Z přesilovky hostí nebude nic, Rebelové jsou v plném počtu.

20:55
    Draci se po úvodním buly dostali do útočné třetiny, kde vymýšleli různé kombinace, ke střele se však nedostali.

20:01

Začátek utkání lépe sedl hostujícímu týmu, který se navíc dostal do rychlého vedení, když využil přesilovku. Pak se ke slovu dostali domácí, jimž se podařilo vytvořit silný tlak a z toho při následné početní výhodě vytěžili vyrovnávací branku.

Omlouváme se za zpožděné informace. Stále nás zlobí připojení k internetu. Na odstranění problémů pracujeme.

Další třetina začne přibližně v 18:18.

20:00

19:40
    Krátce po tom, co Šumperk ubránil své oslabení dostali trest Rebelové. Konkrétně Karol Korím (HBR), a to za podražení.

17:12
    Šumperk jde do čtyř. Za Hrubost jde pykat Martin Dudáš (SUM).

15:54
    Dnes sledujeme opravdu zajímavý hokej plný akcí. Draci si však počínají trochu opatrněji, než v prvních minutách hry.

15:22
    Rebelové znovu ukazují, jak je vyrovnání nabudilo. David Dvořáček vybruslil do útočné třetiny. Do akce dvou na jednoho se s ním vrhl ještě Roman Maliník, který po krásné nahrávce do mezikruží nedokázal procpat puk za ležícího Štůralu.

13:57
    Pozor na Tomáše Brunce, který se z levého kruhu tvrdě opřel do kotouče až si zaklekl. Kacetlovu klec minul podel pravé strany jen o několik centimetrů.

13:26
    Draci se pokusili přejít ze středního pásma před Kacetla, Jiří Půhoný byl tak netrpělivý, že byl v pásmu rychleji než kotouč. Ofsajd.

12:08
    A znovu uděřili domácí. Tentokrát se všem bránícím Drakům utrhl Lukáš Havel. Jeho pokus zakončit mezi Štůralovy betony se nepovedl, a tak si hostující střídačka hlasitě oddechla.

11:17
    Svou početní výhodu již využívají i Rebelové. Vše začalo rychlým přechodem do útočné třetiny. Hostující obrana si způsobila veliký zmatek. Bystrý DAVID STACH se zmocnil kotouče a z prostoru levého kruhu jej doslova napálil do sítě. Bez asistence.

10:56
    Jan Tesařík (SUM) jde za katr, protože podrazil soupeře.

10:56
    David Dvořáček si vyjel s pukem až před Štůralu, zde byl však faulován.

10:38
    Tomáš Brunec na ledě. Šumperk hraje v plném počtu.

09:59
    Šumperk se osvobodil vyhozením až na druhou stranu hřiště, čímž si šetří cenné vteřiny.

08:57
    Rebelové kombinují kolem útočného pásma, ale ke střele nedostávají příležitost.

08:38
    Nyní se budou bránit Draci. Tomáš Brunec (SUM) se provinil podražením.

07:45
    Jiří Půhoný se zjevil v mezikruží před Kacetlem. Brankář jeho zápěstní pokus vytěsnil výstrojí.

07:26
    Po využité přesilovce Draků, se aktivněji prezentovali Rebelové, kteří hned dvakrát zaměstnali brankáře Štůralu.

07:21
    Omlouváme se za zpoždění přenosu, a to kvůli technickým problémům s připojením k internetu.

04:37
    Hezká přesilovková kombinace odměňuje Draky otevřením skóre. Jakub Hulva přihrál na pravý kruh, odkud se přesně za Kacetlova záda trefil TOMÁŠ SEDLÁK. Asistence: Jakub Hulva

03:59
    Na modré napřáhl Aleš Holík, který napálil jen bránícího Bohumila Janka.

03:12
    Máme tu první trest. Martin Vágner (HBR) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

02:47
    Šumperští vymýšlejí rozjetí útočné akce a stáhli se za domácí klec. Rozehrát se jim ale nepodařilo, když byl jejich pokus zastaven ve středním pásmu.

02:24
    Úvodní minuty zápasu zatím připomínají bruslařský souboj, který se odehrává spíše ve středním pásmu.

01:03
    Tak to byla smršť! Nejprve se kupředu hnal Lukáš Havel, který se pokusil překonat Štůralu blafákem. Puk však skončil v rohu kluziště. Hru pak přenesl na druhou stranu Jan Semorád. Se svou stahovačkou to ale trochu přehnal a kotouč mu sjel z hole.

00:10
    Buly vyhráli Rebelové, kteří se s rozehrávkou pokusili přejít skrz střední pásmo, ale to se jim nepovedlo

00:01

Ovšem na ledě jsou už i Draci, proběhne tedy tradiční pozdravení a dnešní souboj může odstartovat.

Jako první jsou na ledě Rebelové, které přivádí Ondřej Kacetl.

Po ledové ploše již krouží trojice arbitrů, kterým pro dnešek velí Petr Úlehla.

Už se jen čeká až se z tunelů od kabin vynoří oba dnešní soupeři.

Do Havlíčkova Brodu si našlo cestu i několik příznivců Šumperku, kteří si tak udělali pěkný výlet, takže si tu hostující tým pod jejich podporou nebude připadat úplně sám.

Příjemný podvečer z havlíčkobrodské Kotliny, jejíž ledová plocha je kompletně připravená na odehrání dnešního duelu.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Kacetl (Opršal) – Zdráhal, Kolafa, Vágner "A", Jank, Korím, Semrád, Zítka – Berger, Polodna "C", Havel – Drtina, Endál "A", Říha – Maliník, Stach, Dvořáček – Milfait, Stehlík, Chlubna

Salith Šumperk: Štůrala (Vajner) – Holík "C", Bail, Sedlák, Tesařík, Novotný, Dudáš – Haas, Plášek "A", Půhoný – Brunec, Hulva "A", Semorád – Staněk, Moskal, Žalčík – Cink, Skoumal, Langr

Rozhodčí: Petr Úlehla – Tomáš Svoboda, Milan Kis.

Ohlédnutí za minulým střetnutím:

4. kolo, HBR – SUM 4:2 (0:0, 1:2, 1:2)
    Branky a nahrávky: 35. Žalčík (Staněk, Haas), 46. Moskal (Holík) – 29. Semorád (Korím), 33. Drtina (Korím), 41. Polodna (Řiha, Zdráhal), 55. Semorád (Dvořáček, Maliník)

Bilance v 1. Lize
    Počet odehraných zápasů: 15
    Bilance: 8-1-2-4
    Výsledky: 1:4, 4:2, 3:2, 4:5sn, 4:3sn, 2:5, 7:0, 4:5p, 4:2, 2:6, 4:2, 3:6, 3:1, 4:2, 4:2
    Skóre: 53:47

Salith Šumperk:

Draci letos ukazují, že si své dosavadní jedenácté místo tvrdě vydřeli. Z posledních šesti zápasů vyhráli čtyři a mezi poražené soupeře patří Benátky nad Jizerou, kterým Šumperk nastřílel devět gólů. Následně Draci ukázali svou sílu v nájezdech, když udolali 4:3 Most. Pro body si do šumperského stadionu nepřijelo ani překvapivě klopýtající Ústí nad Labem, neboť zde prohrálo 2:4.

Neúspěch přišel až ve 14. kole, kdy se z výhry 5:0 radovala hostující Mladá Boleslav. Předminulé kolo pak nabídlo krajské derby na ledě Olomouce. Do 57. minuty svítil na světelné tabuli stav 0:0. Pak však přišla dvougólová smršť v podání Jiřího Ondruška a Radima Kucharczyka, která Drakům sebrala naději na prodloužení. To by se jim totiž, proti tak silnému soupeři, jako je HC Olomouc, rozhodně hodilo.

Lepší nálada v kabině Draků panovala po utkání s Českými Budějovicemi. Šumperk v něm zvítězil poměrem 4:2.

Obrana soupeře by si měla hlídat útočníky Karla Pláška s Jakubem Hulvou a obzvlášť pak nebezpečně střílejícího obránce Aleše Holíka. Ten si v posledním utkání připsal gól a přihrávku. Právě v zápase proti Motoru se gólem blýskl taky nově příchozí Jan Semorád, jenž bude pro tým Šumperka v utkání proti Rebelům cenný, protože dříve působil v Kotlině a určitě ví něco o jejich taktice, silných stránkách a slabinách.

HC Rebel Havlíčkův Brod:

Hokejisté Havlíčkova Brodu jsou na vítězné vlně, která činí čtyři vyhrané zápasy v řadě. Tři z nich v trojici kol odehrané na domácí půdě. Soupeři byli České Budějovice, Olomouc a Havířov.

Naposledy se družina pod velením trenérů Jiřího Mičky a Richarda Cachnína představila na venkovním ledě, a to zrovna při krajském derby, které hostila SK Horácká Slavia Třebíč. Přestože domácí mužstvo vedlo po brance Jakuba Čuříka 1:0, nedokázalo se ubránit hostujícímu tlaku v závěrečné dvacetiminutovce, kdy Rebelové rychle otočili dvěma góly stav a po těsné výhře slavili zisk tří bodů.

Obávaným střelcem Rebelů je v poslední době Roman Maliník, jenž díky své střelecké fazóně rozhodl tři zápasy v řadě. Pozadu ale nezůstávají ani Petr Polodna s Lukášem Havlem.

Při posledním utkání v Třebíči byl v brance Rebelů Ondřej Kacetl, nový zástupce extraligového Daniela Dolejše, který si však počíná velmi dobře. Za Havlíčkův Brod nastoupil ve dvou zápasech a v obou slavil se svým týmem vítězství. Je tedy možné, že se mezi tyčemi objeví i proti Drakům.

Hezký den z havlíčkobrodské Kotliny, kde se odehraje odvetný duel mezi domácími Rebely a hostujícími Draky ze Šumperka.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Luboš Vácha

Branky a nahrávky: 12. Stach, 22. Maliník (Zdráhal), 24. Havel (Kolafa), 29. Stehlík (Endál) – 5. Sedlák (Hulva), 35. Plášek (TS)

DRACI PARS ŠUMPERK: Štůrala (Vajner) – Holík "C", Bail, Sedlák, Tesařík, Novotný, Dudáš – Haas, Plášek "A", Půhoný – Brunec, Hulva "A", Semorád – Staněk, Moskal, Žalčík – Cink, Skoumal, Langr

Rozhodčí: Petr Úlehla – Tomáš Svoboda, Milan Kis