Olomouc – Mladá Boleslav 1:2 (kon.) | Vítkovice – Kladno 4:2 (kon.) | Pardubice – Chomutov 2:1 (1:0 po s.n.)
HC Vítkovice Ridera
4:2 (0:0, 2:0, 2:2)
Rytíři Kladno
Čtvrtek 14.11.2013, 17:00 • ČEZ ARÉNA Ostrava • DHL Extraliga juniorů

59:31
    Kladno právě vstřelilo branku!

Hráči Kladna zaznamenávají druhý gól. Svobodu od modré prostřelil obránce MIKHAIL POTEKHIN – 4:2. Asistence: Filip Doležal a Petr Veselý.

57:23
    Hosté už hráli v šesti hráčích v poli a jejich snahu podpořil faul Adama Škutchana (VIT) – krosček. Kaňka je pro tuto chvíli zpět ve své brance.

52:13
    Vítkovice právě vstřelily branku!

Domácí přidávají rychle čtvrtý gól. ERIK NĚMEC zpracoval nahrávku Marka Holého a z levého kruhu zavěsil prudkou střelou pod horní tyč Kaňkovy klece – 4:1. Asistence: Marek Holý a Patrik Demel.

51:51

Hráči domácích využívají přesilovou hru a berou si zpět dvougólový náskok. Od modré vyslal na kladenskou bránu dělovku Hawlík, jeho střelu stačil Kaňka vyrazit před sebe. Puku se následně ujal Slováček a upravil stav utkání na 3:1. Asistence: Vojtěch Tomi a Adam Hawlík.

50:49
    Přesilová hra pro domácí. Vojtěch Šilhavý (KLA) vyfasoval dvě minuty za hákování.

42:01

S návratem Holého na led se MICHAL GUTWALD opřel na modré do puku a prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 2:1. Asistence: Vojtěch Šilhavý.

39:57
    V samotném závěru třetiny je vyloučen Marek Holý (VIT) za nedovolené bránění.

38:30
    Nikým nehlídaný Habrdla si vybruslil na levém křídle až do útočného pásma a napříč třetinou nahrával na najíždějícího Šilhavého. Proti jeho dělovce z mezikruží Svoboda skvěle zasáhnul.

33:50
    Bekhendová střela Kuťáka skončila na pravé tyči!

31:26
    Za nedovolené bránění je na dvě minuty vyloučen vítkovický Filip Kuťák.

27:19

ADAM HAWLÍK vyhrál souboj o puk a od modré prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 2:0. Bez asistence.

22:35

ONDŘEJ SLOVÁČEK si s pukem na hokejce vybruslil před bránu a bekhendovou střelou zakončil kombinaci Vítkovic do zpola odkryté Kaňkovy klece – 1:0. Asistence: Marek Bail.

19:22
    V závěru třetiny sudí Mrkva vylučuje obránce Aleše Hájka (KLA) za faul vysokou holí.

15:54
    Erik Němec se dostal trháku, ale trefil jen levou tyč Kaňkovy svatyně!

11:05
    První vyloučení v zápase. Kladenští hráli v šesti – trest pro hráčskou lavici odpyká Patrik Novák.

Simona Volníková

Branky a nahrávky: 23. Slováček (Bail), 28. Hawlík, 52. Slováček (Tomi, Hawlík), 53. Němec (Holý, Demel) – 43. Gutwald (Šilhavý), 60. Potekhin (Doležal, Veselý)

HC Vítkovice Ridera: Svoboda (Horváth) – Hawlík "C", Demel, Jonáš, Bail, Charvát, Rudl, Černín – Ballner, Tomi, Němec, Blahuta, Holý "A", Gelnar, Škutchan, Slováček, Sysala, Kuťák, Ollender, Illéš
    Rytíři Kladno: Kaňka (Švihálek) – Větrovec, Hájek, Bunda, Potekhin, Hulcr, Rajter, Špaček, Gutwald – Christl, Kuzďas, Doležal, Habrdla, Novák, Kobes, Jeneček, Veselý, Redlich "A", Šilhavý "C", Hovsepyan "A", Macháček

Rozhodčí: Mrkva R. – Barteček L., Vengřín R.