Getafe – Valencia 0:1 (kon.) | Atlético – Ath. Bilbao 2:0 (kon.) | Levante – Granada 0:1 (kon.)
Malaga – Real Betis 3:2 (kon.)
Getafe CF
0:1 (0:1)
Valencia CF
Neděle 03.11.2013, 12:00Španělská LaLiga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Vzájemné zápasy

Valencia CF

Getafe CF

Vážení sportovní diváci, vítejte u dalšího pokračování španělské Primera Divison. V dnešním utkání se představí dva ambiciózní celky a my u toho nebudeme chybět. Utkání Getafe CF – Valencia CF začne v poledne.

Přeji příjemný sportovní zážitek.

Getafe CF: Moyà – Valera, Rafa, Alexis (C), Escudero – B. Fernández, Míchel, León, Sarabia, D. Castro – Marica.
    Náhradníci: Codina – Arroyo, López, Lacen, J. Gavilán, Mosquera, Lafita.

Valencia CF: Diego Alves – Barragán, R. Costa (C), Mathieu, Bernat – Fuego, Banega, Cartabia, Jonas, Pabón – Postiga.
    Náhradníci: Guaita – Ruiz, Piatti, Romeu, Parejo, Canales, Alcácer.

Rozhodčí: Iglesias – Costoya, Ramos – Costas.

Obě mužstva už jsou nastoupena na hrací ploše. Domácí nastupují v modrých dresech, hosté v jasně oranžových.

1

1
    Valencia úvodním výkop zahájila dnešní zápas.

2
    Zatím je to právě Valencie, která kombinuje na polovině soupeře a z následných příležitostí může nadále ohrožovat branku soupeře.

3
    Domácí se dostali na útočnou polovinu a hned jsou odměněni rohovým kopem.

3
    Centr z rohového kopu skončil v rukavicích Alvese.

4
    Sám na branku mohl pokračovat Marica, ale rozhodčí si při jeho počínání nemohl povšimnou faulu.

4
    Leon se pokusil překvapit Alvese z hodně velké vzdálenosti. Ten žádné komplikace svému týmu nepřipouští.

5
    Hra se znovu pohybuje převážně na polovině Valencie, ale hráči v oranžových dresech se nedostávají skoro vůbec k zakončení.

6
    Tak vystrčit růžky mohli i domácí, ale nepřesnou přihrávkou se o míč sami připravili.

7
    Ukázalo se, že domácí Mosquera fauloval, hosté budou zahrávat volný kop.

8
    K exekuci volného kopu se postavil Lopez, ale trefil pouze prvního postaveného bránícího hráče.

9
    Zatím největší šanci mají domácí. Když se v rychlosti do šestnáctky dostal Lafita a posadil míč na hlavu Maricovi, ten mohl zakončovat skoro do prázdné branky, ale trefil Alvese.

10
    Rohový kop budou kopat na druhé straně hosté.

10
    Ti se sice nakonec dostali k zakončení po rohovém kopu, ale k takovému, že Moyà pouze otevřel náruč.

11
    Po centru domácího týmu do šestnáctky zůstává na zemi ležet hostující Costa.

12
    Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Diego Alves, přichází Vicente Guaita.

13
    Mezitím co hosté střídali brankáře, chvíli se nehrálo. Diego Alves si ublížil nejspíš při špatném dopadu z poměrně velké výšky, když vyskakoval pro centrovaný míč.

14
    Hra znovu pokračuje. Tentokrát se kombinuje na polovině hřiště. O přejití na útočnou polovinu se snaží Valencia.

15
    Patnáctou minutu si můžeme připomenout jako minutu plnou nepřesností. Ani jeden z celků nemůžu zaútočit.

16
    Na útočnou polovinu soupeře se dostávají také hráči Getafe, ale Guaita ještě zasahovat nemusel.

17
    Pabon napřáhl dva metry za pokutovým územím, ale branku Moyày netrefil.

18
    Domácí se snaží co nejvíce nakopávat míč na Maricu, ale ten je v zatím v dnešním zápase dobře bráněn.

19
    Další centr Getafe skončil pouze na kopačkách Valencie.

20
    Po faulu na Pareja budou hosté zahrávat přímý kop z nebezpečné vzdálenosti.

21
    K exekuci přímého kopu se postavil sám faulovaný a mířil velmi dobře, ale Moyà jeho úmysl dobře přečetl a míč vyrazil.

21
    Na druhé straně se z protiútoku domácí nedokázali prosadit, ale jako útěchu mohou brát zahraní rohového kopu.

22
    Po rohovém kopu zůstává ne zemi ležet domácí Borja a nevypadá to s ním vůbec dobře. Po jeho ošetření nejspíš bude vystřídán.

23
    V další velké šanci po Barraganově centru se před brankou ocitl sám Alcacer, ale branku přestřelil.

24
    Hosté znovu zahrozili, když v vrcholu pokutového území zakončoval Banega. Jeho střela skončila těsně mimo branku.

25
    Hra se teď přelévá ze strany na stranu. Oba celky hodně útočí. Teď se v pokutovém území přes tři hráče dostal Leon, ale jeho střelecký pokus byl nakonec zablokován.

26
    Domácí pomalu ale jistě přebírají otěže zápasu.

27
    Po zahrání volného kopu centroval míč do šestnáctky Leon, ale jeho centr adresáta nenašel.

28
    Teď to byl hostující Piatti který rychle vlétl na polovinu soupeře a dostal se až k centru. Bohužel pro hosty však předběhl všechny své spoluhráče a poblíž branky nenašel žádného, kterému by mohl adresovat přihrávku.

29
    Po krátkém pobytu Valencie na útočné polovině se postupným útokem dopředu dostali hráči Getafe. Poté však přišel nesmyslný centr na obsazeného Marica.

30
    Půlhodina hry je za námi a skóre i nadále zůstává bezbrankové. Obě mužstva se spravedlivě vystřídala v pozici držení míče a jsou to teď domácí, kteří mají více ze hry.

31
    Alcacer mohl na druhé straně znovu skórovat! Po centru Pabona mu však míč těsně minul kopačku.

32
    U míče jsou hráči Valencie a přihrávkami na polovině hřiště hledají slabinu soupeře.

33
    Domácí chybovali v rozehrávce a do rychlého protiútoku se dostali hosté. Centru se nakonec ujal znovu Pabon, ale tentokrát míč skončil v rukavicích Moyày.

34
    Dobrou kolmou přihrávku do šestnáctky dostal Leon, ale při centru trefil bránícího hráče. Vybojoval tak alespoň rohový kop pro svůj tým.

35
    Po rohovém kopu se ke střele dostal Alexis, ale branku vysoko přestřelil.

35
    První žlutou kartu utkání uviděl domácí Sarabia, který si počínal nedovoleně poté, co nedosáhl na míč.

36
    Hra má pořád velmi slušný náboj. Tentokrát znovu na druhé straně útočí hostující hráči. Parejo hledal v pokutovém území Alcacera, ale míč na něj letěl příliš vysoko.

37
    Jen co zahrozili hosté už můžou znovu hrozit domácí, kteří kombinují před Guaitou.

38
    Po odvráceném centru budou hosté zahrávat další rohový kop.

38
    Parejo od rohového praporku poslal míč hodně mimo své spoluhráče a připravil tak svůj tým o míč.

39
    Marně se o útok snažili hosté, chybovali však v rozehrávce a nabídli dobrou střeleckou příležitost. Sarabiovi, který střelou na vzdálenější tyč minul.

40
    Bez ohledu na nastavení, bude první poločas pokračovat už jen pět minut.

41
    Valencia právě vstřelila branku!
    Skóre zápasu se po čtyriceti minutách přeci jen změní. Z dobrých třiceti metrů a ještě v pádu vystřelil DORLAN PABÓN a trefil pravou šibenici Moyàovi branky – opravdu nádherný gól. Asistence: Paco Alcácer.

43
    Domácí se urychleně snaží o odpověď a vyrovnat tak skóre utkání před skončením prvního poločasu.

44
    Lafita je dnes na jeho levé straně velmi aktivní. Jeho další centr skončil na hlavě Marica. Ten znovu přestřelil.

45
    Rozhodčí prodlouží první poločas o tři minuty.

45+1
    První minuta nastavení přinesla šance na obou stranách, ale žádná z nich branku neohrozila.

45+2
    Valencia zkušeně drží míč na vlastní polovině a nebojí se přihrávek na soupeřovu polovinu.

45+3
    Getafe se marně snaží dostat se s míčem na útočnou polovinu. První poločas zřejmě skonči výhrou Valencie.

První poločas je u konce. Divákům byl nabídnut velmi pohledný fotbal, kterému téměř vůbec nic nechybělo. Aktivněji začali hosté a první dvacetiminutovku ovládali. V další části se do svého soupeře pustili také domácí hráči a delší dobu se hrálo na jejich útočné polovině. Poté však přišla rána v podobě Dorlana Pabóna, který z dobrých třiceti metrů otevřel skóre utkání.

Nechme se tedy překvapit jaké dění na hřišti nám nabídne druhý poločas, zda si Valencie udrží náskok a zvítězí nebo přijde zvrat domácího týmu.

46

47
    Hned po výkopu se k domácí dostali na útočnou polovinu. Po následné střele však míč zamířil mimo branku. Guainta bude odkopávat.

47
    Pomalu ale jistě přecházejí hráči Valencie na soupeřovu polovinu.

48
    Nakonec odcentroval Piatti, ale míč ukryl do svých rukavic Moyà.

48
    Domácí Lafita byl stržen v pokutovém území, ale rozhodčí vše nechávají bez povšimnutí.

49
    Po rychlém úvodu se hra uklidnila a hraje se převážně kolem půlící čáry.

50
    Jen mírně zahrozili hráči Getafe, když vyslali na Guaitu protekční střelu ze čtyřiceti metrů.

50
    Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Pablo Sarabia, přichází Mehdi Lacen.

51
    Centr si našel hlavu Piattiho, poté trefil hráče domácích a zamířil do zámezí. Hosté zahrají rohový kop.

52
    Rohový kop byl zahráván na vzdálenější tyč, kterou si Moyà velmi dobře pohlídal.

53
    Getafe se marně snaží přejít na polovinu soupeře. Valencia v druhém poločase zatím velmi dobře brání.

54
    Centr do šestnáctky skončil bez povšimnutí hráčů Getafe, a tak do rychlého protiútoku míří zase oranžoví.

54
    A další rohový kop Valencie skončil na domácím hráči, který alespoň na chvíli odvrátil nebezpečí.

55
    Getafe znovu hledá recept na soupeřovu obranu.

56
    Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Ángel Lafita, přichází Diego Castro.

58
    Režie zápasu už je celkem stereotypní. Více útočí tým Valencie, domácí tým hraje spíše na brejky. I když by to s ohledem na vývoj utkání mělo být nejspíše naopak.

59
    Getafe se teď přesunulo na polovinu soupeře, ale pouze do takové vzdálenosti, odkud ohrožení branky nepřipadá v úvahu.

60
    Vcházíme do poslední třetiny hry s míčem na útočné polovině Valencie.

61
    Valencia je momentálně jasně lepším týmem, i když je pravda, že do zakončení se už dlouhou dobu nedostal žádný tým.

62
    Hostujícímu týmu s rozehrávkou pomáhá i brankář Guaita.

63
    Hosté si po Alcácerově tečované střele zkusí další rohový kop.

63
    Parejo tentokrát rozehrával na přední tyč, ale i tam stál domácím bránící hráč.

63
    Do dalšího protiútoku se dostali domácí hráči, ale centr Leona skončil v Guaitových rukavicích.

65
    Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Dorlan Pabón, přichází Federico Cartabia.

66
    Hráči Valencie si při okupování domácí poloviny počínali nedovoleně. K míči se tak dostanou modří – Valencia.

67
    Tentokrát přibližně na stejném místě se faul odehrál s obrácenými rolemi. Valencia bude rozehrávat.

68
    Leon dostal možná a příliš prostoru a přešel do šestnáctky. Místo střely však zaváhal a o míč přišel.

68
    Tentokrát už se ale ke střele odhodlal, když vběhl před Guaitu z levé strany. Ale španělského brankáře pouze nastřelil.

69
    Po předchozí situaci sice hosté zahrávali rohový kop, ale poté mířili velmi vysoko nad branku.

70
    Sedmdesátá minuta nepřinesla žádné ohrožení branky. Hrálo se převážně na polovině hřiště.

71
    Getafe už musí začít úřadovat a také se tomu tak děje. Od pětašedesáté minuty se hraje převážně na jejich útočné polovině.

72
    Domácí hráči mají územní převahu, ale k zakončení se příliš nedostávají.

73
    Hráči Valencie se o něco více vysunuli a vytlačili soupeře s míčem na jeho vlastní polovinu.

74
    Děje se stále a pořád to stejné. Domácí hráči stále marně hledají recept na pokoření soupeřovy obrany.

75
    Do rychlého protiútoku se nakonec dostal Piatti, ale okamžitě byl zdvojen a o míč přišel, aniž by něco stihl vymyslet.

76
    Sporný zákrok na polovině hřiště svedl jeden z domácích. Rozhodčí nechal hru pokračovat a musel ohlídat situaci v pokutovém území Getafe.

77
    Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Álvaro Arroyo, přichází Jaime Gavilán.

78
    Domácí hráči teď o něco polevili ze svého tlaku a nabídli svou polovinu soupeři.

78
    Při ataku si nedovoleně počínal Leon.

79
    Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Pablo Piatti, přichází Sergio Canales.

80
    Bez ohledu na nastavení je před námi poslední desetiminutovka zápasu.

81
    Marica si teď trochu sporně počínal nedovoleně a uviděl žlutou kartu.

82
    Po jeho ataku je hra na chvíli přerušena.

83
    Hra pokračuje a ihned budou domácí hrozit z rohového kopu.

84
    Valencia stále velmi dobře brání a nepouští svého soupeře téměř do žádné vyloženější šance. Domácí tým mimo Lafitovův pokus branku neohrozil.

85
    Ani další rohový kop Getafe žádnou změnu skóre nepřinesl.

86
    Už čtvrtou žlutou kartu svého týmu uviděl Mosquera.

87
    Volný kop hostí skončil znovu na prvním bránícím hráči.

87
    A další žlutá karta domácího týmu. Tentokrát si nedovoleně počínal Escudero.

88
    Valencia zkušeně dohrává zápas s míčem na kopačkách.

89
    A znovu to byla marná snaha. Domácí hráči se několika přihrávkami dostali až k pokutovému území, ale stačilo, aby hosté vytvořili nějaký tlak a zbavili tak Getafe míče.

90
    Tak žlutou kartu si vysloužil i hrotový útočník Valencie – Alcácer.

90
    Hlavní rozhodčí dnešní zápas prodlouží o 3 minuty.

90+1
    Domácí tým teď otevřel obranu a mohli z toho hrozit hosté, když Cartabia pokračoval sám na Moyu. Nakonec si míč přikopl až příliš a vrazil do domácího brankáře.

90+2
    Moyà se ocitá ve velkých bolestech.

90+3
    Tak v závěru utkání přichází ještě další zpestření, hostující brankář vystartoval po jednom z domácích a vyžadoval pěstní potyčku.

90+4
    Nedovoleně si počínal Alexis.

90+4
    Za svůj zkrat si žlutou kartu vysloužil také Guaita.

90+5
    Guaita teď zachránil svůj tým od vyrovnání, když na poslední chvíli vyboxoval centr.

Dnešní zápas je u konce a jako vítězové z něj vzchází tým Valencia CF. Utkání bylo velmi vyrovnané a jen díky brance Pabóna ze 41. minuty si hostující tým odváží výhru.

Já Vám děkuji za pozornost a přeji pohodovou neděli. (13:54:10)