Chabarovsk – Dynamo Moskva 1:4 (kon.) | Vladivostok – Viťaz 0:1 (kon.) | Novosibirsk – N.Novgorod 3:1 (kon.)
Novokuzněck – Kazaň 0:2 (kon.) | Čeljabinsk – Záhřeb 5:1 (kon.) | Magnitogorsk – Spartak Moskva 3:2 (kon.)
Ufa – Minsk 5:2 (kon.) | Nižněkamsk – Doněck 2:0 (kon.) | CSKA Moskva – Chanty-Mansijsk 3:4 (po pr.)
Riga – Jekatěrinburg 3:1 (kon.) | HC Slovan – Omsk 3:1 (kon.) | Lev – Barys 2:3 (po pr.)
Salavat Julajev Ufa
5:2 (0:1, 1:1, 4:0)
HC Dinamo Minsk
Úterý 19.11.2013, 14:00 • Ufa-arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Hezké odpoledne z ruské Ufy, která dnes na svém ledě přivítá Dinamo Minsk.

Dynamo Minsk

Dynamu se od začátku sezony vůbec nedaří a není proto divu, že se běloruský klub nachází až na posledním 14. místě Západní konference se 24 body.

Hosté dnes zakončí svůj čtyřzápasový trip, na kterém mají zatím nulový bodový zisk a ani dnes se nedá čekat, že by na ledě Ufy měli bodovat. Z dosavadních tří zápasů mají totiž skóre 2:11.

Naposled podlehl Minsk na půdě Nižněkamsku 2:5.

Domácí ufa je na tom v podstatě lépe a stejně jako v minulosti i letos patří do širšího výběru kandidátů na zisk Gagarinova poháru. Momentálně se Salavat nachází na 5. místě Východní konference se ziskem 45 bodů.

Také Ufa nemá zrovna nejšťastnější sérii domácích zápasů za sebou. Z dosavadních 3 domácích duelů, vytěžili hráči v zelených dresech pouhé 2 body za prohry v nastavení.

Také poslední zápas Ufa prohrála v nastavení, když podlehla Doněcku 2:3 po samostatných nájezdech.

Československá stopa

Na straně domácích by v zeleném dresu mohl nastoupit Slovák Tomáš Záborský, ale díky zranění odehrál zatím pouze 6 utkání.

Za hosty by určitě měli nastoupit Češi Zbyněk Irgl a Lukáš Krajíček a spolu s nimi si obuje brusle také slovenský reprezentant Tomáš Surový.

Salavat Julajev Ufa: Volkov (Vasilevskij) – Sopel, Kulda, Ščitov, Babčuk, Zubarev, Koltsov, Isangulov, Gurkin – Makarov, Dubrovskij, Hartikainen – Chlystov, Zinovjev, Záborský – Mirnov, Pihlström, Kajgorodov – Mereskin, Slepyšev, Pankov.

HC Dinamo Minsk: Milčakov (Haugen) – Krajíček, Goroško, Nogačjov, Karev, Filichkin, Kaznadej, Lopačuk, Drozd – Klajužnyj, Irgl, Stas – Platt, Surový, Chouinard, Jefimenko, Matěruchin, Kitarov – Dadonov, Gavrus, Kirjuščenkov.

Rozhodčí: Kulakov, Tsyplakov – Nesterov, Palej.

Vše je připraveno k vhození úvodní buly.

00:01

0:30
    Milčakov hned z kraje zápasu musí řešit potíže před vlastní brankou.

1:20
    také hosté se dostali do pásma. S kotoučem ale skončili pouze v rohu, kde o něj následně také přišli.

2:01
    Zubarev zakládá další útočnou akci domácích za vlastní brankou.

2:22
    Mirnov (UFA) přišel v útočné třetině o puk a následně zbytečně podrazil soupeře.

2:49
    Volkov si s první ránou poradil na jedničku.

3:37
    Hosté zatím sehrávají přesilovku výborně, ale také Volkov předvádí skvělé zákroky.

4:22
    Ufa je kompletní, ale hosté ukázaly, že mají přesilové hry dobře nacvičené.

5:20
    Domácí celek přežil i následný tlak pokračující z přesilovky a ihned se derou zpět před Milčakova.

6:05
    Pokus Pankova byl sražen do rohu.

6:30
    Na druhé straně Volkov raději schovává kotouč v rukavici.

7:12
    Kaljužnyj ujížděl sám na Volkova, ale pouze vyprášil jeho betony.

8:24
    Za krosček usedá na trestnou lavici Kaznadej (MIN).

8:53
    Domácí se ale sami vyhánějí do středního pásma.

9:26
    Také Ufa zamkla svého soupeře před jeho branku, ale Milčakov zatím vše chytá.

10:00
    Nyní se hosté dokázali osvobodit.

10:24
    A následně již hrají v pěti.

10:52
    Nepřesná rozehrávka Minsku znamená zakázané uvolnění Dynama.

11:43
    Salavat si zahraje další přesilovku. Z hákování je vyloučen Filichkin (MIN).

12:38
    Sopelova střela míří mimo a následně vyhazuje Ufu z útočné třetiny.

13:07
    Minsk následně vyhazuje puk přes všechny čáry.

13:30
    A opět ....

13:43

15:31
    Minsk má problémy s rozehrávkou. Ufa výborně napadá.

15:50
    Dubrovskij z mezikruží trestuhodně netrefil branku.

16:08
    Pokus Makarova Milčakov chytá.

16:51
    Střelu Chlystova vyráží hostující brankář do ochranné sítě.

17:08
    Na druhé straně prověřil Volkova Drozd.

17:50
    Hraje se už ale opět před brankou hostí.

18:11
    Goroško (MIN) vyloučen za nedovolené bránění.

18:58
    Střelu Babčuka Milčakov v poklidu chytá.

19:22
    Gólman Dynama si poradil i s nahozením Koltsova.

19:45
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    Stas s Krajíčkem vybojovali puk do středního pásma, kde si v rychlosti vzal ZBYNĚK IRGL, který ujel podél mantinelu domácí obraně, najel si až před Volkova, aby jej následně překonal. Asistence: Andrej Stas, Lukáš Krajíček.

20:00

Je za námi první dějství, které skončilo výhrou hostů. Ufa měla sice malinko větší herní převahu, ale nevyužila žádnou ze tří přesilovek. Naopak v té poslední navíc i inkasovala, kdy ujel Irgl a poslal Minsk do vedení.

Další třetina začne přibližně v 14:52.

20:01

20:11

20:26
    Tentokrát přesilovka pro Minsk. Kulda (UFA) vyloučen na 2+10 za zásah do oblasti hlavy a krku.

21:44
    Domácí ale hrají s pukem za hostující brankou.

22:26

23:18
    Milčakov opět zvládá kritickou situaci na vlastním brankovišti.

23:51
    Irgl se probíjel do další příležitosti. Tentokrát vyšel ze souboje vítězně Volkov.

24:40
    Domácí Ufa ujížděla 3 na 1, ale s pukem nakonec skončili domácí hráči v rohu.

24:47
    Matěruchin (MIN) následně zahákoval soupeře a musí jít sedět.

25:37
    Hosté dokázali vyhodit puk.

26:05
    Z Milčakova vypadl kotouč pouze do tyče.

26:33
    Ufa se díky vyhození kotouče musí vystěhovat z pásma.

26:47
    Minsk je opět kompletní.

26:59
    Zakázané uvolnění hostů.

27:31
    Pankov opět nenašel recept na překonání minského brankáře.

27:48
    Opět zakázané uvolnění na straně hostí.

28:02
    Chlystov z bezprostřední blízkosti nepřekonal Milčakova.

29:26
    Volkov musel po delší době zasahovat po úniku Drozda.

30:24
    Zubarev zabrzdil útočnou akci domácích, když posunul branku hostů.

30:48
    Ufa právě vstřelila branku!
    Ufě se konečně daří prostřelit Milčakova. Makarov si počkal až mu z druhé vlny přijede KIRILL KOLTSOV, jenž příklepem do růžku nedal brankáři hostí šanci. Asistence: Dmitrij Makarov, Jegor Dubrovskij.

32:02
    Záborský (UFA) dostává 2 minuty za faul loktem.

32:35
    Platt si vyjel od mantinelu na střed, aby následně přenechal kotouč DMITRIJOVI KALJUŽNÉMU, který milimetrovou střelou k tyči využívá přesilovku a vrací hostům vedení.

33:45
    Salavat už je zpět nastěhován do pásma Minsku.

35:10
    Minsk nemůže vyhodit puk a vymanit se z tlaku Ufy.

35:48
    Povedlo se jim to až nyní a mohou alespoň vystřídat.

36:43
    Stase vychytal s chutí Volkov.

36:58
    Na druhé straně si další úspěšný zákrok připisuje Milčakov po střele Mirnova.

37:46
    Irgl šetří čas pro Minsk za brankou Julajevu.

38:34
    Ščitov pálil od modré, ale Milčakov bez obtíží chytá.

39:01
    Poslední minuta 2. třetiny.

40:00

Ufa byla ve 2. třetině jasně lepší, ale zatím jí to vázne v koncovce. Když už se podařilo domácím vyrovnat, tak vzápětí opět dostali branku v oslabení. Minsk tak i po 40 minutách drží v Ufě jednobrankový náskok.

3: třetina začne přibližně v 15:48.

40:01

40:52
    Poprvé v zápase zahrává Ufa zakázané uvolnění.

42:00
    Na Minsku je vidět, že se chce soustředit ve 3. třetině na bránění jednobrankového náskoku.

43:25
    Ufě se nadaří získat puk a Minsk ho drží hlavně za vlastní brankou.

44:10
    Zinovjev si najel na střed hřiště, ale netrefil vůbec branku.

44:49
    To je nepříjemné. Jeden z hlavních arbitrů dostal zásah pukem do kolena a musí jít na ošetřovnu.

45:47
    Ufa se usadila v pásmu, s kotoučem ale hraje po rozích.

47:11
    Střelu Zubareva Milčakov vyráží.

48:28
    Šťastně nyní vyrovnávají domácí. ANTTI PHILSTRÖM z nulového úhlu překvapil Milčakova, který nestihl sklopit betony včas a od nich se puk odrazil do branky. Asistence: Sergej Zinovjev, Arturs Kulda.

49:22
    Koltsov vybojoval za brankou puk a předložil jej následně na druhou stranu brankoviště DENISU CHLYSTOVOVI, který neměl problém poslat puk do prázdné branky. Asistence: Kirill Koltsov.

50:12
    Ufa rozevřela obranu hostí jako konzervu a akci 2 na 1 zakončuje opět do prázdné branky TEEMU HARTIKAINEN. Asistence: Dmitrij Makarov.

52:30
    Ufa si obrat v zápase jednoznačně zasloužila a domácí aréně nyní slyšíme oslavující chorály.

53:04
    Makarov sice překonal Milčakova, ale puk do brány dopravil až ANTON SLEPYŠEV, který sice skóroval bruslí, ale jelikož ho natlačil hostující bek, tak vše bylo v rámci regulí, což následně potvrdil i videorozhodčí. Asistence: Dmitrij Makarov, Denis Chlystov.

55:30
    Myslím, že je rozhodnuto, protože Minsk vypadá už odevzdaně a 3 góly za 4 minuty nedá.

56:15
    Ufa je navíc opět v pásmu hostů.

57:19
    Chlystov je vyloučen za nedovolené bránění.