Benátky n/J – Ústí n/L 1:2 (1:2 po s.n.) | Havířov – Most 5:2 (kon.) | Litoměřice – Motor ČB 4:2 (kon.)
Šumperk – Třebíč 2:4 (kon.) | Jihlava – Mladá Boleslav 5:2 (kon.) | Beroun – Olomouc 2:5 (kon.)
Kadaň – Havlíčkův Brod 2:0 (kon.)
AZ Havířov
5:2 (0:1, 3:1, 2:0)
HC Most
Sobota 02.11.2013, 17:00 • K&K Pneu Aréna, Havířov Kapacita: 5 100 • 1. liga (ČR)

Domácí dokázali otočit vývoj zápasu na svou stranu a poprvé v letošní sezoně vstřelili v utkání 5 branek! Azet vyhrál nad Mostem v poměru 5:2. Ode mne je to pro dnešek vše, přeji Vám příjemný zbytek večera a u dalších online přenosů opět na počtenou. (19:21:11)

60:00

59:30
    Odpočítávají se poslední vteřiny zápasu.

58:48

58:12
    Havířov právě vstřelil branku!
    A je tady pátá branka domácího mužstva! Do prázdné branky Mostu se střelou skoro přes celé hřiště prezentuje MIROSLAV ŠKUMÁT, který snad potvrzuje vítězství Azetu! Asistence: Jaroslav Koma.

56:48
    Vyloučen Erik Němec (HAV) na 2 minuty za podražení.

56:25
    Kotouč se přesouvá do obranné třetiny Havířova. Domácí brání svůj dvoubrankový náskok.

55:26
    Hosté čekají s rozehrávkou za svou brankou a vyčkávají na chybu Azetu.

55:00
    Do konce utkání zbývá posledních pět minut!

53:22
    Šedivý se dostal rychlou kličkou k zakončení, jenže puk se zastavil o beton mosteckého brankáře!

52:41
    Volke musel ukrýt kotouč v lapačce, jelikož k němu sjížděl Miroslav Škumát.

51:16
    Fanoušci bouří a zimní stadion se otřásá v základech!

50:43
    Početní převaha byla využita! Pohlednou kombinaci domácího Azetu zakončoval přesnou přízemní střelou ROSTISLAV MAROSZ. Asistence: Ondrej Šedivý, Patrik Rimmel.

50:34
    Ostrá střela Azetu od modré čáry končí ve výzbroji brankáře Volkeho.

49:42
    Zazněla tyč Volkeho branky!

49:19
    Domácí budou pokračovat v početní převaze 5 na 3.

49:19
    Vyloučen opět Martin Volke (MST) na 2 minuty za podražení. Trest odpyká Ladislav Marek.

48:49
    Roupec střelou tahem protáhl brankáře Volkeho, který měl problémy zkrotit puk.

48:38
    Vyloučen brankář Martin Volke (MST) na 2 minuty za nedovolené bránění. Trest odpyká Pavel Sedláček.

48:23
    Domácí dostávají soupeře pod tlak! Uvidíme, co z toho vznikne!

47:15
    Koma vystřelil na branku Volkeho, jenže brankář hostů stačil zasáhnout.

46:07
    Říčka se dostal ke střele, jenže ta neprošla přes blok hráčů.

45:51
    Další potyčka mezi hráči! Tentokrát u branky Havířova!

45:14
    Domácí se stále snaží protlačit až do zakončení.

45:00
    Dnešní utkání sleduje 2 112 diváků.

44:28
    Brankář Daneček vytáhl střelu levým betonem.

44:43
    Velmi těsný ofsajd nastal při útoky hostů.

43:51
    Zakázané uvolnění Havířova. Vhazuje se po pravici Lukáše Danečka.

42:48
    Smolka se málem prokličkoval až k brance Havířova. Bohužel byl o puk obehrán.

42:15
    Domácí se pokoušeli přejít do útočné akce, ale kotouč skončil za brankou Volkeho. Bude se vhazovat před brankou Lukáše Danečka.

41:23
    Volke zachytil střelu od poloviny hřiště a rozehrává na své spoluhráče.

40:47
    Začala poslední část hry dnešního zápasu. Havířovští jdou do třetí třetiny s jednobrankovým náskokem.

40:01

Druhá část hry patřila domácímu celku, který dokázal otočit vývoj utkání na svou stranu a po čtyřiceti minutách vede nad Mostem 3:2.

38:32
    Útočící hráč v brankovišti. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

37:35
    Tečovaná střela Jaroslava Komy končí v ochranné síti, nad brankou Mostu.

36:32
    Domácí hrají v plném počtu. Pokračuje přesilová hra Havířova, která potrvá ještě dvě minuty.

36:11
    Neuvěřitelný obrat nastává ze strany domácího Havířova! Ve hře 4 na 4 unikl všem protihráčům ONDREJ ŠEDIVÝ, který se trefil mezi betony mosteckého brankáře! Asistence: Lubomír Vosátko.

35:24
    Tyčka havířovské svatyně zachránila domácí hráče před inkasováním další branky!

34:52
    Střelu Charouska ukryl ve své výzbroji Lukáš Daneček.

34:27
    Vyloučen Michal Sztefek (HAV) na 2 minuty za vysokou hůl.

33:55
    Pokračuje hra 4 na 4.

33:52
    Těmto trestům předcházela bitka dvou hráčů, kterou začal mostecký Tůma. Ten se vrhl do Patrika Rimmela a vysloužil si tak od rozhodčích hodně vysoký trest!

33:51
    Vyloučen Martin Tůma (MST) na 5 + trest do konce utkání za hrubost! V tom stejném čase vyloučen i Patrik Rimmel (HAV) na 2 minuty hrubost.

33:51
    Domácí dokázali využít přesilovou hru! Za povzbuzování diváků se ke střele dostal JAROSLAV KOMA, kterou přesnou střelou trefil mezeru nad betonem Volkeho. Asistence: Robert Říčka, Lubomír Vosátko.

33:20
    Domácí hrají v plném počtu! Havířov čeká početní převaha!

32:48
    Vyloučen Zdeněk Tauš (MST) na 2 minuty za podražení.

32:36
    Krásně rozjetá akce Azetu končí gólem! Rozjetou akci zakončoval JAN MARUNA, který se dostal k puku a vymetl horní růžek mostecké branky. Asistence: David Roupec, Jan Daneček

32:22
    Nebezpečná střela Slavíka trefila pouze plexisklo za brankou Danečka.

31:41
    Havířovští se dostali k bekhendové střele, kterou zachytil Volke.

31:15

31:14
    Menší potyčka mezi hráči obou celků! Na trestnou lavici odchází Patrik Rimmel (HAV) a Bronislav Andres (MST) na 2 minuty za hrubost.

31:01
    Průnik Drtila zastavila lapačka Lukáše Danečka.

30:41

30:09
    Početní převaha se Havířovu zatím nedaří tak, jak by měla.

29:05
    Domácí zkoušejí kombinovat před brankou Volkeho.

28:41
    Vyloučen Tomáš Drtil (MST) na 2 minuty za hrubost.

28:41
    Kafan si podal havířovského hráče, který se snažil dopravit kotouč za brankovou čáru.

27:53
    Tečovaná střela jednoho z mosteckých hráčů končí na pravé tyči havířovské svatyně!

26:46
    Azet se snaží prosadit, jenže v koncovce opět mnoho štěstí nemají.

25:40
    Jakúbek se dostal do jasné příležitosti ke snížení, jenže svou šanci trestuhodně zahodil!

24:51
    Jiří Krisl se dostal k odraženému puku, který putoval k modré čáře a zkoušel překonat Volkeho.

24:23
    Fanoušci povzbuzují domácí hráče a ženou je dopředu.

23:48
    Domácí mají co dělat, aby otočili vývoj zápasu na svou stranu.

23:10
    Most právě vstřelil branku!
    Hosté odskakují do dvoubrankového vedení, když se k odraženému puku dostal KAMIL CHAROUSEK. Ten tvrdou střelou po zemi překonal Lukáše Danečka. Asistence: Marek Zavřel, Filip Vlček.

22:12
    Klimša se dostal do zakončení, když stál před brankou Mostu zcela osamocen.

21:07
    Kotouč si hráči prohazují mezi sebou, ale k větším šancím nedochází.

20:26
    Hosté hrají v plném počtu hráčů.

20:10
    Ihned ze začátku druhé části hry se hráči dohadují s rozhodčími.

20:01

Havířovští byli v první třetině sice lepší, ale ve vlastní přesilové hře inkasovali branku na 0:1. Do kabin se tak odchází za nepříznivého stavu pro domácí.

Další třetina začne přibližně v 17:50.

20:00

19:44
    Uvidíme ještě jedno vhazování u modré čáry, blíže k brance Mostu.

19:16
    Tak to je vážně smůla pro domácí hráče! Ve vlastním oslabení si dokázal brankáře Danečka položit MAREK ZAVŘEL a posílá tak mostecké do jednobrankového vedení! Asistence: Zdeněk Tauš, Martin Volke.

18:38
    Uvidíme, zda padne první branka v utkání. Domácí mají první početní výhodu.

18:26
    Vyloučen Tomáš Drtil (MST) na 2 minuty za krosček.

17:45
    Velká šance Azetu končí v lapačce Volkeho! Bylo jen štěstí, že puk zamířil k ruce mosteckého brankáře.

17:24
    Bojer posouval kotouč ještě před klec Danečka, který nakonec nemusel zasahovat. Kotouč mířil mimo tři tyče.

16:36
    Na útočný výlet se mohl vydat Šlahař, který ale zaváhal.

15:49
    Puk bude vhozen před brankou Mostu.

15:18
    První třetina se blíží ke konci a fanoušci stále neviděli ani jednu branku.

14:57
    Domácí Havířov hraje v plném počtu.

13:57
    Ostrá střela Bojera končí na zadním mantinelu!

13:00
    První početní převaha Mostu začíná prohraným vhazováním.

12:57
    Vyloučen Jaroslav Koma (HAV) na 2 minuty za hákování.

12:29
    Jakub Šlahař se dostal ke slabší střele, kterou zachytila lapačka Volkeho.

11:36
    První postavení mimo hru v podání hostů.

10:50
    Vhazovat se bude po levici mosteckého brankáře, který stále drží svůj tým.

10:11
    Marosz se dostal do úniku a trefil pouze vnější část branky! Poté se ještě domácí snažili dopravit kotouč za Volkeho, ale neúspěšně.

09:37
    Menší potyčka před brankou Volkeho, který přidržel střelu Říčky.

09:01
    Klimša si vyšlápl u mantinelu na bránícího Tůmu, který se poroučel k ledu.

08:49
    Zakázané uvolnění Mostu. Hra se přesouvá před branku Volkeho.

08:20
    Rychlý protiútok Havířova je opět neúspěšný! Fanoušci však burcují své oblíbence ke vstřelení úvodní branky.

07:16
    A další šance pro Smolku, který unikal sám proti Danečkovi! Havířovský strážce svatyně dokázal zakročit proti této střele!

07:03
    Daneček vyrazil střelu Smolky, který byl v dobré střelecké pozici.

06:27
    Hosté se dostali do útočné třetiny, kde úřaduje pětice okolo Vlčka a Marka.

05:54
    Více na kotouči se pohybují havířovští, kteří si tvoří zajímavé šance.

04:42
    První větší šanci měla lajna okolo Sztefka, Němce a Šedivého, kteří se dostali do přečíslení. Kotouč však nepřešel brankovou čáru!

04:27
    Nepřesná přihrávka Havířova končí za brankou Volkeho. Puk se přesune před branku Havířova.

04:07
    Hosté drží kotouč za svou brankou a rozjíždějí novou útočnou akci, která končí na hrudi Danečka.

03:34
    L. Daneček musel zasáhnout svým betonem proti střele Filipa Vlčka.

02:35
    Mostečtí umí taky ohrozit branku Azetu. K dorážkám se dostal Gerhát a následně Tůma.

02:04
    Píská se icing. Vhazuje se po pravici havířovského brankáře.

01:50
    Hosté se osvobozují z tlaku Havířova a vyhazují kotouč až za branku Lukáše Danečka.

00:56
    První zákrok si připisuje také Lukáš Daneček, který přidržel střelu soupeře.

00:34
    Domácí se usadili v obranné třetině Mostu a tlačí soupeře ke své svatyni.

00:02
    A je to tady! Úvodní vhazování vyhráli hráči Azetu a vydávají se kupředu!

00:01

Hráči obou mužstev jsou již na ledě, utkání za malou chvíli začne.

AZ Havířov: Daneček L. (Matoušek) – Bezuška, Vosátko, Roupec, Krisl, Koma, Graca, Rimmel P., Klimíček – Sztefek, Němec, Šedivý – Daneček J., Šlahař, Jakúbek – Klimša, Říčka, Maruna – Škumát, Marosz, Rimmel M.
    Trenér: Stanislav Sztefek

HC Most: Volke (Gutsevich) – Charousek, Kasal, Čížek, Pavelka, Drtil, Tůma, Slavík – Bojer, Smolka, Tauš – Palaščák, Slavíček, Sedláček – Kafan, Gerhát, Andres – Marek, Zavřel, Vlček
    Trenér: Leo Gudas

Rozhodčí: Jeřábek – Barteček, Vengřín.

Ještě jednou zdravím všechny čtenáře online přenosu. Do začátku utkání zbývá necelá půlhodina, hráči se rozcvičují na ledové ploše a my si můžeme představit soupisky obou mužstev.

Dobrý den všem sportovním divákům a hlavně příznivcům prvoligového hokeje! Dnes v podvečer nás čeká atraktivní souboj, ve kterém se střetnou dvě mužstva z dolní poloviny tabulky. Jedná se o AZ Havířov, který v dnešním zápase změří síly s Mostem.

Poslední zápasy obou týmů

Havířovští hráči odehráli minulé kolo na ledě Třebíče, která dostala Havířov v první třetině pod obrovský tlak. Azet do hry vrátila trefa Jakuba Šlahaře, ale domácí hráči dokázali přidat ještě jednu branku a hokejisté Havířova odjeli z Třebíče s porážkou 1:3.

Za to Most nezvládl třetí třetinu a prodlužovalo se! Mostečtí hráči vyhrávali dokonce 4:2, jenže Benátky nad Jizerou se dostaly zpátky do hry v 54. minutě po tečované střele. Pětiminutové prodloužení se lépe vydařilo hostům z Benátek, kteří si odvezli dva body.
    Postavení v tabulce

Havířov okupuje 10. místo prvoligové tabulky s celkovým počtem 19 bodů. Na svém kontě mají hráči Azetu 7 výher, z toho 2 v prodloužení a 10 proher. Musíme podotknout, že se domácí stále trápí ve své koncovce, jelikož nastříleli nejméně branek ze všech mužstev. Mostecký tým je na tom o něco hůř, jelikož se drží na předposlední 13. příčce se 17 body za 4 výhry, 1 výhru v prodloužení, 3 prohry po prodloužení a celkem 9 proher.

Vzájemný zápas

Havířovští v letošní sezoně, jakožto nováčci první ligy již do Mostu zavítali. Čekalo je velmi vyrovnané utkání. Ve třetí třetině Azet prohrával 2:0 a jediné snížení přišlo z hole Jana Danečka, kterému se podařilo zmenšit brankový rozdíl.

Domácí tedy mají soupeřům co oplácet a na havířovském ledě uvidíme další pohledné utkání s ještě lepší diváckou kulisou. Další informace přineseme přímo z K&K Pneu Arény!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Petr Blakala

Branky a nahrávky: 33. Maruna (Roupec, Daneček J.), 34. Koma (Říčka, Vosátko), 37. Šedivý (Vosátko), 51. Marosz (Šedivý, Rimmel), 59. Škumát (Koma) – 20. Zavřel (Tauš, Volke), 24. Charousek (Zavřel, Vlček)

Rozhodčí: Jeřábek – Barteček, Vengřín

Diváci: 2 112