Omsk – Ufa 2:1 (2:1 po s.n.) | Barys – Nižněkamsk 5:1 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Magnitogorsk 2:5 (kon.)
Jekatěrinburg – Čeljabinsk 2:0 (kon.) | Jaroslavl – Riga 1:2 (kon.) | Čerepovec – CSKA Moskva 2:3 (0:1 po s.n.)
Mytišči – HC Slovan 0:1 (kon.) | Petrohrad – Lev 5:0 (kon.) | Spartak Moskva – Novosibirsk 1:0 (kon.)
Minsk – Novokuzněck 5:2 (kon.) | Záhřeb – Vladivostok 3:2 (1:0 po s.n.) | Doněck – Chabarovsk 5:1 (kon.)
Lokomotiv Jaroslavl
1:2 (0:2, 0:0, 1:0)
Dinamo Riga
Středa 30.10.2013, 16:00KHL

Je konec! Riga už závěr duelu ubránila a vítězí v Jaroslavli 1:2. Domácí si zápas prohráli v první třetině, kdy za svým soupeřem zaostávali v pohybu i důrazu a lotyšský celek to dokázal potrestat dvěma slepenými góly. Od druhé části už šel výkon Lokomotivu nahoru, ale výborného Tellqvista domácí prostřelili až ve 49. minutě, kdy se ve vlastním oslabení trefil Apalkov. Poté Riga čelila velkému domácímu náporu, ale hráči Jaroslavle dnes měli vychýlenou mušku a tak už na vyrovnání nedosáhli.

Střely na branku ve 3. třetině – 9:4
    Střely na branku celkem – 27:17 (18:21:22)

60:00

59:48
    A nyní je tu domácí icing. Teď už to budou mít hráči Jaroslavle moc těžké!

59:41
    Hossa alespoň posunul puk do středního pásma.

59:01
    Lokomotiv bez brankáře!

58:45
    Domácí už dostali kotouč před Tellqvista...

58:22
    Ofsajd domácích, vhazovat se bude ve středním pásmu.

57:01
    Tak poslední tři minuty, Jaroslavl pokračuje ve své snaze o vyrovnání.

55:14
    Domácí pálí jednu střelu za druhou, většina z nich však míří vedle Tellqvistovy klece.

53:39
    Hostující lavička si bere oddechový čas. Dinamo se brání zuby – nehty.

52:15
    Domácí teď mají velký tlak. But jen těsně minul horní roh branky Rigy!

49:17

48:13
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    Domácí jsou zpět v utkání! DANIIL APALKOV nejprve ujel hostující obraně, ale Tellqvist jej ještě vychytal. Následně však puk za brankou vybojoval Plotnikov, nahrál jej opět Apalkovovi, jenž se tentokrát již nemýlil a bekhendem zametl kotouč za záda hostujícího gólmana – gól v oslabení a je to 1:2! Asistence: Sergej Plotnikov.

47:58
    Hostům se přesilová hra moc nedaří, Kolesnik zůstává bez práce.

45:17
    Mikelis Redlihs zvedl v souboji hůl příliš vysoko a oslabuje Lokomotiv. Krvavé zranění – 4 minuty!

41:36
    Domácím bylo odpískáno postavení mimo hru.

40:54
    Za brankou Rigy zůstal ležet domácí útočník Ullström. Ten se po střetu s Pujacsem hodně dlouho sbíral z ledu.

40:40

40:29
    Hráčům Dinama se podařilo vyhodit a s největší pravděpodobností se ubrání.

Martin Augustin

Martin Doležal

Branky a nahrávky: 49. Apalkov (Plotnikov) – 9. Meija (Rekis, Ozolinš), 11. Haščák (Sarkanis)

Lokomotiv Jaroslavl: Sanford (13. Kolesnik) – Ljubuškin, Gorochov, Holos, Jakovlev, Višněvskij, Pašnin, Vasiljev, Zotov – Plotnikov, Apalkov, Averin – Černikov, Ullström, Petrov – M. Redlihs, Kapustin, Kručinin – Galimov, But, Chlopotov.
    Dinamo Riga: Tellqvist (Cimermanis) – Rekis, Ozolinš, Robinson, Pujacs, K. Redlihs, Sotnieks, Augstkalns – Pavlovs, Wilson, Hossa – Niživijs, Meija, Džerinš – Szczechura, Indrašis, Bukarts – Haščák, Sarkanis, Bičevskis – Kuzmenkovs.

Rozhodčí: Kiseljov, Naumov – Goljak, Dedjulja