Olomouc – Třinec 2:0 (kon.) | Brno – Teplice 2:1 (kon.) | Jihlava – Táborsko 1:2 (kon.)
Sparta – Příbram 4:2 (kon.) | Bohemians 1905 – Mladá Boleslav 2:1 (kon.) | Plzeň – Dukla Praha 6:0 (kon.)
Pardubice – Slavia 1:5 (kon.) | Ostrava – Znojmo 4:1 (kon.) | Varnsdorf – Jablonec 2:7 (kon.)
FK Pardubice
1:5 (0:2)
SK Slavia Praha
Pondělí 11.11.2013, 14:00 • Areál Ohrazenice, Pardubice. • Juniorská liga

Slavia nakonec dokonala to, k čemu v prvním poločase našlápla. Pardubice sice připravily soupeře brankou Knotka o sérii bez inkasované branky (trvala 640 minut), ale jejich vzepětí trvalo jen několik minut. Pak totiž opět na rozdíl dvou branek zvýšil Čepelák a hosté už si nenechali výhru vzít, v závěru navíc přidali dvě branky. To je z Ohrazenic vše, hezký zbytek dne! (15:56:03)

90
    Slavia právě vstřelila branku!
    Při druhém pokusu už se JAKUB ZÁMEČNÍK trefil přesně. Střídající hráč dostal pěkný pas mezi obránce, kličkou si položil Ptáčka a pak pohodlně do opuštěné branky uzavřel gólový účet zápasu.

87
    Centr před branku nedokázal usměrnit mezi tři tyče Zámečník.

84
    Hosté asi definitivně rozhodují o majiteli tří bodů. Opět po standardní situaci se prosadil důrazný PETR KOLAŘÍK, který lehce tečoval letící míč za Ptáčkova záda.

83
    Jakub Zámečník střídá Josefa Bazala.

81
    Čepelák razantně ukončil pardubickou euforii po vstřelené brance a opět se hraje na útočné polovině Slavie.

79
    A už je zase vše při sterém. Po rohu zůstal před brankou kapitán Slavie MAREK ČEPELÁK a pokračující akci zakončil přesnou střelou k tyči.

77
    Bazal prohrál běžecký souboj se Strouhalem, kterého navíc poté zezadu fauloval.

75
    Změnit trend posledních minut mohl Bazal, který na vápně obral o míč Křivku a prudkou ranou jen těsně netrefil.

73
    Domácí po vstřelené brance dokonale ožili, dominance Slavie je kdesi v dáli.

72
    Kopecký přetlačil váhajícího Slávistu a pak málem připravil střeleckou pozici pro Prokopce.

70
    Po přímém kopu zakončoval Kolařík, avšak o metr minul branku.

69
    Domácí kapitán Prokopec vidí žlutou kartu za faul na hranici vápna.

67
    Už to jsou opět Slávisté, kdo diktuje tempo hry.

64
    Ondřej Pleskot střídá Jiřího Růžičku.

62
    František Liška nahradil střelce dvou branek Davida Škutku.

62
    Jan Peterka vystřídal Martina Hurku.

62
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Domácí nečekaně ukončují sérii Slavie bez inkasovaného gólu. Prakticky v první šanci se objevil po Prokopcově přihrávce MICHAL KNOTEK a sám před Řehákem nezaváhal.

59
    Domácí se snaží prorvat až k brance Slavie, Řehák ale zatím nemusel řešit žádnou zapeklitou situaci.

57
    Škutka mohl završit hattrick, ale jeho hlavičku po centru Hurky zmrazil u země Ptáček.

55
    Před Škutkou musel míč odpálit pozorný Ptáček.

54
    Domácí v nouzi jen odkopávají míč do zámezí. Slavia se teď doslova přilepila k brance soupeře.

52
    Díky faulu Vernera se Pardubice na delší dobu ohřejí u míče.

50
    Hurkův přetažený centr spadl až k nohám Čonky, který míč z voleje napálil nad branku.

48
    Dlouhý pas na Hurku zlikvidoval obránce Čáp.

47
    Slavia se okamžitě nastěhovala na útočnou polovinu a snaží se protlačit až k Ptáčkovi.

46
    Radek Čihař, původním povoláním brankář, vystřídal Tomáše Jelínka a postavil se na hrot útoku.

46

Slavia od úvodu jasně dominovala a z hromady šancí vytěžila dvě branky, obě zařídil útočník Škutka. Druhý poločas začne asi v 15:04.

43
    Slavia nadále u míče, Pardubičtí už se vidí v kabině.

41
    Hosté se dlouho nemohli dostat až k brance, až přišly momenty DAVIDA ŠKUTKY. Nejprve slávistický útočník neproměnil jasnou šanci, poté už z deseti metrů bezpečně prostřelil Ptáčka.

37
    Pardubice hrají v deseti lidech, za čárou je ošetřován Knotek.

35
    Zraněného Jana Strachotu vystřídal Štěpán Strouhal.

33
    Akci domácích táhl Knotek, který na konci svého minisóla z pětadvaceti metrů o kousek přestřelil.

32
    Obraz hry se nemění, ale pardubická obrana zatím odolává.

31
    Hurka spálil svou třetí velkou šanci. Po přihrávce z druhé strany si zpracoval míč a pak jej napálil do tyče.

30
    Slavia drží míč na útočné polovině a pohodlně kombinuje.

28
    Škutka si nabíhal do další nadějné šance, špičkou umístil míč těsně vedle.

28
    Hurku v tutové šanci vychytal Ptáček.

26
    Prokopcův centr od rohového praporku až před branku nedoletěl.

24
    Pardubice se stále častěji dostávají do hry, branku Řeháka ale zatím moc neohrozily.

21
    Bazal si hezky zaběhl za obránce, poté však nedokázal dostat míč do nebezpečných prostor před brankou.

18
    Domácí se těžko dostávají na útočnou polovinu. Názorně to předvedl Růžička, který zkazil přihrávku po lajně.

17
    Ránu Škutky z úhlu v pohodě chytil Ptáček.

16
    A znovu u míče Slavia, která kombinuje na útočené polovině.

13
    První vážnější akci Pardubic táhl Kopecký, nepohlídal si však ofsajd.

11
    Slavia měla dvě šance v krátkém sledu za sebou. Hurka těsně netrefil branku, poté toho samého hráče vychytal skvělým zákrokem Ptáček.

8
    Hrubý se s míčem prokličovkal až do vápna, pak ale nezvládl nahrát před branku.

6
    Střelec první branky Škutka nádherným pasem vyslal Bazala, domácí obrana v poslední chvíli odvrátila nebezpečí.

4
    Slavia má jednoznačnou převahu, domácí se brání jen za cenu odkopávaných míčů.

2
    Hosté se velice rychle dostávají do vedení. Po přímém kopu Hurky se k míči ve vápně dostal DAVID ŠKUTKA a precizní ranou k tyči otevřel skóre.

1

FK Pardubice: Ptáček – Křivka, Prokopec, Knotek, Jiří Růžička, Strachota, Čáp, Hron, Kopecký, T. Jelínek, Fidler.

SK Slavia Praha: Řehák – Herc, Verner, Kolařík, Šimeček, Hurka, Hrubý, Bazal, Čonka, Čepelák, Škutka.

Pro jednoho velký zápas, pro druhého téměř povinné tři body. I tak by se dalo charakterizovat střetnutí posledních Pardubic a třetí Slavie. Ačkoliv je Juniorská liga nevyzpytatelná, favorit utkání je zcela zřejmý. Slavia přijíždí do Pardubic s parádní formou. V posledním utkání sice "jen" remizovala se Spartou, ale předtím pětkrát v řadě vyhrála, navíc 578 minut v řadě neinkasovala. Pardubice mají logicky úplně opačné starosti. Na výhru čekají už tři měsíce, momentálně je tíží série tří porážek za sebou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

David Záruba

Branky: 62. Knotek – 2. Škutka, 41. Škutka, 79. Čepelák, 84. Kolařík, 90. Zámečník

Karty:   69. Prokopec (PCE) – 77. Bazal (SLA)

FK Pardubice: Ptáček – Fidler, Čáp, Knotek, Křivka – Jiří Růžička (67. Pleskot), Hron, Prokopec, Strachota (35. Strouhal) – Kopecký, T. Jelínek (46. Čihař).
    Náhradníci: Strouhal, Pleskot, Němeček, Čihař.

SK Slavia Praha: Řehák – Herc, Čepelák, Kolařík, Čonka – Šimeček, Verner, Hrubý, Bazal (83. Zámečník) – Škutka (62. Liška), Hurka (62. Peterka).
    Náhradníci: Bejbl, Zákostelský, Peterka, Vondráček, Zámečník, Liška, Soukup.

Rozhodčí: Kubr – Kovařík, Vodrážka.