po s.n. (0:1)
Švýcarsko
4:5 (1:2, 1:2, 2:0 - 0:1)
Česko
Neděle 03.11.2013, 14:00 • BBC Arena 1, Schaffhausen, Švýcarsko • Euro Floorball Tour (muži)

Česká republika vítězí nad Švýcarskem 5:4 po samostatných nájezdech. Penalty si v 58. minutě vynutil Paolo Riedi. Rozhodující nájezd obstaral ve čtvrté sérii Matěj Jendrišák, všechny nájezdy Švýcarů zneškodnil Tomáš Kafka. Hattrick zaznamenal v utkání domácí Manuel Engel, dva body za asistence si připsal do svých statistik švýcarský Emanuel Antener. Český reprezentant Vojtěch Skalík obstaral dnes dva přesné zásahy.

Ze švýcarského Schaffhausenu je to ode mě pro dnešek vše, těším se na počtenou opět někdy příště. Zdeněk Kamínek ml. (16:12:52)

V oslabení: 0:0.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Česká republika.

Autorem vítězné branky je MATĚJ JENDRIŠÁK, jenž se jako jediný v pozápasových nájezdech prosadil, a to ve čtvrté sérii.

Matěj Jendrišák překonává brankáře Švýcarska bekhendovým blafákem – 0:1.

Do brankoviště České republiky se staví Tomáš Kafka.

Tři třetiny vítěze neurčily, na programu jsou samostatné nájezdy, které si Švýcaři vynutili díky brankám Manuela Engela a Paola Riediho.

Statistiky třetího dějství:

Vyloučení: 1:0.
    Bez využití.

Nájezdy začnou přibližně ve 15:50 h.

59:01
    Z přečíslení zahrozili Skalík s Pražákem, Hitz připraven.

Dnešní utkání sledují 1 933 diváci.

57:49
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!

Zaváhání české obrany Švýcaři trestají! Nico Scalvinoni nalezl zleva v předbrankovém prostoru nedostatečně pokrytého spoluhráče, PAOLO RIEDI zametl balónek z bezprostřední blízkosti přímo do odkryté branky. Asistence: Nico Scalvinoni.

52:18
    Tomáš Sladký faulován, početní výhoda pro Českou republiku. Martin Joss (SWI) míří na dvě minuty na trestnou lavici.

Vyloučení celkem v zápase: 2:1.

45:20
    Ondrušek sbíhající si ze středu k levé tyči a navíc stíhaný hráčem Švýcarska nezamířil podle svých představ.

42:41

MANUEL ENGEL usměrnil za záda Jana Baráka jedovku Kevina Berryho, čímž první jmenovaný dokonává hattrick. Asistence: Kevin Berry.

Druhá třetina měla stejný scénář jako část první, nejprve udeřili Švýcaři, dvěma brankami se následně blýskli Češi. Jmenovitě se ve dvacáté páté minutě podařilo skórovat Manuelu Engelovi, za šedesát sekund vrátil vedení hostům Ondřej Mikeš. Ve čtyřiatřicáté minutě se prosadil podruhé v utkání Vojtěch Skalík, díky jehož gólu vede celek pod vedením Radima Cepka a Zdeňka Skružného po čtyřiceti minutách hry nad Švýcarskem 4:2. Domácí mají na zvrat utkání dvacet minut.

Statistiky druhého dějství:

Vyloučení: 0:1.

Další třetina začne přibližně ve 15:18 h.

37:37
    Přesilovou hru si zahrají také Švýcaři. Martin Tokoš (CZE) inkasoval dvouminutový trest.

Vyloučení celkem v zápase: 1:1.

33:17
    Česko právě vstřelilo branku!

Matěj Jendrišák přihrál zpoza branky na střed volnému VOJTĚCHU SKALÍKOVI, který svou dělovkou prostřeluje švýcarského gólmana. Asistence: Matěj Jendrišák.

31:30
    Nemožné, co všechno se dá spálit za šance. Zürcher přihrál skrz velké brankoviště Riedimu, na kterého zívala odkrytá branka. Útočník Švýcarska zahodil tutovou šanci, neboť promáchl.

25:04

Češi odpovídají rychle i na druhý zásah Švýcarů. Martin Zozulák si v předbrankovém prostoru vyměnil míček s ONDŘEJEM MIKEŠEM, který se bez větších potíží trefil do odkryté branky. Asistence: Martin Zozulák.

24:04

MANUEL ENGEL volil v přečíslení dva na jednoho střelu, která stačila na překonání Jana Baráka. Asistence: Emanuel Antener.

21:05
    Hofbauer měl před sebou zcela odkrytou branku, po křižné přihrávce ale zamířil nad.

Úvodní dvacetiminutovku ovládli florbalisté České republiky. Skóre zápasu ale otevřel v deváté minutě švýcarský Manuel Engel. Svěřenci Radima Cepka a Zdeňka Skružného dokázali skóre otočit ve svůj prospěch, když v desáté minutě vyrovnal Vojtěch Skalík a v minutě patnácté dokonal obrat v početní výhodě Patrik Suchánek.

Statistiky úvodního dějství:

Další třetina začne přibližně ve 14:41 h.

19:35
    Engel se octl v přečíslení dva na jednoho. Hráč z ofenzivy Švýcarska zazmatkoval a přihrál za sebe, kde se nacházelo několik hráčů. Engel měl volit střelu nebo přihrávku na levou stranu.

18:05
    Riedi se dostal po pravé straně až před Baráka, hájce české svatyně přečetl úmysly pravého křídelního útočníka.

14:34

Využitá přesilovka! Sólo PATRIKA SUCHÁNKA ze středového kruhu až téměř k velkému brankovišti končí gólem. Obránce České republiky překonává švýcarského gólmana střelou na vzdálenější tyč. Bez asistence.

13:42
    Přesilová hra pro Čechy. Claudio Laely (SWI) si musí jít odsedět na trestnou lavici dvouminutový trest.

Vyloučení celkem v zápase: 1:0.

09:04

VOJTĚCH SKALÍK prchal sám po levé straně směrem k brankáři Švýcarska. Levé křídlo České republiky se prezentovalo výstavní střelou do pravého horního růžku branky, Martin Hitz byl bezmocný. Bez asistence.

08:15

Na pohled lehkou přízemní střelu Emanuela Antenera z levé strany vyrazil Jan Barák před sebe, kde se nacházel nedostatečně pokrytý MANUEL ENGEL, jenž překonal ležícího českého gólmana z velkého brankoviště. Asistence: Emanuel Antener.

Zdeněk Kamínek ml.

Branky a nahrávky: 9. Engel (Antener), 25. Engel (Antener), 43. Engel (Berry), 58. Riedi (Scalvinoni) – 10. Skalík, 15. Suchánek, 26. Mikeš (Zozulák), 34. Skalík (Jendrišák), rozh. náj. Jendrišák

Švýcarsko: Hitz (Meier) – Meister, Schneider, Graf, Joss, Garnier, Berry – Engel, Hofbauer, Antener – Friolet, Baillard, Dominioni – Riedi, Zürcher, Scalvinoni – Maurer, Gerber, Laely. Trenéři: Petteri Nykky, Samu Kuitunen, Remo Manser, Esa Jussila.
    Česko: Barák (na nájezdy Kafka) – Deutsch, Podhráský, J. Jelínek, Suchánek, Šešulka, T. Sýkora, Křenek – Curney, Jendrišák, Skalík – Tokoš, Sladký, Pražák – Dóža, Mikeš, Zozulák – Valeš, Ondrušek. Trenéři: Radim Cepek, Zdeněk Skružný.

Rozhodčí: Martins Larinovs, Martins Gross (oba Lotyšsko)

Diváci: 1 933