NY Rangers – Carolina 5:1 (kon.) | Washington – Florida 3:2 (3:1 po s.n.) | Columbus – Pittsburgh 0:3 (kon.)
Vancouver – Toronto 4:0 (kon.) | Buffalo – Anaheim 3:6 (kon.) | Tampa – St. Louis 4:2 (kon.)
New Jersey – Philadelphia 0:1 (kon.) | NY Islanders – Boston 3:1 (kon.) | Colorado – Montreal 4:1 (kon.)
Edmonton – Detroit 0:5 (kon.) | Los Angeles – Nashville 3:4 (kon.) | San Jose – Arizona 2:3 (1:2 po s.n.)
Ottawa – Dallas 3:4 (0:1 po s.n.)
Buffalo Sabres
3:6 (0:0, 1:3, 2:3)
Anaheim Ducks
Neděle 03.11.2013, 00:05 • First Niagara Center, Buffalo • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:05.

Pěkný den u sledování online přenosu z utkání kanadsko – americké NHL. V námi sledovaném přenosu budeme svědky měření sil mezi domácím Buffalem Sabres a hostujícím Anaheimem Ducks. Úvodní buly je v plánu 5 minut po půlnoci ze soboty na neděli.

Hosté jsou na třetím místě Západní konference. Ve 14 odehraných utkáních nasbírali 21 bodů, za 10 vítězství, 1 prohru po prodloužení či nájezdech a 3 prohry. Svým soupeřům nasázeli 44 branek, 36 jich obdrželi.

Mathieu Perreault 11 (5+6)

Šavle jsou nejhorší celek Východní konference. Z 15 odehraných zápasů získaly rovných 5 bodů. To znamená, že vyhrály dvakrát, jedinkrát prohrály v prodloužení nebo dovednostní soutěži a rovnou dvanáctkrát prohrály. Jejich brankový poměr je 23:43.

Češi a Slováci v akci

Ani v jednom z týmů v letošní sezóně nehraje žádný český ani slovenský hráč.

Buffalo Sabres: Enroth (Miller) – Pysyk, Ehrhoff, Myers, Tallinder, Ristolainen, Zadorov – Ennis, Hodgson, Moulson – Tropp, Foligno, Ott – Stafford, McCormick, Girgensons – Leino, Flynn, Larsson.

Anaheim Ducks: Hiller (Andersen) – Beauchemin, Lindholm, Lovejoy, Fowler, Vatanen, Allen – Perry, Getzlaf, Maroon – Palmieri, Perreault, Etem – Penner, Bonino, Cogliano – Winnik, Holland, Smith-Pelly.

Rozhodčí: Rooney, St.Laurent – Cherrey, Miller.

00:01

00:30
    Buffalo se do svého soupeře doslova zakouslo.

00:42
    Ehrhoffova střela mimo.

01:13
    Anaheim poprvé na návštěvě před Enrothem.

01:35
    Hraje se za brankou domácích.

01:55
    První zásah domácího brankáře po střele hostujícího beka.

02:45
    Přesun Anaheimu přerušuje píšťalka čárových sudí. Ofsajd.

03:03
    Francois Beauchemin (ANA) – 2 minuty – krosček.

03:40
    Buffalo v útočném pásmu, obránci kombinují na modré.

03:50
    Ehrhoff vyslal střelu na Hillera, ten zasahuje.

04:13
    Hosté se konečně osvobozují a mohou i vystřídat.

04:34
    Hosté vyhazují přes všechny čáry.

05:03
    Vyloučený hráč Anaheimu skáče na led, puk mají domácí.

05:28
    Puk opustil hrací plochu, vhazovat se bude na středovém kruhu.

06:00
    Čtvrtá formace hostu se dostala do tlaku.

06:12
    Stafford se dostal do samostatného úniku, ač tísněn, tak stačil zakončit, Hiller ani nevěděl, jak kotouč chytil.

06:27
    Buffalo nahazuje za Hillera a snaží se usadit v pásmu.

06:43
    Hiller potvrzuje svoji kvalitu, když zasahuje proti nahození McCormicka.

04:31
    Emerson Etem se prodral po pravé straně, Enroth mu nastavil své tělo a puk zachytává.

08:15
    Ehrhoffova střela od modré letí mimo hostující branku.

08:36
    Šavle znovu nahazují za Hillera.

09:00
    I Anaheim se nenechá zahanbit a hledá prostor v útočném pásmu, ke střele je však prostoru málo.

10:00
    Střela Bryana Allena se k Enrothovi ani nedostala.

10:39
    Moulson dostal puk na Ristolainena, který míjí hostující svatyni.

11:27
    Domácí za vlastní branou a střídají.

11:54
    Larsson ztrácí kotouč v obranném pásmu, u kotouče Anaheim.

12:26
    Perry se dostal zprava ke střele, Enroth vyrazil, hostující útočník ještě objel branku, ale další střelu domácí nepřipustili.

13:10
    Zadorov nahazuje za Hillera a odjíždí střídat.

13:53
    Leino za brankou hostů, hledá před brankou spoluhráče.

14:16
    Hra má rychlý spád, téměř 3 minuty se již hraje bez přerušení.

14:42
    Ristolainen za vlastní brankou čeká na spoluhráče a zahajuje další akci.

15:10
    Zakázané uvolnění Kačerů.

15:23
    Pysyk našel Ehrhoffa, ale jeho střela se k Hillerovi vůbec nedostala.

15:51
    Domácí zahajují další ze ztečí od vlastní branky.

16:12
    Ryan Getzlaf na levém kruhu dostal trochu víc prostoru, ale Enroth byl na místě.

16:45
    Perry se uvolnil na osu hřiště, mířil mezi betony domácího brankáře, jenže ten je sklapl včas.

17:01
    Henrik Tallinder (BUF) – 2 minuty – hákování.

17:09
    Hosté se udrželi v pásmu a kombinují u modré čáry.

17:33
    Puk míří do rohu, kde se o něj usilovně bojuje.

18:00
    Domácí dostali puk do střední třetiny a dobrým forčeninkem dostali hosty až k jejich brance.

18:25
    Vyhození přes všechny čáry pro domácí.

18:34
    Tyler Myers (BUF) – 2 minuty – nedovolené bránění.

18:43
    Přesilovka 5 na 3 již téměř končí.

19:01
    Poslední minuta první třetiny, Tallinder na ledě.

19:26
    Hostům se tato přesilová hra nedaří, domácí vyhazují kotouč.

19:36
    Hra se přesune před Hillera po zakázaném uvolnění Anaheimu.

20:00

Je za námi první třetina utkání, Buffalo mělo ve hře znatelně na vrch, ale zatím prim hrají oba brankáři. Anaheim bude na začátku druhé třetiny dohrávat ještě 34 vteřin přesilové hry.

20:33
    Domácím se podařilo kotouč vydolovat a vyhodit jej přes všechny čáry.

21:00
    Již se hraje v plném počtu na obou stranách s pukem hraje Anaheim.

21:55
    Penner přechází útočnou modrou a snaží se zaujmout střeleckou pozici.

22:33
    Tohle zakázané uvolnění nebude, Hiller zpracoval puk holí a přenechává jej spoluhráči.

23:00
    Ehrhoff nepřihrál přesně, i teď to ale zakázané uvolnění není.

23:25
    Getzlaf nahazuje puk z Enrotha a tím odevzdal kotouč Buffalu.

23:31
    Vhazování u domácí branky po zakázaném uvolnění.

24:02
    Anaheim ve dvou hráčích v útočném pásmu udržel kotouč, ale ke střele se borci nedostali.

24:41
    Anaheim neměl hrát, i přesto jejich hráči pokračovali v napadání, pískán je ofsajd.

25:05
    Hodgson se protáhl zleva před Hillera, ten úspěšně zasáhl.

26:13
    Hosté dostávají hru pod kontrolu. Častěji jsou před Enrothem.

26:23
    Zakázané uvolnění Anaheimu. Vhazování u Hillera.

26:34
    Peter Holland (ANA) – 2 minuty – podražení.

26:58
    Ehrhoff ztratil kotouč a na druhou stranu spěchal Andrew Cogliano, domácí brankář jeho pokus pokryl.

27:15
    Sabres právě vstřelili branku!
    Domácí využívají přesilovou hru! Puk se dostal za branku až na Moulsona, který jej zpracoval a přihrál volnému CODY HODGSONOVI, který měl snadnou práci umístit kotouč za Hillera. Asistence: Matt Moulson, Mark Pysyk

28:00
    Ahaneim se nevzdává a pokračuje v aktivní hře.

28:41
    40 vteřin se hraje v útočném pásmu hostů, ale ani jedna střela nešla směrem Enroth.

29:42
    Anaheim právě vstřelil branku!
    A je vyrovnáno. Z celkem nenápadné akce se přes modrou přehnal RYAN GETZLAF, vyměnil si kotouč s Pennerem a zavěsil mezi betony domácího brankáře. Asistence: Dustin Penner, Francois Beauchemin.

30:44
    Tallinder se dostal do ofsajdu, vhazovat se bude před útočnou modrou čárou Buffala.

31:07
    Hosté se na chvíli dostali k puku, který končí za Enrothem. Odtud jej vyváží Myers.

31:57
    Perry s Getzlafem operují okolo Enrothovy branky.

32:20
    Dlouhý pas na Corey Perryho, ten se řítil sám na domácí branku, zkusil zasunou mezi betony Enrotha, ten jeho úmysl přečetl a udržel kotouč před brankovou čárou.

32:41
    Steve Ott (BUF) – 2 minuty – držení

33:41
    Anaheim se nemůže usadit v útočném pásmu, domácí několikrát vyhodili přes všechny čáry.

34:36
    Ehrhoff několikrát vyzkoušel v oslabení Hillera, ten drží svůj tým.

34:41

35:18
    Hosté obracejí vývoj utkání! SAMI VATANEN se objevil sám v mezikruží a jeho střela zápěstím zaplula nad rameno bezmocného Enrotha. Asistence: Andrew Cogliano, Daniel Winnik.

35:52
    Tak to už je pro domácí kruté. Jen co dostali druhou branku, tak hosté odskakují na rozdíl dvou branek, úspěšným střelcem je EMERSON ETEM. Asistence: Mathieu Perreault, Devante Smith-Pelly.

37:00
    Buffalo se snaží ještě něco vymyslet, ale hosté brání dobře svoji modrou čáru.

39:00
    Běží poslední minuta druhé třetiny, hra se nastěhovala před Hillera, který zatím podruhé nekapituloval, i když vytáhl několik pěkných zákroků.

40:00

Domácí se ve druhé třetině ujali vedení, když využili Hodgsonem přesilovku. Za několik minut vyrovnal z nenápadné akce Getzlaf. Ve 36. minutě bylo se Šavlemi zle, nejprve se krásně trefil Vatanen a po něm hned Etem. Rozdíl dvou branek hostům na vítězství může stačit.

40:08
    Anaheim začal třetí třetinu útokem na Enrotha, za brankou získal kotouč Cogliano.

40:53
    Jhonas Enroth si připisuje úspěšný zákrok po střele Lovejoye, kterému přihrál Getzlaf.

41:50
    Buffalo nemůže přejít střední pásmo, hosté nastražili několik pastí na domácí hráče.

42:10
    Larsson s Leinem kombinují v útočném pásmu, oba se dostali ke střele, ale Hiller je pevný jako skála.

42:48
    Šavle střídají a začínají znovu od vlastní branky.

43:10
    Ofsajd Kačerů, když útočnou modrou přejel dříve Peter Holland.

43:27
    Střela hostů, puk plácl o zadní plexisklo, Buffalo jej vyváží do středního pásma.

44:02
    Moulson nahazuje za Hillera, tam kotouč krotí Devante Smith-Pelly a čeká až mu dostřídají spoluhráči.

44:50
    Cam Fowler nabral rychlost ve vlastní obranné třetině, zajel až do té útočné, kde předal kotouč COREY PERRYMU, který si kotouč navedl na střed a vymetl pavouky z šibenice domácí branky. Asistence: Cam Fowler, Ryan Getzlaf.

45:29
    Mathieu Perreault našel mezi kruhy volného EMERSONA ETEMA, který napřáhl a Enroth loví ze své sítě popáté: Asistence: Mathieu Perreault, Bryan Allen.

45:29
    Oddechový čas pro domácí.

46:52
    Po akci celé první pětky se kotouč dostal na modrou, kde hlídkoval HENRIK TALLINDER, který snižuje na rozdíl tří branek. Asistence: Cody Hodgson, Matt Moulson.

48:00
    Domácí se snaží ještě vykřesat jiskřičku naděje, jenže jejich střely nejsou přesné.

49:30
    Hosté si hlídají vytvořený náskok, pokud pustí domácí do svého obranného pásma, hraje se především podél hrazení.

51:00
    Hiller stopuje puk za vlastní brankou a málem se nedomluvil s vlastním obráncem, puk mohl získat Moulson.

51:40
    Cogliano se v útočném pásmu chtěl prosadit, ale proti přesile neměl šanci.

52:24
    Leino dobře zabojoval v útočném pásmu, díky němu se domácí udrželi v pásmu a mohou prověřovat Hillera.

53:03
    McCormikova střela končí v náruči hostujícího brankáře.

53:13
    Anaheim vyhazuje, Buffalo krotí puk ve vlastním obranném pásmu, Tallinder si musí dávat pozor na forčekující hráče.

53:54
    Hodgson sám prošel mezi třemi hráči, předávka na modrou čáru nebyla přesná.

54:33
    Buffalo se zbavilo kotouče a nechává hrát hosty, kteří mají nahráno.

54:59
    Tak ještě z toho může být drama! Za brankovou čárou se ke kotouči dostal Larsson, který hledal Flynna před brankou, ten byl pokryt, ale k puku se dostal TYLER MYERS a Hiller se jen podíval, kam zamířil. Asistence: Johan Larsson.

55:38
    Hosté zas odskakují na rozdíl tří branek. CORREY PERRY se dostal do samostatného úniku, který zakončil s bravurou mezi Enrothovi betony. Asistence. Ryan Getzlaf, Hampus Lindholm.

57:26
    Fowler se dostal do útočné třetiny, jeho pokus byl zblokovaný, domácí vyhazují, tak aby to nebylo zakázané uvolnění.

58:16
    Čas rychle plyne a vypadá to, že o osudu utkání je již rozhodnuto, Buffalo se nemůže k ničemu dostat.

58:48
    Až konečně teď, jenže Larsson ztroskotal na Hillerovi.

59:00
    Začala poslední minuta třetí třetiny.

59:18
    Emerson Etem se dostal před Enrotha, ten se štěstím vyráží.

59:55
    Getzlaf hledal od levého kruhu najíždějícího Perryho, který neusměrnil puk za přihlížejícího Enrotha.

60:00

Utkání sledovalo 19 070 diváků.

Hosté si v poslední třetině pohlídali vytvořený náskok. Nejprve se však dostali do vedení až o 4 branky. Buffalo ještě zabojovalo a 2 stáhlo díky svým obráncům Tallinderovi a Myersovi. Ježe Anaheim má Corey Perryho, který střílí branky jak na běžícím pásu. Stačil mu jeden samostatný únik a už zas to bylo o tři góly. Hosté vyhráli zcela zaslouženě.

Československá stopa v utkání:

V utkání nenastoupil ani jeden z hráčů narozených v České či Slovenské republice.

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám nádherný nedělní den. Brzy napočtenou. (02:43:05)

David Sochor

Branky a nahrávky: 28. Hodgson (Moulson, Pysyk), 47. Tallinder (Hodgson, Moulson), 55. Myers (Larsson) – 30. Getzlaf (Penner, Beauchemin), 36. Vatanen (Cogliano, Winnik), 36. Etem (Perreault, Smith-Pelly), 45. Perry (Fowler, Getzlaf), 46. Etem (Perreault, Allen), 56. Perry (Getzlaf, Lindholm)

Rozhodčí: Rooney, St.Laurent – Cherrey, Miller

Diváci: 19070