Olomouc – Slavia 25:39 (kon.) | Poruba – Písek 28:16 (kon.) | Jindř. Hradec – Zlín 21:23 (kon.)
DHC Sokol Poruba
28:16 (13:8)
Sokol Písek
Sobota 16.11.2013, 18:00 • VSH Sareza, Ostrava-Přívoz • Interliga ženy

Poruba po zásluze vítězí o dvanáct branek, Písek se ovšem nemá za co stydět a až do druhé třetiny zápasu byl vyrovnaným soupeřem. Pak ovšem Poruba navýšila náskok a s přehledem si došla pro dva body. Příjemný podvečer z Víceúčelové haly v Ostravě-Přívoze vám přeje Tomáš Martínek. (19:26:58)

60
    Konec zápasu. (28:16)

60
    V poslední sekundě ještě ze standardní situace upravila skóre Nikola Šichmanová. (28:16) (28:16)

59
    Poslední minuta zápasu. (28:15) (28:15)

58
    Další gól blonďaté útočnice s číslem deset. Hrbková přidává branku číslo osmadvacet. (28:15) (28:15)

58
    Michela Hrbková trestá nedisciplinovanost Písku. Poruba vede o dvanáct branek. (27:15) (27:15)

57
    Branka Pavly Poznarové a navíc dvě minuty pro Dagmar Kalčíkovou. Písek je na palubovce jen se čtyřmi hráčkami v poli. (26:15) (26:15)

57
    Další trest pro Jitku Kutlvašrovou a Písek bude hrát ve dvojnásobném oslabení a to celou jednu minutu. (25:15) (25:15)

56
    Dvouminutový trest pro Terezu Chovancovou. Písek bude hrát přesilovou hru. (25:15) (25:15)

55
    Sabina Bártová v brance nechytila samostatný únik Veroniky Malé a Písek snižuje. (25:15) (25:15)

54
    Chvilková branková odmlka končí šest minut před koncem. Michaela Hrbková zvyšuje náskok na jedenáct gólů. (25:14) (25:14)

52
    Neúspěšná akce Písku a na druhé straně trestá Pavla Poznarová. Poruba naráz odskakuje na rozdíl deseti branek. (24:14) (24:14)

52
    A opět Michaela Hrbková, ta se prosadí snad z každé pozice. (23:14) (23:14)

51
    Poprvé v zápase se prosazuje Alena Lešková a domácí tým tak vede o osm branek. (22:14) (22:14)

51
    Svižná střela Michaely Součkové přináší snížení stavu. (21:14) (21:14)

50
    Další rychlá branka Poruby v podání Petry Adámkové. A navíc dvě minuty pro hostující Bubeníkovou. (21:13) (21:13)

50
    S přehledem uklízí míč obloučkem za Brožovou domácí Alžbeta Rechtorisová. (20:13) (20:13)

49
    Kouč hostí Jan Slavík ještě zkouší nabudit své svěřenkyně time-outem. (19:13) (19:13)

49
    Součková pálila mimo a proto se mohla na druhé straně palubovky prosadit Michaela Hrbková. Ta si naskočila na střed brankoviště a dělovkou uklidila míč k tyči. (19:13) (19:13)

48
    Chyba Písku a u míče bude opět domácí Sokol Poruba. (18:13) (18:13)

47
    Branku Poruby vsítila Petra Adámková a s vítězstvím Poruby to vypadá opět reálněji. (18:13) (18:13)

46
    Ta se z takovýchto pozic nemýlí a domácí vedou o čtyři branky. (17:13) (17:13)

46
    Pavla Poznarová byla faulována při střele a sedmičku bude zahrávat Michaela Hrbková. (16:13) (16:13)

45
    Písek i v oslabení snižuje. Petra Bubeníková využila zaváhání Poruby a je to stále jen o tři branky. (16:13) (16:13)

45
    Po delší době branka Poruby. Barbora Mýlková si naskočila do brankoviště a překonala Elišku Brožovou. (16:12) (16:12)

44
    Další dvě minuty, tentokrát pro Nikol Černou z tábora hostí. Písek bude hrát o jednu házenkářku méně. (15:12) (15:12)

43
    Vynikající zákrok domácí Roháčkové je kompenzován nepříjemným pádem Veroniky Malé na její tělo. Přesto bude mladá domácí brankářka vpořádku. (15:12) (15:12)

42
    Michaela Součková tentokrát proti vystřídavší Sabině Bártové uspěla a Písek prohrává jen o tři góly. (15:12) (15:12)

42
    Tentokrát dvě minuty pro Barboru Mýlkovou. Poruba bude opět hrát v oslabení. (15:11) (15:11)

41
    Sabina Bártová vychytala Veroniku Malou a skóre tak zůstává stejné. (15:11) (15:11)

40
    Dvě minuty pro domácí Pavlu Poznarovou a bude tady sedmička hostí. (15:11) (15:11)

38
    Nikola Šichmanová ale vzápětí snižuje. Poruba tak vede již jen o čtyři góly. (15:11) (15:11)

38
    Po závaru před brankou Roháčkové si bere míč Petra Adámová a ze sóla zvyšuje náskok. (15:10) (15:10)

37
    Žlutá karta pro hráčskou lavici DHC Sokol Poruba. (14:10) (14:10)

36
    Ze sedmimetrového hodu upravuje skóre na rozdíl čtyř branek Veronika Malá. (14:10) (14:10)

36
    Diana Poláchová vidí žlutou kartu, ale o chvíli dříve nastřelila tyč porubská Diana Tomašechová. (14:9) (14:9)

35
    Opět hra nahoru dolů ani jedna strana se nemůže prosadit. (14:9) (14:9)

34
    Sedmička tentokrát pro Porubu a Michela Hrbková zvyšuje skóre. (14:9) (14:9)

33
    Jenže Lenka Roháčková ji chytila a domácí tým tak nadále vede o čtyři branky. (13:9) (13:9)

33
    Sedmička pro Jitku Kutlvašrovou. (13:9) (13:9)

32
    Velice hezká trefa Jitky Kutlvašrové. Písek snižuje již na rozdíl čtyř bodů. (13:9) (13:9)

31
    Domácí tým jde do útoku. Jako první je u míče. (13:8) (13:8)

31
    Začal druhý poločas. (13:8)

Za malou chvíli nám začne druhý poločas dnešního zápasu dvou Sokolů. Poruba prozatím vede o pět gólů, uvidíme co druhý poločas.

Domácí vedou po prvním poločase o pět gólů a potvrzují tak pozici papírového favorita. Jak bude vypadat druhý poločas uvidíme zhruba v 18:45.

30
    První poločas skončil. (13:8)

30
    Jeden posledních útoků a Jitka Kutlvašrová snižuje na rozdíl pěti branek. (13:8) (13:8)

29
    Opět řada nepřesností na obou stranách. (13:7) (13:7)

28
    Nyní se dostala do brejku Nikol Černá, jenže Lenka Roháčková fantasticky zasáhla a nedovolila Písku snížení. (13:7) (13:7)

27
    Písek snižuje po ráně z pravé strany od Petry Bubeníkové. (13:7) (13:7)

26
    A další zásah Michaely Hrbkové. Ta dnes opět ukazuje, jak je důležitou hráčkou pro ostravský tým. (13:6) (13:6)

25
    Přesnou mušku měla Petra Bubeníková a Jihočešky ztrácejí na domácí tým šest branek. (12:6) (12:6)

24
    Ránu Součkové s přehledem zlikvidovala Lenka Roháčková. Přesto je Písek i nadále u míče. (12:5) (12:5)

24
    Další branky Michealy Hrbkové z pravého křídla a domácí tým má náskok sedmi branek. (12:5) (12:5)

23
    Tentorkát už vidíme proměněnou přesilovku. Veronika Michková napravila své selhání a Písek snižuje. (11:5) (11:5)

23
    Na hranici brankoviště byla zcela neobsazená písecká Veronika Michková, ovšem nedala a trefila jen tyč. (11:4) (11:4)

22
    Vyloučení domácí Terezy Chovancové a uvidíme první přesilovku zápasu. (11:4) (11:4)

21
    Ihned přichází timeout hostujícího celku. (11:4) (11:4)

21
    Během asi půlminuty třetí gól Poruby tentokrát z rukou Michaely Hrbkové. (11:4) (11:4)

21
    Desátý zásah Sokola Poruba přidává Adéla Bělohoubková. (10:4) (10:4)

20
    Promluva do doší pomohla a Tereza Chovancová přididává další branku. (9:4) (9:4)

19
    Timeout porubského týmu. Kouči Poruby se nelíbí proměňování šancí jeho celku. (8:4) (8:4)

19
    Branka Veroniky Malé a vypadá to, že porubský trenér si vezme oddechový čas. (8:4) (8:4)

18
    Nyní vidíme delší období bez branek a plné technických chyb. (8:3) (8:3)

17
    Barbora Mýlková hasila požár v obraně a vidí za to žlutou kartu. (8:3) (8:3)

16
    Jitka Kutlvašrová si počíná zkušeně a snižuje skóre. (8:3) (8:3)

15
    Sedmička také pro tým hostí. (8:2) (8:2)

14
    Na středu hřiště si udělala prostor Pavla Poznarová a opět tady je navýšení skóre ze strany Poruby. (8:2) (8:2)

13
    Písek dělá zbytečné chyby a Poruba je za to trestá. Opět jsou domácí hráčky v útoku. (7:2) (7:2)

13
    Opět branka z brejku a opět je autorkou Barbora Mýlková. Poruba vede již o pět branek. (7:2) (7:2)

12
    Parádní zákrok pro Lenku Roháčkovou proti Veronice Michkové, jenž byla ve veložené pozici. (6:2) (6:2)

11
    Přichází další chyba Písku a z brejku zvyšuje náskok Barbora Mýlková. (6:2) (6:2)

11
    Sedmička pro Porubu. K míči se staví Pavla Poznarová a překonává střídající Elišku Brožovou. (5:2) (5:2)

10
    Svižný kontr Písku ale znamená snížení. Autorkou branky je Veronika Michková. (4:2) (4:2)

9
    Třetí branka Michaely Hrbkové v zápase a Poruba vede o tři branky. (4:1) (4:1)

9
    Náskok Poruby zvyšuje Petra Adámková. Přesto se domácí jako favoritky ne a ne prosadit. Písek se snaží aktivně útočit. (3:1) (3:1)

8
    Rychlý protiútok Písku a žlutá karta také pro domácí Adélu Bělohoubkovou. (2:1) (2:1)

7
    Hostující hráčky také chybují a tak se k míči dostává domácí tým. Faul na hranici brankoviště a žlutá karta pro Michaelu Boorovou. (2:1) (2:1)

6
    Poruba v útoku selhala, konkrétně Rechrotisová. Písek se dostává k míči. (2:1) (2:1)

5
    Písek se v útoku nemohl prosadit a lehkou střelu Šichmanové Roháčková pokryla. (2:1) (2:1)

4
    Druhá branka Michaely Hrbkové v zápase a Poruba jde podruhé do vedení. (2:1) (2:1)

3
    Vyrovnání přichází z rukou písecké Jitky Kutlvašrové z prostřed brankoviště. Lenka Roháčková neměla šanci. (1:1) (1:1)

3
    První branku zápasu dává bez problémů Michaela Hrbková a Poruba jde do vedení. (1:0)

3
    Žlutá karta pro Jitku Kutlvašrovou a bude tady hned sedmimetrový hod.

2
    Po několika přerušeních hry ztratil Písek míč a do útoku půjde Poruba.

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Za malou chvíli může utkání začít. U míče bude jako první celek Písku.

Hráčky obou celků nastupují na hrací plochu. Probíhá představovačka obou dnešních soupeřů.

DHC Sokol Poruba: Roháčková, Doláková, Bártová – Šteffanová, Mýlková, Lešková, Tomašechová, Poznarová, Hrbková, Adámková, Rechtorisová, Chovancová, Poláchová, Bělohoubková, Révajová. Trenér: Ján Beňadík.

Sokol Písek: Stojarová – Boorová, Keslerová, Součková, Michková, Königová, Brožová, Dolejšová, Černá, Bubeníková, Kutlvašrová, Cyprysová, Šichmanová, Kalčíková, Malá. Trenér: Jan Slavík.

Rozhodčí: Luboš Pavlíček, Rostislav Tokoš.

Domácí celek se rozcvičuje v bílých dresech, tým hostí je v černých úborech. Do začátku zápasu máme zhruba deset minut.

Vítejte u utkání 9.kola Interligy házené mezi celky DHC Sokol Poruba a Sokolem Písek. Papírovým favoritem bude bezesporu domácí Poruba.

Ta je aktuálně na šestém místě, ovšem na první Michalovce ztrácí jen čtyři body. V minulém kole dokázly svěřenkyně trenéra Beňadíka zvítězit ve Zlíně po dramatickém závěru 29:28 a to i když za domácí vsítila hned 17 branek exporubské Alžbeta Tóthová a Zlín ještě těsně před koncem vedl. Poruba tak má za sebou šňůru dvou těsných vítězství.

Oproti tomu Sokol Písek se krčí na dně interligové tabulky s osmi porážkami z osmi duelů. V minulém kole podlehly Jihočešky na domácí palubovce Partizánskému poměrem 22:31. Přesto na začátku listopadu málem vybojovaly Písečanky bod na půdě Sence, jenže na konec přeci jen podlehly 24:25.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Tomáš Martínek

Sokol Písek: Stojarová, Brožová – Boorová, Keslerová, Součková, Michková, Königová, Dolejšová, Černá, Bubeníková, Kutlvašrová, Cyprysová, Šichmanová, Kalčíková, Malá. Trenér: Jan Slavík.

Rozhodčí: Luboš Pavlíček, Rostislav Tokoš