Gruzie – Slovensko 1:3 (kon.) | Albánie – Španělsko 0:2 (kon.) | Švýcarsko – Ukrajina 1:2 (kon.)
Izrael – Portugalsko 3:4 (kon.) | Rakousko – Maďarsko 4:2 (kon.)
Izrael
3:4 (1:1)
Portugalsko
Pondělí 18.11.2013, 18:30Kvalifikace ME U21

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Dobrý podvečer všem fotbalovým fanouškům při sledování online reportáže ze zápasu osmé kvalifikační skupiny o mistrovství Evropy hráčů do jednadvaceti let mezi týmy Izraele a Portugalska. Čeká nás souboj dvou celků, které usilují o postup na finálový turnaj, který se v roce 2015 odehraje v České republice.

Oba týmy mají na svém kontě devět bodů a dělí se o vedoucí příčku tabulky. Lepší výchozí pozici mají Portugalci, kteří body získali ve třech zápasech za tři vítězství. Mladí Izraelci uhráli sice stejný počet bodů, ale na kontě mají o jeden zápas více.

Izrael: Levi – Dasa (C), Vahaba, Khila, Twatha – Kinda, Kehat, Znao, Altman – Dabbur, Mizrachi
    Náhradníci: Straus – Den Shimon, Hassan, Azam, Agajev, Seba, Itzhak

Portugalsko: José Sá – Ricardo Esgaio, Paulo Oliveira, Tiago Ilori, Luís Martins (C) – André Gomes, Luís Gustavo, Sérgio Oliveira – Ricardo, Rafa Silva, Ivan Cavaleiro
    Náhradníci: Daniel Fernandes – Guerreiro, Nunes Vezo, Betinho, Tozé, Bernardo Silva, Joao Mário

Rozhodčí: Klossner – Vogel, Zgraggen (všichni Švýcarsko).

Hráči obou mužstev jsou již na trávníku. Utkání za pár chvil může začít.

Máme za sebou už i státní hymny a nic nebrání k tomu, aby zápas začal.

1

1
    Hned v úvodu asi po deseti vteřinách hry fauloval domácí Altman, míč budou mít hosté.

2
    Hosté drží v úvodu zápasu míč na svých kopačkách a snaží se přiblížit k bráně soupeře.

4
    Nyní fauloval kousek za vápnem Kehat a hosté budou mít možnost zahrávat přímý kop z nějakých dvaadvaceti metrů.

5
    Velmi tvrdě směrem na domácí bránu vypálil Sérgio Oliveira a gólman Levi se jen ohlédl. Míč prolétl těsně vedle spojnice břevna a tyče.

6
    Důrazný Kehat nyní fauloval na polovině hřiště, rozehrávat tak budou opět fotbalisté Portugalska.

8
    Domácí hrají pěkně od podlahy a hodně často se kvůli nim musí přerušovat hra. Nyní jsou u balonu opět hosté.

9
    Israel právě vstřelil branku!
    Autorem branky je MANUS DABBUR, který z ničeho nic po přihrávce od Kindy skóruje. Hosté byli v úvodu zápasu aktivnější, nyní ale díky důrazu Dabbura v pokutovém území vedou hráči Izraele.

11
    Do další střelecké pozice se dostal Kinda, míč ale poslal mimo.

12
    Domácí měli další zajímavou šanci v podobě rohového kopu. Na centr do vápna si naskočil Vahaba a jeho povedená hlavička skončila jen těsně mimo.

14
    Další útočná akce domácího celku skončila ofsajdem, ve kterém byl Mizrachi.

16
    Portugalsko právě vstřelilo branku!
    Hosté rychle srovnávají, když se po dlouhém pasu za obranu v podání Luíse Gustava dostal k míči IVAN CAVALEIRO, který podél vybíhajícího brankáře srovnal na 1:1.

18
    Dalšího faulu na polovině hřiště se dopustil Mizrachi a rozehrávat tak budou opět hosté.

19
    Ke střele se dvakrát dostával Ricardo, oba jeho pokusy ale zblokovala pozorná obrana.

20
    Hosté jsou nadále aktivnější a tlačí se na polovinu soupeře.

22
    Sledujeme zatím vyrovnané utkání, jak co se týká skóre, tak i obrazu hry.

24
    Více u míče jsou nyní domácí, jenže k zakončení se zatím nedostávají.

25
    Když už se do zajímavé palebné pozice dostával domácí Twatha, poslal míč vysoko nad bránu, kterou střeží José Sá.

26
    Na druhé straně se pokoušel zakončovat Sérgio Oliveira, jeho pokus byl ale zblokovaný.

27
    Luís Martins u lajny přistrčil domácího Kindu a rozehrávat tak mohou fotbalisté Izraele.

28
    Domácí Dasa o chvilku později přejel skluzem přes nohy Sérgia Oliveiry a může být rád, že za svůj faul nedostal žlutou kartu.

28
    Hostující André Gomes se dostal k zahrávání rohového kopu, domácí se ale ubránili.

30
    Stále sledujeme opticky vyrovnané utkání. Oba celky se snaží hrát aktivně, zatím se ale bojuje ve středu pole.

31
    Do palebné pozice se dostal Altman, míč ale zamířil mimo.

32
    Ke střele se propracoval hostující Sérgio Oliveira, jeho rána byla ale zblokovaná a následně zakročil Levi.

34
    Sledujeme boj o každý metr hrací plochy. Ani jedno z mužstev nechce udělat zbytečnou chybu.

35
    Nedovoleně si nyní počínal hostující Rafa Silva a rozehrávat tak budou domácí fotbalisté.

37
    Portugalsko ale získalo rychle balon zpět pod svou kontrolu a hraje se opět na polovině Izraele.

39
    Zpoza vápna pálil André Gomes, jeho rána na zadní tyč byla ale nepřesná a mířila mimo.

39
    Nedovoleného zákroku se dopustil Znao, míč tak budou mít hosté.

40
    Hráči Izraele ale rychle získali balon zpět a dostávali se do šance. V ofsajdu se ale ocitl nyní Twatha.

41
    Z dálky to nyní zkusil Kehat. Míč mu sice dobře sedl a byla to tvrdá rána, mířila ale mimo.

42
    Domácí jsou nyní natlačeni na polovině Portugalska, k přímému ohrožení brány soupeře se ale nedostávají.

43
    Rychle se blíží závěr prvního poločasu, domácí jsou nadále lepším týmem.

45
    Již se hraje poslední minuta první půle. Domácí budou zakládat dost možná poslední útočnou akci od svého brankáře.

45+1
    Tak tu bude ještě jeden poslední rohový kop v prvním poločase.

45+1
    Po rohu Altmana již domácí bránu soupeře neohrozili.

Je tu konec prvního poločasu, po kterém je stav nerozhodný 1:1. Hosté byli sice v úvodu aktivnější, jenže od 9. minuty prohrávali, když se důrazem ve vápně prosadil Dabbur. Domácí se ale z vedení také dlouho neradovali. V 16. minutě se po hezkém dlouhém nákopu mezi obránce prosadil zakončující Ivan Cavaleiro. Uvidíme, co přinese druhý poločas.

Druhý poločas začne přibližně v 19:32.

Hráči jsou již zpět na trávníku, zápas bude pokračovat druhým poločasem.

46

46
    Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Sérgio Oliveira, přichází Bernardo Silva.

46
    Hned v první minutě druhé půle fauloval Twatha, po jeho zákroku budou hosté kopat přímý kop ze zajímavé pozice.

47
    Centr do vápna posílal Luís Gustavo, domácí gólman byl pozorný a dobře zasáhl.

48
    Domácí brankář Levi nepovedeným odkopem nabídl balon soupeři, ten ale nedokázal protiútok dotáhnout do konce.

50
    V úvodu druhého poločasu jsou hosté aktivnější a zatím se hraje více na polovině domácího týmu.

51
    Hostující Ivan Cavaleiro ale na polovině soupeře fauloval a bude z toho přímý kop pro Izrael.

52
    Portugalci hodně vysunuli presink a napadají hned domácí stopery. Ti mají velké problémy balon dostat na polovinu soupeře.

53
    Střídání v týmu Izrael: ze hřiště odchází Mizrachi, přichází Seba.

54
    Domácí kopali Altmanem rohový kop, bránu soupeře ale neohrozili.

55
    Střídající Seba trefil tyč hostující brány!

55
    Akce domácího celku ale po odrazu míče od tyče pokračovala. Hosté nedokázali míč odrazit mimo vápno a po skrumáži ve vápně se míč dostal znovu k DIU SEBOVI, který ve skluzu dopravil míč do brány!

56
    Nyní budou muset hosté tedy hodně přidat, pokud chtějí s výsledkem ještě něco udělat.

57
    Domácí dnes nejsou rozhodně lepším týmem, jsou ale velice produktivní.

59
    Hosté bleskově srovnávají, když se po hezké individuální akci Bernarda Silvy dostal balon až k RICARDOVI, který zamířil přesně k tyči – 2:2!

60
    Hosté pochopitelně rázem ožili a tlačí se do útoku.

61
    Hosté teď hodně tlačí. Po zblokované střele Gomese je tu rohový kop.

62
    Po prvním rohu Luíse Gustava se míč dostal k Rafu Silvovi, jeho rána byla zblokovaná na další roh.

63
    Po dalším rohu Portugalska se na hranici vápna hezky uvolnil Ricardo, jeho lehce tečovanou střelu lapil gólman Levi.

64
    Po rychlé akci hostů se míč dostal na pravou stranu k Rafu Silvovi, který načechral balon na hlavu BERNARDA SILVY, který pohodlně míč uklidil do brány – 2:3!

66
    Střídání v týmu Izrael: ze hřiště odchází Znao, přichází Azam.

68
    Domácí se samozřejmě hodně snaží, jenže Portugalci se ve druhém poločase hodně zlepšili a nyní jsou výrazně fotbalovější.

68
    Seba na polovině hřiště poslal v hlavičkovém souboji k zemi Luíse Martinse a dostává první žlutou kartu v zápase.

69
    Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Rafa Silva, přichází Tozé.

70
    Další akce Portugalska skončila ofsajdem, ve kterém byl Ricardo.

71
    Střídající Tozé se dostal ke střele, jeho pokus byl ale zblokovaný obranou.

72
    Následně André Gomes fauloval a budou rozehrávat domácí.

74
    Gólové přestřelka pokračuje. Po parádním centru, který do vápna poslal Dasa, si na zadní tyč naběhl TALEB TWATHA, jehož zakončení končí až v síti!

75
    Twatha při následných oslavách gólu svlékl dres, za což dostal žlutou kartu.

76
    Ricardo poslal k zemi nedovoleně Twathu a je mu pískaný faul.

77
    Jenže hosté se rychle dostali znovu k balonu a tlačí se na polovinu Izraele.

78
    Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Ricardo, přichází Betinho.

79
    Hosté kopali Luísem Gustavem rohový kop. Po něm ale následoval rychlý protiútok domácích. Ten ale gólem neskončil.

80
    Dramatické situace. Do velké šance se dostal domácí Dabbur, gólman José Sá si připsal důležitý zákrok.

81
    Sledujeme strhující závěr. Ani jedno z mužstev nechce remízu a sledujeme ofenzivní podívanou.

81
    Zpoza vápna zkoušel levačkou zakončovat Bernardo Silva, mířil ale mimo. Následovat bude odkop od domácí brány.

83
    Stále aktivně hrající Seba se nyní dostal do ofsajdu.

84
    Azam nyní zahrál rukou a vzhledem k tomu, že to bylo kousek od vlastního vápna, dostává domácí středopolař žlutou kartu.

85
    Luís Gustavo dokázal obstřelit zeď a zamířit do brány, gólman Levi ale dobře zasáhl.

86
    Ve vápně Izreale nebyli domácí obránci schopny odebrat balonu Ivanu Cavaleirovi, který následně přihrál na hranici velkého vápna ANDRÉ GOMESOVI, který s pomocí lehké teče jednoho z obránců dopravil míč do brány – 3:4!

87
    Nyní mají domácí již velmi málo času na nějakou reakci. Rychle se blíží konec zápasu a Izrael bude muset hrát vabank.

88
    Bernardo Silva ještě na polovině soupeře fauloval Azama a dostává žlutou kartu.

89
    Domácí naposledy střídají. Odešel Twatha a nastupuje Ben Shimon.

90
    Poslední minuta normální hrací doby se začíná hrát na polovině Izraele. Hosté se snaží takticky držet balon u rohového praporku.

90+1
    Po rychlém protiútoku hostů se ke střele z hranice vápna dostal Betinho, jeho technický pokus mířil ale vedle.

90+1
    Betinho ostře zajel do Altmana a může být rád, že za svůj faul na polovině hřiště nedostal kartu.

90+2
    Hosté zvládají držet balon daleko od vlastní brány, a to jim maximálně vyhovuje.

90+3
    Domácí mají šanci na jeden z posledních útoků v zápase.

90+3
    Jenže Izraelcům se nedaří dostat se k vápnu hostů. Portugalci jsou zataženi do hlubokého desetičlenného bloku.

Je tu konec krásného ofenzivně laděného utkání, po kterém se nakonec radují hosté z Portugalska. Domácí se sice mohli spoléhat na vysokou produktivitu, jenže fotbalovější byli hosté. Ti nakonec vyhráli v poměru 4:3 a do tabulky osmé kvalifikační skupiny si připisují dost možná klíčové tři body, které je mohou výrazně nasměrovat na evropský šampionát v České republice. (20:22:35)

Petr Bílek

Branky: 9. Dabbur, 55. Seba, 74. Twatha – 16. Ivan Cavaleiro, 59. Ricardo, 64. Bernardo Silva, 86. Gomes

Karty:   68. Seba (ISR), 75. Twatha (ISR), 84. Azam (ISR) – 88. Bernardo Silva (POR)

Izrael: Levi – Dasa (C), Vahaba, Khila, Twatha (89. Ben Shimon) – Kinda, Kehat, Znao (66. Azam), Altman – Dabbur, Mizrachi (53. Seba)

Portugalsko: José Sá – Ricardo Esgaio, Paulo Oliveira, Tiago Ilori, Luís Martins (C) – André Gomes, Luís Gustavo, Sérgio Oliveira (46. Bernardo Silva) – Ricardo (78.Betinho), Rafa Silva (69. Tozé), Ivan Cavaleiro

Rozhodčí: Klossner – Vogel, Zgraggen (všichni Švýcarsko)