Rusko – Finsko 3:4 (kon.) | Švédsko – Česko 6:0 (kon.)
Rusko
3:4 (1:1, 1:2, 1:1)
Finsko
Čtvrtek 07.11.2013, 17:30 • Hartwall Aréna, Helsinky (kapacita 13506 míst) • Euro Hockey Tour

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek večera a u dalších online přenosů na počtenou! (19:51:14)

STATISTIKY DNEŠNÍHO ZÁPASU:

Střely na branku: 25:29
    Trestné minuty: 6:8
    Přesilové hry: 1/4-1/3

Branky a nahrávky: 10. Alexandrov (Popov, Nikulin), 21. Varnakov (Čudinov, Medvěděv), 46. Averin – 4. Hietanen, 23. Osala (Hartikainen), 27. Komarov (Pihlström, Laakso), 54. Salminen (Mäntylä, Karalahti). Rozhodčí: Linde, Björk – Neva, Nieminen. Diváci: 9883.

Dnešní zápas mezi domácím Finskem a Ruskem byl hodně vyrovnaný, o vítězství Finska nakonec rozhodla druhá část hry, ve které Finové dokázali vstřelit 2 branky a poskočit tak do rozhodujícího náskoku.

Ve třetí třetině ale nejdříve ve 46. minutě srovnal na 3:3 Jegor Averin. O vítězství Finska ale rozhodl v 54. minutě parádní střelou Sakari Salminen.

Finové tak navázali na své bezchybné vystoupení na českém podniku ze srpna, na kterém neztratili ani bod. S 12 nasbíranými body z 12 možných tak naprosto kralují letošnímu ročníku Euro Hockey Tour!

Nejlepšími hráči utkání jsou vyhlášeni Jegor Averin (1+0) a Leo Komarov (1+0).

60:00

59:41
    Nahození Nikulina od modré čáry nikdo netečoval, puk končí mimo branku.

59:19
    Finové už podruhé dokázali vyhodit kotouč do středního pásma.

58:50
    Je to tak, Barulin zůstává na střídačce, Rusové zkoušejí štěstí v šesti hráčích!

58:50
    Ruský kouč Biljaletdinov si vyžádal oddechový čas, po jehož skončení zřejmě už nechá Barulina na střídačce.

58:50
    Rusové budou mít cestu za vyrovnání lehce usnadněnou, za zdržování hry je vyloučen Petri Kontiola, který trochu nešťastně vyhodil kotouč z obranného pásma až na tribunu.

58:36
    Medvěděv rozjíždí jeden z posledních útoků Rusů až od vlastní branky.

57:56
    Rynnäs si připisuje důležitý zákrok, když zastavil střelu Alexandera Pěrežogina z pravé strany!

57:14
    Rusové při svém dalším útoku rychle ztratili kotouč.

56:42
    V útočném pásmu opět domácí hokejisté, kteří se už ale do nějakých zběsilých akcí nebudou pouštět.

56:00
    Rusům se čas nesmírně rychle krátí, do konce základní hrací doby zbývají 4 minuty, svěřenci Zinetulji Biljaletdinova se ale nyní usadili v útočném pásmu.

55:05
    Finové ale i po vstřelení vedoucí branky zůstávají v tlaku, ve velké šanci se ocitl Pihlström, Barulin jeho střelu z bezprostřední blízkosti ale dokázal vyrazit!

54:30
    Skóre utkání se nám dnes krásně přesýpá z jedné strany na druhou, nyní jsou na řadě opět Rusové.

53:52
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Burmistrov se sice už stihl vrátit z trestné lavice do obranné třetiny, Mäntylä ale předal puk na levou stranu, odkud se tvrdou ranou z první prosazuje SAKARI SALMINEN! Asistence: Tuukka Mäntylä a Jere Karalahti.