Olomouc – Mladá Boleslav 1:2 (kon.) | Vítkovice – Kladno 4:2 (kon.) | Pardubice – Chomutov 2:1 (1:0 po s.n.)
HC Vítkovice Ridera
4:2 (0:0, 2:0, 2:2)
Rytíři Kladno
Čtvrtek 14.11.2013, 17:00 • ČEZ ARÉNA Ostrava • DHL Extraliga juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

V rámci 18. kola NOEN extraligy juniorů se v ČEZ ARÉNĚ v Ostravě-Zábřehu střetnou mužstva HC Vítkovice Steel a Rytíři Kladno.

Domácí si o tomto víkendu chtějí jistě spravit chuť po šesti prohrách v řadě a pádu na desáté místo neúplné tabulky. Tým z Kladna je na tom co do počtu bodů hůře. Dosavadní zisk 16 bodů znamená 13. příčku, oproti Vítkovicím, které nasbíraly bodů 19, mají ale jeden zápas k dobru.

V posledních kolech, která byla odehrána o víkendu 25. a 26. října, si Ostravané odvezli ze severu Čech prohry 0:3 s Chomutovem a 1:3 s Litvínovem. Hráči Kladna byli o něco úspěšnější – v prvním zápase sice prohráli se Vsetínem 3:4, náladu si však před reprezentační přestávkou vylepšili, když v přestřelce porazili Zlín 6:5.

Nejproduktivnějším hráčem Vítkovic je Ondřej Slováček, který má na kontě 13 kanadských bodů (2+11). Za ním jsou s 12 body Vojtěch Tomi (8+4), který je také nejlepším střelcem domácích, a Martin Blahuta (5+7). V čele produktivity obránců je Adam Hawlík (2+6) a nejtrestanějším hráčem Erik Němec (31).

Lídrem produktivity Kladna, a zároveň nejlepším střelcem je Vojtěch Šilhavý (10+5). Deset kanadských bodů pak má na kontě Dominik Habrdla (4+6). Tři body jsou zatím největším příspěvkem obránců, a to Petra Rajtera (3+0) a Michala Gutwalda. Nejvíce trestných minut nasbíral již zmíněný Rajter (31).

Jak dopadne první vzájemný zápas v probíhající sezóně?

00:01

00:40
    Na vhazování uspěli hosté, ale v útočném pásmu kombinují Vítkovičtí.

01:05
    Až před Svobodu se prokličkoval Petr Veselý, vítkovický navrátilec do sestavy ale proti jeho střele včas zakročil.

01:50
    První zákrok si připsal i Ladislav Kaňka.

02:10
    Vítkovice nadále v pásmu...

02:25
    Z mezikruží vypálil Jakub Illéš, Kaňka zasáhl betonem.

02:48
    Kladenští Rytíři se osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění.

03:23
    Svoboda raději přerušil hru po Kobesově nahození.

04:23
    Hráči hostů už už zvedali ruce nad hlavu, René Svoboda však puk za svá záda nepustil.

04:31
    Po dalším přerušení hry se bude vhazovat po pravici vítkovického gólmana.

04:40
    Kaňkovu pozornost vyzkoušel po rychlém protiútoku Tomi, kladenský maskovaný muž v pohodě zasáhl.

05:20
    Slováček rozehrál zadovkou špatně, přímo na hůl Janečka a hosté pokračují v kombinaci před Svobodou.

06:22
    Nahození Patrika Nováka od levého mantinelu Svoboda skryl bez potíží v lapačce. Hra přerušena.

06:37
    Hra se po icingu Kladna stěhuje před Kaňku.

07:21
    Marek Holý vybojoval v útočném pásmu puk, s pokrytím jeho pokusu však Kaňka neměl nejmenší problém.

08:10
    Hra v pásmu nikoho.

08:50
    Snahu obou týmů teď kazí nepřesnosti v kombinaci.

09:20
    Slováčkova formace bojuje o puk v obranné třetině Kladna.

09:57
    Ollenderova přihrávka před brankou nikoho nenašla, puk doputoval až na modrou čáru, odkud vypálil Rudl – těsně mimo tři tyče.

11:05
    První vyloučení v zápase. Kladenští hráli v šesti – trest pro hráčskou lavici odpyká Patrik Novák.

12:26
    Po opětovném vyhození se nyní vítkovická pětka usadila v útočném pásmu.

12:48
    Kaňka přerušuje hru po střele Jonáše od modré čáry.

13:00
    Kladnu se opět podařilo vyhodit...

13:05

14:28
    Christl vyslal dlouhou přihrávkou do šance Patrika Nováka, jeho pokus ale Svoboda zkrotil na hrudi.

15:03
    Vysunutý forčekink Vítkovic znepříjemňuje Kladenským rozehrávku.

15:42
    Hra je přerušena po zákroku Svobody.

15:54
    Erik Němec se dostal trháku, ale trefil jen levou tyč Kaňkovy svatyně!

16:44
    Po nahození Baila od modré přerušuje Kaňka hru.

17:13
    Z otočky zkusil své štěstí Filip Kuťák, Kaňka pozorný.

18:12
    Rozehrávka od vlastní brány Rajterovi nevyšla, ve středním pásmu získaly puk Vítkovice a zahájily další útok.

19:01
    Ohlášena poslední minuta první dvacetiminutovky.

19:22
    V závěru třetiny sudí Mrkva vylučuje obránce Aleše Hájka (KLA) za faul vysokou holí.

19:35
    Přesilovková pětka domácích se usadila v pásmu.

19:43
    Slováčkova střela z pravého kruhu mimo.

20:00

Druhá třetina začne přibližně v 17:41.

První třetina nepřinesla žádný gól. Vítkovický Erik Němec byl však nejblíž, ale jeho střela skončila na tyči Kaňkovy svatyně. Oba brankáři jsou oporou svého týmu, kladenský gólman měl však v uplynulé části hry beze sporu více práce. Rozehrávka kladenským Rytířům příliš nevychází, i kvůli vysunutému forčekinku Ostravanů.

20:01

20:01
    Vítkovičtí mají stále výhodu přesilové hry.

21:05
    Kladenští vyhazují.

21:22

21:32
    Illéš z ostrého úhlu přestřelil.

22:18
    Vítkovičtí se nadále zdržují v obranném pásmu soupeře.

22:35
    Vítkovice právě vstřelily branku!

ONDŘEJ SLOVÁČEK si s pukem na hokejce vybruslil před bránu a bekhendovou střelou zakončil kombinaci Vítkovic do zpola odkryté Kaňkovy klece – 1:0. Asistence: Marek Bail.

22:45
    Zakázané uvolnění Vítkovic.

23:48
    Aleš Hájek se svou střelou neuspěl, Svoboda musel zasáhnout až proti teči Petra Janečka z bezprostřední blízkosti.

24:47
    Macháčkova střela zpoza modré čáry zamířila výrazně mimo, Svoboda mohl být v klidu.

25:30
    Kaňka přerušuje hru po pokusu Slováčka z vrcholku kruhu.

25:50
    Kapitána kladenských Rytířů Šilhavého nenechali domácí obránci v klidu zakončit, Svoboda si s jeho střelou následně poradil.

26:42
    Icing hostů.

27:07
    Své štěstí před Kaňkou zkoušeli Kuťák a Ollender, neuspěli.

27:19

ADAM HAWLÍK vyhrál souboj o puk a od modré prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 2:0. Bez asistence.

28:09
    Domácí opět operují před Kaňkou, ten zůstává pozorný.

28:35
    Akce kladenského Redlicha končí u Baila, ten jeho ránu zblokoval.

28:46
    Škutchanovu střelu vyrazil kladenský brankář betonem do bezpečí.

29:50
    Janeček svádí s Charvátem boj o puk u pravého mantinelu poblíž Svobodovy brány.

30:00
    Vítkovický bek byl úspěšnější a posílá svůj tým do útoku.

30:40
    Ostravany zastavuje na modré hvizd rozhodčího, Holý v postavení mimo hru.

30:55
    Svoboda úspěšně vyrazil nebezpečnou střelu Hovsepyana.

31:26
    Za nedovolené bránění je na dvě minuty vyloučen vítkovický Filip Kuťák.

31:31
    Kladno roztáčí přesilovkový kolotoč...

31:55
    Vítkovičtí šetří důležité vteřinky z oslabení.

32:26
    Před brakou dorážející Jakub Kuzďas byl zpacifikován domácí obranou, Svoboda si připisuje další důležitý zákrok.

32:45
    Hosté pokračují v přesilovkovém náporu.

32:53
    Tomáš Redlich trefuje jen boční síť Svobodovy svatyně.

33:04
    Bundova střela těsně mimo tři tyče...

33:14
    Vítkovičtí vyhazují alespoň do středního pásma.

33:26
    Domácí jsou již kompletní.

33:35
    Kladenští v ofsajdu.

33:50
    Bekhendová střela Kuťáka skončila na pravé tyči!

34:00
    Další postavení mimo hru hostujícího mužstva.

34:20
    Tentokrát se dopustili zakázaného uvolnění, vhazuje se po levici Kaňky.

35:30
    Hra se rychle přelévá z jedné strany kluziště na druhou... Obrany obou mužstev pracují dobře.

35:53
    Kaňka přerušuje hru poté, co zkrotil na betonech pokus Slováčka.

36:45
    Hovsepyanova překvapivá střela z otočky jen těsně minula levou tyč Svobodovy brány.

37:20
    Illéš vybojoval v tvrdém souboji puk a posunul jej zpět na Hawlíka. Proti jeho střele ale nemusel Kaňka zasáhnout.

38:30
    Nikým nehlídaný Habrdla si vybruslil na levém křídle až do útočného pásma a napříč třetinou nahrával na najíždějícího Šilhavého. Proti jeho dělovce z mezikruží Svoboda skvěle zasáhnul.

39:01
    Běží poslední minuta druhé části.

39:30
    Po Kaňkově zákroku je hra přerušena.

39:57
    V samotném závěru třetiny je vyloučen Marek Holý (VIT) za nedovolené bránění.

40:00

Další třetina začne přibližně v 18:25.

Druhá dvacetiminutovka již góly přinesla, a oba vsítili hráči Vítkovic – konkrétně Ondřej Slováček a kapitán týmu Adam Hawlík. Kladenští jsou domácím vyrovnaným soupeřem, ale v koncovce se jim příliš nedaří. Navíc proti nim stojí maskovaný muž Vítkovic René Svoboda, jenž dnes chytá svědomitě a v závěru druhé části se vytasil s výborným zákrokem proti gólové tutovce, kterou měl na holi kapitán kladenských Rytířů. Povede se hostům, v možná závěrečné třetině srovnat skóre, nebo se Vítkovickým podaří přetrhnout šňůru prohraných zápasů?

40:01

40:01
    Kladenští načnou třetí třetinu s jedním hráčem v poli navíc, jejich přesilovka bude trvat ještě minutu a dvě sekundy.

40:25
    Jonáš vyhazuje, hosté musí začít od své brány.

40:57
    Vítkovičtí opět úspěšní, na chvíli si mohou oddychnout.

41:15
    Kladenští kombinují před Svobodou.

41:25
    Tomáš Redlich zakončoval z bezprostřední blízkosti, těsně vedle.

42:01
    Kladno právě vstřelilo branku!

S návratem Holého na led se MICHAL GUTWALD opřel na modré do puku a prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 2:1. Asistence: Vojtěch Šilhavý.

42:35
    Domácí před Kaňkou, dělovka Rudla skončila na zadním plexiskle.

43:50
    Rychlý protiútok Kladna zastavil až pozorný Svoboda, Vítkovičtí uklidňují hru.

44:26
    Hosty vstřelený gól pořádně nabudil, nadále kombinují v útočné třetině.

45:00
    Hosté se nepřesnou přihrávkou sami vyhánějí z pásma...

45:20
    Černínovu střelu od modré ztečoval Ballner mimo. Kaňka pozorný.

45:50
    Po krátkém intermezzu v obranném pásmu Vítkovic se domácí vydávají opět útočit.

46:00
    Nepřesnost v kombinaci však jejich snahu zhatila.

47:20
    Němec svůj útočný výlet zakončil střelou do připraveného betonu Kaňky.

47:47
    Domácí v pásmu chvíli setrvali, ale většinu času strávili bojem o puk v rohu. Kladenští byli úspěšnější...

48:24
    Němec zpětnou přihrávkou hledal před brankou některého ze svých spoluhráčů, puku se však zmocnili hosté.

48:43
    Hra je přerušena po zákroku Svobody proti Janečkovi.

49:00
    Tomi zpoza Kaňkovy klece hledal před bránou dobře postaveného Slováčka. Včas ale u levé tyčky zakročil Potekhin a posílá puk do bezpečí středního pásma.

50:20
    Illéšův pokus vyrazil Kaňka do rohu, Vítkovičtí setrvávají v pásmu.

50:49
    Přesilová hra pro domácí. Vojtěch Šilhavý (KLA) vyfasoval dvě minuty za hákování.

51:00
    Vítkovice kombinují v pásmu...

51:10
    Kladenskému Rajterovi se podařilo vyhodit přes všechny čáry, domácí začínají od Svobody.

51:51

Hráči domácích využívají přesilovou hru a berou si zpět dvougólový náskok. Od modré vyslal na kladenskou bránu dělovku Hawlík, jeho střelu stačil Kaňka vyrazit před sebe. Puku se následně ujal Slováček a upravil stav utkání na 3:1. Asistence: Vojtěch Tomi a Adam Hawlík.

52:13

Domácí přidávají rychle čtvrtý gól. ERIK NĚMEC zpracoval nahrávku Marka Holého a z levého kruhu zavěsil prudkou střelou pod horní tyč Kaňkovy klece – 4:1. Asistence: Marek Holý a Patrik Demel.

53:36
    I nadále se hraje před brankou Kaňky...

53:57
    Černínovu pumelici od modré ztlumil kladenský brankář na hrudi.

54:10
    Střela Hawlíka skončila na zadním mantinelu.

54:18
    Vítkovice v tlaku. Před bránou nikým nehlídaný Blahuta zakončuje mimo tři tyče...

55:13
    Ballner poslal výbornou přihrávku na Němce, s jeho pokusem z pravého kruhu pro vhazování si Kaňka poradil.

55:35
    V posledních minutách má kladenský maskovaný muž o zábavu postaráno.

56:30
    Hraje se prakticky jen na jednu branku, a to tu kladenskou.

57:23
    Hosté už hráli v šesti hráčích v poli a jejich snahu podpořil faul Adama Škutchana (VIT) – krosček. Kaňka je pro tuto chvíli zpět ve své brance.

57:45
    Domácí vyhazují, hráči Kladna musí začít od vlastní brány.

58:01
    Běží poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:25

58:54
    Zásluhou Jonáše se ale Ostravané osvobozují.

59:22
    Gutwald hrál s pukem už za modrou čárou, postavení mimo hru.

59:23

59:31

Hráči Kladna zaznamenávají druhý gól. Svobodu od modré prostřelil obránce MIKHAIL POTEKHIN – 4:2. Asistence: Filip Doležal a Petr Veselý.

59:50
    V zápase se již nic nestane, puk na hokejkách mají Vítkovičtí, kteří si hlídají zbývající čas.

60:00

První vzájemný zápas dnešních soupeřů je minulostí. Domácím se podařilo vyhrát po šesti utkáních a do tabulky NOEN ELJ si tedy připisují důležité tři body. Dnešní výhra jim také určitě přidá na sebevědomí do dalších mistrovských utkání. Kladenští s Vítkovicemi drželi krok, bojovali, ale René Svoboda dnes předvedl výborný výkon, který podpořili výborným nasazením i hráči před ním.

To je ode mě pro dnešek vše. Přeji Vám příjemný zbytek čtvrtečního večera a někdy příště napočtenou. (19:02:54)

Simona Volníková

Branky a nahrávky: 23. Slováček (Bail), 28. Hawlík, 52. Slováček (Tomi, Hawlík), 53. Němec (Holý, Demel) – 43. Gutwald (Šilhavý), 60. Potekhin (Doležal, Veselý)

HC Vítkovice Ridera: Svoboda (Horváth) – Hawlík "C", Demel, Jonáš, Bail, Charvát, Rudl, Černín – Ballner, Tomi, Němec, Blahuta, Holý "A", Gelnar, Škutchan, Slováček, Sysala, Kuťák, Ollender, Illéš
    Rytíři Kladno: Kaňka (Švihálek) – Větrovec, Hájek, Bunda, Potekhin, Hulcr, Rajter, Špaček, Gutwald – Christl, Kuzďas, Doležal, Habrdla, Novák, Kobes, Jeneček, Veselý, Redlich "A", Šilhavý "C", Hovsepyan "A", Macháček

Rozhodčí: Mrkva R. – Barteček L., Vengřín R.