NY Islanders – NY Rangers 2:3 (kon.) | Philadelphia – Anaheim 2:3 (kon.) | Montreal – Dallas 2:1 (kon.)
New Jersey – Tampa 2:1 (kon.) | St. Louis – Winnipeg 3:2 (kon.) | Chicago – Ottawa 6:5 (kon.)
Edmonton – Toronto 0:4 (kon.) | Arizona – Los Angeles 3:1 (kon.)
Chicago Blackhawks
6:5 (1:1, 2:3, 3:1)
Ottawa Senators
Středa 30.10.2013, 01:10 • United Center, Chicago • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Zdravím všechny příznivce dobrého hokeje. Obhájci Stanley cupu Chicago Blackhawks vyzvou v domácím prostředí Ottawu Senators.

Chicago Blackhawks má vstup do letošní sezóny opatrný. Z 11 utkání vytěžili 15 bodů. V minulém utkání prohráli na domácím ledě s Minnesotou Wild 3:5. Již tradičně se daří opoře Blackhawks Patriku Kanemu, který nasbíral 9 bodů za 6 gólů a 3 asistence, jinak tým příliš nevyniká.

Ottawa nezačal sezonu nejlépe, z 11 úvodních duelů má 10 bodů. V minulém utkání prohráli Senators proti hostujícím San Jose 2:5. Jejich nejlepší hráč, kapitán Jason Spezza má 11 bodů za 7 gólů a 4 asistence, jejich jistotou je americký gólman Craig Anderson. Ottawa je nyní na 10. místě západní konference.

Oba týmy se potkali naposledy před rokem a půl. V loňské zkrácené sezóně se soupeři nestihli potkat. Poslední společné utkání konané 03. 03. 2012 vyhrálo Chicago Blackhawks.

Za domácí by měli nastoupit český obránce Michal Rozsíval a dvojice Slováků Marián Hossa s Michalem Handzušem. Za hosty nastoupí tradiční opora Milan Michálek.

Chicago Blackhawks:
    Crawford (Chabibulin) – Seabrook, Keith, Hjalmarsson, Oduya, Rozsíval, Leddy – Hossa, Toews, Sharp – Kane, Pirri, Saad – Morin, Shaw, Bickell – Mills, Kruger, Bollig.

Ottawa Senators:

Hráči přichází na ledovou plochu.

Halou zní "O Canada".

Následuje hymna Spojených států amerických.

Překvapivá zpráva z domácího tábora, v bráně nastoupí Nikolaj Chabibulin.

00:01

00:24
    Pirri se okamžitě dral do zakončení, leč marně.

01:12
    Hjalmarson nebezpečně pálil od modré čáry, ale Anderson byl připravený.

01:46
    MacArthur si připsal první střelu hostů, Chabibulin připraven.

02:24
    Anderson uklidňuje hru.

03:02
    Neil pálil ještě ze středního pásma, jeho střelu kryje Chabibulin. Po odpískání se strhla menší potyčka mezi Brookbankem a Smithem. Oba si odsedí dvě minuty.

03:19
    Anderson opět přerušuje hru.

03:40
    Spezza přihrával před bránu na Michálka, který nedokázal trefit puk ideálně.

04:00
    Karlsson nahrával z druhé strany rovněž Michálkovi, který o kousek minul volný puk.

04:40
    Shaw krouží v útočném pásmu, ale od puku je odstaven.

05:09
    Kane nabízel Krugerovi puk před prázdnou bránu, ten nedokázal zakončit!

05:41
    Chabibulin dostal nepříjemnou ránu Turrisa přímo do masky.

05:55
    Corvo střílel od modré, po skrumáži před bránou skončil puk v rohu kluziště.

06:25
    Ofsajd hostující Ottawy.

06:45
    Chicago si zahraje přesilovku za vysokou hůl je vyloučen Chris Neil.

06:54
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Přesilovka je rychle využita. Patrick Sharp vystřelil od modré čáry a puk před Andersonem tečoval ANDREW SHAW. Asistence: Patrick Sharp, Duncan Keith.

08:13
    Anderson si připsal další zákrok po střele Neila, když chyboval obránce hostů.

08:39
    Čtvrtá lajna Senators zamotala domácí obraně hlavu, ale Chicago odolalo.

09:17
    Anderson rozehrává před dotírajícím hráčem.

10:00
    Michálek se snažil najít Spezzu před bránou, ale marně.

10:35
    Corvo rozehrává z vlastního obranného pásma.

11:24
    Leddy ukořistil puk v útočném pásmu. Lehce puk nabyl, lehce pozbyl.

12:10
    Karlsson předvádí svoje technické umění, jeho střela však neměla správné gólové parametry.

12:33
    Sharp se ocitl sám před Andersonem. Anderson reflexivně puk chytá.

13:15
    Hráči bojují o puk u mantinelu v obranném pásmu hostů.

14:10
    Ottawa se dostala do přečíslení dva na jednoho. Finální přihrávka od Corva byla nepřesná.

15:02
    Kane nabral rychlost ve středním pásmu a vlétl do útočné třetiny, tam byl nevybíravě sražen k zemi.

15:20
    Karlsson opět nebezpečně pálil, když si sjel od modré čáry ke kruhu pro vhazování, jeho střela neměla přesnost.

16:14
    Hře nyní chybí přesnost.

16:38
    Grant bojoval o puk s domácí obranou, ale marně.

16:54
    Ofsajd domácích.

17:43
    Corvo dostal přihrávku do jízdy z druhé vlny, ale nevypálil přesně.

18:20
    Kane našel přihrávkou Pirriho, který neproměnil bekhendový blafák.

18:23
    Tyč po střele Leddyho!

18:54
    Přečíslení dva na jednoho nedokázal Sharp využít!

19:00
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Nedáš, dostaneš! MILAN MICHÁLEK dostal puk do druhé vlny a střelou nad lapačku Chabibulina dává gól do šatny! Asistence: Bobby Ryan.

20:00

Další třetina začne přibližně v 2:04.

Sledujeme zatím vyrovnané utkání s šancemi na obou stranách. Domácí dostal v přesilové hře do vedení Patrick Sharp, ale minutu před koncem první třetiny dokázal srovnat český reprezentant Milan Michálek.

Střely na branku po první třetině: 11:14.

20:01

20:05
    Puk končí v hledišti.

20:48
    Začátek druhé třetiny je opatrný.

21:09
    Spezza nahrával na pravo Turrisovi, který střelou zápěstím prověřil Chabibulina.

22:08
    Bollig obstaral zahřívací zákrok Andersona.

22:52
    Greening obral obránce o puk a tvrdě vypálil, jeho střela šla nad bránu.

23:28
    Sharp se dostal k puku mezi kruhy, místo rychlé střely vymýšlel kličku, při kterého obrana hostů obrala o puk.

24:10
    Zakázané uvolnění Chicaga.

24:42
    Turris nepřesně přihrál a vyhnal tak svůj tým z útočného pásma.

24:57
    Přesilovka pro hosty, Seabrook vyloučen za podražení.

25:24
    Střela Wiercioocha skončila vysoko nad bránou.

25:34
    Spezza z první napálil domácího obránce Brookbanka, druhý pokus kryje v klidu Chabibulin.

26:13
    Chicago dobře napadá rozehrávku Senators.

06:51
    KYLE TURRIS se nacpal kličkou do bekhendu před bránu Chabibulina, před bránou vznikla velká hromada hráčů, z které puk doputoval dobrány. Asistence: Clarke MacArthur, Erik Karlsson.

07:41
    MARIÁN HOSSA se prosazuje po akci dva na jednoho. Finální přihrávku dostal slovenský forward od Jonathana Toewse. Asistence :Jonathan Toews, Niklas Hjalmarsson.

30:00
    Oba týmy začali hrát více do obrany.

30:19
    Divoká část utkání pokračuje. JOE CORVO se prosazuje střelou od modré čáry, Chabibulin měl zakrytý výhled a nic neviděl. Asistence: Jason Spezza, Milan Michálek.

30:14
    Další gól v domácí síti! MIKA ZIBANEJAD se krásně uvolnil mezi obránci a střelou mezi betony překonává Chabibulina, který opouští bránu a přenechává místo Crawfordovi. Asistence: Kyle Turris, Clarke MacArthur.

31:29
    Hosté jsou při chuti a dále útočí.

32:31
    Domácí se osvobozují pouze za cenu zakázaného uvolnění.

33:02
    Anderson pro jistotu přerušuje hru.

34:08
    Toews obkroužil bránu a nahrál na modrou čáru, Oduya trefil pouza Andersona.

34:30
    Divoká třetina pokračuje. Po závaru první útočné formace domácích dokázal sebrat puk za bránou JONATHAN TOEWS a po obkroužení zasunul za bezmocného Andersona. Asistence: Patrick Sharp, Marian Hossa.

34:49
    Derek Grant si odsedí dvě minuty za podražení, šance domácích srovnat.

35:15
    Chicago je natlačeno peřd Andersonem.

35:42
    Kane nedokázal z první trefit poloodkrytou bránu!

36:06
    Puk skončil pod kupou hráčů před Andersonem.

36:22
    Michálek obral obránce o puk a přihrál Spezzovi před bránu, Crawford předvedl úžasný zákrok!

36:49

37:54
    Methot zakládá útočnou akci hostů.

38:30
    Sharp uháněl sám na Andersona po chybě hostujícího Ryana. Anderson se roztáhl na ledě a Sharp neměl šanci dostat puk do brány.

39:07
    Kane se dostal k puku, krásně vymíchal obránce, ale jeho střela skončila na vyrážečce Andersona a poté na horní síťce brány.

40:00

Další třetina začne přibližně v 3:02.

Druhá třetina přinesla gólové hody. Hosté se dostali do dvoubrankového vedení, které jim ale dlouho nevydrželo. Celá třetina měla velké tempo, což dokazuje počet střel.
    Střely na bránu po druhé třetině: 21:23.

40:01

40:40
    Kane se probíjí do útočného pásma.

41:20
    A máme srovnáno. JONATHAN TOWES dostal parádní přihrávku před prázdnou bránu a jeho úloha byla jednoduchá. Asistence: Johny Oduya.

42:05
    Grant nahazoval od modré na Crawforda, jeden z hráčů se snažil tečovat, ale marně.

42:50
    Conancher dostal puk před Crawforda a z první zkusil propasírovat puk do brány, ale ten se zastavil těsně před brankovou čárou!

43:25
    V další velké šanci se ocitl Smith, který obral o puk Saada a v situaci dva na jednoho zkusil kličku do bekhendu, Crawford byl úspěšný.

44:10
    Hossa přihrával Toewsovi, který chtěl ještě vyšperkovat akci přihrávkou na Sharpa, ale tu už obrana hostů zblokovala.

44:34
    Ofsajd Chicaga.

45:00
    Leddy zkoušel překvapit Andersona od modré.

45:37
    Anderson předvedl svůj um s holí a krásně rozehrál na svého spoluhráče.

46:24
    Corvo se snažil z úhlu procpat puk za Crawforda.

47:10
    Puk skončil po akci hostů pod kupou hráčů před Crawfordem.

47:50
    Spezza vystihl rozehrávku Chicaga, ale puk mu utekl z hole.

48:24
    Po střele Hossy si Anderson připisuje jednoduchý zákrok lapačkou.

48:53
    Zakázané uvolnění Ottawy.

49:13
    Nádherná akce Chicaga, na jejímž konci stál JONATHAN TOEWS, který střílí hattrick! Obrana Senators absolutně propadla. Situaci 4 na 3 využili Blackhawks na jedničku! Asistence: Brent Seabrook, Marian Hossa.

50:00
    Karlsson rozehrává od vlastní branky.

50:27
    Sharp se snažil proniknout po pravém křídle, ale obránce hostů byl rychlejší.

50:56
    Hossa střelou tahem přes obránce trefuje tyč!

51:40
    Další šance Chicaga! Kane v situaci dva na jednoho prověřil Andersonův beton.

52:31
    Turris se parádně proháčkoval ke střele, kterou neumístil mezi tři tyče.

53:21
    Oduya převzal puk na modré čáře, vybruslil na levý kruh a pálil nad.

53:59
    Anedrson zasahuje po střele Morina.

54:10
    ANDREW SHAW se dostává k pohodlné dorážce a zvyšuje vedení svého týmu. Asistence: Jeremy Morin

54:23
    Hosté se nevzdávají! ZACK SMITH z levého kruhu střelou tahem vymetl všechny pavučiny v Crawfordově brance. Bez asistence.

55:51
    Bickell byl v náznaku o únik dražen k zemi.

56:58
    Hossa v přečíslení dva na jednoho dostal přesný pas od Toewse, ale nevystřelil kvalitně.

57:47
    Patrick Kane se dostal ke střele, ale střela zaduněla o beton Andersona.

58:24
    Hráči bojují o puk za bránou hostů.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

59:25
    Spezza našel Michálka, který nedokázal zpracovat přihrávku.

59:30
    Hosté bez brankáře.

59:57
    Karlsson nedokázal vypálit přes obránce.

60:00

Domácí dokázali otočit průběh utkání a získávají tak dva body, výměna brankáře za stavu 2:4 Blackhawks výrazně pomohla, stejně tak Jonathan Toews, který vstřelil hattrick. Naopak hosté z Ottawy zaspali třetí třetinu a nadějné vedení neudrželi.

Milan Michálek 1+1, 1 střela, čas na ledě 18:03

Přeji krásné ráno, na shledanou! (03:50:19)

Slavomír Jansa

Branky a nahrávky: 7. Shaw (Sharp, Keith), 8. Hossa (Towes, Hjalmarsson), 35. Toews (Sharp, Hossa), 42. Toews (Oduya), 50. Toews (Seabrook, Hossa), 55. Shaw (Morin) – 19. Michálek (Ryan), 7. Turris (MacArthur, Karlsson), 31. Corvo (Spezza, Michálek), 31. Zibanejad (Turris, MacArthur), 55. Smith

Chicago Blackhawks: Chabibulin (31. Crawford) – Seabrook, Keith, Hjalmarsson, Oduya, Rozsíval, Leddy – Hossa, Toews, Sharp – Kane, Pirri, Saad – Morin, Shaw, Bickell – Mills, Kruger, Bollig.
    Ottawa Senators: Anderson (Lehner) – Methot, Karlsson, Wiercioch, Phillips, Corvo, Cowen – Ryan, Spezza, Michálek – MacArthur, Turris, Zibanejad – Neil, Smith, Conacher – Condra, Greening, Grant.

Rozhodčí: O'Halloran, St. Pierre – McElman, Sharrers

Diváci: 21 123