po s.n. (0:1)
Švýcarsko
4:5 (1:2, 1:2, 2:0 - 0:1)
Česko
Neděle 03.11.2013, 14:00 • BBC Arena 1, Schaffhausen, Švýcarsko • Euro Floorball Tour (muži)

Česká republika vítězí nad Švýcarskem 5:4 po samostatných nájezdech. Penalty si v 58. minutě vynutil Paolo Riedi. Rozhodující nájezd obstaral ve čtvrté sérii Matěj Jendrišák, všechny nájezdy Švýcarů zneškodnil Tomáš Kafka. Hattrick zaznamenal v utkání domácí Manuel Engel, dva body za asistence si připsal do svých statistik švýcarský Emanuel Antener. Český reprezentant Vojtěch Skalík obstaral dnes dva přesné zásahy.

Ze švýcarského Schaffhausenu je to ode mě pro dnešek vše, těším se na počtenou opět někdy příště. Zdeněk Kamínek ml. (16:12:52)

V oslabení: 0:0.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Česká republika.

Autorem vítězné branky je MATĚJ JENDRIŠÁK, jenž se jako jediný v pozápasových nájezdech prosadil, a to ve čtvrté sérii.

Paolo Riedi svůj nájezd neproměnil – 0:1.

Za domácí je v nelehké pozici Paolo Riedi.

Matěj Jendrišák překonává brankáře Švýcarska bekhendovým blafákem – 0:1.

Čtvrtou sérii zahájí Matěj Jendrišák.

Matthias Hofbauer neuspěl – 0:0.

Matthias Hofbauer se staví ke třetímu nájezdu domácích.

Jiří Curney si na Martina Hitze nepřišel – 0:0.

Jiří Curney obstará třetí nájezd České republiky.

Michael Zürcher se trefil pod nohu Tomáše Kafky, diváci už začali vstávat ze sedadel. Mrštný brankář České republiky vytáhl míček na brankové čáře rukou – 0:0.

Druhý nájezd Švýcarska provede Michael Zürcher.

Tomáš Ondrušek minul – 0:0.

Druhý nájezd České republiky pojede Tomáš Ondrušek.

Manuel Engel po blafáku branku přestřelil – 0:0.

Za Švýcarsko zahájí penalty Manuel Engel.

Do brankoviště České republiky se staví Tomáš Kafka.

Vojtěch Skalík neúspěšný – 0:0.

Za Čechy začne nájezdy Vojtěch Skalík.

Samostatné nájezdy začínají.

Tři třetiny vítěze neurčily, na programu jsou samostatné nájezdy, které si Švýcaři vynutili díky brankám Manuela Engela a Paola Riediho.

59:01
    Z přečíslení zahrozili Skalík s Pražákem, Hitz připraven.

58:40
    Hala je na nohou, domácí se pokouší o obrat.

Dnešní utkání sledují 1 933 diváci.

57:49
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!

Zaváhání české obrany Švýcaři trestají! Nico Scalvinoni nalezl zleva v předbrankovém prostoru nedostatečně pokrytého spoluhráče, PAOLO RIEDI zametl balónek z bezprostřední blízkosti přímo do odkryté branky. Asistence: Nico Scalvinoni.

56:30
    Braillard si počínal proti pravidlům, následuje volný úder pro hosty z útočného rohu.

55:56
    Červenobílým se čas rychle krátí, naopak Češi tlačí čas i očima. Rozehrávka ve prospěch Švýcarska ze středové čáry.

54:18

53:30
    Švýcarsko tlaku České republiky odolává.

52:50
    Domácím se podařilo vyhodit.

52:18
    Tomáš Sladký faulován, početní výhoda pro Českou republiku. Martin Joss (SWI) míří na dvě minuty na trestnou lavici.

Vyloučení celkem v zápase: 2:1.

50:45
    Standardní sitauce z ofenzivního rohu také pro Čechy.

50:10
    Hofbauer z dálky přestřelil.

49:50
    Volný úder pro domácí z úhlu u Barákovy svatyně.

48:30
    Zozulákův bekhend od levého mantinelu zblokován obranou Švýcarska.

46:55
    Domácí kombinují na ofenzivní polovině.

45:20
    Ondrušek sbíhající si ze středu k levé tyči a navíc stíhaný hráčem Švýcarska nezamířil podle svých představ.

45:10
    Sladký si došel pro faul v útočném rohu, nepříjemným zákrokem se prezentoval Garnier.

44:10
    Švýcaři pokračují po vstřeleném gólu v tlaku, český gólman pozorný.

42:41

MANUEL ENGEL usměrnil za záda Jana Baráka jedovku Kevina Berryho, čímž první jmenovaný dokonává hattrick. Asistence: Kevin Berry.

41:30
    Domácí mají míček na svých čepelích, Barák čelit žádné střele zatím v této části hry nemusel.

40:25
    Joss si vynutil faul za vlastní brankou.

40:01
    Na zahajovacím vhazování třetí části šťastnější Češi.

40:01

Druhá třetina měla stejný scénář jako část první, nejprve udeřili Švýcaři, dvěma brankami se následně blýskli Češi. Jmenovitě se ve dvacáté páté minutě podařilo skórovat Manuelu Engelovi, za šedesát sekund vrátil vedení hostům Ondřej Mikeš. Ve čtyřiatřicáté minutě se prosadil podruhé v utkání Vojtěch Skalík, díky jehož gólu vede celek pod vedením Radima Cepka a Zdeňka Skružného po čtyřiceti minutách hry nad Švýcarskem 4:2. Domácí mají na zvrat utkání dvacet minut.

Statistiky druhého dějství:

Vyloučení: 0:1.

Další třetina začne přibližně ve 15:18 h.

40:00

39:37

38:50
    Antener pálil do obranného valu tvořeného českými hráči.

38:05
    Domácí kombinují u branky Baráka.

37:37
    Přesilovou hru si zahrají také Švýcaři. Martin Tokoš (CZE) inkasoval dvouminutový trest.

Vyloučení celkem v zápase: 1:1.

36:50
    Hraje se "nahoru dolů", šance ale k vidění nejsou.

35:20
    Po delší době florbalisté České republiky u branky Hitze, brankář domácích nemusel zasahovat.

34:30
    Češi se mírně zatáhli a neriskují. Je to mužstvo Švýcarska, které nyní musí hrát.

33:17
    Česko právě vstřelilo branku!

Matěj Jendrišák přihrál zpoza branky na střed volnému VOJTĚCHU SKALÍKOVI, který svou dělovkou prostřeluje švýcarského gólmana. Asistence: Matěj Jendrišák.

31:30
    Nemožné, co všechno se dá spálit za šance. Zürcher přihrál skrz velké brankoviště Riedimu, na kterého zívala odkrytá branka. Útočník Švýcarska zahodil tutovou šanci, neboť promáchl.

29:40
    Volný úder budou Švýcaři rozehrávat z rohu u své branky.

28:10
    Češi kombinují na útočné polovině, Hitz je ale bez práce.

26:30
    Švýcarsko zatím marně hledá odpověď na třetí gól České republiky. Provizorní střelecké pokusy kryje Barák.

25:04

Češi odpovídají rychle i na druhý zásah Švýcarů. Martin Zozulák si v předbrankovém prostoru vyměnil míček s ONDŘEJEM MIKEŠEM, který se bez větších potíží trefil do odkryté branky. Asistence: Martin Zozulák.

24:04

MANUEL ENGEL volil v přečíslení dva na jednoho střelu, která stačila na překonání Jana Baráka. Asistence: Emanuel Antener.

22:30
    Balónek mají ve svém držení Švýcaři, hosté znepříjemňují rozehrávku domácím napadáním.

21:05
    Hofbauer měl před sebou zcela odkrytou branku, po křižné přihrávce ale zamířil nad.

20:01
    Na zahajovacím vhazování druhé části úspěšnější Češi.

20:01

Úvodní dvacetiminutovku ovládli florbalisté České republiky. Skóre zápasu ale otevřel v deváté minutě švýcarský Manuel Engel. Svěřenci Radima Cepka a Zdeňka Skružného dokázali skóre otočit ve svůj prospěch, když v desáté minutě vyrovnal Vojtěch Skalík a v minutě patnácté dokonal obrat v početní výhodě Patrik Suchánek.

Statistiky úvodního dějství:

Další třetina začne přibližně ve 14:41 h.

20:00

19:35
    Engel se octl v přečíslení dva na jednoho. Hráč z ofenzivy Švýcarska zazmatkoval a přihrál za sebe, kde se nacházelo několik hráčů. Engel měl volit střelu nebo přihrávku na levou stranu.

19:15
    Pokus Hofbauera neprošel přes obranný val českých obránců.

18:05
    Riedi se dostal po pravé straně až před Baráka, hájce české svatyně přečetl úmysly pravého křídelního útočníka.

17:01
    Standardní situace pro Švýcarsko z nebezpečné pozice ze středu.

16:40
    Hra se přelévá ze strany na stranu, Češi aktivně napadají rozehrávku Švýcarů.

14:34

Využitá přesilovka! Sólo PATRIKA SUCHÁNKA ze středového kruhu až téměř k velkému brankovišti končí gólem. Obránce České republiky překonává švýcarského gólmana střelou na vzdálenější tyč. Bez asistence.

14:24
    Střela Skalíka zblokována obránci Švýcarska.

14:20
    Hosté kombinují na polovině soupeře.

13:42
    Přesilová hra pro Čechy. Claudio Laely (SWI) si musí jít odsedět na trestnou lavici dvouminutový trest.

Vyloučení celkem v zápase: 1:0.

13:05
    Začala signalizovaná výhoda pro Českou republiku.

12:30
    Oba celky se střídají v držení míčku, žádné větší brankové příležitosti k vidění nyní nejsou.

10:45
    Čechy vyrovnávací trefa nabudila.

09:04

VOJTĚCH SKALÍK prchal sám po levé straně směrem k brankáři Švýcarska. Levé křídlo České republiky se prezentovalo výstavní střelou do pravého horního růžku branky, Martin Hitz byl bezmocný. Bez asistence.

08:15

Na pohled lehkou přízemní střelu Emanuela Antenera z levé strany vyrazil Jan Barák před sebe, kde se nacházel nedostatečně pokrytý MANUEL ENGEL, jenž překonal ležícího českého gólmana z velkého brankoviště. Asistence: Emanuel Antener.

06:45
    Barák si připsal důležitý zákrok proti Berrymu.

06:30
    Florbalisté České republiky budou rozehrávat volný úder z poloviny hřiště.

05:20
    Češi se pokouší o založení ofenzivní akce, defenziva Švýcarska se má na pozoru.

03:45
    Domácí jsou aktivnější a mají zatím více ze hry.

02:00
    Zozulák nemířil přesně.

01:30
    Švýcaři se usadili na útočné polovině, Barák nijak výrazně zasahovat nemusel.

00:01
    Na zahajovacím vhazování úspěšnější Švýcaři.

00:01

Češi nastupují v dresech bílomodrých, Švýcaři zvolili červené dresy. Rozhodčí budou soudcovat v černé kombinaci dresů.

Švýcarsko: Hitz (Meier) – Meister, Schneider, Graf, Joss, Garnier, Berry – Engel, Hofbauer, Antener – Friolet, Baillard, Dominioni – Riedi, Zürcher, Scalvinoni – Maurer, Gerber, Laely. Trenéři: Petteri Nykky, Samu Kuitunen, Remo Manser, Esa Jussila.

Česká republika: Barák (Kafka) – Deutsch, Podhráský, J. Jelínek, Suchánek, Šešulka, T. Sýkora, Křenek – Curney, Jendrišák, Skalík – Tokoš, Sladký, Pražák – Dóža, Mikeš, Zozulák – Valeš, Ondrušek. Trenéři: Radim Cepek, Zdeněk Skružný.

Rozhodčí: Martins Larinovs, Martins Gross (oba Lotyšsko).

Nyní slyšíme také hymnu České republiky.

Halou zní hymna Švýcarska.

Čeští reprezentanti budou chtít v dnešním zápase proti Švýcarsku okusit pocit vítězství, neboť v předchozích dvou utkáních Euro Floorball Tour nestačil tým pod vedením Radima Cepka a Zdeňka Skružného na Švédsko v poměru 3:10 a na Finsko výsledkem 5:6.

Vítáme Vás u on-line přenosu ze švýcarského Schaffhausenu. Utkání začíná v 14:00 hod.

Zdeněk Kamínek ml.

Branky a nahrávky: 9. Engel (Antener), 25. Engel (Antener), 43. Engel (Berry), 58. Riedi (Scalvinoni) – 10. Skalík, 15. Suchánek, 26. Mikeš (Zozulák), 34. Skalík (Jendrišák), rozh. náj. Jendrišák

Česko: Barák (na nájezdy Kafka) – Deutsch, Podhráský, J. Jelínek, Suchánek, Šešulka, T. Sýkora, Křenek – Curney, Jendrišák, Skalík – Tokoš, Sladký, Pražák – Dóža, Mikeš, Zozulák – Valeš, Ondrušek. Trenéři: Radim Cepek, Zdeněk Skružný.

Rozhodčí: Martins Larinovs, Martins Gross (oba Lotyšsko)

Diváci: 1 933