Třinec – Kladno 2:3 (kon.) | Zlín – Sparta 4:5 (0:1 po s.n.) | Vsetín – Slavia 5:4 (kon.)
Vítkovice – HC Plzeň 3:1 (kon.) | Olomouc – Liberec 3:0 (kon.) | Kometa Brno – Mladá Boleslav 3:2 (po pr.)
HC Kometa Brno
3:2 (0:0, 0:2, 2:0 - 1:0)
BK Mladá Boleslav
Pátek 15.11.2013, 18:00 • KAJOT ARENA • DHL Extraliga juniorů

Přeji vám příjemný zbytek pátečního večera. (20:19:55)

To je z KAJOT ARENY vše, díky Cívkově ráně z konce prodloužení tedy Kometa otáčí stav zápasu, ve kterém prohrávala po dvou třetinách 0:2 a raduje se ze zisku dvou důležitých bodů do vyrovnané extraligové tabulky. Mladá Boleslav ale nemusí smutnit, z výletu na Moravu veze domů čtyři body za včerejší výhru v Olomouci a dnešní prohru v prodloužení.

64:24
    Kometa právě vstřelila branku!
    Zničehonic rozhodující domácí o tom, že druhý bod zůstane v Brně. DOMINIK CÍVKA vystřelil poměrně nenápadně od modré čáry, před Pechkem ale zrovna vznikl chumel těl z hráčů obou týmů a brankář hostí tak prakticky vůbec nezareagoval a puk spatřil až ve své síti. Asistence: Adam Raška.

63:50
    Ďurač se z pravé strany tlačil před Klimeše, Vlček ho ale dokázal tělem udržet mimo ideální střelecký úhel.

63:29
    Pechek raději přikryl kotouč před dojíždějícím Kuskem.

62:55
    Jenyš s Raškou opět chvíli motali hlavy obráncům soupeře, znovu se ale ke střele nedostali.

62:20
    Teď se puk dostal na druhou stranu kluziště, kde ho hráči zašlápli v rohu a sudí nařídili vhazování před Klimešem.

61:47
    V prodloužení hraje prakticky jenom Brno, nedostává se ale do střeleckých příležitostí.

61:16
    Beneš při nahození ze středního pásma zlomil hůl, její úlomky vyletěly hodně vysoko do vzduchu.

60:39
    Zbořil to zkusil individuálně, jeho prudká rána ale mířila příliš vysoko.

60:21
    Raška s Jenyšem dostali pod tlak rozehrávající beky Boleslavi, ti si ale nakonec se situací poradili.

60:01

Nestalo se tak, utkání tedy dospělo do prodloužení. Ve třetí třetině dokázala Kometa vyrovnat díky trefám Rašky a Jenyše. Jeho rána přitom byla určitě nejhezčím momentem dnešního duelu. Po zbytek zápasu byli o něco lepší hosté, do velkých šancí se ale nedostávali a skórovat se jim nepodařilo. Za stavu 2:2 se tedy musí rozhodnout o tom, kdo si připíše bonusový druhý bod.

60:00

59:51
    Raškovu prudkou bombu přizvedl Bernad obětavě dokonce až nad ochrannou síť za brankou Pechka. Kometa tak má ještě jedno buly v útočném pásmu, aby zápas rozhodla.

59:35
    Ten ale záhy končí a dopředu se zase hrnou hosté.

59:19
    Kometa se šikuje v obranném pásmu k možná poslednímu útoku základní hrací doby.

58:54
    Raška to zkusil z velkého úhlu, nezamířil ale přesně.

David Nekvinda

Branky a nahrávky: 42. Raška (Beneš, Jenyš), 47. Jenyš (Raška, Kunce), 65. Cívka (Raška) – 22. Souček (Volf, Kuchta), 35. Volf (Kuchta)

HC Kometa Brno: Klimeš (Jekel) – Cívka, Mytiska, Štancl, Sedlák (C), Zbořil, Vlček, Vojáček, Vágner – Klaus, Kozel, Račický, Raška, Kunce, Kusko, Beneš, Jenyš, Král, Boltvan, Grünwald, Ondráček.
    Trenér: Pavel Pazourek.

BK Mladá Boleslav: Pechek (Ašenbrenner) – Lobo, Souček, Kulhánek, Kurka, Bernad (C), Šťáva, Nedbal – Byakov, Ďurač, Zajíc, Chvátal, Podsedníček, Suchan, Frolík, Volf, Kotala, Smrčka, Sonnek, Kuchta.
    Trenér: Tomáš Potěšil.

Rozhodčí: Blecha – Měkýš, Pospíšil