Benátky n/J – Ústí n/L 1:2 (1:2 po s.n.) | Havířov – Most 5:2 (kon.) | Litoměřice – Motor ČB 4:2 (kon.)
Šumperk – Třebíč 2:4 (kon.) | Jihlava – Mladá Boleslav 5:2 (kon.) | Beroun – Olomouc 2:5 (kon.)
Kadaň – Havlíčkův Brod 2:0 (kon.)
DRACI PARS ŠUMPERK
2:4 (1:2, 1:0, 0:2)
SK Horácká Slavia Třebíč
Sobota 02.11.2013, 17:00 • Zimní stadion Šumperk • 1. liga (ČR)

Nejlepšími hráči utkání byly vyhlášeni ze strany hostů Martin Falter a z domácí strany Aleš Staněk. (19:20:28)

60:00

59:25
    Novotný si jde odsedět dvě minuty za napadení. A následně ještě dostal desetiminutový osobní trest za nesportovní chování.

58:35
    Holík ztratil puk a Čuřík následně ujížděl sám na Štůralu, ten jeho forhendovou kličku prokoukl a následně vyrazil betonem.

57:44
    Haasova střela tahem skončila nad brankou Faltera.

57:30

57:12
    Dudášovu střelu zblokoval jeden z hostujících hráčů.

56:25
    Staňkova střela z modré skončila v lapačce Faltera.

56:18
    Půhoný nabil na modrou Holíkovi, jeho střela skončila v ochrané síti.

55:31
    Wassebauer dostává dvě minuty za sekání

55:30
    Staňkova střela z modré končí v lapačce Faltera.

54:07
    Haasovu střelu z pravého kruhu Falter schoval pod lapačku.

54:49
    Haas nahodil puk do pásma, tam se ho ale zmocnili hostující hráči.

51:41
    Horácká Slavia právě vstřelila branku!
    Třebíč odskakuje Šumperku na rozdíl dvou branek. JAKUB ČUŘÍK střílel puk od modré, Štůrala měl zakrytý výhled a puk mu projel do branky vedle pravého betonu. Asistence: Vlastimil Bilčík, Tomáš Kaut.

51:24
    Kaut nahrával napříč brankovištěm puk na Bilčíka tomu se střela ale nepovedla.

50:53

50:21
    Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách. Novotný dostává dvě minuty za hákování.

52:15
    Třebíč se osvobozuje a odjíždí střídat.

49:39
    Semorádovu střelu vyrazil Falter betony.

49:05
    Šumperk kombinuje v útočném pásmu, ke střele se zatím ale nedostal

48:53
    Čejka dvě minuty sekání.

48:29
    Falter vyrazil puk před sebe následná Půhoného dorážka skončila nad brankou.

47:50
    Staňkova střela z levého kruhu letěla nad branku Faltera.

47:16
    Semorád zkoušel nahrávat před branku Faltera tam ale nebyl žádný z domácích hráčů.

46:19
    Plášek zajel s pukem až do útočného pásma tam si ho převzal Haas a jeho následná střela byla zblokována.

45:22
    Peroutkovu střelu Štůrala opět vyráží.

45:06
    Nahodilovu střelu Štůrala vyrazil betonem.

44:24
    Hráči bojují o puk u mantinelu, hra je nakonec přerušena, vhazuje se po levici Faltera.

43:55
    Hulva si s Bruncem neporozuměl v rozehrávce a puk je tak na holích Třebíče.

43:33
    Zakázané uvolnění Třebíče. Vhazuje se po levici Faltera.

42:40
    Kautova střela mířila vedle pravé tyčky Štůraly.

41:50
    Hulva nahrával z mezikruží puk na Brunce který trefil boční síť Falterovi branky.

41:00
    Šumperskou rozehrávku vystihl LUKÁŠ NAHODIL který poté ujížděl sám na branku a forhendovou kličkou dokázal překonat Štůralu. Bez asistence.

40:30

40:12
    Pláškovi sjel puk z hokejky , Třebíč se osvobodila.

40:01

Šumperk ve druhé třetině dokázal vyrovnat stav utkání zásluhou Žálčíka. Třebíč si dokázala vytvořit velký tlak v přesilovce ovšem Štůrala dokázal domácí tým podržet a tak je stav po dvou třetinách nerozhodný 2:2.

40:00

39:29
    Staněk se prokličkoval z rohu kluziště až k Falterovi, jeho následná střela skončila nad brankou.

39:11
    Holík nahazoval puk z modré na branku tam ale nikdo nestál a Falter měl tak snadnou práci.

38:41
    Holík si sjel s pukem do mezikruží, jeho následná střela skončila ve Falterově výstroji.

38:30
    Kaut dostává dvě minuty za hákování.

38:15
    Dudášovu střelu z modré vyrazil Falter do rohu kluziště.

37:45

37:35
    Další střela tentokrát v podání Dlapy, Štůrala opět vyráží.

37:20
    Valentovu střelu vyrazil domácí gólman betony.

36:49
    Šumperk se osvobozuje a odjíždí střídat.

36:29
    Bilčíkova střela z modré, Štůrala vyráží.

36:20
    Laš nahrával před branku Dolníčkovi který puk poslal na Štůralu, ten ho následně schoval pod lapačku.

35:45
    Novotný si jde sednout na dvě minuty za sekání.

35:12
    Hulva s Mikeskou bojují o puk za brankou Faltera.

34:04
    Draci právě vstřelili branku!
    Staněk vystřelil puk na branku tam stál LUKÁŠ ŽÁLČÍK který ho dokázal hokejkou umístít pod Falterovi betony. Asistence: Aleš Staněk, Patrik Moskal.

33:34
    Kaut protečoval puk do útočného pásma a odjel střídat.

33:03
    Hulva našel úplně volného Semoráda který mohl zakončovat puk do prázné branky.

32:01
    Vondráček nahrál puk zpoza branky na Dolníčka jeho následná střela skončila v ochrané síti.

31:38
    Lašovu střelu Štůrala vyrazil betonem.

31:06
    Dietz natlačil Staňka na branku Faltera která následně vypadla ze svého postavení.

30:25
    Staňkovu střelu vyrazil Falter do rohu kluziště.

29:49
    Semorád vyvezl puk do středního pásma tam o něj ale přišel.

29:07
    Tesařík vyhodil přes všechny čáry až na zakázané uvolnění.

28:51
    Lašova střela skončila v ochrané síti.

28:32
    Dlapova střela skončila v lapačce Štůraly.

27:39
    Novotný za brankou Štůraly, hráči obou celku střídají.

27:12
    Žálčík nahodil puk za branku tam o něj bojuje Staněk s Bilčíkem.

26:30
    Wassebauer obral ve střením pásmu o puk Semoráda.

25:36

25:29
    Šumperskou akci zastavuje ofsajd, vhazuje se ve střením pásmu.

24:51

24:40
    Novotného střelu zblokoval Valenta.

24:40
    Sedlákovu střelu vyrazil Falter až na tribunu.

24:31
    Haas zavezl puk do pásma.

24:03
    Třebíč vyhazuje.

23:36
    Za držení vyloučen hostující Mikeska. Domácí Dudáš dostal ddesetiminutový osobní trest.

22:51
    Z Šumperka vyloučen Staněk za hrubost a za hosty vyloučen Fořt za hruboust.

22:34
    Moskalovu nahrávku na modrou vystihl Wassebauer, Šumperk se do útočného pásma rychle vrátil.

22:02
    Dlapa se dokázal dostat až do útočného pásma tam byl ale o puk obrán Novotným.

21:44
    Nepřesná rozehrávka Třebíče, píská se zakázané uvolnění.

20:58
    Čuříka o puk obral Holík který následně zakládá akci.

20:10
    Holíkova nepřesná rozehrávka, následně Čuříkova střela byla zblokována.

20:01

Je za námi první třetina ve které jsme viděli tři branky. Úspěšnejším týmem jsou zatím hosté kteří se dokázali prosadit dvakrát.

20:00

19:05
    Hráčí o puk bojují u mantinelu za Falterovou brankou.

18:49
    Vondráček se snažil dobruslit puk, Sedlák byl ovšem rychlejší a rozehrává akci Šumperka.

17:55
    Plášek vyzkoušel Faltera ten puk schoval do své výstroje.

17:41
    Bailovu přihrávku Plášek nedokázal zpracovat.

16:05
    Staněk zkoušel stahovačku na Čejku ta mu ovšem nevyšla a puk ztratil.

14:20
    MARTIN ČECH vybojoval puk za brankou Šumperka poté si nabruslil až před Štůralu a střelou nad vyrážečku poslal Třebíč do vedení. Bez asistence.

14:01
    Haas nabil Matějíčkovi na modrou ten branku netrefil.

13:46
    Holík zkoušel střílet hned po buly, jeho střelu zastavil jeden z hostujících hráčů.

13:15
    Skoumalovu střelu tahem od modré Falter vyrazil.

12:38
    Novotný ve středním pásmu nezkortil puk a tak ho mají v držení hosté.

12:10
    Nahodil oprášil Štůralovu lapačku.

12:00

11:50
    Semorád nahodil puk do pásma tam ho nikdo z domácích hráčů nedojel a následně se píská vysoká hůl.

11:26
    Půhoný pálí z mezikruží, Falter vyráží.

10:45
    Nepřesná rozehrávka Šumperka skončila na zakázaném uvolnění.

10:34
    třebíč se osvobodila a odjela střídat.

10:00
    Vyloučen hostující Peroutka za hákování.

08:37
    Haas se prokličkoval do kde vystřelil puk na Faltera ten ho ovšem vyrazil na hůl JIŘÍHO PŮHONÉHO který zakončil puk do levé části branky. Asistence: Marek Haas, Karel Plášek

08:32
    Třebíč nahodila puk do útočného pásma tam se ho ale zmocnili domácí hráči.

07:41
    Langr si s pukem nabruslil až do mezikruží, z tama oprášil Falterovi betony.

06:38
    Bailova střela z modré byla zblokována Lašem.

06:20
    Zakázané uvolnění Třebíče.

05:05
    Dolníček za brankou vyděl skvěle postaveného MARKA LAŠE který zakončil puk pod Štůralovu vyrážečku. Asistence: David Dolníček, Tomáš Kaut.

04:40
    Mikeskovu střelu schoval Štůrala do lapačky, vhazuje se po jeho levici.

04:13
    Třebíč kombinuje v útočném pásmu Šumperka, na branku se jim ovšem vystřelit nedaří.

04:01
    Holík vyhazuje přes všechny čáry.

03:38
    Vyloučen domácí Dudáš za hákování.

03:30
    Dudášova střela z mezikruží, Falter opět vyráží.

02:56
    Moskalovu střelu bechendem Falter vyrazil betonem.

02:35
    Patákovu střelu ze středního pásma schoval Štůrala do lapačky.

02:16
    Staněk se dostal do pásma tam byl ovšem od puku odstaven Bilčíkem.

01:38
    Sedlákův přesný pas na Brunce, tomu střela nevyšla.

01:13
    Matějíček pokazil rozehrávku, hosté se ovšem dostali do ofsajdu.

00:52
    Dolníček nahodil puk do pásma a odjel střídat.

00:01
    Úvodní buly zápasu vyhráli hosté.

00:01

Salith Šumperk: Štůrala (Vajner) – Matějíček, Holík, Tesařík, Sedlák, Starý, Novotný, Dudáš, Bail – Půhoný, Plášek, Haas – Semorád, Hulva, Brunec – Žálčík, Moskal, Staněk – Langr, Skoumal, Cink

SK Horácká Slavia Třebíč: Falter (Zelenka) – Čejka, Bilčík, Valenta, Dlapa, Peroutka, Dietz – Laš, Dolníček, Čuřík – Mikeska, Nahodil, Vondráček – Wassebauer, Kaut, Fořt – Čech, Kadela,, Paták

Rozhodčí: Doležal – Reich, Toman.

Horácká Slavia Třebíč si v posledním utkání poradila na domácím ledě s Havířovem poměrem 3:1. Skóre zápasu otevřel již ve čtvrté minutě domácí Křivohlávek, o deset minut později dokázal skóre zápasu navýšit Wassebauer na 2:0. Hosté dokázali ve druhé třetině utkání zdramatizovat ale Třebíč si své vítězství pojistila ve čtyřiačtyřicáté minutě po trefě Káni.
    Třebíč se nachází v tabulce na šestém místě se ziskem třiadvaceti bodů.

Nejaktivnější hráči Třebíče po 17.kole:
    1. David Dolníček 10b. (5+5)
    2. Tomáš Vondráček 9b. (7+2)
    3. Jakub Čuřík 9b. (5+4)

Šumperk k 17. kolu 1.ligy zajížděl na led Havlíčkova Brodu. Utkání začali lépe Draci když v páté minutě otevřel skóre zápasu Sedlák, domácí však do konce první periody dokázali ještě vyrovnat. Ve druhé třetině dokázali Rebelové během osmi minut vstřelit tři branky. Šumperk už poté dokázal jen snížit stav utkání a to když se z trestného střílení trefil Plášek.
    Šumperku patří v tabulce dvanáctá pozice se ziskem devatenácti bodů.

Nejaktivnější hráči Šumperka po 17. kole:
    1. Karel Plášek 12b. (8+4)
    2. Aleš Holík 12b. (5+7)
    3. Jakub Hulva 11.b (5+6)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Kateřina Glogarová

Branky a nahrávky: 9. Půhoný (Haas, Plášek), 35. Žálčík (Staněk, Moskal) – 6. Laš (Dolníček, Kaut), 15. Čech, 41. Nahodil, 52. Čuřík (Bilčík, Kaut)

DRACI PARS ŠUMPERK: Štůrala (Vajner) – Matějíček, Holík, Tesařík, Sedlák, Starý, Novotný, Dudáš, Bail – Půhoný, Plášek, Haas – Semorád, Hulva, Brunec – Žálčík, Moskal, Staněk – Langr, Skoumal, Cink

Rozhodčí: Doležal – Reich, Toman