0:2 (0:2)
FK Rostov
Pátek 22.11.2013, 16:00 • Stadion Petrovskij, Petrohrad • Ruská Premier Liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Přeji hezký den všem fanouškům kopané. Ruská Premier Liga má na programu 17. kolo a my budeme sledovat utkání mezi Petrohradem a Rostovem. Jasným favoritem tohoto duelu je domácí celek.

Zenit Petrohrad

Domácí celek potvrzuje roli největšího favorita na zisk titulu a po šestnácti zápasech je na svém kontě, ale druhý Lokomotiv Moskva má pouze o tři body méně.

Petrohrad zatím nasbíral 36 bodů. Dokázal jedenáctkrát vyhrát, třikrát remizoval a pouze dvakrát prohrál, to vše při skóre 37:16. Petrohrad má tak nejlepší útok v celé soutěži. Na domácím hřišti odehrál Petrohrad sedm zápasů a pět jich dokázal vyhrát. Zbylé dva duly skončily nerozhodně.

FK Rostov

Hostující celek zatím nasbíral 20 bodů a nachází se na devátém místě. Za Rostovem je to ale hodně našlapané, takže nějaký ten bodík by se hostům dnes určitě hodil.

Rostov zatím dokázal pětkrát vyhrát, stejný počet zápasů remizoval a šestkrát prohrál. To vše při skóre 21:23. Rostov má tak jednu z vůbec nejhorších obran v soutěži. Domácí mají naopak nejlepší útok, tak uvidíme, jak to dnes dopadne.

Ural – Rostov 1:4
    Rostov – Kazaň 0:0
    Spartak – Rostov 2:0
    Rostov – Křídla Sovětů 1:2
    Kuban – Rostov 2:2

Vzájemný zápas

V této sezoně se už oba celky utkaly. Hrálo se pochopitelně na hřišti Rostova a z vítězství se ale radoval Petrohrad, který vyhrál jasně 4:0.

Zenit Petrohrad: Lodygin – Criscito, Smolnikov, Hubočan, Neto, Širokov, Zyryjanov, Aršavin, Witsel, Keržakov, Hulk
    Náhradníci: Anyjukov, Luković, Chodžanijazov, Baburin, Vasjutin, Šatov, Fajzullin, Bystrov, Tymoščuk, Bucharov

FK Rostov: Pletikosa – Šešukov, Logašov, Djakov, Bastos, Milić, Gaţcan, Kalačev, Kanga, Poloz, Džyjuba
    Náhradníci: Chudobjak, Amelčenko, Lolo, Margasov, Xulu, Byung-Soo Yoo, F. Sinama-Pongolle

Rozhodčí: Nikolaev – Deushev, Shiryaev.

Hráči obou celků jsou na trávníku. Utkání začne za malý okamžik.

1

1
    Úvodní výkop obstarali domácího fotbalisté.

2
    První útok domácímu celku nevyšel a u míče jsou nyní hosté.

2
    Ale i Rostov zradila přihrávka a dopředu se tlačí domácí.

3
    Do vápna Rostova se prodral Aršavin, ale zpětná přihrávka mu nevyšla a nic z toho tedy nebylo.

4
    Hosté chybovali a domácí se dostali do přečíslení, ale Širokov pokazil centr a míč nakonec sebral Pletikosa.

5
    Domácí fotbalisté se usadili na polovině svého soupeře.

6
    Ke střele se nakonec odhodlal Hulk, ale trefil pouze hostujícího obránce.

7
    Hezkou přihrávku za obranu dostal Keržakov, ale s jeho slabým zakončením neměl Pletikosa žádné problémy.

8
    Teď už to ale byla tutovka! Až na malé vápno se prokličkoval Širokov, ale ve výborné pozici hostující branku trestuhodně přestřelil!

9
    Hosté nyní poslali do vápna Petrohradu tři centry, ale ani jeden se neujal.

10
    Tak to je neuvěřitelné co Keržakov nyní nedal! Domácí to krásně vykombinovali, Širokov obešel i brankáře, ale ještě přihrál na malé vápno, jenže Keržakov selhal a poslal míč pouze do tyče!

12
    Domácí jsou stále aktivnější a tlačí se dopředu. Rostov se pouze brání.

13
    Za ostrý zákrok uviděl žlutou kartu hostující Poloz.

14
    Po dalším tvrdém střetu zůstal ležet Smolnikov na trávníku a rozhodčí hru raději přerušil.

15
    Smolnikov je na nohou a zápas může tedy pokračovat.

16
    Rohový kop pro Rostov.

17
    Rostov právě vstřelil branku!
    A pozor, hosté jdou totiž do vedení. Po rohu se dostal míč na malé vápno, kde byl VITALIJ DJAKOV, který neměl problém poslat kulatý nesmysl do prázdné branky – 0:1.

18
    Domácí se snaží o vyrovnání a hned se tlačí před branku Rostova.

19
    Další žlutou kartu uviděl domácí Criscito.

20
    A nakonec i hostující Kalačev.

21
    U míče jsou hostující borci, kteří pochopitelně nikam nepospíchají.

22
    Hosté po úvodní brance ožili a domácí se vůbec nemohou dostat do zápasu. Rostov poslal do vápna Petrohradu další dva centry, ale tentokrát z toho nebylo vůbec nic.

23
    Domácí podnikli bleskovou akci, ale ta skončila další nepřesnou přihrávkou.

25
    Rostov to tentokrát zkusil po levé straně, ale ani tento centr se neujal a stav zápasu se tak nemění. Hosté stále vedou o jednu branku.

26
    Rohový kop pro hostující celek.

27
    Tentokrát se ale domácí fotbalisté ubránili.

28
    Jeden z hostujících hráčů ale zůstal ležet na trávníku a opět se nehraje, bude se ošetřovat.

30
    Už se opět hraje. Je za námi úvodních třicet minutek a trochu překvapivě vede Rostov, který udeřil v 17. minutě. Uvidíme, jak se s tímto nepříznivým výsledkem domácí vypořádají.

31
    S centrovaným míčem si skvěle poradil Pletikosa, který ho sebral a hodně tak pomohl svým spoluhráčům.

32
    Zajímavá standardní situace pro domácí, z nějakých dvaceti metrů.

33
    K míči se postavil dělostřelec Hulk, ale po jeho ráně skončil kulatý nesmysl vysoko nad brankou.

34
    Po centru z pravé strany se hostující Kalačev natlačil k hlavičce, ale nemířil přesně.

35
    Hulk nyní pobavil zmrzlé diváky svou technikou, ale nakonec nebylo nic ani z této akce a Petrohrad tak stále prohrává.

37
    Domácí se výborně prokombinovali do vápna Rostova, ale i tentokrát je zradila zpětná přihrávka.

38
    Domácím se v útočné fázi vůbec nedaří. Tentokrát opět pokazili rozehrávku a míč skončil v zámezí. Diváci na to reagují pískotem.

40
    A je to 2:0 pro Rostov. Po bleskové akci přišla přihrávka na zadní tyč, kde byl TIMOFEJ KALAČEV, který neměl problém uklidit míč do branky.

41
    Žlutou kartu uviděl hostující Kanga.

42
    Míč do vápna hostů nyní poslal Zyryjanov, ale tam opět kraloval pozorný Pletikosa.

44
    Hulk se nyní hodně rozčiloval na rozhodčího, ale nepomohlo mu to, hraje se dál.

44
    Rohový kop pro Petrohrad.

45
    Další roh pro domácí.

45
    Ani z tohoto rohového kopu ale nic nebylo.

45+1
    Hlavní rozhodčí nastavil jednu minutku.

45+2
    Poslední akce domácích v prvním poločase skončila ofsajdem.

První poločas je za námi. Skvěle do něj vstoupili domácí fotbalisté, kteří si hned vypracovali několik velkých šancí, ale ani jednu nedokázali proměnit. Hosté se dočkali v 17. minutě, kdy se trefil Djakov. Pět minut před poločasem se prosadil ještě Kalačev a Rostov tedy překvapivě vede o dvě branky. Uvidíme, co domácí borci předvedou ve druhém poločase, který bude ještě hodně zajímavý.

Druhý poločas začne přibližně v 17:06.

46

46
    Domácí v poločase střídali. Odešel Aršavin a zahraje si Fajzullin.

46
    A dohrál také Zyryjanov, kterého nahradil Šatov.

47
    Lodygin nyní vyrobil chybu při odkopu, ale nakonec vše v pohodě vyřešil.

48
    Akce Petrohradu skončila ofsajdem. Domácí se zatím nemohou dostat před branku Rostova.

49
    Po rychlé akci je tu rohový kop pro Rostov.

50
    Z prvního rohového kopu ve druhém poločase ale hostující hráči nic nevytěžili.

51
    Domácí to nyní zkusili dlouhým nákopem na Keržakova, ale ten se s míčem dostal do zámezí.

52
    Individuálně to zkoušel Witsel, ale hostující zadák ho vytlačil za lajnu. Výborný obranný zákrok v podání Logašova.

54
    Jeden z hostujících hráčů se dostal k hlavičce, ale z hranice penalty nemířil přesně.

55
    Hulk a jeho další parádička. Tentokrát centroval přes nohu, ale pro míč si došel pozorný Pletikosa.

56

57
    Po centru ale míč proletěl celým vápnem a nakonec skončil v zámezí.

57
    Tak míč byl nejspíš tečovaný a je z toho další roh pro hosty.

58
    Gaţcan se dostal k hlavičce, ale poslal míč nad branku Petrohradu.

60
    Domácí se snaží a tlačí se dopředu, ale v útočné fázi se jim dnes vůbec nedaří. Uvidíme, zda Petrohrad dokáže konec zápasu ještě zdramatizovat.

61
    Další akce domácích skončila ofsajdem, ve které byl Hulk.

62
    Na druhé straně se dopředu hnal Džyjuba, ale podle rozhodčího si v souboji pomohl faulem.

64
    Do míče se z dvaceti metrů opřel Keržakov, ale rána mu nesedla a míč skončil nad břevnem.

65
    Rohový kop pro domácí.

66
    Z rohu ale ani tentokrát nic nebylo a Petrohrad tak stále prohrává o dvě branky.

68
    Aktivní Kalačev vybojoval míč a dostal se ke střele, ale jeho ráně scházela přesnost.

70
    Hulk našel přesným centrem Šatova, ale ten v akrobatické pozici branku Rostova netrefil.

71
    Do konce zápasu zbývá zhruba dvacet minutek a Petrohrad stále prohrává o dvě branky. Domácím se dnes vůbec nedaří a nevypadá to s nimi dobře.

73
    Hosté to zkusili po pravé straně, ale zastavil je pomezní rozhodčí, ofsajd.

74
    Hulk byl faulován před pokutovým územím. Zajímavá standardní situace pro Petrohrad.

75
    Ale Hulk poslal míč pouze doprostřed branky, kde byl připravený Pletikosa.

77
    Domácím se v útočné fázi vůbec nedaří a Pletikosa ve druhém poločase ještě neměl žádnou těžší práci.

78

79
    A následuje další roh pro hostující hráče, kterým toto samozřejmě velmi vyhovuje.

80
    Z rohu nebylo vůbec nic, ale hostující borci jsou stále u míče.

81
    Výborný Kalačev se opět natlačil ke střele, ale branku domácích tentokrát netrefil.

83
    Domácí celek střídá. Odešel Širokov a zahraje si Bystrov.

84
    A nakonec střídají i hosté. Dohrál Poloz a nahradil ho Margasov.

85
    Domácí se usadili na polovině Rostova, tak uvidíme, zda konečně něco vymyslí.

86
    Vymysleli další nepřesnou přihrávku a hosté šli dopředu. Celou akci zastavil za cenu žluté karty Fajzullin.

88
    Hosté dnes velmi dobře brání a z Petrohradu si odvezou hodně cenné tři body.

89
    Rostov střídá. Kangu nahradil Chudobjak.

90
    Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavil čtyři minutky.

90+2

90+2
    Ale ani ze sedmého rohu domácí borci nic nevytěžili.

90+3
    Poslední dnešní střídání. Odešel hostující Džyjuba a zahraje si ještě Yoo.

90+4
    Domácí mohli v samém závěru snížit, ale hostující brankář Pletikosa předvedl další parádní zákrok a míč vyrazil. Následná dorážka už byla z ofsajdu.

A je dobojováno. Petrohrad překvapivě doma nestačil na Rostov, se kterým prohrál 0:2. Domácí vstoupili do zápasu skvěle a brzy si vytvořili tři dobré šance, ale neprosadili se. Hosté se poprvé trefili v 17. minutě, kdy skóroval Djakov. Ve 40. minutě udeřil Kalačev a Rostov to měl skvěle rozehrané. Žádná další branka už nepadla a hostující celek tedy v Petrohradu vybojoval nesmírně cenné tři body. Domácí čekají na vítězství v lize už 3 zápasy!

To je z tohoto utkání vše. Přeji hezký zbytek pátečního dne. (17:58:18)