Michalovce – Lipt. Mikuláš 10:4 (kon.) | SR 18 – Bardejov 2:4 (kon.) | Spišská N. Ves – Detva 3:2 (1:0 po s.n.)
Topoľčany – Prešov 1:2 (kon.) | Senica – Trnava 3:1 (kon.) | Pov. Bystrica – Prievidza 0:0 (18:00)
po s.n. (1:0)
HK Spišská Nová Ves
3:2 (0:0, 1:0, 1:2 - 0:0)
HK Detva
sk Pátek 22.11.2013, 17:00 • Spišská Nová Ves • 1. liga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

Na Spiši vládne hokejová eufória. V domácom prostredí sa Spišiakom darí. Naposledy zabávali divákov skvelými kúskami v druhej tretine s reprezentačnou dvadsiatkou, kedy padlo sedem gólov. Proti Detve to už bude iný zápas. Hlavne si domáci musia dať pozor na vstúp do zápasu, lebo stále otáčajú výsledok. Očakáva sa aj vyššia návšteva. Spišskonovoveskí divák si postupne našiel cestu do hľadiska a verí, že víťazná séria bude pokračovať.

Úvodné zostavy:

HK Spišská Nová Ves: Gavalier – Vartovník, Gurčík, Koky, Hoffman, Ihnaťo, Džerenga, Wesselényi, Horváth, Rojkovič, Cútt, Ištocy, Findura, Smotrila, Kucirko.

HC 07 Detva: Orčík – Ľupták, Buda, Georgievský, Goga, Petro, Mačkovič, Srnka, Žilka, Mahdalík, Trochta, Čanky, Šagát, Nociar, Fekiač, Jánošik, Hataš, Neuman, Toth, Pač, Németh.

Rozhodca: Kobra – Riš, Vyšný..

Dnes bude na spišskonovoveskom zimáku veselo. Po dlhých rokoch prišiel fanklub s trúbami a bubnami.

Trojicu rozhodcov máme na ľade. Trénerom hostí je Dušan Kapusta, ktorý v časoch extraligy trénoval Spišiakov.

Domáci vo svojich tradičných bielomodrých dresoch. Hostia celý modrí.

Mohutné povzbudzovanie ako za čias extraligových.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

01:13
    Prvé vzrušenie pred bránou hostí, ale gól z toho nebol.

01:53
    Svižný začiatok zápasu. Domáci od začiatku idú naplno. Lebo v predošlých zápasoch vždy inkasovali ako prví.

03:03
    Novejša do teho! znie celým štadiónom a hráči akoby ich počuli. Znova šanca na gól.

04:20
    Domáci to ďalej točia pred Orčíkom, vytúžený gól stále neprichádza.

04:58
    Wesselényi dostal puk na korčule, ináč mohla byť gólová šanca.

06:18
    Delovka Cútta skončila na brankárovi hostí. Tlak Spišiakov pokračuje, ale chce to gól.

07:13
    Šagát vyskúšal vyrážačku Gavaliera.

07:32
    Krívajúci domáci Horváth odchádza do šatne.

08:43
    Mačkovič si takmer dal vlastný gól. Dobrý hokej sa hrá stále. Spišiaci chcú pokračovať v gólostroji zo stredy, hlavne kvôli fanklubu.

10:49
    Tlak domácich neustáva, rovnako ako čakanie na prvý gól. Teraz dvakrát pohrozili hostia.

12:50
    Tlak domáci trošku ustal, hostia spozorneli v obrane a dopredu sa nehrnú.

13:46
    Čanky v stopercentnej príležitostí, zahodil obrovskú šancu. Čo chýbalo, aby hostia viedli?

14:28
    Ďalšia gólová šanca Fekiača, výborný zákrok Gavaliera, za ktorý zožal obrovský potlesk.

14:56
    Dve veľké šance hostí a už má zápas iný ráz.

15:45
    Záver prvej tretiny veľmi vyrovnaný. Detva úvodný nápor vydržala a dvakrát mal možnosť skórovať. Možno povedať, že viac vyložených šancí mala Detva. Teraz volala po góle šanca Srnku.

16:45
    Opäť v pohotovosti brankár Gavalier, hostia to skúšajú z každej pozície.

17:41
    Vylúčený hráč hostí Fekiač.

18:28
    Presilovkové zovretie, veľa možností, ale ani jedná gólová.

18:53
    Srnka z protiútoku vystrašil Gavaliera.

19:29
    Gurčík v gólovej pozícii zblízka zaváhal.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Prvá tretina mala dobrú úroveň. Chýbalo len korenie hokeja – góly. Výborná atmosféra na štadióne, len ten gól chýba.

Druhá tretina začne o 17:44.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:44
    Ihnaťova zrazená strela letela mimo brány.

21:07
    Pohotová lapačka Gavaliera, od začiatku je to vyrovnané.

22:00
    Obrovská šanca Jánošíka, hostia už mohli vyhrávať o gól, ale sám pred bránkou zbrklo zahodil.

23:06
    Gurčíkova delovka končí až na ochrannej sieti.

24:50
    Už sa staval do gólovej pozície Koky, ale puk sa k nemu nedostal.

25:17
    Škovira to skúšal individuálne, dobrá akcia, ale už horšie zakončenie.

26:11
    Dravý prienik Ihnaťa, ale cez zhustenú obranu Detvy neprešiel.

27:48
    Smotrilové šikovné kľučky, no opäť chýbalo gólové zakončenie.

28:57
    Nie a nie sa dostať cez detvianskú obranu. Teraz to skúšal Wesselényi, no neuspel.

29:41
    Obrovský závar pred Orčíkom, no opäť z toho gól nebol.

30:58
    Už diváci kričali gól, ale Kokyho strela do siete neprešla.

32:25
    Dobré hokejová predstavenie pokračuje. Teraz išiel na dorážku Cútt, ale Orčík chytá spoľahlivo.

32:34
    Spišská Nová Ves dala gól!
    Konečne to Spišiakom vyšlo. Opäť situácia ako zo stredy, skvelá kombinácia a na jej konci bol Michal FINDURA. Asistencie: Radovan Cútt.

38:21
    V tejto presilovke domáci nechcú dať puk hosťom, za potlesku publika.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Aj v druhej tretine videli diváci výborný hokej a konečne aj gól.

44:22
    Hra prerušená, na ľade leží jeden z hráčov hostí.

44:22
    Pri hráčovi hostí je už lekár zápasu, zranený Fekiač sa ťažko zdvíhal z ľadu a odišiel na striedačku.

46:36
    Ani brankár hostí nevedel, ako mu to tam spadlo. Ľahký puk z hokejky Petra ROJKOVIČA skončil v sieti. Asistencie: Patrik Wesslényi, Patrik Kucirko.

47:08
    Vylúčený domáci hráč Škovira.

47:25
    Už sa snažili hostia zasunúť do brány, ale v závare pred bránou sa dobre zorientovali domáci obrancovia.

47:52
    Detva dala gól!
    Teraz to už domáci neubránili. Puk sa dostal k Jurajovi PETROVI, ktorý pohotovo zakončil. Asistencie: Maroš Goga.

48:48
    Znova len to tak zahučalo pred Gavalierom, ale gól z toho nebol.

49:42
    Srnka mal vyrovnanie na hokejke, ale z dobrej pozície minul bránu.

50:18
    Dvaja na jedného, ale Findura to napriahol a puk letel vysoko nad bránu.

52:01
    Jánošík bol zle postavený, inak by skóroval.

53:35
    Už mohlo byť veselšie, ale rýchla kombinácia domácim nevyšla podľa predstáv. Pekný hokejový moment.

55:14
    Tak teraz si Mahdalík dovolil veľa, prešiel celou obranou, chýbalo len gólové zakončenie.

56:03
    Teraz nechali obrancovia brankára v štichu. Gavalier robil sám, čo mohol, ale už na dorážku Maroša Gogu nedočiahol.

57:02
    Vylúčený domáci hráč Vartovník.

57:02
    Detva zobrala oddychový čas.

58:27
    Ťažké chvíle pre domácich, Gurčík za vyhodenie puku je vylúčený.

59:03
    Veľké vzrušenie v hľadisku aj na ľade, puk v bráne, ale gól neplatí.

59:03
    Obojstranné vylúčenie Rojkoviča a Gogu po vzájomnej potyčke.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

Spišiaci si pokazili výsledok, v tretej tretine zbytočne nechali hosťom dostatok času a priestoru pred Gavalierom. Dva góly boli príliš kruté.