Orlová – Frýdek-M. 5:2 (kon.) | Val. Meziříčí – Opava 3:6 (kon.) | Nový Jičín – Prostějov 2:4 (kon.)
Přerov – Břeclav 3:1 (kon.) | SHK Hodonín – Vsetín 7:4 (kon.) | Technika Brno – Poruba 2011 4:3 (2:0 po s.n.)
Nymburk – Klášterec nO 1:3 (kon.) | Milevsko – Jablonec n/N 3:7 (kon.) | Kolín – Řisuty 4:3 (kon.)
Bílina – Kobra 1:8 (kon.) | Mor. Budějovice – Žďár n/S 2:5 (kon.) | Vrchlabí – Jindř. Hradec 3:2 (2:0 po s.n.)
Děčín – Tábor 5:6 (0:2 po s.n.) | Pelhřimov – Sokolov 1:4 (kon.)
po s.n. (0:2)
HC Děčín
5:6 (1:0, 2:2, 1:2 - 0:0)
HC Tábor
Sobota 02.11.2013, 18:002. liga skupina Západ

Tábor si nakonec připisuje o jeden bod navíc a z ledu Děčína veze výhru po samostatných nájezdech. To je pro tuto chvíli ode mě vše, přeji hezký zbytek večera a u dalších online přenosů z hokeje se těším na shledanou. (10:15:10)

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Hockey Club Tábor.
    Rozhodující nájezd proměnil MARTIN MAŘÍK.

Samostatné nájezdy začínají.

Prodloužení vítěze neurčilo, a tak o osudu tohoto klání rozhodnou dovednostní soutěže, a sice samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:40
    Merta dvě minuty sekání. Bude se hrát 3 na 3.

63:59
    A znovu se hosté osvobozují.

63:33
    Tábor se osvobozuje.

63:17
    Klíma dostává dvě minuty za krosček a zbytečně tak oslabuje svůj tým. Děčín si zahraje přesilovou hru.

62:39
    Táborští se dopustili stejné chyby a vhazovat se tak bude opět ve středním pásmu.

62:09
    Merta s Rackem ujížděli na Pance, ale šanci zmařilo postavení mimo hru.

61:21
    Merta dostal dlouhou přihrávku od Pořického, ale puk dobře nezpracoval před modrou čárou, a tak musí Děčín začínat znovu ve středním pásmu.

60:32
    Vzápětí se ale ke kotouči dostali hosté a i oni zahajují útok.

60:08
    Po vhazování jsou u puku domácí a snaží se projít do hostujícího pásma.

60:01

60:00

59:49
    Děčín právě vstřelil branku!
    A tento tah se jim vyplácí. MICHAL OLIVERIUS se dostal k puku, objel branku hostí a zasunul ho k pravé tyči hostující branky, která byla téměř odkrytá. Bez asistence.

59:41
    Branka Děčína je prázdná, Medvědi to zkouší bez brankáře. Vhazuje se před Pancem.

59:41
    Domácí si vyžádali oddechový čas.

59:16
    Táborští mají puk na svých hokejkách a zatím neumožňují Děčínu odvolat brankáře.

59:02
    Po další akci Tábora zazvonila tyč děčínské branky.

58:45
    Tábor právě vstřelil branku!
    Z rychlého protiútoku však sráží do kolen Děčín hosté, jenž strhávají vedení na svou stranu. MARTIN MAŘÍK dostal přesnou přihrávku od Jakuba Matušíka a svou střelou překonal Formánka v brance Děčína. Asistence: Jakub Matušík.

58:37
    Trma vrma před Pancem. Ten ale odolal.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:33
    Oliverius v akci dva na jednoho volil místo přihrávky střelu, kterou však Panec srazil do bezpečí.

56:59
    Pořický objel branku a snažil se zasunout puk za Pancova záda. Brankář hostí však jeho úmysl vystihl a puk ukryl ve své lapačce.

56:13
    Po dorážce před Formánkem chvíli domácí brankář nevěděl, kde má puk, ale nakonec ho našel ve své výstroji. Zabránil tak další pohromě v podobě branky hostí.

55:47
    Heršálek skáče na led a hosté jsou tak v plném počtu.

55:24
    Oliverius hledal volného Ziku, jeden z hostujících obránců však puk zachytil a následně ho poslal na opačnou stranu.

54:48
    Další vyhození kotouče hráči Tábora do bezpečí.

54:18
    Hosté se osvobozují.

53:47
    Heršálek putuje na trestnou lavici za nedovolené bránění. Děčín bude hrát přesilovou hru.

53:06
    K vidění je pasáž hry, kdy se hraje převážně ve středu hřiště.

52:39
    Útočnou akci Děčína zmařilo postavení mimo hru.

51:23
    A následně i v plném počtu.

51:19
    Ve vlastním oslabení zahrozil Racek, ale překonat Pance se mu nepodařilo.

51:00
    Děčín je ve čtyřech.

50:50
    Formánek likviduje další jedovatou střelu Tábora. Díky němu jeho tým neprohrává.

50:14
    Děčínu se nedaří vyhodit puk ze svého pásma a čelí střelám Tábora. Po jedné z nich se opět vyznamenal Formánek.

49:28
    Hosté hrají v plném počtu a hrají přesilovku 5 na 3.

49:00
    Molnár putuje na trestnou lavici za držení a současně také Racek za sekání.

48:46
    Hosté znovu dobře kombinují v pásmu Děčína, Formánek v čele s děčínskou obranou však odolávají.

47:28
    Vyloučení na obou stranách za hrubost. Na domácí straně Oliverius, na straně hostí Černý. Hrát se bude 4 na 4.

46:15
    Hosté jsou nastěhováni před Formánkem a snaží se strhnout vedení poprvé na svou stranu. Zatím se jim to ale nedaří.

45:37
    Táborští znovu ožili a teď dokonce nastřelili tyčku domácí branky!

44:19
    A je znovu vyrovnáno. Děčínští opět přicházejí během chvilky o své dvoubrankové vedení. JAKUB ŠIMÁK zblízka prostřelil Formánka a začíná se tedy opět od začátku. Asistence: Patrik Zayml.

43:51
    Teď už se ale hostům snížit podařilo. K odraženému puku se dostal MICHAL KLÍMA a nebyl pro něho problém poslat puk do odkryté klece. Asistence: Martin Mařík, Jakub Matušík.

43:08
    Hosté před Formánkem nebezpečně operovali, ale brankář Děčína opět ukázal svůj um.

42:57
    Nyní se bude vhazovat po levé ruce Formánka.

42:04
    Po krásné kombinaci Děčína se Medvědi dostávají opět do dvoubrankového vedení. Štěpán Kuchynka našel před brankou volného VÁCLAVA RACKA, který posílá puk za bezmocného Pance. Asistence: Štěpán Kuchynka.

41:25
    Po střele Seidla se musel Formánek roztáhnout, aby mohl pravým betonem vykopnout puk do bezpečí.

40:10
    Medvědi se po vhazování dostali před Pance, ale obrana Tábora je o puk připravila. Do následného protiútoku se vydali poté Táborští.

40:01

I druhá třetina je už minulostí. Děčín se v jejím začátku dostal do dvoubrankového vedení, o které ale v rozmezí necelé minuty přišel. Hosté dokázali dvěma slepenými góly vyrovnat a poté převzali otěže zápasu do svých rukou. Formánek však jejich tlaku odolal a nakonec si Medvědi vrátili své vedení zpět na svoje hokejky, když třetí přesilovou hru dokázal využít Merta. Třetí třetina začne přibližně v 19:30.

40:00

39:12
    Z otočky pálil Seidl, Formánek ale dokázal puk vyrazit levým betonem.

38:35
    Děčín v další slibné šanci. Panec si však puk ohlídal a následně ho ukryl do své lapačky.

38:00
    Hrají se poslední dvě minuty druhé třetiny.

36:49
    Po zakázaném uvolnění Děčína se hra stěhuje před Formánka.

36:28
    Hosté ale znovu hrozí před domácí brankou, pozorná obrana však další vyrovnání stavu skóre nepovolila.

35:32
    A do třetice využitá přesilová hra pro Medvědy. DAVID MERTA dokázal doklepnout nahození žabičkou od Jakuba Pořického do odkryté klece a vrací tak Děčínu vedení zpět na svoje hokejky. Asistence: Jakub Pořický.

35:19
    Další osvobození Tábora.

34:26
    Procházka pálil od modré čáry, s jeho střelou si však Panec dokázal poradit a okamžitě vyhazuje puk až ke svému protějšku Formánkovi.

34:01
    Hostující Šimák dostává dvě minuty za zdržování hry.

33:20
    Až nyní se dostali Medvědi do pásma Tábora, kde se snažili o kombinaci. Vzápětí se však sami o něj připravili.

31:54
    Kellner teď vyslal jedovku na Formánka, po níž zaduněly jeho betony. Hostů je nyní plné kluziště.

31:17
    Další nápor hostí museli teď přežít Děčínští.

30:13
    Dva na jednoho se řítili hráči Tábora na Formánka, ten však střelu Matušíka zlikvidoval bravurním zákrokem a jen díky němu Medvědi neprohrávají.

28:55
    Zatím se zdá, že domácí dva slepené góly rozhodily a v této části hry vůbec neví, jak na rozjetý Tábor hrát.

28:26

27:58
    Táborští se osvobozují. Toto oslabení hrají opravdu velmi dobře a Děčín takřka k ničemu nepouští.

27:32
    Kolomý nechal ve vlastním oslabení vyniknout Formánka. Hosté hrají nyní uvolněně a i to, že jsou v oslabení, jim evidentně nevadí.

26:50
    U puku jsou ale hosté a i ve čtyřech zle dotírají před Formánkem.

26:26
    Děčínští mají šanci vrátit si své vedení na svou stranu, neboť si zahrají přesilovou hru. Šimák dostává dvě minuty za hru vysokou holí.

25:34
    A hned po vhazování se k puku dostali hosté, konkrétně MARTIN MAŘÍK, který svůj únik proměnil ve vyrovnávací branku Tábora, když blafákem nedal Formánkovi vůbec žádnou šanci. Asistence: Jakub Matušík, Michal Klíma.

24:44
    A tento tah se jim vyplatil. Tentokrát se jim už podařilo výborného Formánka překonat a snižují tak na rozdíl jediné branky. FILIP KOLOMÝ se zblízka Formánkovi nemýlil a posílá svůj celek zpět do hry. Asistence: David Kellner.

24:15
    Formánek opět pozorný, hosté čím dál víc procházejí do děčínského pásma a hrozí tak před jeho brankou.

22:55
    Další útočný manévr Tábora končí na lapačce Formánka. Táborští se snaží o kontaktní branku, aby se vrátili zpět do hry.

21:59
    Hosté se pokoušeli hned po vhazování ve středovém kruhu ohrozit domácí branku, Formánek byl však znovu proti.

20:45
    Pouhou vteřinu před vypršením trestu jdou domácí do dvoubrankového vedení. TOMÁŠ FAIGL se díky Zikovi dostal do samostatného úniku a své sólo dokázal přetavit ve druhou branku Děčína. Medvědi tak využívají druhou přesilovou hru v tomto utkání. Asistence: Lukáš Zika.

20:08
    Děčínští dohrávají přesilovou hru, která byla přerušena koncem prvního dějství.

20:01

První třetina je za námi. Hrálo se ve velmi rychlém tempu se spoustou šancí na obou stranách. Skóre zápasu však otevřeli Děčínští, když dokázali Zikou využít přesilovou hru. Následně se pak ubránili dvojnásobné přesilové hře Tábora, která trvala takřka celé dvě minuty a po zásluze tak odcházejí poprvé do kabin s vedením v zádech. Nutno ale podotknout, že hosté hrají velmi dobře a Děčín dost podržel Formánek v brance. Druhá třetina začne přibližně v 18:45.

20:00

19:06
    Medvědi jsou nastěhovaní v pásmu Tábora a snaží se navýšit skóre utkání ještě před sirénou, hosté však zachytili puk a vyhazují ho do bezpečí.

18:46
    Přesilovka pro Děčín. Seidl obdržel dvě minuty za nedovolené bránění.

18:06
    Hosté jsou aktivní před Formánkem, ten však jejich střelám odolává.

18:00
    Hrají se poslední dvě minuty první třetiny.

17:32
    Nahození Vacka vyráží Panec vyrážečkou.

16:43
    Vhazuje se po levé ruce Formánka.

16:34
    A následně i v plném počtu. Dvojnásobné oslabení tak přežil bez úhony.

16:22

16:05
    Další osvobození Medvědů.

14:54
    Hosté se uhnízdili v pásmu Děčína a roztáčejí kolotoč. Motejlek však dokázal zachytit puk a poslal ho do bezpečí. Děčín tak může unavenou trojici vystřídat.

14:34
    A hosté si zahrají 5 na 3. Oliverius putuje na dvě minuty na trestnou lavici taktéž za nedovolené bránění.

14:22
    A z jejich tlaku pramení také děčínský faul. Müller dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

13:31
    Kellner zle dotíral před Formánkem, po jeho střele ale stihl domácí brankář včas sklapnout betony a puk za svá záda nepustil. Hosté se snaží za každou cenu o vyrovnání a čím dál častěji se nyní dostávají do pásma Děčína.

12:42
    Táborští znovu v šanci. Střela Šimáka skončila na boční síti Formánkovy branky.

11:47
    Teď ale zahrozili hosté, když se dostali do slibné šance. Na Formánka však vyzrát nedokázali.

11:05
    Znovu Pořický ve výborné pozici, jeho šanci však zmařilo postavení mimo hru. V této fázi hry je aktivnějším týmem domácí celek.

10:47
    Pořický opět aktivní v pásmu hostí. Panec však znovu ukázal svůj um a druhou branku Děčínu nepovolil.

09:55
    Zika okamžitě z trestné lavice zasáhl do hry a ocitl se tváří v tvář Pancovi. Druhý jmenovaný ale vytěsnil puk nad ochrannou síť a svůj tým podržel.

09:44
    Medvědi jsou v plném počtu.

08:55
    Merta s Pořickým ve vlastním oslabení zahrozili před brankou hostí, obrana Tábora byla však pozorná.

08:18
    Medvědi posílají puk daleko od své branky až před brankáře Tábora.

07:44
    Přesilovku si zahrají také hosté z Tábora. Zika obdržel dvě minuty vražení na hrazení.

07:24
    Zakázané uvolnění domácích. Hra se tak stěhuje opět před Formánka.

07:10
    Na druhé straně se vyznamenal Formánek, který uspěl v samostatném nájezdu Matušíka. Moc nechybělo, aby bylo vyrovnáno.

06:47
    Medvědy úvodní branka nakopla a nyní byli v další obrovské šanci. Merta však nevystihl přihrávku od Pořického před odkrytou branku, a tak si hosté mohli oddychnout.

05:40
    Nakonec se Děčínu přesilovou hru podařilo využít. Michal Oliverius našel úplně volného LUKÁŠE ZIKU, jenž na vrcholu pravého kruhu okamžitě vystřelil a Panec v hostující brance s jeho střelou nemohl vůbec nic dělat. Domácí tak jdou proti lídrovi soutěže do vedení. Asistence: Michal Oliverius.

05:06
    V oslabení dokonce zahrozil Matušík, Formánek byl ale připraven.

04:37
    Táborští se osvobozují vyhozením puku přes všechny čáry.

03:57
    Máme tu první vyloučení dnešního zápasu. Na trestnou lavici putuje za podražení hostující Černý.

03:17
    Hraje se hokej nahoru dolů a od počátku oba týmy nasadily celkem rychlé tempo.

02:29
    Nyní to před Pancem zkoušel Vacek, jeho přízemní střela však nebyla pro něj žádný problém.

02:01
    A další šance Tábora. Hosté začínají ukazovat svou sílu.

01:08
    Na druhé straně se musel mít na pozoru Formánek, na něhož letěla nebezpečná střela z hole Matušíka. Ochránce domácí svatyně však jeho projektil zlikvidoval.

00:13
    Děčín se hned po vhazování vrhl do útoku, kde se snažil ohrozit hostujícího brankáře. Jejich úmyslu však zabránila pozorná obrana Tábora.

00:01

HC Děčín: Formánek (Šticha) – Hříbal, Procházka, Saska, Molnár, Motejlek, Müller, Nikl, Stezka – Faigl, Oliverius, Zika – Pořický, Merta, Kuchynka – Racek, Chládek, Vacek – Došlý, Šetka

Hockey Club Tábor: Panec (Klestil) – Havran, Černý, Hlaveš, Ošmyk, Kanov, Heršálek, Klíma, Liška, Šimák, Pechánek, Kratzer, Kellner, Matušík, Zayml, Kolomý, Mařík, Seidl, Dudák, Mrkvička, Hájek

Rozhodčí:

Obě mužstva jsou již na ledové ploše a utkání tak za malou chvilku začne.

Jak utkání dopadne a kdo bude po jeho konci šťastnějším týmem se dozvíme v samotném průběhu hry. Z utkání je tradičně připraven online přenos, kterým Vás budu provázet.

Hockey Club Tábor

Naproti tomu Tábor se veze na skvělé vlně, nyní se nachází v nejvyšším patře tabulky, tedy na prvním místě. Poslední dvě utkání zvládl skvěle. Nejprve zvítězil doma 5:2 nad Pelhřimovem a poté vysoko 8:1 v Milevsku. Tuto sérii bude chtít potvrdit i na ledě Děčína, aby si první příčku udržel. Špička tabulky je totiž nesmírně vyrovnaná.

HC Děčín

Děčínští v posledním odehraném utkání nestačili doma na Kolín, který na ledě Děčína ukázal své kvality a zvítězil v poměru 5:1. Předtím prohráli ve Vrchlabí 2:4, a tak by potřebovali právě v sobotním utkání zlomit nepříznivou sérii dvou proher v řadě. S Táborem to ale bude velmi těžké, nicméně se Medvědi pokusí zúročit dlouhou pauzu (volný los, marodka) a budou se snažit získat nějaké body. V současné době se Děčín nachází na jedenáctém místě druholigové tabulky.

Hezký podvečer z děčínského zimního stadionu. Dnes je na programu dvanácté kolo druhé hokejové ligy a v jeho rámci budeme sledovat utkání mezi HC Děčín a Hockey Club Tábor.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Vendula Zdražilová

Branky a nahrávky: 6. Zika (Oliverius), 21. Faigl (Zika), 36. Merta (Pořický), 43. Racek (Kuchynka), 60. Oliverius – 25. Kolomý (Kellner), 26. Mařík (Matušík, Klíma), 44. Klíma (Mařík, Matušík), 45. Šimák (Zayml), 59. Mařík (Matušík), rozh. náj. Mařík

HC Tábor: Panec (Klestil) – Havran, Černý, Hlaveš, Ošmyk, Kanov, Heršálek, Klíma, Liška, Šimák, Pechánek, Krätzer, Kellner, Matušík, Zayml, Kolomý, Mařík, Seidl, Dudák, Mrkvička, Hájek