Berdych – Wawrinka 1:2 (kon.) | Del Potro – Gasquet 2:1 (kon.)
Richard Gasquet (8)
1
7 3 5
Pondělí 04.11.2013, 21:13Turnaj mistrů - Nitto ATP Finals (krytý tvrdý povrch)

S konstatováním, že Juan Martin Del Potro si připisuje do tabulky skupiny B londýnského Turnaje mistrů výhru se loučí a dobrou noc přeje Tomáš Lysý. (23:47:08)

V první sadě si oba tenisté vzali podání, nejprve Francouz Del Potrovi, ale za stavu 3:5 nedokázal doservírovat první set do vítězného konce. Stalo se tak až v tie-breaku, který Gasquet ovládl.

Ve druhém setu se Del Potro ujal vedení 4:1 na gemy a již otěže tohoto setu z rukou nepustil. Za stavu 2:1 vzal svému soupeři podání a nakonec druhou sadu dovedl do výhry 6:3.

Závěrečná a rozhodující sada byla velmi vyrovnaná. Vypadalo to, že rozhodne brejk Del Potra, který vzal za stavu 3:3 svému francouzskému sokovi podání a následně jej potvrdil. Jenže nebylo tomu tak! Při stavu 5:4 a podání Del Potra si vzal Gasquet podání zpět! Jenže místo aby dostal soupeře pod tlak, opět ztratil servis! Za stavu 6:5 už dotáhl Del Potro zápas do vítězného konce, když proměnil hned svůj první mečbol.

Juan Martin Del Potro vyhrál první zápas ve skupině B a dělá tak úvodní krok k postupu do semifinále.

Konec zápasu

7:5
    Del Potro využíví hned první mečbol, protože return Gasqueta nebyl úspěšný a skončil na síti.

40-15
    Del Potro rozběhal Gasqueta, namířil svůj forhend do pravého rohu z pohledu svého soupeře, který míč odvrátil jen do sítě. Juan Martin Del Potro má dva mečboly!

30-15
    Výborná výměna obou tenistů. Chvíli měl navrch Gasquet, chvíli pak Del Potro. Tentokrát se ale Argentinec forhendem již nemýlil a Gasquet si jen ulevil v podobě několika nepublikovatelných výrazů.

15-15
    Příliš dlouhý forhend, který chtěl Del Potro směřovat na základní čáru – ale nepovedlo se, znamená fiftýn pro Gasqueta.

15-0
    Nyní začíná Del Potro lépe než při svém předchozím servisu na vítězství v zápase.

6:5
    Po dalších deseti minutách bude Del Potro znovu podávat na vítězství v zápase.

6:5
    Následuje přestávka a výměna stran.

6:5
    Sitauce podobná té předchozí, opět Del Potro zasypal soupeře tvrdými údery a nakonec tato taktika slaví úspěch.

40-30
    Jednu dělovou ránu sázel Del Potro na stranu Gasqueta, až se z toho Francouz vzpamatoval a zahrává brilantní křižný úder. Prvně byl zahlášen aut, ale Gasquet si pochopitelně vzal na pomoc jestřábí oko, které ukázalo, že míč byl milimetrově dobrý! Výměna se bude opakovat.

40-30
    Del Potro chybuje, měl na raketě forhendové ukončení výměny, ale míč skončil v těsném autu.

40-15
    První servis Gasqueta končí v autu.

40-15
    Dva brejkboly pro Juana Martina Del Potra. Vezme si Argentinec ztracené podání z předchozího setu zpátky?